Skocz do zawartości
passat2.8v6

[B5] Felgi 18stki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol
aby kolo zmiescilo sie w aucie nalezy brac pod uwage szerokosc felgi jak i et felgi a nie szerokosc opony!!

No nie do konca... Oprocz szerokosci i ET samej felgi musisz wziac rowniez pod uwage szerokosc i profil opony. Felga moze haczyc nam o elementy zawieszenia i ukladu hamulcowego (w przypadku zle dobranego ET), ale jesli opona bedzie zbyt szeroka lub zbyt wysoki profil zastosujemy to moze ona ocierac o nadkole (w tym drugim przypadku felga moze byc dobra rozmiarowo)...

Na jednej feldze mozesz zamontowac opony o roznej szerokosci... Dla przykladu-na felge o szerokosci 7 cali mozemy zalozyc opone o szerokosci 195 jak i 215...

Takze trzeba brac pod uwage zarowno rozmiar felgi jak i opony :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz tutaj o ekstremalnych sytuacjach wiadomo ze nikt nie zalozy profilu opony 55 na felge 18!!! Doszlismu do jednego wchodzi do passata opona 235 przy et felgi 35 jak i zarowno wchodzi kolo 215/35/19 et 35 9cali szerokosci... nalezy to robic z rozwaga :ok:

A zakładanie felgi 18 bez zmiany zawieszenia to juz przesada :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie felgi jak te z allegro czyli 18 8.5J ET35 mam takie same wymiary teraz i pasuja bez obaw o wiele lepiej niż z ET45 bo nie są tak schowane do środka a poprednie miałem z merca i miały 18 8.5J ET30 i też było wszystko :ok: oczywiście na -35mm i nic nie przyciera chyba że auto po wypadku to wtedy różnie bywa.

Tak wogóle bardzo fajne fele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za porady ale teraz mam wielki problem zaczołem polerowac te felgi-keskin-i natrafiłem na problem rant spoko swieci jak psu jajka :evil: leczwziolem sie za polerke środka nad rantem i okazało sie ze jest powlekany jakaś farba więc kupiłem środek o nazwie Scansol i powiedzmy ze farba schodzi lecz w dolnej cześci felgi sa doscskaplikowane zakonczenia :zalamany: i nie wiem czym to wypolerowac nie umiem tam dotrzeć :mur: wyglada to fatalnie POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

Witam wszystkich

Mam mały problem, a mianowicie:

Chciałbym zmienić felgi z 17" na 18" jednak jak czytam ogłoszenia z felgami na allegro jest podawane dla grupy VW różne ET. Mam w tym momencie oryginalne felgi VW Passat W8 gdzie ET wynosi 45 i wiem że nie będzie z tym żadnego problemu. Jaki jest przedział odpowiedniego ET dla 3bg tak żeby nie wymagało żadnych przeróbek nawet przy glebie. Nie chce poszerzać auta ani klepać nadkoli.

Interesuje mnie także szerokość felgi, jaką można zastosować.

Chce wsadzić coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item365800600__chrom_asa_18_5x112_audi_mercedes_.html

Jednak ET tu wynosi 35 a tylna felga ma 9 cali.

Wejdzie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

et35 wejdzie i bedzie elegancko wygladac ja sam kupuje jutro 18" et35 na oponkach 225/45/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej21i

Wielkie dzięki za podpowiedz.

Wiesz może czy wejdzie 9 cali szerokości na tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felgi z aukcji się zmieszczą ponieważ 8'' na przód przy ET35 jest optymalne bo ET35 przy 8,5'' nie zawsze się mieści z przodu,a z tyłu 9'' przy ET35 powinno wejść bo mając ET45 przy 8,5'' mam dystans 2cm czyli wychodzi tobie 0,5'' szerzej czyli 1,25cm i różnica w ET45-35 to 1 cm,czyli wychodzi 2,25cm na styk,ale wszystko zależy również od wzoru felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Zaraz wstawie nowego posta bo wlasnie zalozylem 18stki 8" z et42 i odleglosc od wewnatrz z przodu do metalowych czesci zawieszenia wynosi jakie 6-7mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak przeciez wychodzi,czasem zależy od wzoru,modelu,producenta felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 cali et 35 na tyle wchodzi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
bo mając ET45 przy 8,5'' mam dystans 2cm czyli wychodzi tobie 0,5'' szerzej czyli 1,25cm i różnica w ET45-35 to 1 cm,czyli wychodzi 2,25cm na styk,ale wszystko zależy również od wzoru felgi

Pomyliles sie w obliczeniach... Krawedz zewnetrzna w przypadku felg 9" i ET35 bedzie o ok. 0,4cm przesunieta do wewnatrz w porownaniu do felg 8,5", ET45 i dystansu 2cm. Policz to sobie jeszcze raz dokladnie :D Ja liczylem dwukrotnie i dwukrotnie wyszedl mi taki wynik.

9 cali et 35 na tyle wchodzi bez problemu
z przodu?przy oponie 235 czy 225 czy 215

Przeciez napisal, ze z tylu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomyliles sie w obliczeniach... Krawedz zewnetrzna w przypadku felg 9" i ET35 bedzie o ok. 0,4cm przesunieta do wewnatrz w porownaniu do felg 8,5", ET45 i dystansu 2cm. Policz to sobie jeszcze raz dokladnie

niestety nie wychodzi mi jak u ciebie:6:57:,a nawet inaczej,chyba że liczyłeś że 0,5''-1,25cm i to dzieliłeś na szer felgi na 2 strony czyli po 0,6cm na stronę i ET 45-0,6=ET39 a tam ET35 i wychodzi różnica 0,4cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
niestety nie wychodzi mi jak u ciebie,a nawet inaczej,chyba że liczyłeś że 0,5''-1,25cm i to dzieliłeś na szer felgi na 2 strony czyli po 0,6cm na stronę i ET 45-0,6=ET39 a tam ET35 i wychodzi różnica 0,4cm?

Pawel, przypomnij sobie, na jakiej zasadzie obliczamy ET, co to w ogole jest ET. I wez pod uwage rowniez, ze jesli felga jest szersza o 0,5", to ona nie bedzie szersza tylko w jedna strone, ale bedzie szersza do wewnatrz i na zewnatrz...

 

Czyli teraz wtajemnicze Cie w obliczenia :D

 

1. Felga 8,5" ET45 plus dystans 2cm:

Polowa szerokosci felgi (bo dzielimy felge przez plaszczyzne symetrii) to 4,25" (ok. 10,625cm). Od tego odejmij sobie ET45 -> wychodzi nam 6,125cm (brzeg zewnetrzny od piasty). Do tego teraz dodaj 2cm (bo tyle ma dystans) i masz 8,125cm. Taka jest odleglosc brzegu zewnetrznego felgi od piasty ostatecznie.

2. Felga 9" ET35 (nie ma tutaj dystansu:

Zasada obliczania ta sama... Polowa szerokosci felgi (bo dzielimy przez plaszczyzne symetrii felgii) to 4,5" (ok. 11,25cm). Od tego odejmujemy ET35 -> wychodzi nam 7,75cm (brzeg zewnetrzny od piasty). Tutaj juz niczego nie dodajemy, bo nie ma dystansu. Ostateczny wynik 7,75cm. Taka jest odleglosc brzegu zewnetrznego felgi od piasty ostatecznie.

 

A teraz porownujemy obie felgi:

7,75cm - 8,125cm = -0,375cm ( w zaokragleniu 0,4cm). Wynik ujemny oznacza polozenie brzegu zewnetrznego felgi glebiej. Czyli 0,4cm glebiej :)

 

To sa obliczenia brzegu zewnetrznego felgi. A ze felga rosnie na szerokosc w obie strony, to liczac na tej samej zasadzie wychodzi, ze felga 9" ET35 bedzie miala brzeg wewntrzny polozony glebiej o ok. 1,6cm niz felga 8,5" ET45 z dystansem 2cm.

 

Zeby nie bylo: 1,6cm - 0,4cm = 1,2cm (co w przyblizeniu daje 0,5")

 

Pawel, pomysl, porysuj i policz, a na pewno wyjdzie Ci tak jak u mnie-czyli dobrze :D

Niepotrzebnie kombinujesz z jakims ET39 i widze, ze liczysz to od dupy strony-dlatego wychodzi Tobie zle.

Pamietaj, ze szerokosc felgi rosnie w obu kierunkach (na zewnatrz i do wewnatrz) a nie tylko na zewnatrz (bo chyba z takiego zalozenia wyszedles na poczatku).

 

Pozdr i milego liczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież policzyłem i tak wyszło jak u ciebie,jedynie błąd był że 0,5'' dołożyłem z jednej strony a nie z obu, Ty wywaliłeś litanię,jakbyś był jakimś matematykiem czy astronomem...:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
przecież policzyłem i tak wyszło jak u ciebie,jedynie błąd był że 0,5'' dołożyłem z jednej strony a nie z obu, Ty wywaliłeś litanię,jakbyś był jakimś matematykiem czy astronomem...

No to skad wyszlo Ci 2,25cm w pierwszym obliczeniu :?:

To nie jest zadna litania, tylko dowod na to, ze sie pomysliles w liczeniu. Nie chodzi mi o dogryzanie Tobie, tylko o wskazanie dokladnych wyliczen. Bo ktos moze miec niespodzianke przy montowaniu felg ;)

A tak na marginesie-nie jestem matematykiem ani astronomem tylko medykiem-czyli u mnie dokladnosc tez jest potrzebna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to skąd,przecież 1cal to 2,5 cm,a potrzebujemy 0,5 cala więc 1,25cm+1cm z różnicy ET45-35 i masz 2,25cm,a powinienem 1,25 rozbić na dwie strony felgi czyli ok.0,6cm+1 cm z różnicy ET więc masz 1,6cm a ja podałem dystanse 2 cm i masz różnicę 0,4cm nie prościej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Czy prostsze, to nie wiem... Na pewno bardziej chaotyczne... Ale nie chce sie spierac, bo nie o to tutaj chodzi ;)

Wynik, ktory podalem jest jak najbardziej wlasciwy i wszyscy wszystko juz wiemy, a my sobie juz wyjasnilismy :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasper
niestety nie wychodzi mi jak u ciebie:6:57:,a nawet inaczej

 

dwa posty dalej :

 

przecież policzyłem i tak wyszło jak u ciebie,

 

 

ciezko sie jest przyznac do pomyłki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności