Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz ktoś podpowie jak odczytać ten pin z epromu?Już mam dobry plik,coś z kompem miałem nie tak.Z tego co wiem to pin jest zawarty w ostatniej,bądź przedostatniej linijce,ale dokładnie nie wiem gdzie.

eprom passatKacper.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego nie chcesz pomóc,to nie komentuj.To jest eprom mojego samochodu.

przeczytaj temat jaki założyłem

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread...916#post822916

 

a potem komentuj.

 

Kolego sympatyczny chcę pomóc i dobrze wiem co piszę, więc radzę najpierw Tobie się upewnić czy masz rację a później komentować.

 

Co do tego wsadu to jest jakiś grzebany, informacje o kluczach i immo wykasowane, pin jest 0000, więc może wpisz pięć zer może pójdzie a jak nie to nie wiem, ale taki jest pin na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,czaję o co chodzi.Ale korzystałem z VAG tacho 2.5 i zczytało mi pin niby 0000,ale nie mogę się na nim zalogować.Może jakiś inny program?Interfejs raczej sprawny,bo kolega,który to robił,odczytał już kilkanaście pinów a u mnie porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale każdy fejs Ci poda 0000 bo taki jest pin zapisany w tym wsadzie. Dziwne ale prawdziwe.

Wpisujesz 0 przed właściwym pinem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ale spróbuję w sobotę innym interfejsem,może coś pokaże rozsądnego.Wpisuję 0 przed pinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, a mianowicie mam problem z zakodowaniem nowego kluczyka, przy próbie logowania na wyświetlaczu licznika wyskakuje FAIL i nie loguje się (nie zapala się kontrolka Immo) .. Przy próbie logowania nie "krzyczy" ze zly PIN. Pin wydaje się być odpowiedni - wyciągnąłem go commanderem.

 

Czy ktos juz mial moze taki przypadek?? uwalony wsad moze byc??

Dodam ze uzywam VCDSa i wczesniej zadnych takich "szopek" nigdy nie mialem...

W załączniku wsad z tego licznika, jest tam IMMo3 , 93c86 pamięć . Co może być przyczyną braku możliwości zalogowania??, PIN napewno poprawnie wprowadzalem... bo juz czytałem o zablokowaniu np. ,

Zapytam jeszcze czy jesli wrzucę inny wsad od licznika o tych samych numerach , to czy jest szansa ze będzie dobrze ?

passat licznik.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam nadal problem z wyciągnięciem pinu.

Znalazłem w dokumentach od samochodu kartkę na której zapisane jest kilka informacji i rubryka z napisem Key code,czy to jest pin do immo?

Przy próbie podania tego pinu w VagComie 3.11 wywala,że zły pin.

Może ktoś poradzi jak to ugryźć.

Załączam skan tego dokumentu.

Obraz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na pewno poprzedzasz PIN zerem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,poprzedam zerem.A czy to na załączonym obrazku to pin czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat, a mianowicie mam problem z zakodowaniem nowego kluczyka, przy próbie logowania na wyświetlaczu licznika wyskakuje FAIL i nie loguje się (nie zapala się kontrolka Immo) .. Przy próbie logowania nie "krzyczy" ze zly PIN. Pin wydaje się być odpowiedni - wyciągnąłem go commanderem.

 

Czy ktos juz mial moze taki przypadek?? uwalony wsad moze byc??

Dodam ze uzywam VCDSa i wczesniej zadnych takich "szopek" nigdy nie mialem...

W załączniku wsad z tego licznika, jest tam IMMo3 , 93c86 pamięć . Co może być przyczyną braku możliwości zalogowania??, PIN napewno poprawnie wprowadzalem... bo juz czytałem o zablokowaniu np. ,

Zapytam jeszcze czy jesli wrzucę inny wsad od licznika o tych samych numerach , to czy jest szansa ze będzie dobrze ?

 

Jeżeli to VW Passat B6 VDO 93C86 Rv 2001 (IMMO3) to u mnie gada że 6091 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki - sprawa juz zrobiona - pin byl ten i poprawny ale sam Dump byl uszkodzony po nieudolnej korekcji ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie (Panie) :)

mam kilka pytań odnośnie wyciągania PIN'u immo,

posiadam passata 2002 AWX i jeden kluczyk mocno zatyrany,

mam interfejs VAGcom USB, ale już wiem że tym się nie da sczytać PIN'u :), teraz co mam zakupić żeby się udało:

VAG-TACHO

VAG K + Can Commander

VCDS Vag Com 908 Hex+Can USB

może jeszcze coś innego?

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie samego kluczyka, czy wystarczy że kupie kluczyk o tej samej częstotliwości (434 Mhz), czy też musi być o tym samym numerze co stary?

Znalazłem tez kluczyk o tej samej częstotliwości w dobrej cenie, ale to nowy typ 2007 i zastanawiam się czy to zabangla.

Odnośnie samego pinu tez mam pytanko :), przeczytałem gdzie (na tym forum), że wystarczy pójść do dilera, podać VIN i powinni podać kod PIN, ktoś to przerabiał?

 

z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez tedi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Czy ktos wie czy za pomoca interfejsu KWP2000 Plus zczytam zawartosc epromu z pinem do immo. :niekumam pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

Podepnę się pod temat,

wyciągnąłem sobie pin vag commanderem, i przy próbie logowania na wyświetlaczu licznika wyskakuje FAIL i nie loguje się, oraz zrywa komunikację z w vag-com'ie na chwilę.

Powiedzcie mi co może być nie tak.

 

Pozdrawiam,

Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wszystko dobrze probowales wprowadzac itd; to : Uwalony wsad moze byc, np po nieudolnej korekcji km. mialem taki przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldez polecam jednak VAG TACHO do licznika nich tego vag commandera. Mniej problemów :)

Jak masz PIN wyciągnięty to kluczyk możesz zakodować zwykłym VAG-COM 311 dla kabelka KKL. Popróbuj kilka razy a może się uda jak nie to jak kolega napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy VCDS-em odzyska się pin immo? Czy jakimś innym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , podłaczam się pod watek. Padł mi komputer i na jego miejsce musze włozyć inny. Jak ma się sprawa z adaptacja w starszym sterowniku msa15- sharan 1998- zielone zegary. Z tego co kojarze immo jest na płycie ECU nie w zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile wszystko dobrze probowales wprowadzac itd; to : Uwalony wsad moze byc, np po nieudolnej korekcji km. mialem taki przypadek...

Hej, z wsadem powinno być ok, choć głowy nie dam, ale wgrałem zmodyfikowany wsad (podświetlane wskazówki, modyfikacja wskazań temperatury) do licznika, vag commanderem, wgrało się ok, żadne błędy nie wyskoczyły.

Wskazówki ładnie się zapalają po przekręceniu kluczyka, więc powinno być ok,

więc o co chodzi, że nie mogę się zalogować kkl'em do licznika?

 

Jeszcze jedno pytanie, ustawiłem sobie w .ini vag-com'a WSC co by nie były same zera, i jak zmieniam np., język, to przy zapisie w małym okienku jest podany WSC co wpisałem w .ini, zapisuje, wychodzę, wchodzę jeszcze raz w instruments a tam WSC 00000,

czy WSC nie powinien się zmienić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, z wsadem powinno być ok, choć głowy nie dam, ale wgrałem zmodyfikowany wsad (podświetlane wskazówki, modyfikacja wskazań temperatury) do licznika, vag commanderem, wgrało się ok, żadne błędy nie wyskoczyły.

Wskazówki ładnie się zapalają po przekręceniu kluczyka, więc powinno być ok,

więc o co chodzi, że nie mogę się zalogować kkl'em do licznika?

 

w vag-commanderze jest opcja resetu sterownika. spróbuj zresetować, może coś pomoże.

ja miałem problem po wgraniu wsadu, z komunikacją i odczytem eepromu. po resecie wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności