Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jak w opisie. Najpierw wymiana oleju z 15w40 na 10w40 Motula przy stanie licznika 270 tys. Efekt: lepsza kutra pracy. Od wymiany do wymiany dolałem może 200 ml oleju. Przy przebiegu 290 tys kupiłem płukankę Motula oraz zalałem Valvoline SynPower 5W40 (akurat taki mieli na ten moment w IC od ręki). Jeszcze cichsza praca. Na razie ubytków zero. Przy starcie jeszcze krótsze klekotanie. Polecam zabieg. To co wylałem z silnika po zastosowaniu płukanki to smoła była. Nie wiem czy przebieg mojego auta jest autentyczny bo ramkę na rejestracje mam z jakiegoś niemieckiego komisu, także pewnie przez turasa licznik był skręcony. Pisze tego posta dla niedowiarków i uczniów pana Henia z warsztatu obawiających się zmiany oleju na lepszy. Napisze przy następnej wymianie oleju o dolewkach jakie stosowałem i stanie oleju .Następnym razem planuję zalać Motula. Pozdrawiam i gorąco zachęcam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następnym razem planuję zalać Motula

Dobrze Ci idzie, następny raz przejdź na 0W30. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady:) Turbo bym musiał pewnie wymienić bo na pewno puszcza i robić góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do pracy ganiam przez prawie całą Europe co 10 tys wymiana (170tys licznik) Jestem zadowolony z oleju jaku używam i bez obaw polecę zawsze - OLEJ MOBIL SUPER 3000 5W30 VW 505.01 ( z oznaczeniem diesel pompowtryski ) co 10 tys przy wymianie ubytek rzędu 200-400ml . Słychać różnice w pracy tego samego silnika na innym oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na valvoline . wczesniej był Mobil1 ale to olej jak superol :) "najgorszy syf"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów.. Przepraszam z góry bo zapewne umieszczam pytanie nie tu gdzie trzeba ale dopiero co się zalogowałem i nie wiem jak tu smigac i gdzie prawidłowo wklejac posty.A WIEC POSIADAM PASSATA B5 FL 2001 R SILNIK 1.6 ALZ . I PODCZAS JAZDY NP. NA 3 Z PRETKOSCIA KIEDY SILNIK NIEMA LEKO ANI CIĘŻKO PO WCISNIECI PEDAŁU GAZU SŁYCHAC DZIWNY ODGŁOS PRZEZ CHWILE TAK JAK BY NA ZAWORACH ZAGRAŁ.. W CZYM JEST PROBLEM.. TAKA SYTŁACJE MOZNA TEZ ZAOBSERWOWAC NA BIEGU JAŁOWYM DODAJAC GAZU ODPUSZCZAJAC I RAPTOWNIE ZNÓW PEDAŁ W PODŁOGE I W PEWNYM MOMECIE SŁYCHAC TAKIE NO WŁASNIE.. JAK BY NA ZAWORACH ZAGRAŁ.. PROSZE SERDECZNIE O JAKIES SUGESTJE..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam z góry bo zapewne umieszczam pytanie nie tu gdzie trzeba

Zamiast przepraszać, to się zorientuj w rozkładzie forum, poczytaj regulaminy - inaczej Twoje posty będą kasowane z ostrzeżeniem.

Nie będziemy dla Ciebie robić wyjątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem chyba z godzine i nie mogłem się połapac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam golfika 4 1.9tdi 81kw Zrobiłem nim ok 160tys,km na oleju mobil 10w40

Oleju nie wymieniam tylko dolewam.Raz w roku wymiana filtra na zimę i to wszystko.Autko pali,jeżdzi

nic się nie dzieje.Miałem już kilka autek w swoim życiu i ciągle tak robię.Moim zdaniem częsta wymiana oleju

to strata kasiorki .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie ile dolejesz na 10.000 km...

0,5 litra, a 3,5 litra to różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam golfika 4 1.9tdi 81kw Zrobiłem nim ok 160tys,km na oleju mobil 10w40

Oleju nie wymieniam tylko dolewam.Raz w roku wymiana filtra na zimę i to wszystko.Autko pali,jeżdzi

nic się nie dzieje.Miałem już kilka autek w swoim życiu i ciągle tak robię.Moim zdaniem częsta wymiana oleju

to strata kasiorki .Pozdrawiam

Jeśli silnik w dobrej kondycji i dolewki ograniczają się do 5L to możesz jeździć bez najmniejszej obawy,gwarantuję...:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i może zrobić więcej km niż ci co nic nie bierze...

potwierdzone przez użytkowników samochodów ciężarowych...(pod warunkiem, że turbina tyle nie żłopie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o dolewanie to ciężko mi stwierdzić ile dokładnie dolewam tego oleju.

Dużo mi nie bierze Staram się trzymać stan tak na połowie bagnetu.Czasami doleje mu ok.

200 ml. i śmigam Na początku jak kupiłem golfika wymieniłem od razu komplet popychaczy

ponieważ klepał długo po odpaleniu,zainwestowałem w nową od me i latam Silnik

moim zdaniem jest super ekonomiczny.Kupiłem autko od kobiety,środek super zadbany,pachnący

nie palone , ale mechanicznie nic nie było robione.Turbina nie chodziła,kolektor ssący był tak

zawalony sadzą że aż dziwne Gość co regenerował mi turbo sam się zdziwił jak zobaczył tyle sadzy.

Po tym zabiegu rewelacja nie ten silnik Wcześniej jeszcze rozrząd wymieniłem,miałem koła

siedemnastki założone,do pracy ok 70km w jedną str. więc ogień z rańca a4 pod Wrocław.

I się narobiło wywaliło mi uszczelniacz na wale ,wiec znowu naprawa .Wymieniłem dwa uszczelniacze

i od tamtej pory z silnikiem nic się nie dzieje,ładnie pali wszystko malinka :mlask A i w miedzy czasie koło

dwu masowe przestało robić Po wymianie koła sprzęgło chodzi jak marzenie. Pozdrawiam wszystkich kierowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar zmienić olej na Motul ponieważ czytałem sporo dobrych opinii o nim i chcę spróbować. Ponieważ jest kilka rodzajów mam pytanie: czy Motul Specific 5W40 505.01 będzie dobry do silnika AWX?? Czy warto skorzystać z Motul Engine Cleaner'a przed zlaniem oleju? Jest dość mocno czarny zaraz po wymianie i stąd moje pytanko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Motul Specific 5W40 505.01 będzie dobry do silnika
ten jak najbardziej będzie odpowiedni to twojego silnika

 

Czy warto skorzystać z Motul Engine Cleaner'a przed zlaniem oleju?
zależy co miałeś wcześniej zalane do silnika ale jak na mnie to może nie zaszkodzić a pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zreb

Zmieniłem na półsyntetyk Mobil 10W40. Po 300 tys. wymiana co 10 tys. Silnik 90/AHU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłeś z syntetyku czy z minerału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam zalany aktualnie mobil1 10W40 do swojego AFN-a. I przyszedł czas na zmianę i nie wiem czy zalewać nadal mobila1 czy jakiejś innej firmy na liczniku prawi 200tys(tyle mi wiadomo:P) na 10 000 tys km dolałem 1L.

Sądze że to turbo wciaga olej ale może jakaś sugestia zmiany mobila1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Valvoline MaxLife...

czytałem na różnych forach, że potrafi go "brać" miej...

ale 1 l/10.000 to nie jest źle...na pewno jest więcej na liczniku niż 200.000...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj Valvoline MaxLife...

czytałem na różnych forach, że potrafi go "brać" miej...

ale 1 l/10.000 to nie jest źle...na pewno jest więcej na liczniku niż 200.000...:)

 

nadal 10W40 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności