Skocz do zawartości
passat2.8v6

[B5] Felgi 18stki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BartekIE

witam

Panowie dopiero co dołączyłem i szukalem miejsca na forum gdzie mozna sie przywitac. jesli ktos nakieruje mnie dziekuje. ale żeby nie robic offa. poprzednim autem ktorym jezdzilem i forum na ktorym aktywnie uczestniczylem nie lubielismy gdy ktos nowy podłaczal sie i odrazu szukal pomocy i rady. niestety sytuacja mnie zmusiala i musze zaryzykowac :)

 

otóż kilka dni temu załozylem do mojego passata nowe felgi rs 6 19" na oponkach 235/35 i niestety przednie opony dobijaja bynajmniej nie do błotnika. znajomy mechanik doradzil mi dystanse ale nie mam pojecia jakie. bylbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek rady. dodam ze passat to 2003 rok wersja tdi 131 sport (z fabrycznie obnizonym lekko zawieszeniem).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

dane dotyczace wymiarow opony podales-to dobrze, ale podaj jeszcze dane dotyczace felgi-jej szerokosc i ET-bez dego nikt niczego Ci nie powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BartekIE

rozmiary felgi to 8 x 19 ET 35. opony 235/35.

Edytowane przez BartekIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na fakturze napisane jest 8 x 19 RS6 5112/35. wynika ze szerokosc felgi to 8" natomiast ET to chyba 35. w ogłoszeniu na ebayu podane jest na identycznych felgach ET 35/45. są to dosc popularne felgi więc przed kupnem nawet mi nie przeszlo przez mysl że moga byc za szerokie. dziękuje z góry za pomoc.

 

na Allegro znalazlem identyczne felgi i ET to 45 więc już sam dokładnie nie wiem. może ktoś z Was ma jakiś pomysł.

link do ogłoszenia:

http://autoswiat.allegro.pl/show_item.php?item=416324396

dobija ,czy ociera,z której strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BartekIE

jest to na 99% ocieranie od wewnetrznej strony felgi ale tylko podczas wiekszych nierównosci i progów zwalniajacych. z tyłu jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem w ci w drugim temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnawiam.... a co powiecie na opone 265/35/18???? podejdzie na tył????? na przód mam 235/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że jest coraz ostrzej teraz to i 265 się zkłada. Na jaką szeroką felge??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8" tylko na pierwszy rzut oka opona jest za duza dopiero jutro pojade ja zalozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8" tylko na pierwszy rzut oka opona jest za duza dopiero jutro pojade ja zalozyc

chłopie, będzie wyglądała ta opona jak bułka - lepiej powinieneś iść w 225/40/18 - a jeśli już chcesz by wyglądało lepiej na tych 8" to załóż węższą i ją naciągnij, wygląda o niebo lepiej :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przesadziłeś i to spooooro z tą oponą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje dlatego jade ta opone 265... zamienic np na 215/40/18 i to dać na przód a 235/40/18 na tył bo 265 to do bmw lub porsche hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

235/40 na jaka szeroko felge? bo co do 265 to nawet sie nei wypowiadam haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wg katalogu dla mojego passata b5 fl lim. powinna byc opona/felga 225/45/17 lub 235/40/18 jednak chcialem sobie kupic opony 235/45/17 (7,5J). Czy ktos ma takie zalozone? Czy hacza o nadkola?

 

Pozdrawiam,

BL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci taki szeroki kapec na tak waska felge przeciez to prawie same minusy... w koleinach maskara , opory toczenia itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli pomylilem sie z szerokoscia felgi i tak naprawde jest szersza? To jest orginalny zestaw VW, ale do B6 i nie wiem czy mi wejdzie po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest to oryginal to na bank nie bedzie szersza jak 7,5 oryginaly sa waskie zazwyczaj

 

 

wejdzie ci... tylko na 7,5 to ja bym osobiscie 195 ew 205 lub max 215 ladował a nie jakies 235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja zrobie ze to w komplecie idzie? ;) No trudno, chyba jednak sobie odpuszcze, bo juz drugi glos przeciw.

 

Pozdrawiam,

B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedasz opony i kupisz inne-proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wypowiem mialem u siebie na tyle 255/35/19 bylo ok nic nie tarlo dopuki nie obnizylem auta taj jak teraz zaczelo trzec jak sie wjezdzalo na jakas nierownosc a wiec 265 to cyba za duzo bardzo za duzo teraz mam 235 jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności