Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

a wierzysz w to , ze dolewał tylko 1 l?

zależy jeszcze czy jak wymieniał to wlewał na Max i następnie do nastepnej wymiany schodził do Minimum

Edytowane przez merc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wierzysz w to , ze dolewał tylko 1 l?

zależy jeszcze czy jak wymieniał to wlewał na Max i następnie do nastepnej wymiany schodził do Minimum

no tego akurat to nie wiem , ale auto z dobrych rąk nie od handlarza, a wynik 1l na 8tyś trochę i tak mnie rozczarował na motulu, więc nie wiem w końcu czy wrócić na ten mobil czy trafiłem na podróbę motula z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trafiłem na podróbę motula z allegro?

A to zależy gdzie Motula kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to zależy gdzie Motula kupiłeś

oleje filtry gdańsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oleje filtry gdańsk

Od lat u nich kupuje i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Trzy tdi'ki w rodzinie na ich olejach śmigają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter 132

 

jeśli nawet w okresie między wymianami weźmie ci 2 litry oleju to wychodzi jakieś 45 gr na 100 km .

więc daruj sobie i nie szukaj dziury w całym.

Zmień olej na inny i będziesz miał doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piter 132

 

jeśli nawet w okresie między wymianami weźmie ci 2 litry oleju to wychodzi jakieś 45 gr na 100 km .

więc daruj sobie i nie szukaj dziury w całym.

Zmień olej na inny i będziesz miał doświadczenie

 

kolego po to jest forum żeby ktoś coś doradził , jak masz pisać takie posty żeby sobie darować to po prostu nie udzielaj się w dyskusji , może dla Ciebie żuzycie oleju 2l jest dobre ale nie dla mnie, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piter 132

 

forum jest też po to aby wyrażać swoją opinię a ty nie musisz jej podzialać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc nie wiem w końcu czy wrócić na ten mobil czy trafiłem na podróbę motula z allegro?

przy podróbie tak jest, castrola np. wciąga 2 litry na 10 tyś.... po przejściu na oryginał spada na poniżej 0,5l/10tyś.

 

Mniej pali tylko oryginalnego oleju z serwisu.. pewnie tylko dla tego że praktycznie brak podróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy podróbie tak jest, castrola np. wciąga 2 litry na 10 tyś.... po przejściu na oryginał spada na poniżej 0,5l/10tyś.... Mniej pali tylko oryginalnego oleju z serwisu...

:padaka :lol3 :wmorde :haha

 

Sorry kolego ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem pokrywę plastikową i trochę zalane przy zaworze egr oraz pod filtrem oleju , także być może że motul bardziej przechodzi przez wszelkie nieszczelności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry kolego ale nie mogłem się powstrzymać.

Ale widzisz Kolego,wielu ciekawych rzeczy jednak możemy się wciąż dowiedzieć,słowo ludu bezcenne:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry kolego ale nie mogłem się powstrzymać.

 

tzw. polaczek znawca... ciekawe co tak śmieszy, że np. rynek zawalony jest podróbami. Błogiego śmiechu, ja jestem w stanie poprzeć to dowodami, a kolega czym...

 

Ale widzisz Kolego,wielu ciekawych rzeczy jednak możemy się wciąż dowiedzieć,słowo ludu bezcenne

 

następny urwał się z choinki... argumenty kolego, bo klaunów już na tym forum kilku mamy, błaznów też

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
następny urwał się z choinki... argumenty kolego, bo klaunów już na tym forum kilku mamy, błaznów też

Kolego tego typu osądy to wiesz gdzie możesz wsadzić,testowałem oleje różnych marek,nie wypowiadam się bez poparcia jakimś tam doświadczeniem,a moja wypowiedź od obrazy była daleka,więc najprościej bez napinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc najprościej bez napinki.
to zacznijmy od początku....

- olej podrobiony, ostatnio castrol, zużycie skoda octavia około 2 litrow na 10 tyś, wymiana na castrol z beczki, ten nowy tzw. zielony czyli świecący w ultrafiolecie, ktoś z branży wie o co biega spaliło po 5 tyś minimalnie coś około 200 ml, facet zakupił olej na allegro

- olej typowy VW oryginał... spalanie w nowych samochodach max do 500 ml, na 15 tyś - w gwoli wyjaśnienia, kiedyś opisywałem, są samochody z flot które na tym oleju mają 300-400 tyś i chodzą jak w zegarku, powtarzam od nowości tylko jeden typ oleju

= do oleju z innych firm się nie wypowiadam bo serwis tylko takimi operuje

 

Co do podróbek... są już na rynku filtry w oryginalnych opakowaniach VW praktycznie nie do odróżnienia, maana też bywają.

- filtr oleju najpierw puszcza oring uszczelniający czyli olej rozpuszcza go, po około 8 tyś po wyjęciu były ubytki w materiale filtracyjnym

- filtr powietrza... jeszcze lepsza podróba, jest za krótki 2 cm... oznaczenia jak oryginał, praktycznie nie do odróżnienia.

 

Od razu aby nie było... filtry wiem gdzie sprzedają i mogę chętnym kupić.

 

Myślę że temat częściowo wyjaśniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie po co te nerwy , ja tylko chciałem się dowiedzieć czy zużycie 1l na 8tyś to dużo i czy mam zrezygnować z motula i zalać go poprzednim mobilem czy dalej kupować motul jako że jednak jest 100% syntetykiem, a tu się okazało jak bym wsadził kij w mrowisko hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzw. polaczek znawca... ciekawe co tak śmieszy, że np. rynek zawalony jest podróbami. Błogiego śmiechu, ja jestem w stanie poprzeć to dowodami, a kolega czym...

Po 1 rozbawiła mnie twoja wypowiedź:

Mniej pali tylko oryginalnego oleju z serwisu..

Pierwsze co to myślałem że ty o paleniu w piecu prawisz. :lol3

 

Po 2, tak się dziwnie składa, że miałem okazję nieco poeksperymentować z olejami.

Powód, zużycie oleju w moim pasku ok. 1L miedzy wymianami (co ok. 12tyś km). Pomyślałem poeksperymentuje może będzie lepiej. :)

Po 2-ch wymianach Motula postanowiłem kupić ori olej z serwisu. Po przejechaniu 12 tyś dolewka ok. 1,5L !!

Potem Castrol, dla jednych olej cudo dla mnie totalne nie porozumienie, nooo chyba że trafiłem na podróbkę :)

Wiesz jaki z tego morał?

Ano taki że kwestia wyboru oleju, a w szczególności jego zużycia jest sprawą indywidualną dla każdego auta z osobna!

Nie wypisuj więcej tekstów typu cyt. ,,po przejściu na oryginał spada na poniżej 0,5l/10tyś'' bo ci jeszcze nie chcący ktoś w to uwierzy i poleci do serwisu po ,,cud olej''. :P

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego vipereeek i po tych próbach na jakim oleju poprzestałeś w końcu? tj na jakim miałeś najmniejsze zużycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego vipereeek i po tych próbach na jakim oleju poprzestałeś w końcu? tj na jakim miałeś najmniejsze zużycie?

Leje motula, i żeby ciebie do końca uspokoić to w dodatku od tego dostawcy z allegro którego podałeś.

Pozdro.

P.S. Sprzedawca nie jest ze mną spokrewniony, a od sprzedaży nie mam żadnej prowizji. :lol3

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leje motula, i żeby ciebie do końca uspokoić to w dodatku od tego dostawcy z allegro którego podałeś.

Pozdro.

P.S. Sprzedawca nie jest ze mną spokrewniony, a od sprzedaży nie mam żadnej prowizji. :lol3

już o takie dane szczegółowe nie pytam kim dla ciebie jest sprzedawca:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności