Skocz do zawartości
Gość thermistor

Koło dwumasowe + sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym który użytkuje passata od nowości. Auto zostało zakupione w salonie. Przebieg 75tys.i już daje o sobie znać koło dwumasowe. Oprócz tego że miał wymienioną kolumnę kierowniczą już po upływie gwarancji (3000zł) to z auta jest bardzo zadowolony. Tak swoją drogą to z tymi kołami dwumasowymi to jest niezła masakra jeśli wytrzymują tylko tyle kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukassolski

Witam ja mam podobny problem z bujaniem samochodem nacisniecie sprzegla nic nie zmienia a tydzien temu zatankowalem na stacji tesco i bujanie ustalo wiec wydaje mi sie ze to nie kolo dwomasowe tylko pompowtrysk bo raczej jakosc paliwa nie ma wplywu na dwomase. Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumasy we wszystkich nowy autach są bardzo słabe w przybliżeniu coś koło 80tys km, jeżeli podniesiemy jeszcze moc (chiptuning) można się z nim pożegnać jeszcze szybciej, wiem że można zakładać zwykłe sprzęgła z dociskami od VR6 przynajmniej dla silnika 1.9 Tdi które są trwalsze i znoszą wiekszy moment Nm. Co prawda zasada dwumasu polega na duzo większym eliminowaniu drgań ale rozwiązanie tańsze i twalsze bo coś kolo 1100zł chyba za całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w DSG też występuje koło dwumasowe? czy tylko w manualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mirras13

w DSG tez jest dwumasa i malo tego dwumasa jest dostepna tylko w ASO - przerabialem ten temat po 177 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w DSG tez jest dwumasa i malo tego dwumasa jest dostepna tylko w ASO - przerabialem ten temat po 177 tys km

 

mam nadzieję, że przy 177 tys. km będe mial już kolejnego nowego Passata :)

ile kosztuje w ASO taka dwumasa do DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też ten sam problem przebieg 150tyśkm i drgania na wolnych obrotach do tego wyskoczył komunikat błędu silnika - aso wymieniło wtrysk a drgania jak były tak są.

powiedzieli że tak ma być (komputer im nic nie wykazuje...) po przejechaniu 1000km po mieście żadnych błędów nie wykazywało zato jak tylko wybrałem się w podróż po pierwszych 10km na autostradzie odrazu pojawił się komunikat iauto straciło moc(jak poprzednio) po zgaszeniu i ponownym włączeniu silnika moc wraca i znika komunikat...

Do aso nie chce już wracać bo im poprostu nie wierze.

ratujcie co robić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor

Wymieniłem sprzęgło (tarcza+docisk) i koło dwumasowe. Na razie kołysanie ustąpiło. Nie mam nudności na światłach :). Polecam koledzy zestawy z firmy http://www.autobarti.pl - najtańsze zestawy sachsa jakie znalazłem - całe 1749pln plus koszty wysyłki. Oddałem auto do Auto Crew Małecki na Sikorskiego i za całe 600 pln wymienili. Cała operacja 2349 pln. Dodam, że u Zasady na grochowskiej za same koło 2600, sprzęgło 1900 i usługa 1000. No comment.

W aucie miałem zamontowany fabryczny zestaw LUK, na kole dwumasowym są luzy na tulei i dlatego kołysze autem. Sprzęgło wygląda jeszcze całekim nieźle.

Jednak sprawa trudności przy zmianie biegów nie rozwiązała się. Nic się nie zmieniło. Porównuję to do Paska kolegi, gdzie lewarek chodzi jak w "wacie" a u mnie "twardo" i z oporem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak sprawa trudności przy zmianie biegów nie rozwiązała się. Nic się nie zmieniło. Porównuję to do Paska kolegi, gdzie lewarek chodzi jak w "wacie" a u mnie "twardo" i z oporem.

 

Jaki masz przebieg?W moim poprzednim 2.0 TDI z 2005r oprocz 2 razy padnietej dwumasy (80tys km i 160tys),peknietej glowicy (85tys km) padla tez skrzynia biegow przy ok 160 tys km.Tzn samochod jezdzil,ale byly problemy z 5 biegiem,blokowal sie i nie mozna bylo go wrzucic.Musialem "podpiłować" go na 4 i wrzucic odrazu 6 bieg.Z tego co wiem to padł synchronizator,ale mialem gwarancje i wrzucili nowa skrzynie.Z tego co slyszalem to oprocz dwumasy,pekajacej glowicy padaja tez synchronizatory w skrzyniach biegow w 2.0 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thermistor

Pasek ma 86tys przebiegu, wiec nie jakos duzo. Myslalem o synchronizatorze. Nie wiesz ile moze kosztowac ewentualna naprawa i czesci? Bede jezdzil dopoki nie zgrzytnie, gruchnie i rozleci sie na amen. sprzedam i kupie bmw 530xd, bo pasek mnie wkurzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy napiszcie cos wiecej jak sprawdzic dwumase przy zakupie auta (wiem ze najpewniej to rozebrac skrzynie ale to nie wchodzi w re wiec pytam o pogladowe sprawdzenie w stylu kolysanie i co jeszcze - jakies stukanie slychac przy wcisnietym sprzegle??) - szczegolnie interesuje mnie w przypadku DSG bo sprzegla sie nie da wcisnac :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mojego Passata kupiłem dwa tygodnie temu z przebiegiem 88tyś. Nic ale to kompletnie nic nie wskazywało na to że po przejechaniu 2tyś km. będę musiał wymieniać koło dwumasowe. Pierwsze objawy u mnie to: pulsowanie wyczuwalne po wciśnięciu sprzęgła do połowy. Puźniej przy wciśniętym sprzęgle na postoju jak i podczas jazdy dzwięk przypominający przedmuch z układu wydechowego. Ciekawe było to że jak rano jechałem do serwisu to wszystko było OK. Dziwne dzwięki zaczynały dochodzić po przejechniu 50km. Dzisiaj skrzynia została rozebrana i stwierdzono : uszkodzone koło dwumasowe które zniszczyło łożysko.

Czytając informacje na forum o problemach z kołem dwumasowym jestem w szoku jak różne są objawy tej awarii. Więc chyba nie ma złotej recepty na sprawdzenie czy nasz (nowy) samochód nie zrobi nam niespodzianki po przejechaniu kilku tyś. km. Ja jak na razie podchodzę do sprawy spokojnie, bo zdaję sobie sprawę, że kupiłem trzy letnie auto za prawie połowę ceny salonowego, i zawsze, gdy kupowałem używany samochód zostawiałem sobie pewien zapas pieniędzy na niespodzianki.

Jest to mój pierwszy WV PASSAT i pierwszy samochód na paliwo ON. Mam nadzieję że te pierwsze 2tyś km. To dobrego złe początki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktoś może z szanownych kolegów nick tego Pana z allegro co miał koła dwu masowe do B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz gorszy shit robia, sprzedalem B5 z przebiegiem prawie 300tys km i dwumasa była nie zmieniana....a tu piszecie o 80tys km masakra jakas, nastepnym autem bedzie rower :kumple.....u mnie narazie jest lekkie drganie jak zatrzymuje sie na śwatłach, ale musi być auto troche do przodu przechylone, na prostej ok, tłumacze to sobie że popmpowtryski i silnik troche większe wibracje wytwarzają, ale chyba się oszukuję :dupablada???

Sprzęgło miękko chodzi (troche nisko łapie w porównaniu do B5), biegi właża bez zgrzytu, silnik przy gaszeniu nie szarpie, więc jeżdże do bólu....po zatym znajomy zmienił dwumas a stuki i lekkie drgania nie ustały a miał diagnoze 100% dwumasa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do szarpania przy gaszeniu silnika to polecam sprawdzić przepustnice u mnie szarpało z deka zawsze i myślałem ze tak ma byc Ale jak wyskoczyła "sprężynka" diagnoza ze o przepustnica i jak mechanik oworzyl ja to wylał sie olej z zębatek i układów scalonych :( do tego przy gaszeniu itp zawór nie ruszał sie juz wcale Po wymianie na nowa jak ręką odjol jak gaszę to nie drgnie ani trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy gaszeniu mi nie szarpie, ale dzieki za rade, piszac przepustnica co masz na mysli, moze EGR.................... myslalem, ze przepustnica jest tylko w benzynie :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno przepustnica i właśnie jest od gaszenia silnika a EGR jest swoja droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne czyli tzw klapa gaszaca przy EGR, zastanawiam sie tylko czy ona jak nie rowno sie przymyka to podczas jazdy tez moze jakies poszarpywnia powodowac? rozumiem ze przeczysciles wszystko zmieniles sprezynke i oki? :taksobie .......wiem to temat o dwumasie, ale moze to komus pomoze, bo nie wszystkie drgania ida od dwumasy...:kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"sprężynka" na myśli miałem kontrolkę na desce i ta od emisji spalin to od przepustnicy info było ze padła, natomiast naprawić nie da sie tego za bardzo jak przecieka olej do zębatek to już do wymiany w ASO 1200 a na allegro kupiłem nowa za 800 bo używka nie masz pewności w jakim stanie W czasie jazdy tez elektronika ustawia zawór tam także na pewno ma to znaczenie Jeszcze jedna uwaga do pasków z 2005-2006 tylko z tych lat przepustnica o numerach 038128063G te z roczników 2007 nie pasują!!! inna obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zdiagnozujcie moje objawy (a może tak ma być?):

1.Bardzo delikatne bicie pedału sprzęgła - jak wcisnę go 2 cm, to bicie ustaje.

2.Na wolnych obrotach (mam 800, czy to jest standard?) samochodem bardzo leciutko "buja".

3.Przy zimnym silniku tylko pierwszy bieg wchodzi z bardzo delikatnym zgrzytem, drugi bieg i dalsze wchodzą już normalnie.

4.Przy rozgrzanym silniku czasem przy zmianie biegów słychać jakby delikatny odgłos (jakby cichy jęk lub odgłos tłoczka poruszającego się w pustej strzykawce jednorazowej) z okolicy pedału sprzęgła (?!?)

 

Poza tym wszystko OK, samochód ładnie przyspiesza, nic nie szarpie ani przy rozruchu, ani przy gaszeniu silnika, przy nagłym hamowaniu lub ruszaniu ze skrzyżowania samochodem też nie szarpie.

 

Silnik jak w opisie: BKP, przebieg 167000 - potwierdzony w ASO.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności