Skocz do zawartości
r0mek

Wymiana zegarów na wersję z obrotomierzem.

Rekomendowane odpowiedzi

poczytałem trochę na temat zegarów w b4 i nie tylko i wychodzę z zapytaniem ponieważ w moim pasku posiadam 2litrową benzynę 115konna z końca 1995r z klima-tronikiem przed kupnem świrowała elektryka, i okazało się że wina była w czujnikach położenia wału i wałka, po wymianie tych 2 rzeczy na nowe, wysiadł licznik, i inne wskaźniki, na inne zegary z MFA z przebiegiem 470tyś km świruje prędkościomierz czyli nie pokazuje i nie nalicza kilometrów mało tego nie mogę zresetować tego małego licznika kilometrów, od czasu do czasu powyżej 120km/h drga wskazówka i nalicza km . czy jest to wina czujnika prędkościomierza znajdującego się na skrzyni?? dodam że obrotomierz i inne kontrolki działają normalnie, choć mam wrażenie że wskaźnik temperatury leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyklu co to może być

W starych zegarach nie działał mi poziom benzyny , wymieniłem na nowe z obrotomierzem i działało wszystko. Fajnie śmigało do pewnego czasu po jakimś pół roku od założenia tego licznika z obrotką znowu brak poziomu benzyny co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to może być?

zimne luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zimne luty

A dokładniej co to jest? gdzie to jest ewentualnie jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dokładniej co to jest? gdzie to jest ewentualnie jak to naprawić?

albo tu:

zimne luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc pisze tu Mam problem potrzebuje elektryki do Passata B4 1,8 bo moja jest kombinowana przez jakiegoś amatora i chciałem cała elektrykę pulipitu przełozyc ale nie wiem od czego podejdzie itp i jaki koszt takiego okablowanai wynosi i gdzie dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam dwa zegary z obrotomierzem i bez co za tym idzie w tym z obrotomierzem mam popaloną płytkę od poziomu paliwa temperatura cieczy działa dobrze , a tad me pytanie czy mogę samą płytkie przełożyć z zegarów bez obrotomierza do tych z obrotomierzem czy będzie to pasować i działać .bo dobija mnie brak wskazania benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki koszt takiego okablowanai wynosi i gdzie dostać

 

Na alledrogo znajdziesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk...

Mam maly problem z obrotomierzem jak trzymam go na luzie to pokazuje je na zero zaczne jechac to z opoznieniem sie podnosza. Co moze byc winne temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Po wymianie zegarów na wersję z obrotomierzem i wyswietlaczem pod wskaźnikami cieczy chłodzacej i poziomu paliwa nie pokazuje on godziny. A fajnie by było jakby sie wyświetlało. Panowie pomożecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim dobierzesz sie do lutów w zegarach sprawdź drugi od prawej bezpiecznik.

Ewentualnie czy masz kabelek w pinie 11 jak i czy jest na nim stałe napięcie.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić licznik na ten z obrotomierzem i zegarkiem elektronicznym. Znalazłem na alledrogo pasujący do mojego tylko nie wiem co to za żółta kontrolka? Bo od świec chyba inaczej wygląda?

 

EDIT: Dobra już znalazłem w instrukcji co to za zwierz(lampka kontrolna układu zasilania paliwem) ;)

2163733812.jpg

2163734486.jpg

Edytowane przez olsonek36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(lampka kontrolna układu zasilania paliwem)

Ja to nazywam po prostu "czekendżajn" ale u mnie nie ma takiej kontrolki więc mogę się mylić :lol .

Tak kontrolka to super sprawa, prawidłowo podłączona , sterownik silnika diagnozowalny i mamy kontrolkę ujawniająca błędy w sterowniku jak i służąca jako kontrolka do sczytywania kodów błyskowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przewertowałem cały temat i kolega lebow napisał

Ale na Twoim miejscu przełożyłbym sam obrotomierz będziesz nadal miał kierunki na dwóch żarówkach.Więcej roboty bo trzeba rozbebeszyć liczniki ale....wybór należy do Ciebie.
i rodzi się pytanie Jak? Jak to zrobić? Trzeba coś lutować czy to jest prosta podmianka? No i drugie pytanie które było tu zadawane kilka razy ale nie było odpowiedzi :) Otóż jeśli podmienię licznik z prędkościomierzem wyskalowanym do 240 bądź 260 a mam oryginalnie do 220 to będzie on oszukiwał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik od vra z 260 się nie nadaje. resztę z benzyniaków możesz pchać śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
resztę z benzyniaków możesz pchać śmiało.

 

Oczywiście z kierunkami u góry tak jak mam oryginalnie. Czyli to, że większa skala nie przeszkadza? Pytam dla potwierdzenia bo nie chce wydawać niepotrzebnie kasy na liczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście z kierunkami u góry tak jak mam oryginalnie

oczywiście.

Czyli to, że większa skala nie przeszkadza? Pytam dla potwierdzenia bo nie chce wydawać niepotrzebnie kasy na liczniki

sprzedałem sąsiadowi licznik ze skalą 240 do 1.8 i nie narzeka.. zawsze możesz porównać wskazania z nawigacją i przestawić wskazówkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to zrobić? Trzeba coś lutować czy to jest prosta podmianka?

Obrotomierz zamiast zegara to prawdopodobnie sporo pracy...pisałem to czysto hipotetycznie....ale sam prędkościomierz jeśli jest elektric to śmiało można podmienić niezależnie od skali....chyba nawet ten od VR6...do sprawdzenie czy są takie same impulsatory.

Ale przecież jest teraz dostęp do tylu używek że z dobraniem odpowiednich zegarów nie powinno być żadnych problemów.

Jedynie do TDI w B4 kiepsko dorwać coś za małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem tylko dlatego, że akurat mam taki nie pasujący do mnie licznik z obrotomierzem. Ale skoro inna skala prędkościomierza nie przeszkadza to będę szukał dalej. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności