Skocz do zawartości

toldek1

  • Liczba zawartości

    421
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez toldek1

  1. Co do skuteczności chemii do VTG, bywa różnie, jeśli po pierwszym objawie przycięcia zrobimy czyszczenie zwykle jest O.K. jeśli pojeździmy z problemem dłużej pozostaje tylko rozebranie. My przynajmniej czyścimy to inaczej używając maszyny z dyfuzorem zasilanym sprężonym powietrzem na pracującym silniku montując adapter do kolektora wydechowego /w miejsce rurki EGR-a/ operacja trwa 40 minut turbina mimo iż silnik pracuje jest zimna, poci się jak przewód klimy.
  2. Tu leży informacja http://forum.vw-passat.pl/threads/21955-Procedury-silnik-B3-2-0-115KM-%282E%29
  3. Sprawdzanie diodą służy li tylko do sprawdzenia czy sygnał w ogóle jest aby sprawdzić wartość sygnału należy użyć oscyloskopu i podejrzeć sygnał /prostokątny/ i porównać go z wzorem podanym w dokumentacji, obserwowanie diody nie daje nic poza tym że sygnał jest o czym już wiemy bo auto pracuje.
  4. Od 91-94, czy od 94 bo schematy się różnią?
  5. toldek1

    Air Bag

    Samo nie zniknie, jedź niech usuną błąd.
  6. Tu kolega ma całkowitą rację, trzeba rozróżniać Pana Mietka, i tzw. mataczy garażowych od warsztatu który za licencje na programy płaci nie mówiąc już o ZUS-e i podatkach. Wtedy dyskusja nad cenami ma sens.
  7. Brzęczyk NIE, sprawdź rezystancję samego czujnika, potem rezystancję przewodów wtyczka ECU na podanych pinach, rezystancja nie powinna być większa jak 1 Ohm. Może lepiej podjedź na warsztat za 50 PLN powinni Ci to sprawdzić.
  8. Pomierz rezystancję czujnika na pinach 4 do 7 przy 20 stopniach wskazanie powinno zawierać się pomiędzy 2250 do 3000 Ohma Pin 4 do ECU na pin 76 a pin 7 na pin 53 ECU i tu sprawdź czy nie ma zwarcia.
  9. Regulator ciśnienia na listwie sprawdzić.
  10. To prawda, ale nie cała, bo - pompkę włącza, cewka z modułem jest dobra a iskry nie będzie w takim przypadku oscyloskop na kabelek sygnałowy / środkowy kabelek na wtyce do cewki/ i sprawdzić obraz sygnału.
  11. W Golfie były takie dwu pompowe systemy przy jedno punkcie, pompka w zbiorniku i pod autem zasobnik z pompką obok filtr paliwa, ale to już przeszłość, zresztą przerabiało się to łatwo na jedną pompkę.
  12. toldek1

    Diagnostyka w B3

    Ten silnikz rocznika 91,92 diagnozy nie posiada, jest tylko wtyka czarna pod osłoną lewarka z zasilaniem na OBD1 i nic więcej, zresztą po co wystarczy miernik czasami oscyloskop.
  13. Oczywiście mogło dojść do przeskoczenia paska, metody na zaciąg wydawało by się odeszły do lamusa a jednak............. Należy sprawdzić ustawienie rozrządu, potem diagnostyka.
  14. toldek1

    DAWKA PALIWA

    Adaptację map robił dla Lpg, Vag-iem tego nie zrobisz.
  15. Jak Ci pomóc jak informacji ZERO, myślę że w twoim przypadku TO ci pomoże http://moto.allegro.pl/tdi-zle-pali-ciezko-odpala-na-cieplym-silniku-i1444427889.html
  16. O to biega? http://www.speedyshare.com/files/26115196/Rezystor.doc
  17. Wygląda że wymieniono pompę w zbiorniku, takiemu numerowi odpowiada to: http://www.wszystkodoauta.pl/produkt/i,2039,3C0919050AA,POMPA_PALIWA
  18. Nic mnie nie uraziło tylko zdziwiło, To co piszesz teraz też dziwi Tak, pod warunkiem że auto ma interfejs diagnostyczny... W 91r niestety nie ma. Są tylko kody błyskowe a te nic nie wykazują... Auta nie mają interfejsu diagnostycznego tylko linię diagnostyczną, poza tym do tego silnika po co diagnostyka? wystarczy miernik no i może oscyloskop ale to wyjątkowo, za to potrzebna jest dobra dokumentacja, no i może trochę doświadczenia. Dlaczego twierdzisz że oczerniam? nie wiem, bo nic takiego nie napisałem, wyraziłem tylko zdziwienie, bo jak naprawiać komuś bardziej skomplikowane auta a z prostym Digifantem sobie nie radzić? a tym bardziej swoim? Konkretnie odpowiadam. Zawirowań nie będzie, a przelotką może zainteresować się diagnosta na przeglądzie, jak widzi puchę katalizatora to lepiej. Zobacz to:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21955
  19. Z drugiego akumulatora kablami z marketu nie odpalisz, gruba izolacja miedzi niewiele:zeco znajdź kogoś niech Ci odczyta błędy, inaczej trudno coś doradzać, poza tym akumulator musi być naładowany,a rozrusznik ma kręcić w okolicach 180 obr/min a nie stękać.
  20. Padła któraś pompka, niestety sterownik nie powie która niestety, tu przykład: Adres 01: Silnik Plik etykiet: Przekier.nieudane! Oznaczenie elementu: 03G 906 018 EM HW: 03G 906 018 EM Komponent i/lub wersja: R4 2.0l PPD1.2 G 0420 Kodowanie: 0000072 Kod serwisu: WSC 00028 028 00001 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 004160 - Zasilanie zaworu/-ów wtryskowego/-ych A: usterka elektryczna w obwodzie P1040 - 006 - Zwarcie z plusem - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00010001 Priorytet błędu: 4 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 40 Przebieg: 118202 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.12.19 Czas: 09:30:38 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 224 /min Moment obrotowy: 104.0 Nm Prędkość: 0.0 km/h Nap.akumulatora: 97.7 V Nap.akumulatora: 91.7 V Nap.akumulatora: 93.7 V Nap.akumulatora: 91.7 V 008518 - Zasilanie zaworu / zaworów wtryskowych grupy A: przerwa P2146 - 009 - Przerwa / zwarcie z masą Ramka zamrożona: Stan błędu: 01010100 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 5 Wew.licznik błędów: 40 Przebieg: 118202 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.12.19 Czas: 09:35:40 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 0 /min Moment obrotowy: 0.0 Nm Prędkość: 0.0 km/h Napięcie: 11.64 V Temperatura: 39.0*C Bity binarnie: 00000111 (bez jednostek): 0.0 Auto z salonu, pierwszy właściciel nie żałuje kasy na dobre paliwo a jednak pompka padła.
  21. Szukaj od silnika AKR od 2E nie będzie.
  22. Ciekawe pytania zadaje kolega, jak się widzi to VAG-Diagnostyka 1988-2009r Kasowanie błędów i crashdaty, Odczyt PINu i progr. kluczy immo. Wsady do liczników i ECU, zmiana przebiegu itd. Ogólna naprawa i diagnoza elektroniki. Tel. 668 336 883 A jeśli chodzi o katalizator, zapewne żadnej roli jaką mu powierzono już nie spełnia biorąc pod uwagę rocznik auta, wystarczy usunąć osłonkę termiczną odpowiednio naciąć i odchylić blachę katalizatora, usunąć wkład, dogiąć i zaspawać nacięcie, przyspawać osłonę termiczną, katalizator niby jest, głośnego wydechu nie będzie.
  23. toldek1

    błąd 18580

    Jakieś bzdury. Jedź do kogoś kto ma VAS, VCDS, KTS, AUTOCOM to odczyty będą realne.
  24. 6 Can L, 7 Can H w sterowniku przy liczniku pin 19 ,20 kolory pomarańczowo brązowy i pomarańczowo czarny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności