Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

już o takie dane szczegółowe nie pytam kim dla ciebie jest sprzedawca

Spoko.

Rozwiewam jedynie ewentualne wątpliwości, apropos wcześniejszej wypowiedzi naszego przedmówcy. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca z użytkownikiem Weso nie ma absolutnie nic wspólnego,nie patrzmy na każdą tego typu wypowiedź pod kątem komercyjnym.Oferuje oryginalne produkty najwyższej jakości,tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów zakupiłem w "promocji" mobil 5w50 70zł/4l niestety nie spełnia on normy 505.01 i tu pytanie do praktyków czyli tych którzy testowali oleje 505.00 do silników PD czy to nie przyspieszy zużycia ewentualnie nie uszkodzi pompek lub wałka rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że forumowicze robią kilkadziesiąt czy kilkaset tys. na nieodpowiednim oleju, żeby podzielić się efektami na forum???

Wlałeś zły, to albo jeździj na własne ryzyko, albo zmieniaj.

Poza tym ktoś odpowiadał na podobne pytanie, przejrzyj wątek od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli przez rok czasu nie przejeździłem wymaganych do wymiany oleju 15 tyś km (castrol magnatec pełny syntetyk) to mam go wymieniać czy mogę dojeździć do tych 15 tyś, obecnie brakuje mi około 4 tyś km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeżeli przez rok czasu nie przejeździłem wymaganych do wymiany oleju 15 tyś km (castrol magnatec pełny syntetyk) to mam go wymieniać czy mogę dojeździć do tych 15 tyś, obecnie brakuje mi około 4 tyś km?

No jasne że jeździć dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mówią że wymiana oleju co rok lub co 15 tyś, dlatego pytam bo może on po roku traci swoje właściwości czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mówią że wymiana oleju co rok lub co 15 tyś, dlatego pytam bo może on po roku traci swoje właściwości czy coś
Tak, olej wymienia się co "liczba kilometrów" lub co rok,jeśli przebieg nie jest w przeciagu tego czasu, osiągnięty.

Proponuję, abyś mimo swojego przyzwyczajenia do Castrola Magnatec, zwrócił uwagę na inne marki, np LM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, olej wymienia się co "liczba kilometrów" lub co rok,jeśli przebieg nie jest w przeciagu tego czasu, osiągnięty.

Przy tej klasie oleju i niskim interwale wymiany - MIT

Proponuję, abyś mimo swojego przyzwyczajenia do Castrola Magnatec, zwrócił uwagę na inne marki, np LM.

Święte słowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem Passata z Niemiec i nigdzie nie mogę znaleźć jaki olej był zalany, brak jakiejkolwiek notatki w książce serwisowej oraz żadnej naklejki w silniku. Dodam że Passat to 1.9 TDI-PD AWX z 2002 roku z przebiegiem 170 000km.

 

To w związku z tym że może macie jakąś złotą rade z własnego doświadczenia?

 

Gdzie jeszcze lub w jaki sposób mógłbym sprawdzić jaki był tam olej, lub jaki mam teraz zalać?

Edytowane przez ŁukaszL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze się przyznać że jak zakupiłem swojego paska - w książce serwisowej było że lany był 10w40 mimo że producent zaleca olej o specyfikacji 505.01 - jeździłem tak lejąc spokojnie 10w40 mobil 1 - po zrobieniu uszczelki pod głowicą przy stanie licznika 372.000 nalany został olej syntetyk 5w30 Mobil 1 ze specyfikacją 505.01 - żadnych zmian w pracy samochodu nie zauwazyłem na razie - ale widze ze powinienem lać od samego początku full syntetyk ...ale wtedy to ja wiedziałem tylko gdzie znajduje się przód a gdzie tył samochodu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie kobiety i wszystkich mężczyzn ;) Od dni jestem posiadaczem passacika, (już niestety po pierwszej awarii sprzęgiełka alternatora, które zaniedbano), ale mniejsza o to. Jutro wymieniam olej. Nie ma żadnej kartki z jakim olejem i przy jakim przebiegu wymieniano. W bagażniku znalazłem litrowego lotosa 15w40, który najprawdopodobniej był na dolewkę, więc najprawdopodobniej tym gów...m jest zalany. Doradźcie czym go zalać. Filtr oleju, powietrza i paliwa już kupiłem, jeszcze brak najważniejszego, czyli oleju. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poczytaj sobie wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tej klasie oleju i niskim interwale wymiany - MIT
To nie mit, ani moje "widzimisię" . Klasa oleju nie ma nic do tego- ulega "starzeniu " się, jak każdy inny .

Rozmawiałem kiedyś(kilkukrotnie) na temat olei silnikowych z człowiekiem, fachowcem, pracującym w branży. Każdy olej trzeba zmienić po roku, jesli nie osiągnieto limitu kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klasa oleju nie ma nic do tego- ulega "starzeniu " się, jak każdy inny

A co ma powiedzieć właściciel auta z programem wymian LongLife II z interwałem np. 30 tyś km ???

Tylko mi nie mów, że wymieniać np. co 10 tyś jeśli tyle robi ? :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się przejść z 15w40 na mobila super s turbo diesel 10w40. Co o tym myślicie? Bo powiem szczerze poczytałem temat o zmianach oleju i mam jeszcze większy mętlik niż miałem, a nie chcę dalej zażynać silnika tym dziadostwem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałem się przejść z 15w40 na mobila super s turbo diesel 10w40. Co o tym myślicie?

Uff, silnik Ci za to podziękuje. :lol

Wybór producenta oleju: w gestii indywidualnych upodobań właściciela auta. :P

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko mi nie mów, że wymieniać np. co 10 tyś jeśli tyle robi ?
To nie jest żaden argument.

Ja tylko cytuję słowa i zalecenia ogólnie znane.

Jesli uważasz, że olej wlany do silnika nie ulega niekorzystnym zmianom wraz z upływem czasu, to "róbta co chceta" . Ja, jako niefachowiec w tym temacie, nie będę sprzeczał się ze specjalistami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy interesuję się ktoś testami olejów silnikowych robionych przez znane koncerny serwisowe ?

 

Ostatnio znalazłem ciekawy test (ale z 2010r) dotyczący olejów do silników samochodów osobowych było chyba z 9 mark olejów w tym zachwalany(na tym forum) motul . Postaram się odszukać ten temat i go wkleję nie wiem jak to sie ma do waszych opinii i nie chce tu wszczynać bojkotu na motula ale wypadł tam kiepsko i to bardzo jak poddali wartości na ścierania przy wysokich temp to miał przed ostatnią pozycję .Test był wykonany przez jakiś niemiecki koncern nie wiem jak tam był poziom wiarygodności ale np mobil przez was tu czasem krytycznie oceniany pokonał motula w końcowej punktacji . A wracając do ocen to oleje te które reklamuję się np w tv i sklepach jak mobil i castrol też jakoś nie miały w tym teście wystrzałów a ładnie spisywał się liqimoly ( Dodam że mobil i castrol użyte w tym teście były na pewno oryginalne nie jak czasem u nas bywa rozlane w Pl )

 

Tak mi się wydaje że jak kupimy olej 100% org czy castrol egip czy mobil lub motul to zawsze możemy spodziewać się dobrych wyników i że nie zaszkodzimy naszemu silnikowi a złą reputację zyskały oleje bo sporo ludzi dalej kupuje oleje lane z jakiś beczek pod nazwą mobil casrtol itp a potem narzekają :kwasny

 

Na koniec dodam że nie jest to moja opinia tylko to co było w tym teście a co wy myślicie na tematy takich wyników jaki mają poziom wiarygodności ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich mam takie pytanie zbliza sie wymiana oleju w moim passku AVF przebieg 102 tys mil(170tys km) zalewalem wczesniej olej Comma 5w30 a teraz zastanawiam sie nad zalaniem Motula 5w40 co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności