Skocz do zawartości
kazik1313

Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj wyprowadziłem odmę pod samochód ... wężyk wychodzi koło pokrywy pod silnikiem przy kole .. (może tak być ? )

 

jechałem sobie wieczorkiem i podczas postoju na światłach dym leci spod samochodu taka chmurka ... przerażony wysiadam patrze a tam z tej rurki dymi jak z rury wydechowej :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Passku przy wymianie pierścieni tłokowych także zająłem się tym ustrojstwem co się "odma" zwie. W silnikach ARM ciężko się dostać do przewodu odpowietrzania skrzyni korbowej, ale podczas remontu miałem wszystko jak na dłoni :fajny Na razie puściłem dwa przewody pod auto tzn. od skrzyni korbowej i odpowietrzenie pokrywy zaworów(fabrycznie obydwa te przewody schodziły się do trójnika i w dolot przed przepustnicą, co powodowało jej zasyfienie) Otwór w dolocie zaślepiłem ładnym gumowym koreczkiem. Teraz silniczek ładnie pracuje, nie skaczą obroty i nie ma żadnego syfu w dolocie :dobrze Wiem wiem, co niektórzy sobie pomyślą o tych przewodach pod autem (ekologia, ptaszki, traszki, sraszki itp.) Zajmę się tym na pewno, bo na przeglądzie może być nie ciekawie gdyż nie mam osłony pod silnikiem i wszystko widać. Będę musiał pomyśleć nad jakimś OCT, ale na razie jestem zadowolony z tej przeróbki i polecam ją innym użytkownikom Passatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to normalne ze tak dymi z tej odprowadzajacej rurki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy to normalne ze tak dymi z tej odprowadzajacej rurki ??

 

Raczej nie. Jeżeli silnik jest w pełni sprawny to nie powinno dymić z odmy. Niech się inni wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy to normalne ze tak dymi z tej odprowadzajacej rurki ??

Normalne, nie Ty jeden tak miałeś po puszczeniu odmy luzem-wiele razy było tu to opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli silnik jest w pełni sprawny to nie powinno dymić z odmy

 

Nie dotyczy to PD-ków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie .... on raczej dymi jak sie go pozadnie rogrzeje ale poszaleje troszke . Przy spokojnej jezdzie tego tak nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówią że jeszcze powinno śmierdzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie. Jeżeli silnik jest w pełni sprawny to nie powinno dymić z odmy. Niech się inni wypowiedzą
Raczej nie. Jeżeli silnik jest w pełni sprawny to nie powinno dymić z odmy. Niech się inni wypowiedzą

 

kurcze ja mam butelke dzisiaj zlewałem około 500ml oleju z woda , mam to pod maska i czy zimno czy ciepło nie zauwazyłem by cos mi kopciło i smierdziało , wiec to chyba zalezy od auta i kazdy przypadek jest indywidualny , pod wzglendem kopcenia i smrodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm butelka ? np po COCA COLI 1L ? z otworkami na górze ?

 

btw mi nie śmierdzi .. tylko dziwnie to wygląda jak leci dym spod samochodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę sprawdzić przyczyny lania się oleju z EGR, czytałem ten wątek i mam wąż z pokrywy wsadzić do butelki z otworkami, a co z drugą stroną tego węża który tam wchodził na dole zrobić, czymś to zatkać, nie jest to groźne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z drugą stroną tego węża który tam wchodził na dole zrobić, czymś to zatkać, nie jest to groźne?

Na dole musisz zatkać szczelnie ten otwór przy rurze dochodzącej do turbo żeby lewego powietrza i syfu nie leciało tam, śmiało nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj korek od jabola :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również tak zrobiłem tylko co z tego jak silnik ma już przedmuchy /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! ja też zakupiłem separator od gazika, podłączyłem dziada i przekręciłem na nim 2000km trasą i ... znów w okolicach tej gumowej złączki przed egr pojawił mi się olej. Zastanawiam się czy po prostu jeszcze nie jest to stara oliwa która gdzieś tam w układzie siedzi, ale nie w tym rzecz.

Dzisiaj zdemontowałem naczynko do którego miała kapać oliwa(buteleczka po spirycie salicylowym:bleble) a tam po 2000km prawie nic nie ma - maks może 5 kropli, a wiem że wcześniej pchał większe ilości w układ, więc czy separator nie "łapie" oliwy? Co o tym myślicie?:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj wyprowadziłem odmę pod samochód ... wężyk wychodzi koło pokrywy pod silnikiem przy kole .. (może tak być ? )

 

jechałem sobie wieczorkiem i podczas postoju na światłach dym leci spod samochodu taka chmurka ... przerażony wysiadam patrze a tam z tej rurki dymi jak z rury wydechowej ?

 

hmm, no wlasnie tez tak mam i troche mnie to wkurza , a ciezko jest wyprowadzić gdzies indziej bo ciasno jest po tej stronie motoru , kolektory wydechowy itd itd

 

A to kopcenie widoczne przy zapalonych światłach nie jest zbyt miłe dla oka

 

 

Mam pytanie , czy zastowsowanie tego http://motoallegro.pl/oil-catch-tank-zbiornik-odmy-oleju-turbo-dolot-i1628097408.html lub czegos w tym stylu - to obieg zamknięty , czyli rura z dekla do OCT , a potem z powrotem do dolotu ?

 

Ma ktoś linki lub namiary na jakiś sensowny i sprawdzony OCT ?

Edytowane przez vvv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tz.olej był w całym dolocie więc zaślepiłem króciec przy turbo a odme wrzuciłem do buteleczki wcześniej wyczyściłem wszystkie węże łącznie z EGR i tak przelatałem około 1000km węże stały się suche czyściutkie ale minus taki że, buczał i kopcił jeśli tylko się zatrzymałem czułem spaliny w kabinie to mnie bardzo wkurzało więc za namową kolegów z forum kupiłem separator od Lublina i co się okazało układ dolotowy znowu zalany oliwą wniosek nasuwa mi sie tylko jeden turbina wytwarza potężne podciśnienie i wysysa olej z separatora.Wywaliłem ten separator i jest jak w orginale bo to nie ma sensu a na pokrywę nie wywalę tyle kasyPozdrawiam

Edytowane przez PASEK?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie , czy zastowsowanie tego http://motoallegro.pl/oil-catch-tank...628097408.html lub czegos w tym stylu - to obieg zamknięty , czyli rura z dekla do OCT , a potem z powrotem do dolotu ?

Masz rację - zamknięty. Ale tego z linka nie polecam - za mała średnica wlotu i wylotu = w zimie zaklei się momentalnie.

Ma ktoś linki lub namiary na jakiś sensowny i sprawdzony OCT ?

Poszło na PW

wniosek nasuwa mi sie tylko jeden turbina wytwarza potężne podciśnienie i wysysa olej z separatora

Bo mistrzu z separatora musi gdzieś odpłynąć, a nie gromadzić się w nim ;) bo jego rola to oddzielić, a nie zmagazynować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to że, założyłem buteleczkę na samym dole separatora i nie wiele tam było oleju może parę kropel.Coś nie tak Ppozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiesz na to że, założyłem buteleczkę na samym dole separatora i nie wiele tam było oleju może parę kropel.Coś nie tak Ppozdrawiam.

Tak, to -

zaślepiłem króciec przy turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności