Skocz do zawartości

toldek1

  • Liczba zawartości

    421
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez toldek1

  1. Rozrząd na znaki, palec na wycięcie, silnik 80 st.C, podpiąć lampę i sprawdzić zapłon na kole zamachowym znak 0, zapłon ustawiany przez ECU. Można sobie przetłumaczyć. Ignition timing electronically controlled. No adjustment possible.It ignition timing not as specified: Carry out component and electrical test.
  2. A nie przeładowuje przypadkiem?
  3. Zawsze można zastosować zaworki zwrotne, i problem powinien zniknąć, chyba że przyczyna jest zgoła inna. Diagnostyka, odczyt błędów, bloków wartości, sprawdzenie kąta wtrysku, i wtryskiwaczy.
  4. toldek1

    paląca sie poducha

    UWAGA !!! Problem ze sterownikami AirBag. Istnieje możliwość zablokowania sterownika w VW Golf, Jetta, Bora, Beetle oraz w odpowiednich modelach Seat i Skoda z roczników 2000 i 2001 !!! Próba połączenia za pomocą urządzenia diagnostycznego ze sterownikiem AirBag (lub uruchomienie funkcji skanowania wszystkich sterowników w wyżej wymienionych samochodach może spowodować jego zablokowanie. Objawia się to zapisaniem w pamięci sterownika kodu błędu o numerze 65535 (oznaczającym uszkodzenie sterownika) oraz zaświeceniem na stałe kontrolki ostrzegawczej AirBag. Problem ten występuje tylko w samochodach wyposażonych w niektóre sterowniki o numerze 6Q0 909 605 A oraz 6Q0 909 605. Aby uniknąć kłopotów należy przed próbą połączenia ze sterownikiem AirBag sprawdzić jego numer zapisany na obudowie. Jeśli numer ten jest identyczny z powyższym jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia. W przeciwnym przypadku można bezpiecznie przeprowadzić diagnostykę. Z dostępnych nam źródeł wiadomo, iż problem ten może być spowodowany błędem w oprogramowaniu sterownika, czego dowodem może być fakt wycofania go ze sprzedaży i zastąpienie go sterownikiem o numerze 1C0 909 605 A, który jest pozbawiony omawianego defektu. Jeśli w wyżej wymienionych modelach samochodów, z roku 2000 i 2001, nie świeci się kontrolka AirBag to najlepiej nie łączyć się z tym sterownikiem ani nie wykonywać skanowania wszystkich sterowników. Jeżeli kontrolka AirBag w danym samochodzie świeci to możemy połączyć się ze sterownikiem i wykonać odczyt kodów błędów.
  5. Podaj który kolor kabla odpowiada pinowi we wtyczce, tak będzie łatwiej bo kolory nie muszą odpowiadać tym na schematach,lecz piny winny być tak samo połączone do ECU np: biały kabel to pin 1 wtyczki, itp.
  6. 1,4 to za mało aby konkretnie określić silnik, były 1.4 F4B 73 kucyki oraz F4Fi F6G 71 kucyków, połączenia sąd Lambda są niestety inne więc podaj typ silnika, dla F4B wtyczka od strony sterownika - pin 4 masa grzałek , pin 3 - zasilanie grzałek fioletowo-niebieski,pin 2 masa sondy ze sterownika , pin 1 sygnał- biały, F6G analogicznie: pin 1-sygnał - niebiesko- biały 2 - masa ze sterownika brązowy, 3 masa pojazdu, 4 zasilanie grzałek- czarno czerwony Przewody od sond określa producent, zwykle sygnał - czarny, zasilanie i masa grzałek-białe,masa sondy szary.
  7. Coś takiego? jedna ze stron http://www.speedyshare.com/files/23708593/Kod_literowy_silnika_APU.doc
  8. Napełnisz nawet LPG i chodzi tylko co potem ze serwisem? pewnie zapłacisz za zepsute urządzenie sprawdzające klimę.
  9. Ale po polsku Ci napisałem, twoje auto diagnozy silnika nie ma!!!!!!! 32 pin jeśli jest we wtyczce sterownika i tak nie jest połączony z zadrukowaną płytką sterownika, zresztą rozbierz i się przekonasz. Tu masz nieco wiedzy http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27650&highlight=procedury
  10. Kolega odgrzał kotleta z czerwca 2007 roku, co do rozwiązania odcinanie pompki paliwa testowane od 3 lat nic się nie dzieje.
  11. Jeśli auto z rocznika do 1992 to nic nie znajdziesz, nie ma diagnozy na pinie 32 dopiero od 92 w górę, zresztą po co, wystarczy oscyloskop i multimetr.
  12. Wie tyle ile mu ty powiesz/czytaj ustawisz/ obraz oscyloskopowy podany w dokumentacji nakładasz na ten odczytany lub odwrotnie, ponadto zwykle zapisuję w pamięci oscyloskopu obraz prawidłowy który potem można użyć do celów porównawczych. Ten http://programatory.com.pl/sklep/index.php?p334,oscyloskop-cyfrowy-dso1200-z-multimetrem-skopometr, takiego używam i wiem co piszę.
  13. Dziś oscyloskop to podstawowe urządzenie warsztatu, jeśli chce się na rynku utrzymać.
  14. Czujnik Halla powinien ci mechanik sprawdzić oscyloskopem i sprawa bywa jasna, dokumentacja podaje wartość i kształt sygnału, ponadto dobry oscyloskop zarejestruje wartość poniżej i powyżej normy.
  15. W ADY wiele z ECU diagnozą odczytać nie można, natomiast zdziałać można dużo sprawdzając wartości sygnałów z poszczególnych czujników,fakt jest to czasochłonne ale innego wyjścia nie widzę, naprawił bym ale mieszkasz za daleko.
  16. Czujnik CTP - pozycji zamknięcia przepustnicy,wysyłany sygnał na pin 21 ECU, sprawdzenie po wypięciu wtyczki na pinach czujnika /pomiędzy nimi/ przepustnica zamknięta całkowicie rezystancja ZERO, uchyl nieznacznie przepustnicę rezystancja ma być nieskończona. Jeśli tak nie jest - sprawdź czy przepustnica domyka się całkowicie jeśli domyka odkręć mocowanie czujnika i ustaw go jak wyżej.
  17. Koło pasowe rozrządu jak pisano wcześniej należy poluzować! bez luzowania wiadomo że pasek da się założyć, luzowanie koła ma na celu ułatwienie montażu paska a przede wszystkim daje możliwość prawidłowego ustawienia wałka rozrządu, likwidując luz pomiędzy wcięciem wałka a blokadą. Po włożeniu blokady mierzy się całkowity luz i dzieli na dwa, wkładając pomiędzy krawędź głowicy dwa szczelinomierze likwidując luz, kąty otwarcia zaworów są wtedy prawidłowe, praktyka zwykle jest inna, każdy oszczędza na czasie, ale generalnie koło powinno być luzowane, mało tego upraszcza się procedurę znacząc korektorem znaki na obudowie i kole wałka nie zdejmując pokrywy, cóż każdy orze jak może, wymiana wymianie nie równa:ok
  18. toldek1

    Błąd 1120 pomocy

    Jeśli wiesz co znaczy błąd, powinieneś sprawdzić czujnik CMP, potem rozrząd.
  19. SIMOS i Marelli np. silniki ADY i AEE robione są przez 001, przez 060 KWP-1281 ( rok prod. 2000 + ): Golf / GTi / Bora / Jetta / Nowy Beetle / Audi TT 1.8 T.
  20. Jeśli chcemy dyskutować na temat wariatora to trzeba konkretnie podać typ silnika i system sterowania, nie w każdym systemie takowy spełni zadanie.
  21. Nie silnik a listwę paliwa, pośrednio i komorę silnika. link do fotki http://www.speedyshare.com/files/22587000/Zdj_cie002.jpg
  22. Ten program ma pomoc techniczną, więc pisz do vag-tech.com, sprzęt może wiele jednak mimo wszystko wymaga wiedzy a tej akurat nie sprzedają, trzeba zdobyć gdzie indziej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności