Skocz do zawartości
passat2.8v6

[B5] Felgi 18stki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jako że planuje parę modyfikacji w moim pasku (głównie ładne felgi z ładnym rantem i gleba) zastanawiam się nad tymi felgami

 

http://moto.allegro.pl/item631884567_alufelgi_firmy_rh_18cali_audi_mercedes_porsche.html

 

Pytanie... wejdzie to w nadkole? Podejrzewam, że wymagałoby to zagięcia rantów czego wolałbym uniknąć.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Radexxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi oponami na bank nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item632665510_s_line_18_5x112_5x100_audi_wv_skoda_merced_seat.html

 

Witam proszę o opinie tych felg czy wejda bez problemu i czy na 18 jak z tyłu usiąd 2 osoby nie bedzie tarło o nadkole?? akurat tematów felg nie ogarniam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

 

Jako że planuje parę modyfikacji w moim pasku (głównie ładne felgi z ładnym rantem i gleba) zastanawiam się nad tymi felgami

 

http://moto.allegro.pl/item631884567_alufelgi_firmy_rh_18cali_audi_mercedes_porsche.html

 

Pytanie... wejdzie to w nadkole? Podejrzewam, że wymagałoby to zagięcia rantów czego wolałbym uniknąć.

 

Pozdrawiam

 

Przede wszystkim te felgi z przody nie wejdą, nawet bez opon. Są za szerokie i za głęboko osadzone, trzeba by dać dystans z 2-3 cm, a wtedy to raczej nadkola by trzeba było wymienić :D, a nie zaginać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystans?? Cały czas sądziłem że dystanse daje się np. gdy jak w przypadku nieoryginalnych felg głównie z allegro ET wynosi 35, a powinno być chyba 45 jak się nie mylę.

Opona 235 na przodzie będzie przycierać, a na tyle 265 nie wyobrażam sobie jak to będzie wyglądać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały czas sądziłem że dystanse daje się np. gdy jak w przypadku nieoryginalnych felg głównie z allegro ET wynosi 35, a powinno być chyba 45 jak się nie mylę.

 

Jak chcesz z et 35 zrobic et45???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

 

Jako że planuje parę modyfikacji w moim pasku (głównie ładne felgi z ładnym rantem i gleba) zastanawiam się nad tymi felgami

 

http://moto.allegro.pl/item631884567...s_porsche.html

 

Pytanie... wejdzie to w nadkole? Podejrzewam, że wymagałoby to zagięcia rantów czego wolałbym uniknąć.

 

Pozdrawiam

http://www.passat3b.de/galerie2/galerie2.php?user_id=7142

http://www.passat3b.de/galerie2/galerie2.php?user_id=22632

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dystans?? Cały czas sądziłem że dystanse daje się np. gdy jak w przypadku nieoryginalnych felg głównie z allegro ET wynosi 35, a powinno być chyba 45 jak się nie mylę.

Opona 235 na przodzie będzie przycierać, a na tyle 265 nie wyobrażam sobie jak to będzie wyglądać :P

 

 

Dystans, dystans. Wsadza się go po to, żeby zmniejszyć et felgi (felga z et 45 po założeniu dystansu 10 mm, staję się felgą z et 35). W tym przypadku, jak pisałem wyżej, dystans z przodu to MINIMUM 20 mm inaczej nie ma szans wejść!!! Opona 235 mm nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego Tomaszz za wyjaśnienie :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18 225/40/18 i szczerze nic nie obciera jestem na seryjnym zawiasie i fajnie sie prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla meni pasek na 18 i seryjnym zawiasie to troche jak woz drabiniasty z takim przeswitem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla meni pasek na 18 i seryjnym zawiasie to troche jak woz drabiniasty z takim przeswitem :(

 

Prześwit jest identyczny jak przy jakimkolwiek innym seryjnym rozmiarze kół, a wygląda trochę jak subaru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jst ale dizwnie to wyglada jak terenówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może podobne felgi założone jak te w audi do 3minuty?

 

Tak patrzę i mało Passatów ma felgi z rantem, a nad takimi rozmyślam...

Może ktoś się pochwali swoimi rantami w 3B/G i nie koniecznie 18", ja myśle nad 17" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te felgi z filmiku sa paskudne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może podobne felgi założone jak te w audi do 3minuty?

 

Tak patrzę i mało Passatów ma felgi z rantem, a nad takimi rozmyślam...

Może ktoś się pochwali swoimi rantami w 3B/G i nie koniecznie 18", ja myśle nad 17" ;)

 

Jeśli pragniesz mieć felgi z rantem to tylko 18 cali, gdyż felgi z rantem ogolnie pomniejszają optycznie i 17 z rantem to wygladało by to jak 16 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablito

Witam.Proszę o radę, posiadam nowo nabyte felgi 18" wzór Chicago, ET45,szerokość chyba 8 zakładając na nie opone 225/40/18 felga trze od wewnętrznej o coś (chyba górny wahacz czy coś od amora może) w związku z czym proszę o pomoc co mam zrobić czy inna opona czy dystanse rozwiąża ten problem jak tak to jakie.

 

Z góry dzieki.

Pablito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Proszę o radę, posiadam nowo nabyte felgi 18" wzór Chicago, ET45,szerokość chyba 8 zakładając na nie opone 225/40/18 felga trze od wewnętrznej o coś (chyba górny wahacz czy coś od amora może) w związku z czym proszę o pomoc co mam zrobić czy inna opona czy dystanse rozwiąża ten problem jak tak to jakie.

 

Z góry dzieki.

Pablito

 

Niemożliwe, że w takiej konfiguracji coś trze, nawet jak byś miał felgi 8,5 cale szerokie, więc albo masz opony większe, albo felga ma np. 9 cali szerokości, albo w ogóle coś jest nie tak. Z tego co patrzę to oryginalne felgi chicago mają 8 cali szer. i et 44, ale seryjną oponę 235/40/18, może tu leży problem. Dystans mógł by pomóc, ale maksymalnie 8-10 mm. Nie wiem czy taki cienki można dorobić jeśli otwór centrujący jest taki sam w feldze i zwrotnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności