Skocz do zawartości
kazik1313

Odma, separator oleju, pocenie sie oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się nie martwił czy pęknie tylko o to czy będzie drożny. Poczytaj czym grozi zamarznięta odma.

 

W zimie autko stoi mi w garażu więc nie powinno być problemu a nawet jak coś to zawsze jest stary przewód i sie go cyknie raz dwa mnie odma daje bardzo małe ślady tego syfu a założyłem na przyszłość i ze względu na okazje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy po zamontowaniu tego separatora korek wam przestał skakać i czy przestało dmuchać spod korka bo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Separator nie zmienia ciśnienia w układzie odmy, więc nie ma wpływu na korek. Zresztą z korka mi nic nie dmuchało. Separator jedynie skrapla olej z odmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na innych forach dotyczących tego silnika, że te dmuchanie spowodowane jest przez odmę. Teraz już nie wiem. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie proszę o wiadomość. A wracając do tematu to chyba założę taki separator bo też mam rurę od IC w oleju. Silnik AVF PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no nie koniecznie musi byc to byc olej z odmy.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę sprawdzał wszystko ze znajomym mechanikiem w przyszłym tygodniu. Odkąd kupiłem samochód dwa razy podłączany był pod komputer i na jednym badaniu wyszło, że jeden wtrysk leje i gościu powiedział, że to od tego może wyrzucać ten olej też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wiecie może w jakim sklepie dostane ten separator od lublina cz Land Rovera czy w sklepie IC dostane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a oprócz allegro nikt nie wie gdzie moge kupić ten separator

 

w każdym sklepie motoryzacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czytałem ten temat ale nie bardzo było napisane(a jesli było to prosze nie atakować mnie każdy ma prawo przeoczyć) jakich weży stosować wiadomo jest tam ciełuptko wiec nie może byc to jakiś szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie dowolny wąż. Wykorzystalem wąż gumowy ale mialem problem by to tak pozaginac więc część wziąłem z peszla i też jest ok. Tam raczej nie jest gorąco. Separator robi swoją robotę co mnie cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz użyć takich jak do paliwa i oleju, kupisz w każdym motoryzacyjnym... ja wstawiłem u siebie i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wywaliłem odmę (odłączyłem od układu dolotowego), przedłużyłem i dałem pod zderzak. Może tak byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może, ale to "nieekologiczne" ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zamontowałem separator w moi aucie i tak po próbie przejechaniu około 5km nic sie nie działo węże czyste czy to normalne czy po prostu poczekać az wyskoczę w większa trasę

 

o jezscze jedno czy w tej rurafoni 540x405_silnik-vw-passat-b-a-1105962.jpg powinien być olej co jest zaznaczone na zdj

Edytowane przez kondzio0067

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego akurat w Twoim silniku montaż tego separatora to zbędna robota. Efektu raczej nie zauważysz.

Gdybyś miał silnik na pompowtryskach wtedy można zauważyć co to jest dawanie z odmy i tam rzeczywiście są jakieś tam pozytywne rezultaty tego rozwiązania.

 

p.s. po 5 km nic się nie nazbiera przejedz z 5 tysięcy to coś powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem pojawił się w T4 1.9 TD strasznie wywala olej spod uszczelki pokrywy zaworów i spod śrub. Kiedy otworze korek wlewu oleju to kopci. Może to byc wina zatkanej odmy? Czy po prostu trzeba wymienić uszczelki? Przez ostatni tydzień dolałem około 4 l oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności