Jump to content

jihad

 • Content Count

  518
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Informacje osobiste

 • Imię
  Bruno
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Nowa Wieś

Samochód

 • Generacja
  Nie passat
 • Silnik
  Nie passat
 • Rok produkcji
  2006

Recent Profile Visitors

1,170 profile views
 1. Nie obejdzie. Czujnik zmierzchu i tak załączy wszystko zaraz po przełączeniu "zapłonu". Inna sprawa, że nie żadnego sensu tego zmieniać. Tak zostało zaprojektowane i tak działa. Sprawny akumulator, alternator i nawet przy krótkich odcinkach, w zimie nie ma to realnego wpływu na np. rozruch spowodowany ubytkiem prądu.
 2. Nie wiem czy kupisz to poza ASO. Ja wymieniałem jedną na pewno na silikon, czyli cały odcinek zrobił się elastyczny.
 3. Nie zaszkodzi spróbować zmienić na ujemny. Mój BXE chodzi najlepiej o ile pamiętam na -1,5 do -1. Inny silnik, ale ta sama zasada. Jeśli chcesz coś pogrzebać jeszcze, to tu jest pole do zmian i nic cię to nie będzie kosztowało.
 4. Tzn. jaki jest? Możesz spróbować zmienić, bo to chwila roboty. Zakres określany jako norma jest dość spory i nie ma wartości, która będzie zawsze dobra dla każdego auta.
 5. Za stary moduł pod kierownicą.
 6. Tak, jest mnóstwo takich tematów, stąd zerowe zainteresowanie tym wątkiem. Tak naprawdę o przeładowaniu turbo w 1,9 chyba już napisano wszystko. Wystarczy to przeczytać.
 7. Nie ma radia dobrego do tego samochodu. Oryginalna Gamma V + tzw. emulator zmieniarki albo zwykła zmieniarka 6CD albo w zasadzie obojętnie co, bo i tak nic nie pasuje do archaicznego kokpitu passata. Jeszcze jedna opcja to 2DIN i jakaś stacja multimedialna.
 8. U mnie na 55 litrów zbiornika ok. 7 przypada na rezerwę wg instrukcji, czyli prawie 13 procent. Po odjęciu rezerwy zostaje "tylko" 48 litrów. Ponadto podczas gdy wskazanie zasięgu spadnie do 0, nie oznacza to, że w zbiorniku nie ma paliwa. Może jest litr, a może 3, więc nawet wtedy nie zatankuję "pełnych" 55 litrów. Następnie, nikt nie wie co tak naprawdę oznacza pojemność zbiornika paliwa, bo niekoniecznie musi być to ta sama wartość, co objętość paliwa, które możemy wlać do pustego zbiornika do pierwszego "odbicia" pistoletu. Przy LPG jest jasna sprawa, że tankujemy ok. 80% zbiornika. Dlaczego zakładasz, że tu musisz wlać 100% jego objętości, a nie np. 95%? Tankujesz ok. 50 litrów, przejeżdżasz 1000 km na zbiorniku, a tymczasem zrobiłeś "aferę" jakbyś zamiast zadeklarowanej pojemności X miał połowę, czy 2/3.
 9. Zdarzyło mi się doprowadzić do wskazania 0 na zasięgu w dwóch VW i nigdy się nic nie wydarzyło. Ten wątek to próba zrobienia problemu tam, gdzie go nie ma.
 10. U mnie prawie każda zmiana jest wyczuwalna mocniej jak w automacie. Ale używam rzadko, czasem do wcześniejszej redukcji przed wyprzedzaniem, czasem wyższy bieg kiedy kończy się górka, a skrzynia o tym nie wie i "piłuje" niepotrzebnie. 1,9 BXE
 11. Jakąś diagnostykę czujników ktoś robił? Problem jest z jednym z czujników, jego odległością od koronki lub z samą koronką (pęknięta). Czy serwis Bosch potrafi tylko wymieniać czujniki na podstawie wyglądu, że są stare i "profesjonalnie" pomierzyć ich oporność? Należy odczytać wartości prędkości odczytanych ze wszystkich czujników podczas jazdy, w teście dynamicznym, z niewielką prędkością. Wg mnie któryś czujnik oszukuje z powodów podanych powyżej (zaniża odczyt) i przy niewielkich prędkościach wskazuje 0, po czym system uznaje to za zablokowane koło i próbuje temu zapobiec.
 12. Przetarte kable w gumowej przelotce klapy? Innego powiązania siłownika klapy ze światłami pozycyjnymi (a właściwie oświetleniem tablicy rej.) nie widzę.
 13. No to wiesz już wszystko. Koszty niewspółmierne do ponoszonych kosztów.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy