Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zczytalem pin commanderem i w polu login pokazalo mi 5-cio cyfrowy kod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka jest różnica między interfejsami:

 

VAG Tacho 2.5 http://allegro.pl/vag-tacho-2-5-usb-obd2-vag-odb-i5-i1387231412.html

a VAG K+CAN Commanderem 1.4 http://allegro.pl/promocja-interfejs-vag-k-can-commander-1-4-i1377271300.html

a VAG Tacho 3.01 http://allegro.pl/vag-tacho-3-01-opel-immo-korekta-licznika-korekcja-i1352015583.html

 

?

 

Czy do adaptacji nowego immo do czystego transpondera potrzebny jest taki sam kabel jak do odczytu PIN, czy wystarczy KKL?

Edytowane przez JohnsonCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do adaptacji nowego immo do czystego transpondera potrzebny jest taki sam kabel jak do odczytu PIN, czy wystarczy KKL?

Wystarczy KKL jeżeli posiadasz już PIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy polskim vagiem 4.9 da rade sie zakodowac transponder do immo. albo czy posiada ktos instrukcje jak zakodowac vag commanderem bo tylko taki fejs posiadam. pin juz zczytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do znawców.Pin mam -licznik przyjmuje ale w momeńcie adaptacji kanał 21 wpisuje 0 test i po prawej stronie na dole w vagu wyskakuje error.Licznik ubity?Pestki nowe.Zgubili kluczyk i chcę dopasować dwa nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P-podobnie ktoś skorygował licznik i uszkodził wsad. szukaj wsadu do zegara i zaprogramuj wszystko i bedzie grało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten ktoś namieszał w sterowniku silnika -wymieniłem -dopasowałem i zakodowałem pestki.Ale co ma jedno z drugim wspólnego nie wiem do tej pory.A jest możliwość modyfikacji wsadu licznika w ten sposób że po wgraniu i włączeniu zapłonu procedura adaptacji kluczyków ruszy bez testera? Edytowane przez zloty01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten ktoś namieszał w sterowniku silnika
zgadza się bo korygował przebieg i tam zapewne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się bo korygował przebieg i tam zapewne :D

O ile mi dobrze wiadomo to sterowniki do silników na pompie nie zliczają przebiegu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się :) zliczają zliczają - argument to np leon z ASV silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle wybrany model licznika dlatego 5 cyfr pinu

Edytowane przez mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest ktoś z Lublina (Świdnik, Piaski, nawt Zamość itd) kto za Flaszkę zczytałby mi kod pin imo z licznika? ;)

 

Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Puławy Ci pasują to ja moge zczytać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno zasadnicze pytanie, czy za pomocą vag tacho odczytam pin immo w passacie b4 96rok, pytam gdyż dzwoniłem dzis do "fachowca" który powiedział ze w tych rocznikach tak sie nie da, trzeba wyjmować puche immo , coś wylutowc ze środka i odczytać pin. Czy ten koleś ma racje czy po prostu ,nie zna się na rzeczy. Jeśli można to proszę o odp na priw

Edytowane przez kamil00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę zapisałę wsad z mojego licznika kto pomoże przeliczyć jaki jest Pin do immo ;to wsad i skner z połączenia.Poproszę

3B0920849A KOMBI+WEGFAHRSP VDO V04 eprom mĂłj.rar

eprom.rar

vag.rar

Edytowane przez PASEK?????
dodano zrzut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurrrrrrrrrrrrrrrrrra mam dwa kluczyki powiem tak problem nie leżał w transponderze , obalam mit że, w IMMO 3 trzeba wymieniać pastylkę do ponownego zakodowania jest to bzdura.Mogę kodować ile razy tylko zechcę sprawdzone w 1000%.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obalam mit że, w IMMO 3 trzeba wymieniać pastylkę do ponownego zakodowania jest to bzdura.

Nie jest bzdurą, bo ten transponder był już kodowany w Twoim aucie, każdy inny razu już użyty nie zakoduje się ponownie u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz szukać ale napotkałem się na naszym forum z taka wypowiedzią że, pastylka raz zakodowana nie nadaje się do ponownego kodowania [ pastylka z tego samego samochodu] jak znajdę to podrzucę linka.Pozdrawiam.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1102124#post1102124

Edytowane przez PASEK?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoprecyzowanie z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności