toldek1
-
Liczba zawartości
421 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez toldek1
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 17
-
Środek do czyszczenia turbin i egr - prawda i mity
toldek1 odpowiedział banshee → na temat → Ogólno-techniczny
Co do skuteczności chemii do VTG, bywa różnie, jeśli po pierwszym objawie przycięcia zrobimy czyszczenie zwykle jest O.K. jeśli pojeździmy z problemem dłużej pozostaje tylko rozebranie. My przynajmniej czyścimy to inaczej używając maszyny z dyfuzorem zasilanym sprężonym powietrzem na pracującym silniku montując adapter do kolektora wydechowego /w miejsce rurki EGR-a/ operacja trwa 40 minut turbina mimo iż silnik pracuje jest zimna, poci się jak przewód klimy. -
Tu leży informacja http://forum.vw-passat.pl/threads/21955-Procedury-silnik-B3-2-0-115KM-%282E%29
-
Sprawdzanie diodą służy li tylko do sprawdzenia czy sygnał w ogóle jest aby sprawdzić wartość sygnału należy użyć oscyloskopu i podejrzeć sygnał /prostokątny/ i porównać go z wzorem podanym w dokumentacji, obserwowanie diody nie daje nic poza tym że sygnał jest o czym już wiemy bo auto pracuje.
-
poszukuje schematu intalacji elekrycznej do Passat b3 1,8 ABS
toldek1 odpowiedział Ma3y → na temat → Dokumentacje, opisy
Od 91-94, czy od 94 bo schematy się różnią? -
Samo nie zniknie, jedź niech usuną błąd.
-
Adaptacja sterownika silnika, dopasowanie immo nie działa
toldek1 odpowiedział tom_s → na temat → Diagnostyka VAG
Tu kolega ma całkowitą rację, trzeba rozróżniać Pana Mietka, i tzw. mataczy garażowych od warsztatu który za licencje na programy płaci nie mówiąc już o ZUS-e i podatkach. Wtedy dyskusja nad cenami ma sens. -
Brzęczyk NIE, sprawdź rezystancję samego czujnika, potem rezystancję przewodów wtyczka ECU na podanych pinach, rezystancja nie powinna być większa jak 1 Ohm. Może lepiej podjedź na warsztat za 50 PLN powinni Ci to sprawdzić.
-
Pomierz rezystancję czujnika na pinach 4 do 7 przy 20 stopniach wskazanie powinno zawierać się pomiędzy 2250 do 3000 Ohma Pin 4 do ECU na pin 76 a pin 7 na pin 53 ECU i tu sprawdź czy nie ma zwarcia.
-
Regulator ciśnienia na listwie sprawdzić.
-
To prawda, ale nie cała, bo - pompkę włącza, cewka z modułem jest dobra a iskry nie będzie w takim przypadku oscyloskop na kabelek sygnałowy / środkowy kabelek na wtyce do cewki/ i sprawdzić obraz sygnału.
-
W Golfie były takie dwu pompowe systemy przy jedno punkcie, pompka w zbiorniku i pod autem zasobnik z pompką obok filtr paliwa, ale to już przeszłość, zresztą przerabiało się to łatwo na jedną pompkę.
-
Ten silnikz rocznika 91,92 diagnozy nie posiada, jest tylko wtyka czarna pod osłoną lewarka z zasilaniem na OBD1 i nic więcej, zresztą po co wystarczy miernik czasami oscyloskop.
-
jakie są skutki odpalania na popych(na lince)
toldek1 odpowiedział kamil00s → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
Oczywiście mogło dojść do przeskoczenia paska, metody na zaciąg wydawało by się odeszły do lamusa a jednak............. Należy sprawdzić ustawienie rozrządu, potem diagnostyka. -
Adaptację map robił dla Lpg, Vag-iem tego nie zrobisz.
-
Jak Ci pomóc jak informacji ZERO, myślę że w twoim przypadku TO ci pomoże http://moto.allegro.pl/tdi-zle-pali-ciezko-odpala-na-cieplym-silniku-i1444427889.html
-
O to biega? http://www.speedyshare.com/files/26115196/Rezystor.doc
-
Wygląda że wymieniono pompę w zbiorniku, takiemu numerowi odpowiada to: http://www.wszystkodoauta.pl/produkt/i,2039,3C0919050AA,POMPA_PALIWA
-
Nic mnie nie uraziło tylko zdziwiło, To co piszesz teraz też dziwi Tak, pod warunkiem że auto ma interfejs diagnostyczny... W 91r niestety nie ma. Są tylko kody błyskowe a te nic nie wykazują... Auta nie mają interfejsu diagnostycznego tylko linię diagnostyczną, poza tym do tego silnika po co diagnostyka? wystarczy miernik no i może oscyloskop ale to wyjątkowo, za to potrzebna jest dobra dokumentacja, no i może trochę doświadczenia. Dlaczego twierdzisz że oczerniam? nie wiem, bo nic takiego nie napisałem, wyraziłem tylko zdziwienie, bo jak naprawiać komuś bardziej skomplikowane auta a z prostym Digifantem sobie nie radzić? a tym bardziej swoim? Konkretnie odpowiadam. Zawirowań nie będzie, a przelotką może zainteresować się diagnosta na przeglądzie, jak widzi puchę katalizatora to lepiej. Zobacz to:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21955
-
Passat B6 2.0TDI nie odpala - pomocy
toldek1 odpowiedział Kamilek1307 → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Z drugiego akumulatora kablami z marketu nie odpalisz, gruba izolacja miedzi niewiele:zeco znajdź kogoś niech Ci odczyta błędy, inaczej trudno coś doradzać, poza tym akumulator musi być naładowany,a rozrusznik ma kręcić w okolicach 180 obr/min a nie stękać. -
Padła któraś pompka, niestety sterownik nie powie która niestety, tu przykład: Adres 01: Silnik Plik etykiet: Przekier.nieudane! Oznaczenie elementu: 03G 906 018 EM HW: 03G 906 018 EM Komponent i/lub wersja: R4 2.0l PPD1.2 G 0420 Kodowanie: 0000072 Kod serwisu: WSC 00028 028 00001 2 - ilość znalezionych błędów. Oto one: 004160 - Zasilanie zaworu/-ów wtryskowego/-ych A: usterka elektryczna w obwodzie P1040 - 006 - Zwarcie z plusem - Sporadyczny Ramka zamrożona: Stan błędu: 00010001 Priorytet błędu: 4 Częstość błędu: 1 Wew.licznik błędów: 40 Przebieg: 118202 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.12.19 Czas: 09:30:38 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 224 /min Moment obrotowy: 104.0 Nm Prędkość: 0.0 km/h Nap.akumulatora: 97.7 V Nap.akumulatora: 91.7 V Nap.akumulatora: 93.7 V Nap.akumulatora: 91.7 V 008518 - Zasilanie zaworu / zaworów wtryskowych grupy A: przerwa P2146 - 009 - Przerwa / zwarcie z masą Ramka zamrożona: Stan błędu: 01010100 Priorytet błędu: 0 Częstość błędu: 5 Wew.licznik błędów: 40 Przebieg: 118202 km Wskaźnik czasu: 0 Data: 2010.12.19 Czas: 09:35:40 Ramka zamrożona: Obroty silnika: 0 /min Moment obrotowy: 0.0 Nm Prędkość: 0.0 km/h Napięcie: 11.64 V Temperatura: 39.0*C Bity binarnie: 00000111 (bez jednostek): 0.0 Auto z salonu, pierwszy właściciel nie żałuje kasy na dobre paliwo a jednak pompka padła.
-
Szukaj od silnika AKR od 2E nie będzie.
-
Ciekawe pytania zadaje kolega, jak się widzi to VAG-Diagnostyka 1988-2009r Kasowanie błędów i crashdaty, Odczyt PINu i progr. kluczy immo. Wsady do liczników i ECU, zmiana przebiegu itd. Ogólna naprawa i diagnoza elektroniki. Tel. 668 336 883 A jeśli chodzi o katalizator, zapewne żadnej roli jaką mu powierzono już nie spełnia biorąc pod uwagę rocznik auta, wystarczy usunąć osłonkę termiczną odpowiednio naciąć i odchylić blachę katalizatora, usunąć wkład, dogiąć i zaspawać nacięcie, przyspawać osłonę termiczną, katalizator niby jest, głośnego wydechu nie będzie.
-
Jakieś bzdury. Jedź do kogoś kto ma VAS, VCDS, KTS, AUTOCOM to odczyty będą realne.
-
6 Can L, 7 Can H w sterowniku przy liczniku pin 19 ,20 kolory pomarańczowo brązowy i pomarańczowo czarny.
-
A +12 na N109 nie uleczy?
- Poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- Dalej
-
Strona 2 z 17
