Skocz do zawartości
r0mek

Wymiana zegarów na wersję z obrotomierzem.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wczoraj stało się coś złego (tak mi się wydaje). Podbijam do paszczura, wsiadam, chcem odpalić i aku mówi "nain". Wyłączam zapłon a obrotek leci do samego końca. Na co ja przekręciłem kluczyk by puścić prąd na zegary i wskazówka wróciła do dołu.
mi podobne rzeczy się działy jak się jakiś bezpiecznik spalił z tym że działo się to ze wszystkimi wskazówkami i nie lecialy na ma tylko po zgaszeniu silnika zostawały w ostatnich pozycjach. I oczywiście nie padły całkowicie(po odpaleniu silnika wszystko wracało do normy). Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czasu minęło zanim ogarnąłem ten licznik, po drodze aku zdech jeszcze raz, przy kolejnym rozruchu przez kable obrotek skoczył na 2 tysie i stał w miejscu, ale jak wyjąłem wtyczkę od obrotka i włożyłem jeszcze raz, wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy wymieniam zegary na te z obr. to podlaczenie do obr. jest czy musze specjalnie ciagnac? Pytam, bo chce takze wymienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam, bo chce takze wymienic

To przeczytaj na początek wątek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przeczytaj na początek wątek :/

a dokładnie pierwszy post ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, bo ostatnio nad tym myśle....jest możliwość i czy dużo jest z tym "zachodu" ;) by wymienić w passacie B4 zegary z linką na te całkiem elektroniczne ? przerabiał już ktoś ten temat hm..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podepne się tutaj , może mi ktoś pomoże ??? Mianowicie MFA pokazuje mi spalanie jakby w galonach :zecopotrafi pokazywać np 1,9 w lecie przy spokojnym traktowaniu silnika , licznik mam przełożony z wiazką z paska europejskiego tyle że 1.8 na wielopunkcie czy to może mieć taki wpływ na wskazania spalania , a jeśli tak to czy jest możliwość jakiejś adaptacji czy regulacji ? pozostałe wskazania są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mieć znaczenie. Wychodzi ci zapewne 4x mniejsze spalanie, bo masz jeden wtryskiwacz zamiast czterech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie chcę zakładać nowego posta czy w bezynie mfa działa na rurke tak jak w TDi czy po kablu idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w bezynie mfa działa na rurke

W benzynie tylko spalanie jest na "rurkę", cała reszta to elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mfa od benzyny nie podejdzie do TDi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mfa od benzyny nie podejdzie do TDi?

Podejść by podeszło ale zupełne inaczej jest zaprogramowane MFA w benzynie i dieselu.

Szukaj od TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Matiii

"Wymianę zaczynamy od odkręcenia 2 wkrętów, które znajdują się na gorze, w ramce licznika"

 

Może mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie są te 2 wkręty w passacie b4? U mnie nic takiego nie ma. Czy w takiej sytuacji ramkę mam odgiąć? A może jakoś wypiąć?

 

Nie chce niczego połamać, więc wolę zapytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję tylko potwierdzenia: czy licznik z obrotkiem z passata b4 będzie pasował do mojego b3 ? Wyskalowanie prędkościomierza takie same, motometr też, kierunki do góry z tyłu to samo, tylko trochę inna skala paliwa no i ogólny wygląd... Poniżej foty:

Mój:

 

attachment.php?attachmentid=43946&stc=1&d=1295378790attachment.php?attachmentid=44195&stc=1&d=1295704599

 

B4:

 

attachment.php?attachmentid=43947&stc=1&d=1295378817attachment.php?attachmentid=44196&stc=1&d=1295704606

 

Dzięki za info - pozdro

Edytowane przez baliosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem czemu się fotki nie załadowały...

Teraz powinno być ok: Niżej fotka mojego licznika i nowego z obrotkiem :)

 

attachment.php?attachmentid=44224&stc=1&d=1295726118

 

attachment.php?attachmentid=44225&stc=1&d=1295726135

 

pozdro

mójlicznik.jpg

licznikB4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy licznik z obrotkiem z passata b4 będzie pasował do mojego b3 ?

Rozumiem że chcesz dopiero kupić te zegary czy tak?

Bo jak już masz ten licznik to co Cię jeszcze powstrzymuje przed ich podłączeniem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakbym miał to bym wam gitary nie zawracał, wymiana to 10 min... Mam zamiar kupić ale wolałbym mieć 100% pewność że wszystko będzie ok.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności