Skocz do zawartości

Andragon

  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O Andragon

  • Urodziny 04/11/1983

Informacje osobiste

  • Imię
    Andrzej
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Lublin

Samochód

  • Generacja
    B5
  • Silnik
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (AJM)
  • Rok produkcji
    1999

Ostatnie wizyty

694 wyświetleń profilu
  1. A zrobiłbyś mi to jakbym do Warszawy podjechał ? Daj na priv telefon
  2. Mam prośbę do kolegów forumowiczów - jaki sprzęt mam kupić (kabel program vag itp) zeby podmienić ten eeprom i komórki co by kontrolka tempomatu świeciła podczas jego działania
  3. Post 42 i 54 nic mni nie mówią - zgłupiałem do reszty - jesli jest ktoś kto mógłby mi to zrobić to jestem chętny - zapłacę
  4. Ok rozumiem - ale skoro mam licznik 842A to na jaka wartość komórki mam podmienić? Rozumiem ze wsad muszę ściągnąć taki sam jak numer licznika czyli 3B0 920 842A? Czy
  5. Odgrzeje kotleta - założony tempomat - śmiga jak ta lala ale ikonka która jest i dioda rownież nie swieci sie - dzisiaj naprawiałam FIS - pięknie swieci - żadnych kresek ale tego tempomatu nie ogarniam - zwłaszcza tego opisu "Odgrzeję kotleta,ale może komuś się przyda.W Passacie B5,po swapie zegarów na immo3 (od 3BG) jest możliwość aktywacji kontrolki tempomatu,poprzez zmianę komórki w eepromie.W licznikach 8X6,8X7 $1EE zmieniamy wartość z E9 na F9.Z tym,że kontrolka działa nie po włączeniu tempomatu włącznikiem na ON,a dopiero po uaktywnieniu i gaśnie po dezaktywacji (np:wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca)." Czy to są jakieś komendy do wpisania w VAGu? Numer licznika to : 3BO 920 842A Mam nadzieje ze aby ujrzeć upragnioną ikonkę nie muszę wymieniać licznika ??
  6. Witam serdecznie oto opis problemu Auto zostało poddane delikatnemu zwiększeniu mocy. Wiec obecnie a około 140km, podaje to jako informacje. Auto szarpie na biegu jałowym t.zw. Nierówna praca silnika..., jest po regeneracji 2 pompowtryskow lecz mimo to problem szarpania ponowne się pojawił. Na vag wychodziło ze pozostałe pompowtryski są w normie. Doszło do tego bardzo trudne i długie dopalanie auta, pomimo nowego akumulatora auto długo kaszle i czasami potrzebna jest pomoc w postaci aerozolu. Trudności z odpalaniem są na zimnym jak i cieplnym silniku, podczas próby odpalania występuje bardzo silne dymienie na dym rudo siwy tu zwłaszcza podczas zimnego silnika. Samochód jest bardzo zrywny lecz czasami potrafi wejść w tryb awaryjny przy 3000 obrotów, wyłączenie auta i ponowny rozruch załatwia sprawę. Dymienie o zapachu ropy pojawiło się dzisiaj i zaczyna występować jak temperatura silnika osiągnie 90c. Przy silnym zrywie robi się siwo za samochodem i jest trochę wstyd Ostatnią rzeczą która jest podejrzana to wchodzenie w dziwne wibracje na 4 biegu podczas ostrego przyspieszania, jakbym na tare do prania wjechał, odpuszczenie pedału gazu niweluje problem a ponowne dodanie gazu nie daje ponownych objawów. Rodacy....samochód to ajm 115 1.9 tdi Ma obecnie przebiegu 442.000 przy stanie 389.000 wymieniony rozrząd oraz uszczelke głowicy. Bawiliśmy się rownież uszczelniaczami pompowtryskow bo to tez podejrzewaliśmy, wiec wszystkie dostały nowe gumki. Na vag nie ma obecnie żadnych błędów, ciśnienie sprezanie itp w normie. Mechanik mówi ze jak wyciągał pompowtryski do regeneracji to zauważył lekkie zużycie gniazd w głowicy.t.zw. wyrobienie...podobno daje to takie objawy tylko ze u mnie zwiększenie ilości oleju w silniku nie występuje wręcz przeciwnie, silnik na około 6000 pije litr syntetyka Olej oczywiście o specyfikacji 505.01 castrol edge full synth. Z tego co widzę występują tu więcej niż jeden problem z silnikiem. Ratujta
  7. dobra znalazłem trochę części - niektóre nowe, niektóre nie : oto one błotniki 200 zł http://allegro.pl/blotnik-blotniki-vw-passat-b5-fl-nowe-zderzak-i2466864099.html maska 350 zł http://allegro.pl/pokrywa-komory-silnika-maska-vw-passat-b5-fl-00-i2488470229.html zderzak z halogenami 300 zł http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-00-05-zderzak-przod-kompletny-lc7v-i2493278786.html belka pod zderzak 100 zł http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-00-05-belka-zderzaka-wzmocnienie-i2458735557.html wzmocnienie zderzaka 100zł http://allegro.pl/wzmocnienie-atrapy-zderzak-nowe-vw-passat-b5-fl-ww-i2451819902.html pas przedni z klimą 245 zł http://allegro.pl/nowy-pas-przedni-vw-passat-b5-fl-diesel-00-05-i2462546377.html reflektory 330 zł http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-2000-2005-reflektory-lampy-nowe-i2478782050.html do tego dochodzi malowanie zderzaka, maski i błotników na odpowiedni kolor. same części to koszt około 1700 zł
  8. przy około 280.000 założyłem podobno oryginalne lemfordery, na chwilę obecną mam 385.000 czyli ponad 100.000 zrobione i lewy banan był wymieniony - załadowałem w dziurę - ostatnio na badaniach wyszło że dalej z wahaczami jest ok. pozdrawiam
  9. hmmm chyba jednak będę musiał malować, kolor LL5Y czyli Nebio blue metallic występował tylko w wersji przed liftem, po liftingu został zastąpiąny przez lakier LB5S czyli silver blue metallic - mam pytanie, czy duża jest różnica pomiędzy oboma odcieniami? - czy lepiej kupować różne kolory a na koniec zakupic puszkę farby LL5Y i wszystko na ten kolor śmignąć?
  10. przepraszam dokładnie sprawdziłem mój kod lakieru LL5Y. jeżeli wpadną wam części o tym kolorze, prosze o kontakt
  11. super, a już myslałem że będę pierwszym przypadkiem i eksperymentować będę niczym pierwszy kolonista w tej materii panowie - w takim wypadku będę informował o postępie prac - gdyby wpadło wam cokolwiek co jest elementem przodu lub tyłu 3BG w kolorze jasny błękit metalic : Exterior color / Paint CodeE2 / L5Y to dawajcie na priv - na pewno się dogadamy ehhh. czuję się tak jakbym znowu kupował samochód
  12. wow, dzięki stary - bardzo się cieszę że jest jednak to możliwe widzę że niezła i ciekawa przygoda mnie czeka ale mam zamiar to zrealizować - mam tylko nadzieję że w razie czego pomógłbyś mi kiedyś to zmontować, bardzo często pojawiam się w stolicy z racji mojego bandu oraz prób z nim związanych no to czas realizować marzenie o nowym starym świeżym samochodzie Kombiak - najmocniej przepraszam że o tym zapomniałem
  13. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów - szukałem trochę na forum podobnego tematu i nie znalazłem. zatem przechodzę do sedna, Pomykam sobie już ponad 3 lata paskiem, udało mi się bez holowania i lawety przelecieć prawie 130.000 - już niedługo będę miał na liczniku 400.000. W między czasie zrobiłem nieszczęsną uszczelkę pod głowicą (ci co mnie znają z forum, pamiętają moje biadolenie i szukanie wszystkich możliwości dotyczących uszczelki i ciśnienia w zbiorniku wyrównawczym) Po zrobieniu uszczelki, regeneracji głowicy, wymiany zawieszenia na Lemforder, regeneracji turbiny oraz w najblizszym czasie regeneracji pompowtrysków, doszło do mnie że mam zamiar jeszcze baaardzo długo eksploatować to auto którego jestem pewien że mnie nie zawiedzie a w przypadku sprzedaży to przy tym przebiegu nie wiem czy ktoś by je nawet kupił. Kwota którą bym otrzymał raczej uniemożliwiałaby zakup auta w takim wyposażeniu i stanie technicznym jakie mam obecnie. Traf jednak chciał że mojego paszczaka zaczęła tu i ówdzie toczyć "czerwonka marsjańska" maska, błotnik przedni, błotnik tylny, przedni zderzak powyginany na dole z pęknięciami, nadkole tylne oraz tylna klapa - do tego jeszcze zjechane i ponownie zmatowiałe (pomimo polerowania) reflektory + pęknięta atrapa oraz puchnięcie z powodu "marsjanki" listw zgarniających przy oknach. I oto pytanie, bo skoro muszę to malować, zabezpieczać itp - a chciałbym aby to dobrze wyglądało a nie jak po robocie wuja w stodole zacząłem się zastanawiać nad wymianą poszczególnych części karoserii na nowe lecz.....z passata PO LIFTINGU. Czy coś takiego w ogóle jest możliwe? Czy robił ktoś z Was coś takiego? jak zacząłem przeliczać zabezpieczanie tych elementów przed korozją i ponowne ich malowanie ewentualnie zakup nowych, to z samym błotnikiem i klapą tylną doszedłem do kwoty 1300 zł u lakiernika a z tego co widzę po aukcjach na allegro to kompletny przód po demontażu mogę dostać już za ponad 2000 zł - jak myślicie czy jest to dobry pomysł? - od razu mówię że robiłbym to etapami - polowanie na cześc, zakup, malowanie i dalszcze polowanie = bo przy mojej pracy niestety nie mogę pozwolić sobie na oddanie auta do lakiernika na prawie 2 tygodnie a w przypadku takich zabiegów gotowe częsci mogłby by czekać sobie na mnie w garażu czekam na opinie fachowców - zwłaszcza związanych z blacharką gdyż z tego co widzę również wymiana pasa przedniego byłaby konieczna przy takiej operacji chyba czeka mnie niezła przygoda przy całkowitym odnawianiu ukochanego pierwszego auta ps, dziękuję wszystkim którzy głosowali na mnie i mój zespół podczas finałów Must Be The Music
  14. Witam, przepraszam za odświeżanie tematu - ale mam pytanie, być może ktoś już je zadał - czy da radę podmienić zderzak, maskę, reflektory oraz nadkola z 3BG do auta 3B? - chyba ze gdzieś jest juz jakis tutorial ale ja znalazłem tylko a propos tylnej klapy pozdrawiam i czekam na odpowiedz
  15. skrzyposkoczek to własnie ja - no co nie widać że na pompowtryskiwaczach działam?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności