Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wydasz 100 zl za odczyt PIN-u to chyba nie zbiedniejesz i będziesz miał bez roboty gotowe
Ta usługa nie powinna kosztować więcej niż 30-40 zł i nie było by problemu, Nikomu nie chciało by się samemu kombinować. A coraz więcej dostępnych informacji jest w sieci, tylko nie wszyscy umieją szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta usługa nie powinna kosztować więcej niż 30-40 zł i nie było by problemu, Nikomu nie chciało by się samemu kombinować.

Te usługi są w tej a nie innej cenie ponieważ na autoryzowanym serwisie kasują wysoko za dorobienie klucza i właśnie to ma przełożenie na cenę takich usług poza serwisem.

 

Poza tym nie wiem jak ktoś chce odczytać pin samemu? Z tego co wiem nie wystarczy poszukać w sieci jak to się robi cudownym sposobem, tylko zakupić odpowiedni interfejs do liczników i zczytujesz samemu. Jak nie to trzeba kogoś znaleźć, kto ma i za to zapłacić.

Tak na marginesie, ja dla ludzi z forum passata robię to bezpłatnie pod warunkiem że ktoś do mnie przyjedzie(czyli dla ludzi z UK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz odczytana zawartosc z licznika to juz 99% sukcesu. Teraz tylko odpowiedni program ktory poda Ci PIN z wsadu lub wiedza w ktorych komorkach sie on znajduje. Programy sa w sieci tylko troche trzeba poszukac. Do ok 98-99 roku eeprom mozna odczytac zwyklym tachopro lub programami pod VAG. Niestety w wyższych wersjach licznika potrzebny przynajmniej VagTacho USB (ktory ma równiez funkcje odczytu PIN, programowania kluczy itp). Oczywiscie mowimy o odczycie przez zlacze. Bo po wylucie to prosty PonyProg da rade (przewaznie pamieci 93CX6).

 

Zawsze mozecie podeslac wsad na forum, w miare mozliwosci sprobuje pomoc w wyliczniu pinu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Doktor
jesli masz odczytana zawartosc z licznika to juz 99% sukcesu. Teraz tylko odpowiedni program ktory poda Ci PIN z wsadu lub wiedza w ktorych komorkach sie on znajduje. Programy sa w sieci tylko troche trzeba poszukac. Do ok 98-99 roku eeprom mozna odczytac zwyklym tachopro lub programami pod VAG. Niestety w wyższych wersjach licznika potrzebny przynajmniej VagTacho USB (ktory ma równiez funkcje odczytu PIN, programowania kluczy itp). Oczywiscie mowimy o odczycie przez zlacze. Bo po wylucie to prosty PonyProg da rade (przewaznie pamieci 93CX6).

 

Zawsze mozecie podeslac wsad na forum, w miare mozliwosci sprobuje pomoc w wyliczniu pinu...

 

Witam

 

Czy moglby ktos mi objasnic roznice miedzy tachopro a vagtacho usb, ktore z ty urzadzen jest lepsze i bardziej funkcjonalne. ??

z gory dziekuje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tachopro jest jednoczesnie interfejsem diagnostycznym i obsluguje tez niektore nievagowskie auta (bmw, mercedes...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz odczytana zawartosc z licznika to juz 99% sukcesu. Teraz tylko odpowiedni program ktory poda Ci PIN z wsadu lub wiedza w ktorych komorkach sie on znajduje. Programy sa w sieci tylko troche trzeba poszukac. Do ok 98-99 roku eeprom mozna odczytac zwyklym tachopro lub programami pod VAG. Niestety w wyższych wersjach licznika potrzebny przynajmniej VagTacho USB (ktory ma równiez funkcje odczytu PIN, programowania kluczy itp). Oczywiscie mowimy o odczycie przez zlacze. Bo po wylucie to prosty PonyProg da rade (przewaznie pamieci 93CX6).

 

Zawsze mozecie podeslac wsad na forum, w miare mozliwosci sprobuje pomoc w wyliczniu pinu...

Witam.

Mam tylko jeden kluczyk, nie znam pinu immo. Kupiłem od yasska kabel Vag KKL 409 USB. Proszę o info jakim programem mogę zczytać kod PIN i jakiś link na PW skąd go "kupić":D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam tylko jeden kluczyk, nie znam pinu immo. Kupiłem od yasska kabel Vag KKL 409 USB. Proszę o info jakim programem mogę zczytać kod PIN i jakiś link na PW skąd go "kupić":D

 

Ten interface który masz jest tylko do diagnostyki, pinu nim nie odczytasz. Do tego potrzebny jest VAGTacho, który również, możesz zakupić u yasska bądź na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programu vag tacho nie umiem niestety znalezc.. bylbym wdzieczny gdyby ktos podeslal [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam pytanie czy ma ktos moze vag commandera 1.4 . zakupilem kabelek z plytka i jak sie okazuje plytka nie chodzi i malo tego wykrywa mi na niej trojana :/ . znalazlem cos w sieci ale jest to niv nie warto.milo by bylo gdyby sie ktos podzielil informacjami ze mna.

 

Pozdrawiam Jago86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego JAGO86

 

Jutro lub pojutrze postaram ci się pomóc w tej kwestii. Pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Programu vag tacho nie umiem niestety znalezc.. bylbym wdzieczny gdyby ktos podeslal [email protected]

 

 

VagTacho to nie jest tylko program, ale specjalny kabel do diagnostyki liczników. Jest on całkiem inny niż, ten który ty masz. Program ten nie będzie działać z twoim kablem.

 

Potrzebne jest coś takiego jak na TEJ aukcji. W komplecie do kabla na pewno też dostaniesz program odpowiedni.

Edytowane przez Vivi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie czy programem vag com wersja AKP 805.2 da rade odczytac pin immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze ktos wie czy programem vag com wersja AKP 805.2 da rade odczytac pin immo

 

Kolego czytaj co pisze się do Ciebie wyżej. Programem VAG-Com nie odczytasz pinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivi dzięki za odpowiedz.

Do jednorazowego kodowania kluczyka chyba nie opłaca mi się kupować takiego kabla.

Jaki koszt zczytania PIN i dorobienia klucza do mojego B5? Gdzie mogę taki zabieg wykonać, Warszawa i okolice na wschód od wawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czytanie pinu z licznika to 50-100 zł, a kodowanie immo to nie mam pojęcia, ale też pewnie w granicach 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do jednorazowego kodowania kluczyka chyba nie opłaca mi się kupować takiego kabla.

Jaki koszt sczytania PIN i dorobienia klucza do mojego B5? Gdzie mogę taki zabieg wykonać, Warszawa i okolice na wschód od wawy ?

 

ja myślę kolego że opłaca się nawet dla jednorazowego kodowania zakupić interfejs vagtacho:]

 

miałem ten sam problem i dorabiałem kluczyk:]

za sczytanie i zarazem zaprogramowanie pestki immo chcieli ode mnie najmniej 100 zł:] uzbroiłem się w cierpliwość i zamówiłem kabelek na ebayu (razem z przesyłką 95 zł:])

i sam sobie sczytałem kod i zaprogramowałem immo, bo to jest naprawdę prościzna:] nie dość że o piwo taniej to jeszcze mam taki kabelek i teraz można koledze np z forum zrobić grzecznościową przysługę:D

 

z czytanie pinu z licznika to 50-100 zł, a kodowanie immo to nie mam pojęcia, ale też pewnie w granicach 100 zł.

 

oni sczytują i od razu programują, mi najtaniej zaśpiewali 100 zł a byli i dużo dużo drożsi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Math13

Pozwolę sobie i ja poprosić o pomoc, bo mam podobny problem.

 

Potrzebuję wprogramować nowy dodatkowy tj. 2-gi kluczyk z pilotem do mojego VW Touareg 2008 rok.

Kluczyk otwiera i zamyka samochód, ale go nie odpala.

Na kluczyku nie mam też żadnej przywieszki, ani blaszki, tylko jakaś naklejka z cyferkami i literkami.

Taki pilot dostałem z zakupionym samochodem.

Posiadam również kabel CAN-HEX-USB z softem 704.

 

I teraz moje pytanie.

Czy za pomocą tego kabla zaprogramuję nowy kluczyk?

Przypuszczam, że będę musiał odczytać PIN i czy tym kablem mi się uda?

Jeżeli nie, to czy za pomocą tego kabla odczytam może jakąś inną wartość, która po odpowiednim przeliczeniu pozwoli mi dowiedzieć się jaki jest kod PIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość psg

witam

mieszkam w Olsztynie woj warminsko-mazurskie

musze odczytac PIN z immo w A8 97r wiec nie ma problemu jesli ktos ma vag tacho moze byc nawet ver 1.76.

mam prosbe czy ktos mieszka niedaleko i moze mi to gratisowo odczytac ?

musze dodac kluczyk bo zona mnie meczy odkad zrobila prawko.

sam nowy kluczyk mocno boli finansowo wiec teraz probuje zaoszczedzic na zakupie vagtacho :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy szukam pomocy bo mam problem z autem,usonolem wsad z licznika i wgrałem nowy,i teras nie odpale bo immobilajzer nie pozwoli,mam program vagtacho i od czytałem pin i co dalej?proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy szukam pomocy bo mam problem z autem,usonolem wsad z licznika i wgrałem nowy,i teras nie odpale bo immobilajzer nie pozwoli,mam program vagtacho i od czytałem pin i co dalej?proszę o pomoc.

 

i dlatego te kabelki powinny byc duzo drozsze :D

mniej tego typu postow.

A Ty poszukaj na forum i bez problemu znajdziesz rozwiazanie tego problemu. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności