Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś uzywał w tdi afn VALVOLINE MAXLIFE DIESEL 10W40 5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który olej firmy shell jest najlepszy do silnika jak mój ?

 

1 diesel hx7 av 5w-30

http://shellhelix.pl/shift.php?action=kartaproduktu&id=11

 

2 ultra av-l 5w-30

http://shellhelix.pl/shift.php?action=kartaproduktu&id=13

 

3 ultra extra 5w-30

http://shellhelix.pl/shift.php?action=kartaproduktu&id=100

Edytowane przez merc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Tak czytam te wszystkie posty,

Zakupiłem księgę do napraw, angielską, wyczytałem tam ,że w dieslu AWX wymiana oleju powinna być co 7.5 tys km,

Zgłupiałem totalnie, bo na forum czytam , że koledzy wymieniają sobie co 10 a nawet co 15 tys.

 

Domyslam się się że jest to też uzasadnione jakoscia i marką oleju.

 

Moje pytanie,

 

Za ile tys km powinienem wymieć olej w mojej besti jest w poniedziałek zaleje ją QUANTUMEM Platinium oczywiscie 5W-40 z normą 505.01?????????????

 

Dzieki

 

---------- Dodano o 13:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:02 ----------

 

Witam. Tak czytam te wszystkie posty,

Zakupiłem księgę do napraw, angielską, wyczytałem tam ,że w dieslu AWX wymiana oleju powinna być co 7.5 tys km,

Zgłupiałem totalnie, bo na forum czytam , że koledzy wymieniają sobie co 10 a nawet co 15 tys.

 

Domyslam się się że jest to też uzasadnione jakoscia i marką oleju.

 

Moje pytanie,

 

Za ile tys km powinienem wymieć olej w mojej besti jest w poniedziałek zaleje ją QUANTUMEM Platinium oczywiscie 5W-40 z normą 505.01?????????????

 

Dzieki

 

 

Dodam ,że nie jest to żaden LONGLIFE!!!

 

---------- Dodano o 13:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:04 ----------

 

Sorry za powtorzenie tekstu, ucze sie tego forum:))

 

mam tą książkę.pisze tam żeby wymieniać co 7.5 tys.km jeśli silnik jest eksploatowany w trudnych warunkach,czyli częsty stop-start,krótkie odcinki,korki,góry itp.(np.Taxi)

 

---------- Dodano o 23:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:10 ----------

 

Witam!

 

Moje auto od zawsze jeździło na Castrolu - tzn 1-wszy właściciel w Austrii (do 107 kkm) a teraz ja już 4-ty rok (będzie teraz 4-ta wymiana) na Castrolu Edge 5W40 505.01.

W tym roku eksploatacji (od wiosny do wiosny) mało jeździłem - przebieg tylko 7000 km, w tym po autostradach z "ciężką nogą"

2000 km. Silnik "wziął" tak około 100 ml oleju bo na bagnecie stan obniżył się o jedną krateczkę (1 mm).

Biorąc pod uwagę "realia" naszego rynku dotyczącego podróbek olejów, olej kupują mi znajomi w Wiedniu. Właśnie przed kwadransem dostałem telefon, że kupili mi bańkę 4l Castrola Edge 5W40 w FORSTINGER'ze z upustem za 65 euro. - niech Passek ma!

Wiem, że drogo - ale w życiu nie ma nic za darmo i wiem, że olej pewny a w promieniu 50 km od mojego miejsca zamieszkania nie widzę wiarygodnego sprzedawcy olejów.

Pozdrawiam

65 euro??!!Kolego pomyśl nad zmianą znajomych,bo ci najwyrazniej z ciebie zdzierają.Tym razem poproś o rachunek.Bez obrazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 euro??!! Kolego pomyśl nad zmianą znajomych, bo ci najwyrazniej z ciebie zdzierają. Tym razem poproś o rachunek.Bez obrazy

 

Niestety ale to jest prawda.

Austria jest jednym z najdrozszych krajow Europy.

Sam bywam czasami w tym kraju i robilem rozeznanie w cenach oleji. Banke oleju 4L ponizej 50 euro trudno znalezc.

Dlatego tez wszyscy przywoza oleje z Niemiec, a nie z Austrii.

Poza tym w krajach niemiecko jezycznych, Castrol nalezy do jednych z najlepszych i najbardziej poszukiwanych oleji.

Natomiast na oleju Motul malo kto jezdzi, i jest praktycznie nie do znalezienia. Mowie tu konkretnie o Austrii.

W sklepach sprzedajacych oleje, olej Motul kojarzony jest z olejem do motocykli.

 

PS. Na niemieckim Ebay, Castrol Edge 5W-40 5L kosztuje od 33 do 40 euro. A wiadomo ze tu mozna kupic taniej niz w sklepie. Wiec w sklepie, zakladam ze musi kosztowac okolo 45-50 euro.

Edytowane przez Igor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale to jest prawda.

Austria jest jednym z najdrozszych krajow Europy.

Sam bywam czasami w tym kraju i robilem rozeznanie w cenach oleji. Banke oleju 4L ponizej 50 euro trudno znalezc.

Dlatego tez wszyscy przywoza oleje z Niemiec, a nie z Austrii.

Poza tym w krajach niemiecko jezycznych, Castrol nalezy do jednych z najlepszych i najbardziej poszukiwanych oleji.

Natomiast na oleju Motul malo kto jezdzi, i jest praktycznie nie do znalezienia. Mowie tu konkretnie o Austrii.

W sklepach sprzedajacych oleje, olej Motul kojarzony jest z olejem do motocykli.

 

PS. Na niemieckim Ebay, Castrol Edge 5W-40 5L kosztuje od 33 do 40 euro. A wiadomo ze tu mozna kupic taniej niz w sklepie. Wiec w sklepie, zakladam ze musi kosztowac okolo 45-50 euro.

A kup Kolego Motula czy Valvoline w naszym sklepie.Ze swieczką szukać...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kup Kolego Motula czy Valvoline w naszym sklepie.Ze swieczką szukać...;-)

 

Dokladnie, zgadza sie. Połki zawalone sa Castrolami, Mobilami i Lotosami.

Chociasz w IC, mozna dostac Motul. Ale i cena jest odpowiednio wysoka.

Natomiast w sklepach internetowych mozna dostac wlasnie Motul, Fuchs, lub bardzo dobre Millers i Liqui Moly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem tydzień temu Castrolem 5w40 Edge Turbo Diesel kosztowało mnie to 117zl za 5 L

 

---------- Dodano o 19:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:04 ----------

 

http://allegro.pl/nowy-fst-castrol-edge-td-5w40-5l-mamfiltry-gratis-i2236558111.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy do AVF co polecicie 5-30 czy 5-40 ... dodam , ze mam drobne wycieki oleju ... czy na 5-40 mogą one troszkę ustąpić ?

 

bo o 10-40 to nie ma mowy nawet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam , ze mam drobne wycieki oleju ... czy na 5-40 mogą one troszkę ustąpić ?

A może by tak w miarę możliwości je pousuwać, a nie ,,łatać,, je lepkością oleju ? :P

 

bo o 10-40 to nie ma mowy nawet ?

A no nie ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy do AVF co polecicie 5-30 czy 5-40 ... dodam , ze mam drobne wycieki oleju ... czy na 5-40 mogą one troszkę ustąpić ?
Nie, nie ustąpią :nie
A może by tak w miarę możliwości je pousuwać, a nie ,,łatać,, je lepkością oleju ?
Święte słowa :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jezdze na motul 5w/40 czy moge przejsc na castrola 5w/30 czy bedzie jakas roznica czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jezdze na motul 5w/40 czy moge przejsc na castrola 5w/30 czy bedzie jakas roznica czy nie ?
Będzie. W kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merc

user-online.png

 

 

który olej firmy shell jest najlepszy do silnika jak mój ?

 

1 diesel hx7 av 5w-30

 

2 ultra av-l 5w-30

 

3 ultra extra 5w-30

 

 

 

 

 

 

 

ktoś z kolegów się wypowie na temat mojego powyższego posta na temat olejów firmy shell?

Edytowane przez merc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Od niedawna jestem posiadaczem Passata 1,9 tdi z silnikiem AVF/AWX 131 km.

 

Nie mam pojecia jaki olej w nim byl poprzednio wiem tylko ze fullsytnetyk, teraz kupilem castrol magnatec 5w-30 fully synthetic.

Mam zamowiony termin na jutro do wymiany oleju, ale wczoraj podczas jazdy zaswiecila mi sie kontrolka oleju. Wiec dolalem do niego ten Castrol co mialem w bagazniku.

 

Czy zrobilem dobrze? I czy olej co posiadam warto lac do tego silnika czy moze kupic inny?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

Od niedawna jestem posiadaczem Passata 1,9 tdi z silnikiem AVF/AWX 131 km.

 

Nie mam pojecia jaki olej w nim byl poprzednio wiem tylko ze fullsytnetyk, teraz kupilem castrol magnatec 5w-30 fully synthetic.

Mam zamowiony termin na jutro do wymiany oleju, ale wczoraj podczas jazdy zaswiecila mi sie kontrolka oleju. Wiec dolalem do niego ten Castrol co mialem w bagazniku.

 

Czy zrobilem dobrze? I czy olej co posiadam warto lac do tego silnika czy moze kupic inny?

 

Pozdrawiam

 

Nie bardzo rozumiem Twoje sformułowanie "AVF/AWX"? Albo masz AVF albo AWX. Ale reasumując... Do silników zarówno AVF jak i AWX należy lać olej z normą dla pompowtrysków, czyli: 505.01 lub 506.01 lub 507.00. Czy zrobiłeś dobrze dolewając? Na krótką metę raczej mu nie zaszkodzisz, skoro jutro masz wymianę oleju. Czy olej jest dobry? Znajdą się głosy za jak również przeciw, więc tu już tylko Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWX. Nie wiem gdzie to moge sprawdzic dokladniej. Jestem zoltodziobem.

 

Czy olej jest dobry? Znajdą się głosy za jak również przeciw, więc tu już tylko Twoja decyzja.

 

Wybrac cos z polki castrol edge ktory rekomenduja mi w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AWX. Nie wiem gdzie to moge sprawdzic dokladniej. Jestem zoltodziobem.

 

Podaj numer VIN, to powiem Ci dokładnie.

 

Wybrac cos z polki castrol edge ktory rekomenduja mi w sklepie?

 

A nie myślałeś nad olejem MOTUL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik AVF wystarczylo podniesc maske:)

motul bardzo chetnie ale w szwecji nie ma go w sklepach.

 

A jesli motul to jaki? 5w-30?

Edytowane przez Lukassos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do silnika w opisie? To najwazniejsze by spelnial norme 505.01, a jak znajdziesz 5w30, czy 5w40 ktory spelnia ta norme to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rządzić" rynkiem zaczynają wielkie koncerny (np.BP właściciel marki Castrol). Przemyślany marketing- wszędobylska, świetnie zrobiona reklama, zawarte umowy z Aso i dużymi odbiorcami, specjalne szafki eksponujące towar w sklepach, ładna butelka/bańka. To wszystko po to, aby produkt był zauważalny i zapamiętywalny.

Gdy przychodzi do wyboru produktu, który wybieramy ? Czy ten, o którym się "mówi" często w TV(reklama), którego widzimy w każdym sklepie motoryz., ładnie opakowany, czy ten, o którym cicho (TV), w sklepie nie widoczny(lub prawie nie), a znajomi jeżdżą właśnie na "znanym" oleju ? W przeważającej większości kupimy produkt pierwszy, ten bardziej widoczny.

Po za tym marki Mobil czy Castrol były jedynymi bardziej znanymi nazwami w Polsce- mało kto słyszał o Motulu, Liqui Moly itp.- tak było za czasów komuny i mimo upływu lat, ten stereotyp nadal funkcjonuje.

 

Jeździłem na Castrolu , zmieniłem na Liqui Moly. Nie dlatego, że "korbowody w silniku wyszły bokiem", nie dlatego że zauważyłem jakieś niepokojące objawy podczas używania Castrola ale dlatego że bardziej ufam "mniejszej" Firmie, zaangazowanej od wielu lat w branży olejowej. Jestem przekonany, że jej produkty są bardzo dobrej jakości, jak nie lepszej od produktów Firm "molochów" z wielkim kapitałem. Firma taka, jak Liqui Moly, chcąc utrzymać się na rynku, nie może pozwolić sobie na produkcję miernej jakości produktów.

W czasach galopującej globalizacji(w każdej dziedzinie życia , nie dotyczy to tylko biznesu) można też ze smutkiem przypuszczać , że i te "mniejsze" Firmy, zostaną niestety wchłonięte przez wielkie koncerny. Jest jednak nadzieja, że się tak nie stanie-wszystko w naszych rękach, to my klienci ostatecznie decydujemy. Nie dopuśćmy do pozostania na rynku monopolistów.

 

 

Pamiętajmy, że jedyną słuszną drogą do weryfikacji jakości oleju Firmy A do produktu Firmy B, jest jego wielotysięczna praca w silnikach zalanych tymi olejami od nowości, rozebranie tych silników i dokładna analiza stanu ich części. Silniki musiałyby pracować w tych samych warunkach - na tym samym paliwie i pod "ta samą nogą".

Do takich informacji, jeżeli nawet istnieją, nie mamy dostępu.

 

 

PS. Pisałem tu już o tym, obiecałem też, że podzielę sie spostrzeżeniami http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewac-do-silnikow-TDI?p=1438876&viewfull=1#post1438876.

Wrzesień zeszłego roku- wymieniałem olej w moim Passacie i w Golfie(AVS Tdi) mojego ojca. W silniku u mnie był Castrol Edge 5W-30, w Golfie Castrol Magnatec 10W-40. W obu silnikach przed wymianą zrobiłem płukankę specyfikiem LM. Po tym zalałem LM TopTec 4100 5W-40

Spostrzeżenia po 6 miesiącach :

 

- Passat nie zauważyłem radykalnego zmniejszenia zużycia oleju, owszem zmniejszyło się ale nieznacznie. Skrócił się natomiast czas charakterystycznego odgłosu klekotania PD, przy porannym rozruchu.

 

-Golf, tu nastąpiła magiczna zmiana, ucichła praca silnika, a dzisiaj przy wyjęciu stalki zrobiłem małego karpia- stan oleju utrzymuje się od wymiany na niezmienionym poziomie(ojciec na 100% nie robił dolewek- do jego silnika musiałem wlać całą bańkę przy wymianie, a moja stoi nieruszona w garażu). Na Magnatecu dolewki były konieczne...

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności