Skocz do zawartości
Gość thermistor

Koło dwumasowe + sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

witka panowie mam pytanie dotyczace czy to moze byc dwumasa? mianowicie na wlaczonym silniku kiedy wciskam powoli sprzeglo czuje polsowanie pod noga do tego jest odczuwalne momentami(drganie,kolysanie nie wiem jak to nazwac?) samochodem nie zawsze ,do tego jak juz jade dodajac powoli gazu doslownie lekkie tkniecie gazu slychac stukniecie,nie dotykam i nie ma nic po ponownym znow slychac. co to moze byc auto ma 78000mil dzieki
no to może być dwu mas ale sprawdź wcześniej poduszki pod skrzynią/silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to może być dwu mas ale sprawdź wcześniej poduszki pod skrzynią/silnikiem
dzieki za podpowiedz ale czy te poduszki mialy by taki wplyw ze jak lekko nnaciskam sprzeglo to sa wibracje? a co z tym stuknieciem jak dodaje gazu? co to moze byc? czyzbyte poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witka panowie mam pytanie dotyczace czy to moze byc dwumasa? mianowicie na wlaczonym silniku kiedy wciskam powoli sprzeglo czuje polsowanie pod noga do tego jest odczuwalne momentami(drganie,kolysanie nie wiem jak to nazwac?) samochodem nie zawsze ,do tego jak juz jade dodajac powoli gazu doslownie lekkie tkniecie gazu slychac stukniecie,nie dotykam i nie ma nic po ponownym znow slychac. co to moze byc auto ma 78000mil dzieki

Niestety ale dwumasa Ci się kończy.:dolamam

 

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

 

a co z tym stuknieciem jak dodaje gazu? co to moze byc? czyzbyte poduszki?
Tak te stuknięcia przy dodawaniu gazu to mogą być także poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki :dobrze panowie za podpowiedzi bede cos musial zdzialac z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uzytkownikow forum.Mam taki problem: po odpaleniu silnika slychac takie jakby chrabotanie,gdy silnik djdzie do temp.90 stopni przestaje.Natomiast podczas powrotu z trasy gdzy stane a pozniej wlacze jedynke ciagnie mnie na biegu i nie mozna wyrzucic 1 biegu.Rowniez raz po raz mam problemy z wlaczeniem biegu wstecznego.Wydaje mi sie ze to sprzeglo z dwumasa jest do wymiany ale nie jestem pewien?

Bylem u dwoch mechanikow ktorzy stwierdzili ze to sprz+dwumasa do wymiany,natomiast gdy pojechalem do serwisu vw oni stwierdzili(nie wiem jak bo trwalo to 5 min)Ze niby jest luz lozyska na 6 biegu?

I zbili mnie kompletnie z tropu?Jezeli ktos mial podobny problem,prosze o pomoc.Aha dodam jeszcze ze kilka miesiecy temu sprzeglo wpadlo mi w podloge,ale po jakies 1h samo wrocilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam sprzęgło z dwumasą .Typowe objawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moge jakos inaczej sprawdzic(bez demontazu)jakiej firmy mam sprzeg+dwumasa?

Poniewaz pytalem sie i w serwisie i sklepach z czesciami a oni nie moga rozpoznac jakiej firmy jest zamontowane.W tym modelu albo "sachs" lub "luk"?Dodam ze silnik jest BMP rok 2005 2.0 tdi 140 KM.Sprawdzali biorac pod uwage typ silnika i nawet nr.VIN,ale nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że u mnie to sie objawiało najczęściej przy odpalaniu i przy gaszeniu ;) wyraźny stuk po obudowie...z tym że mój dwumas był na tyle zużyty że rozerwało mi jedno mocowanie na tarczy dociskowej i niesamowicie biłoo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w DSG tez jest sprzeglo? Bo piszecie, ze do wymiany dwumasa i sprzeglo (w manualach), ale w autach z DSG nie ma sprzegla pod noga tylko w skrzyni - chyba ze sie myle - wiec jak to jest, i jaki koszt dla takiego 2.0tdi 140KM DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem w dsg jest sprzęgło ;) nawet nie jedno o ile sie nie myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie powiem tak - wymieniajcie bo mi mechanik podczas wizyty w grudniu powiedział ze jeszcze pojezdze, teraz podczas ogledzin ze on by nie czekał tylko wymieniał bo słyszy ze jest bardzo zle, a ze to był wieczór na dzien przed moim wyjazdem do polski to nie było szansy ze to zroimy, wzioł mój vin a ja miałem zorietowac sie w cenach kompletu w uk i wrazie czego miał kupic mi komplet i wysłac do angli a tutaj juz bym znalazł kogos kto mi to wymieni

 

leciałem sobie spokojnie przez niemcy az tu nagle korek na autostradzie wychamowałem wcisnołem sprzegło i wrzuciłem na luz, kolejka sie ruszyła wiec sprzegło i jedynka tylko ze sprzegło (pedał) został w podłodze i juz nie wrócił

 

laweta okolice hanoveru - servis - 3 dni czekania - i cena 1908 Euro:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg !! nie strasz człowieku ;/ tyle kasy wtopić...szkoda szkoda ;] a jakie miałeś objawy jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pukanie na zimnym silniku, to wszystko tylko ze zbiegiem czasu coraz głosniejsze

 

i poprostu stanoł passat na autostradzie w niemczech i juz nie ruszył dalej, ale do konca chodził ładnie - brak szarpania, czy zgrzytów podczas wciskania sprzegła czy puszczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pukanie na zimnym silniku, to wszystko tylko ze zbiegiem czasu coraz głosniejsze

 

i poprostu stanoł passat na autostradzie w niemczech i juz nie ruszył dalej, ale do konca chodził ładnie - brak szarpania, czy zgrzytów podczas wciskania sprzegła czy puszczania

 

 

jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki masz przebieg?

 

150k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
laweta okolice hanoveru - servis - 3 dni czekania - i cena 1908 Euro

 

ALe te 2 kola to za lawete i naprawe czy za co? Bo mi w VW za sama dwumase powiedzieli 1500 - 1900€ (dla mojego DSG obstawiam wlasnie 1900) plus robocizna (nawet juz nie pytalem ile hehe)

 

Troche mnie zeschozowales tym, ze do konca chodzil ladnie. Ja mam termin dopiero za 2 tygodnie w VW, zeby mi powiedzieli co i jak, ale nie chcilabym do tego czasu gdzies niespodziewanie zakonczyc jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 1900 euro za sama naprawe

za hotel, lawete, jedzenie i taksówki płaciła ubezpieczalnia

 

aha i ja mam manuala nie dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheBrave moglbys mi powiedziec jakiej firmy miales kolo dwumasowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TheBrave moglbys mi powiedziec jakiej firmy miales kolo dwumasowe?

 

nie mam pojecia serwis wymieniał a ciezko było sie z nimi dogadac bo po niemiecku to ja tak dobrze jak po rusku czyli ni w ząb, a po angielsku tylko jeden troszke tam dukał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie powiem tak - wymieniajcie bo mi mechanik podczas wizyty w grudniu powiedział ze jeszcze pojezdze, teraz podczas ogledzin ze on by nie czekał tylko wymieniał bo słyszy ze jest bardzo zle, a ze to był wieczór na dzien przed moim wyjazdem do polski to nie było szansy ze to zroimy, wzioł mój vin a ja miałem zorietowac sie w cenach kompletu w uk i wrazie czego miał kupic mi komplet i wysłac do angli a tutaj juz bym znalazł kogos kto mi to wymieni

 

leciałem sobie spokojnie przez niemcy az tu nagle korek na autostradzie wychamowałem wcisnołem sprzegło i wrzuciłem na luz, kolejka sie ruszyła wiec sprzegło i jedynka tylko ze sprzegło (pedał) został w podłodze i juz nie wrócił

 

laweta okolice hanoveru - servis - 3 dni czekania - i cena 1908 Euro:zeco

Ja z innej beczki , dzieki za info , aku wyjety ,wszystko wyczyszczone ,podlaczone i jest ok , radio sie samo rozkodowalo - pozdrawiam

Ps. przerazila mnie ta opowiesc o dwumasie , co prawda mam dopiero 83tys mil ale :-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności