Skocz do zawartości
kazik1313

Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Oraz czy separator może być umiejscowiony na dowolnej wysokości?
jak dla mnie powinien być tak umiejscowiony aby olej który może iść z odmy mógł trafić do separatora...a nie, że zostanie gdzieś w środku węża. Co do kolejności podłączenia masz link u kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz już założona dam znać co i jak tzn czy coś się poprawiło w dolocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pytanie odnośnie odmy od Lublina po założeniu było ok al dzisiaj zauważyłem olej w rurce która wychodzi z tej odmy do układu zasysanego powietrza za filtrem.Czym może być to spowodowane?Skoro to separator to nie powinien przepuścić oleju.Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie pytanie odnośnie odmy od Lublina po założeniu było ok al dzisiaj zauważyłem olej w rurce która wychodzi z tej odmy do układu zasysanego powietrza za filtrem.Czym może być to spowodowane?Skoro to separator to nie powinien przepuścić oleju.Proszę o odpowiedz.

 

jeśli masz takie objawy ze dodatkowa odma nie pomaga w separacji oleju to znaczy że przedmuchy masz już tak duże i czeka cie wymiana pierścieni tłokowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz takie objawy ze dodatkowa odma nie pomaga w separacji oleju to znaczy że przedmuchy masz już tak duże i czeka cie wymiana pierścieni tłokowych

 

No nie wiem, przecież turbina też ssie tym przewodem więc coś polecieć musi. Zależy ile tego oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje, jak jest zawilgocone a nie upierdzielone w oleju jakos mocno to mysle ze w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak oleju od wymiany do wymiany nie ubywa wszystko w granicach normy dolewek nie robię i mówię to szczerze.Postaram się wkleić zdjęcia tylko poczytam jak to się robi.Narazie podwiesiłem na drucikach ale zrobię to jak należy.Dymu za sobą także nie zostawiam.

IMAG0070.jpg

IMAG0066.jpg

IMAG0067.jpg

IMAG0068.jpg

IMAG0069.jpg

Edytowane przez Duke258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak dla mnie nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem przemyłem całość benzyną.Czyli ja znowu tyle będzie to zostawiam to w spokoju.

Bałem się trochę bo zakładam turbo od ARLa i lecę na chipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba tez pamietac, ze jest tam jakas mgielka olejowa, i sila woli jakas tam czesc oleju sie osadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja ale dzięki temu separatorowi i tak większa cześć zostaje odprowadzona więc mnie uspokoiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój separator wyrwany na allegro jako używka firmy PROPERFEKT za śmieszne pieniądze

 

p1000333r.th.jpg

p1000338i.th.jpg

p1000341h.th.jpg

p1000343u.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny bo metalowy ale uważaj na niego zimą - wydaje mi się iż metalowy jeszcze bardziej jest narażony na zamarznięcie niż plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p1000343u.th.jpg

 

Hehe a tu co za rzeźba - hidy? :)

 

A żeby było coś na temat - też zastosowałem separator od Lublina, Gazeli w AWX, na dole rurka wprowadzona do zbiorniczka 100ml. Przejechalem 500km łagodnie i w zbiorniku miałem około 5ml wody i 1ml mazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_6768.jpg

Po 500km łagodnej jazdy (400km trasa 110kmh). Woda już zlana więc jej nie widać a olej - tyle ściekło tej mazi. Zbiorniczek to jest na mocz hehe z Enel-Medu :)

 

Węży ogrodowych nie polecam, bo wprawdzie są przezroczyste cojest zaletą, nie da się poprowadzić węża na zgięciach tak aby się nie pozałamywał. Szczególnie problem jest z wylotem do turbo. Więc najlepiej wziąć inny wąż np tak jak kolega miał na zdjęciach czarny, lub ogrodowy ale dać kolanka. Dużo czasu straciłem z wężem ogrodowym i w końcu musiałem się ratować robiąc zakręty z peszla co jest lipą.

IMG_6775.jpg

IMG_6774.jpg

IMG_6770.jpg

IMG_6769.jpg

Edytowane przez Adam626GD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe a tu co za rzeźba - hidy? :)

 

A żeby było coś na temat - też zastosowałem separator od Lublina, Gazeli w AWX, na dole rurka wprowadzona do zbiorniczka 100ml. Przejechalem 500km łagodnie i w zbiorniku miałem około 5ml wody i 1ml mazi.

 

tak hid ;) 6000k ładnie daje co do separatora zobaczymy zimą nawet jeśli zamarznie to co z tego przecież ten płyn który jest w środku ma tam zostać nie musi być w obiegu ,nie jest plastikowy tylko ma ponad 3 mm ścianki więc nawet jeśli to nie pęknie jak plastikowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie martwił czy pęknie tylko o to czy będzie drożny. Poczytaj czym grozi zamarznięta odma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytalem wiele a temat aby zrobic wolna odme w afn, jednak mam pytanie a mianowicie gdy przewod odmy ktory wloze do butelki od coli to ta butelka ma byc szczelna czy zrobic jakos mala dziurka? i co zrobic z tym wlotem przy turbinie tam gdzie byl przewod odmy czy tez mam go zatkac szczelnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos slabo grzebales :D

 

w butelce mozna zrobic mala dziure, a otwor przy turbinie zaslepiasz, korkiem np od wina, szampana, lub czyms podobnym :D moze jakas sruba gruba, lub dac do plastikarza niech cos wymysli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności