Skocz do zawartości

waldez

 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O waldez

 • Urodziny 10.03.1975

Informacje osobiste

 • Imię
  Waldek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Legnica

Samochód

 • Generacja
  B5
 • Silnik
  B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF) 4x4
 • Rok produkcji
  2004
 1. Witam, koledzy da się podpiąć delte 6 pod licznik 847 ?? Z tego co szukałem po sieci, to delta6 nie ma pinów data, clock, enable. Pytam, bo mam na oku licznik 849 do zmiany z 829, a jak powyższe ruszy to będę szukał 847. Pozdrawiam.
 2. waldez

  Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

  hej, ja na zimę wracam do serii, jak się skończą mrozy to rura pod samochód i korek od szampana pozdrawiam, Waldek.
 3. waldez

  Wentylator klimy 2 biegi?

  Witaj, łatwo, tak bez pośpiechu 20min. Pozdrawiam, Waldek
 4. waldez

  przedłużacz kabla antenowego

  Hej, Panowie, CB to nie UHF, radio w mobilu to nie stacja do DX'ów, stosujcie przedłużki, jak nie chcecie wymieniać całego kabla, zamiast beczki można dać przedłużkę z gniazdem na kablu. I jeszcze jedno, nie słuchajcie "magików" wciskających ciemnotę o strojeniu anteny kablem. TRx ma impedancję 50ohm, Antena ma 50ohm, to długość kabla nie ma znaczenia. Co innego jak antena ma inną impedancję, ale to nie wątek na tą dyskusję. Pozdrawiam, Waldek.
 5. waldez

  ksenon czy bi-ksenon?

  Ten od środka to drogowe/długie, jak nie masz odpalonych ksenonów, jak mrugniesz długimi to one się palą tylko. W Bi-ksenonach, jak są włączone i dasz drogowe, to otwiera się przesłona wtedy, doświetlając drogę.
 6. waldez

  Podstawa magentyczna

  Trochę mnie poniosło, ale jak słyszę/czytam jak ktoś stroi antenę długością kabla, to mnie ciary nerwowe nachodzą Sam posiadam wyd. I, również dwie części Konstrukcji Krótkofalarskich, dużo ciekawych rzeczy. Też między innymi dzięki nim jakoś wszedłem w eter, nie tylko na cb. Choć ja osobiście najbardziej cenię Poradnik UKF-owca Zdzisława Bieńkowskiego. Pozdrawiam, Waldek.
 7. waldez

  Podstawa magentyczna

  Czy można prosić Admina o kasowanie bredni o długości kabla !!! Koledzy, stopień końcowy ma impedancję falową 50ohm, antena ma impedancję falową 50ohm, długość kabla NIE MA znaczenia !!! Anteny nie stroi się przewodem. Jedynym parametrem, który ma znaczenie przy znacznych długościach linii zasilającej, jest tłumienność kabla określający straty sygnału w dB/m. Nie powielajcie głupot z książki A.J. CB-Radio !!!
 8. waldez

  Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

  Hej, no właśnie też mi to jakoś nie gra, ale, zrobiłem teraz kilkanaście km, temp na blacie lekko powyżej 80stC (zmodowany wskaźnik), górna rura gorąca jak cholera, dolna wyczuwalnie letnia, czy nie powinna być gorąca po tym jak był otwarty termostat, zgodnie z (Woda idzie z bloku termostat chlodnica powrot do glowicy)?? Zasugerowałem się silnikiem Pb z poprzedniego auta, tam termostat był na górze silnika i dalej rura wchodziła do chłodnicy od góry. Nie jestem mechanikiem samochodowym, ale lubię dociekać jak to działa. W kaloryferze ciepła woda też dopływa od góry , a VW na odwrót. Pozdrawiam, Waldek.
 9. waldez

  Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

  Koledzy poprawcie mnie jeżeli się mylę, termostat jest na dolnej rurze, czyli wylocie "wody" z chłodnicy, więc na wlocie do silnika schłodzonej "wody", tak ?? Jeżeli tak, to dolny wąż będzie teraz zimny (przy otwartym termostacie), wiadomo jaka jest temp powietrza, nie wiem jak latem, bo nie znam wydajności chłodnicy, czy będzie zimny, letni, czy ciepły. Przy zamkniętym termostacie górny wąż będzie się nagrzewał bo, pomimo braku obiegu płynu, płyn posiada określoną przenikalność cieplną i temperatura "będzie przechodziła". Pozdrawiam, Waldek.
 10. waldez

  MP3, USB w radiu VW

  Z tego co widzę rezystory wylutowałeś, więc kondensatorów nie musisz wylutowywać. Teraz pytanie co do MP3, czy na jego wyjściu są kondensatory do odseparowania DC, jeżeli nie to daj mały elektrolit 2,2uF/16V, szeregowo z przewodem sygnałowym L/P.
 11. waldez

  MP3, USB w radiu VW

  Cała płyta PCB z obu stron, "idę po ścieżkach". wrzuć bez zmniejszania rozdzielczości, np. tu.
 12. waldez

  MP3, USB w radiu VW

  Zrób dwa zdjęcia, z góry, z dołu, prostopadle do PCB, mniej więcej w tej samej odległości. Tylko ich nie zmniejszaj za bardzo.
 13. waldez

  MP3, USB w radiu VW

  Aaaa, ok. Wylutuj jeszcze te dwa kondensatory i napisz czy coś poprawiło.
 14. waldez

  MP3, USB w radiu VW

  Hej, coś musiałeś źle podlutować, podłączając się pod kasetę nie może ci grać mp3 na radio. Wylutuj jeszcze te dwa kondensatory.
 15. waldez

  MP3, USB w radiu VW

  Hej, ciężka sprawa z wirtualnym sprawdzaniem radia, pamiętasz czy jakiś przewód przy lutowywaniu gdzieś ci nie dotknął??
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności