Skocz do zawartości
passat2.8v6

[B5] Felgi 18stki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

tttak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupuje :) Powiedz mi jeszcze jakie oponki do tego polecasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zuchnet

@rogalik17

 

Witam jezdze na dokładnie takich samych tylko ze 16" jak narazie spisuja sie rewelacyjnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to kupuje Powiedz mi jeszcze jakie oponki do tego polecasz.
marka czy rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o rozmiar opony bo marka to raczej TOYO PROXES t1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 225/40/18 też się zgadzam, bo sam na takich jeżdżę :P , a nie wiem jednego - czy jest możliwość wepchania rozmiaru 205 na 18" ? czy wtedy podniosą się do 45 bądź 50? :wstyd:

Pytam poprostu czy można założyć węższe? jeśłi tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz węższe to z reguły 215/40 lub 215/35 ale to hardcore,poza tym te rozmiary są dużo droższe od 225/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27282

 

Worther...ma wsadzone przod 8,5j 205/35/18 tyl 9,5j 215/35/18

Ładnie to wygląda bo są naciągniete(strach o ranty). W tym pierwszym rozmiarze produkuje tylko Toyo=wybór mocno ograniczony

 

215/40R18

Ceny myślałem, że będą wyższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27282

 

Worther...ma wsadzone przod 8,5j 205/35/18 tyl 9,5j 215/35/18

Ładnie to wygląda bo są naciągniete(strach o ranty). W tym pierwszym rozmiarze produkuje tylko Toyo=wybór mocno ograniczony

 

215/40R18

Ceny myślałem, że będą wyższe...

205/35 produkuje jeszcze Nitto.. ale dostanie w PL = nierealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

Witam

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wypowiedzieli się na mój temat i pomogli mi rozwiązać nurtujący mnie problem. Już założyłem 18-stki, przód 8’ szerokości, tył 9’, szerokości przy ET-35. Wszystko pasuje i jeździ się dużo lepiej niż na 17’. Musze jednak zauważyć, że mam z tyłu przy 9’ szerokości oponę 245, czyli troszeczkę mniejszą niż optymalne 265, ponieważ tu nadkole już szorowało o oponę. Założyłem też gwintowane zawieszenie, które pozwoliło optymalnie dostosować wysokość zawieszenia do danych opon.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze jakieś foty jak to wygląda w passku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wypowiedzieli się na mój temat i pomogli mi rozwiązać nurtujący mnie problem. Już założyłem 18-stki, przód 8’ szerokości, tył 9’, szerokości przy ET-35. Wszystko pasuje i jeździ się dużo lepiej niż na 17’. Musze jednak zauważyć, że mam z tyłu przy 9’ szerokości oponę 245, czyli troszeczkę mniejszą niż optymalne 265, ponieważ tu nadkole już szorowało o oponę. Założyłem też gwintowane zawieszenie, które pozwoliło optymalnie dostosować wysokość zawieszenia do danych opon.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

ale czemu aż 265? na jaką wysokość opony zakładałeś?Teraz śmigasz na 245/35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

Jak tylko pstryknę fotki, zaraz opublikuje.

265 jest podobno optymalną szerokością dla 9 cali szerokości. Teraz z tyłu mam 245/40/R18 a z przodu 225/45/R18. Nasuwa się pytanie dlaczego z przodu większy profil niż z tyłu, okazuje się, że opon firmy Michelin mają taką samą wysokość przy tych właśnie szerokościach. Trochę mnie to zdziwiło, ale podobno opony muszą mieć taką samą wysokość na wszystkich czterech kołach aby poprawnie działał ABS. Wracając wiec do sedna opona Michelin Pilot 225/45/R18 jest dokładnie tak samo wysoka jak 245/40/R18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak dlaczego z przpdu większy profil??? bo węższa opona. profil to % z szerokości

czyli w Twoim przypadku masz 45% z 225mm na przodzie a na tyle masz 40% z 245mm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okazuje się, że opon firmy Michelin mają taką samą wysokość przy tych właśnie szerokościach.
każdej firmy opony tak mają...założyłbyś na przód 225/40, na tył 235/40 i spokojnie byłoby ok :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu takie wysokie i szerokie opony założyłeś?przecież spalanie się zwiększy,wysokość auta i licznik będzie okłamywał,producent nie przewiduje takich wysokich i szerokich opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie kupiłem nie dawno nowe Felgi OZ Racing 18x8 ET 48 z oponami Goodyear Eagle F1 225/40/18. założyłem je i chciałbym żeby były szersze bo sa teraz tak jak by w środku nadkola i mam pytanie jakie dobrac dystanse http://moto.allegro.pl/item397909727_profesjonalne_przykrecane_dystanse_volkswagen_20mm.html może te będą dobre?? czy to bezpieczne poradzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przód możesz dać 1 cm a na tył 2,5 cm i wtedy bedzie prawie równo z błotnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności