Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie jeżdżę na oleju firmy LIQUI MOLY. Takim był zalany jak go kupiłem i taki zalałem przy wymianie. Silnik pracuje cichutko, dolewek pomiędzy wymianami prawie nie ma. Naprawdę jestem zadowolony. A tomnik ma rację, objeździłem wszystkie sklepy motoryzacyjne i nie było możliwości kupna takiego oleju, chyba, że beczkę 200 litrów. Castroli, mobili do wyboru do koloru, a tego wcale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmę Liqui Moly, dałem tylko jako przykład. Celem mojej wypowiedzi nie było szczególne nawianie Was do zakupu produktów tej Firmy.

Istnieje przecież jeszcze kilka porządnych, "niezależnych" marek, na których warto zwrócić uwagę. Jako przykład można tu podać amerykańską Firmę Royal Purple

http://www.royalpurple.waw.pl/index.php/2010/12/05/syntetyczny-olej-silnikowy/

http://www.royalpurple.com/product-categories/automotive/#!royal-purple-motor-oil

Bardzo mało znana u nas marka. Spotkałem się z opiniami, mówiącymi, że jest to jeden z najlepszych tego typu produktów ...

Wracając do marketingu i naszego wyboru zakupu produktu- spójrzcie na butelkę Royal Purple i np. na opakowanie Castrol Edge... Który z tych produktów wybierzecie ? Myśle, że około 99% z Nas wybrałoby Castrol- opakowanie, reklama, powszechna znajomość znaku marki...

A Royal Purple ? cóż... "co to za wynalazek ?", "nie słyszałem", "nie budzące zaufania opakowanie".... a jednak.

 

 

PS. Albo "cóś" takiego http://www.penriteoil.com.au/

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem juz po wymianie oleju. Mechanik poolecil 5w-40 firmy Statoil.

Spelnia wymagania 505 01 wiec pasuje do mojego autka. Zobaczymy jak sie sprawdzi.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go kupiłem to zalany był Valvoline 5w40 spełniający normę 505.01 i będę go kontynuował bo nie mam żadnych zastrzeżeń

 

1327_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wlałem mobil 1 10W40 diesel to mogę zmienić na 5w?czy może wystarczy półsyntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wlałem mobil 1 10W40 diesel to mogę zmienić na 5w?czy może wystarczy półsyntetyk?
Przeczytaj parę postów wyżej http://forum.vw-passat.pl/threads/50009-Jaki-olej-wlewac-do-silnikow-TDI?p=1644176&viewfull=1#post1644176 Czy to takie trudne..?

Nie lej 10W !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy może mi ktoś z was poda namiary na sklep internetowy lub jakikolwiek kontakt do kogoś z polecenia abym mógł kupić Olej Motul do silnika AVN z normą 505.01 lub 506.01 5W30 tylko nie IC, bo tam krzyczą na znajomego zniżkę 240 zł za 5 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy może mi ktoś z was poda namiary na sklep internetowy lub jakikolwiek kontakt do kogoś z polecenia abym mógł kupić Olej Motul do silnika AVN z normą 505.01 lub 506.01 5W30 tylko nie IC, bo tam krzyczą na znajomego zniżkę 240 zł za 5 litrów.

przeczytaj cały wątek, są osoby z forum które sprzedają ten olej. Co do ceny to może spora ale bardziej to pewne niż Motul po 120 zł z allegro za 5 litrów, bo to dopiero dziwna cena. Przeczytaj sobie też ile jeden kolega płacił za castrola w Austrii a potem zobacz po ile można kupić na allegro, w tej Polsce to same cuda, a wnioski sam wyciągaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy może mi ktoś z was poda namiary na sklep internetowy lub jakikolwiek kontakt do kogoś z polecenia abym mógł kupić Olej Motul do silnika AVN z normą 505.01 lub 506.01 5W30 tylko nie IC, bo tam krzyczą na znajomego zniżkę 240 zł za 5 litrów.

505 01 wystarczy do Twojego silnika, nie kombinuj z 506 01 bo jest duzo duzo drozszy

zapraszam na pw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj cały wątek, są osoby z forum które sprzedają ten olej. Co do ceny to może spora ale bardziej to pewne niż Motul po 120 zł z allegro za 5 litrów, bo to dopiero dziwna cena. Przeczytaj sobie też ile jeden kolega płacił za castrola w Austrii a potem zobacz po ile można kupić na allegro, w tej Polsce to same cuda, a wnioski sam wyciągaj.

 

 

ok dzięki już znalazłem namiary na kolegę z forum u którego zamówiłem olej + filtr

teraz jeszcze jedno pytanie odnośnie różnicy miedzy olejem Motul specific 505.01 od Motul'a 8100 x-clean C3 z tą samą normą 505.01?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak go kupiłem to zalany był Valvoline 5w40 spełniający normę 505.01 i będę go kontynuował bo nie mam żadnych zastrzeżeń

Ja również zalałem po raz drugi tym olejem,tez nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, otóż ja na punkcie oleju jestem przewrażliwiony, ale nie o tym, d otej pory caly czas smigam na mobilu, ale ze względu na prace mogę mieć w lrpszej cenie olej MOTUL, a dokladnie MOTUL 300v, czyli olej racingowy, co prawda leje motula przystosowanego do motocykli do motocykla i tez ma oznacznie 300v(2x droższy od innych, ale nigdy nic sie nie działo z nim), ale czy ten olej bedize dobry do dieasla?? mogę sobie go kupić i zalać?? doklądnie chodzi o taki: http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-11.html dziękuje ślicznie za podpowiedzi

POZDRAWIAM!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, otóż ja na punkcie oleju jestem przewrażliwiony, ale nie o tym, d otej pory caly czas smigam na mobilu, ale ze względu na prace mogę mieć w lrpszej cenie olej MOTUL, a dokladnie MOTUL 300v, czyli olej racingowy, co prawda leje motula przystosowanego do motocykli do motocykla i tez ma oznacznie 300v(2x droższy od innych, ale nigdy nic sie nie działo z nim), ale czy ten olej bedize dobry do dieasla?? mogę sobie go kupić i zalać?? doklądnie chodzi o taki: http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-11.html dziękuje ślicznie za podpowiedzi

POZDRAWIAM!!!!

A posiada on jakąkolwiek normę VW (nie mówiąc o właściwej dla twojego silnika), bo nie zauważyłem, aby cokolwiek o tym napiasli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej przewyzasza niby wszystkie normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie którą podałeś masz kontakt więc napisz do nich pytanie.

 

ja sądzę ,że da radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a olej firmy Millers?? dzis kupiłem olej 5w40(105zł 5l) do swojego passata 110 afn, facet w sklepie powiedział że napewno lepszy od mobila i castrola i porównywalny do motul, co powiecie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a olej firmy Millers?? dzis kupiłem olej 5w40(105zł 5l) do swojego passata 110 afn, facet w sklepie powiedział że napewno lepszy od mobila i castrola i porównywalny do motul, co powiecie na ten temat?

olej jak to olej, nie ma lepszych i gorszych bo badań nikt nie robił, czyli facet w sklepie kłamie. Myślę że i Lotos byłby ok.

 

Najważniejsze aby ktoś go nie podrabiał, czyli źródło pochodzenia to 99% sukcesu, a 1% to upodobanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej jak to olej, nie ma lepszych i gorszych bo badań nikt nie robił, czyli facet w sklepie kłamie. Myślę że i Lotos byłby ok.

 

Najważniejsze aby ktoś go nie podrabiał, czyli źródło pochodzenia to 99% sukcesu, a 1% to upodobanie.

 

nie znam sie, ale uważam że sie mylisz. troche czytałem i słyszałem, ja na pewno nie zalał bym auta Lotosem, wiele dobrych opinii słyszałem o olajech Motul taki tez chciałem kupić ale w sklepie którym byłem był chwilowy brak i sprzedawca polecił mi właśnie olej 10w40 Millers, powiedział że jest równie dobry jak Motul.

 

Wcześniej lałem Mobila, nie narzekałem, ostatnio Castrola wydawało mi się że silnik głośniej pracował tak wiec teraz chciałem kupić cos lepszego.

 

Tak więc myślę że na dłuższą metę olej ma duże znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i zgłupiałem.

 

Czym różni się olej:

 

Castrol EDGE 5W30 (504.00/507.00) od Castrol EDGE Professional LongLife III 5W30 (504.00/507.00)? czy jedyna różnica polega na nazwie i sieci dystrybucji - detal albo warsztaty. Znalazłem kartę produktu Castrol EDGE Professional LongLife III 5W30, ale nie mogę jej porównać z kartą Castrol EDGE 5W30 spełniającego normy 504.00/507.00, bo jej nie ma, wcześniejsza kara jest dostępna w internecie.

 

Auto jak w podpisie, do tej pory olej wymieniany w ASO (norma 504.00 tyle wynika z historii auta z ASO). Bez filtra DPF, QG1, użytek miejsko wyjazdowy.

Mniemam, że lany był Castrol EDGE Professional LongLife III 5W30 (dawniej SLX) skoro lany był w ASO, dobrze rozumuję? Wiem, że auto nie podchodzi pod dział B5, ale tutaj już chyba wszystko zostało powiedziane.

 

edit:

już miałem się poddać, a jednak znalazłem, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi:

zwykły Castrol EDGE 5W30 jest bardziej uniwersalny i przeznacozny na rynek detaliczny, spełnia więcej norm: VW 504 00/ 507 00, BMW Longlife-04, MB-Approval 229.31/ 229.51, Porsche C30,

Podczas gdy Castrol EDGE Professional LongLife III 5W30 spełnia normy: VW 504.00/507.00 i Porsche C30 i jest przeznaczony do dystrybucji w autoryzowanych serwisach obsługi, problem z dokupieniem poza ASO (na allegro trzeba uważać :) ). Oba oleje można stosować jako oleje LongLife, tyle, że w tym zwykłym EDGE 5W30 o tym nie piszą. To chyba tyle. Może komuś się przyda.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może ktoś mi powie czy mogę i czy powinienem zmienić olej z mobil1 10w40 diesel na syntetyka bo po zakupie auta nie wiedziałem czym jest zalany a mechanik powiedział że wystarczy półsyntetyk a po regeneracji turbiny mówią że półsyntetyk to zabójstwo a zbliża się 10000km od wymiany i zmieniam ale proszę o konkretną odpowiedź i czy trzeba czymś płukać w razie wymiany?kiedyś słyszałem że niezalecana jest zmiana na rzadszy .b5 fl 2002 avb chip z 113,4 na 150,9.dziękuję za konkretne odp

Edytowane przez adamwwl1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności