Skocz do zawartości
jedrus

Co Ci sie nie podoba w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Małe prawe lusterko w 3B. To jakieś chore rozwiązanie... No i to buczenie 1.600 - 1.800 obrotów... (AFN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeszczące plastiki (w audi z tych lat tego nie ma), czujniki ABS padają, wycieki oleju z uszczelniaczy,beznadziejne światła,słabe hamulce no i brak schowków!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calmus

Ja też sie chętnie wypowiem w tej materii.... (nie wiem czy sie wyświetliło więc piszę posiadam B3 azz)

 

-słabe przednie światła

-zacinające sie klamki (ostatnio słyszałem że jest regulacja 1 śrubką muszę sprawdzić)

-ABS pada zawsze w najmniej oczekiwanym momencie (w sumie jak hamuje to czasem jest...)

-brak schowka w wersji z poduszkami (wymienił bym chętnie te poduchy na szyber)

-mała liczba jakichkolwiek schowków np na mapę...

A co jak wszyscy to wszyscy ...

 

-trzaski z bagażnika wersja variant

 

to by było na tyle:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calmus

Zapomniałem o najbardziej standardowej wadzie... wskaźniki paliwa i temp. (gdyby nie forum bałbym sie że coś jest z nim nie tak)... Oczywiście że działają jak chcą (czyli gdy są niepotrzebne jak mam paliwo to łaskawie wskaże że jest pełen a potem jak Bóg da :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziadowski samochód dawno chciałem sprzedać lecz żona sie upiera by go trzymać ale nie wiem dlaczego poprzednio miałem Opelka oryginalny GSI i gdyby nie rdza to chyba był to najlepszy samochodzik jaki miałem dający wiele zadowolenia z jazdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zacznę od ojca B5. Wiec B5 jak B5: super komfort, jednak wydatki na zawieszenie, centralny zamek na przodzie nie dziala, brak światełka w bagażniku (w aso nawet na gwarancji nie potrafili naprawić), stukająca osłona pod silnikiem, dwa razy jakaś podkładka sie "przeżarła" na wężykach hamulcowych, co poskutkowalo brakiem hebli, piszczące wspomaganie, zapiekające sie hamulce na tyle, odklejające sie ozdobne uszczelki na podsufitce, miało być a sie okazało, że nie ma ogrzewanie lusterek, przepustnica w AHL silniku (tzn. przygasanie jak brudna), jednak pomimo tych wad auto i tak najlepsze z mozliwych, poprostu "ten typ tak ma i już"

 

Teraz przechodze do mojego B2:

Po remoncie który kosztował 2 lub 3 tys. zł, to auto bez wad, wcześniej to miałem wygodną 5-osobową przyczepkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kappa00

minus to klamki, tylna klapa szybko brudząc się, a plusy to ....duzy bak paliwa (dlamnie najwazniejsza rzecz) zywotnosc silnika (niedo zarznięcia) (1.8 benzyna RP) duzo miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się strasznie że nie mogę kupić nowego w wersji B4...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również trzeszczące plastiki i słabe odejscie 1,8 RP ;) ( przesiadłem sie z 9A to moze dlatego :P ) brudząca się klapa, słabe światła.. oprocz tego niezawodna maszyna :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brudząca się klapa

No bez jaj, panowie.

 

Jak dal mnie w b4:

[-]

-brak silnika 2,5 tdi

-za miękki stabilizator

-klamki

-hamulce

[+]

już zostały wymienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja :cool:

1. mikrostyki w zamkach drzwi i pokrywy bagażnika, u mnie nie działają trzy a dostanie się do nich w B5 to masakra :mad:

2. szczelność silnika - walczyłem z tym ze dwa miesiące

3. trzeszczący fotel kierowcy

 

A teraz parę słów o tym co już tu wymieniono...

Jeśli chodzi o trzeszczące boczki drzwi to jest to do zrobienia, da się kupić nowe zapinki, u mnie jak to wymieniałem to stare oryginalne mają taką cieniutkągume która nic nie daje, nowe zapinki mają taką piankową uszczelkę, ze trzy mm grubości, po założeniu nowych zapinek cisza..

Świerszcze w desce rozdzielczej to często kostki przy radiu, jeśli ktoś ma niefabryczne radia to one latają za radiem powodując niemiłe odgłosy

 

To tyle co zauważyłem ja, reszta jest do zrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

Mam paska juz z 2 miechy... i tyle co przez ten czs odwiedziłem mechaników to jeszcze nigdy tego nie było i mam nadzieje ze juz nie bedzie...

-słabe wykoncenie wnetrza(szybko niszczaca sie tapicerka)

-tylna szyba brudna(standart)

-troche głosno przy duzych predkosciach

-trzeba o niego dbac jak o jajko

-drogie cześci

 

pozdro:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B4 AFN

Wcześniej miałem dwa passaty kombi i trzszczały plastiki w bagarzniku i wyeliminiowałem to kupując sedana!!! Mam 189cm wzrostu i pozycja za kieronica super. Rozbawił mnie komentarz Pana który pisał że w eskorcie ma większy bagarznik niż w passacie. Jako minus to słabe światła przednie i brak schowka w wersji z klimą i poduszką.

Poza tym przecierająca się osłona lewarka biegów to chyba zwykła rzecz nie tylko w passatach. Zużywające się podzespoły to raczej też tylko wynik użytkowania. Są poprostu rzeczy które trzeba co jakiś czas wymienić więc nie ma co płakać że passat jest zły, w każdej innej marce też przyszła by pora na to samo. Tak jak ktoś pisał ja też jeszcze nie miałem problemu z klamkami i zamkami(oby tak zostało). Ktoś tez pisał że sprzęgło słabe. No akurat sprzęgło zależy od tego jak się go używa.

Te Nasze passaty wcale nie są takie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 3C 2,0 TDi 140PS

 

1. W aucie za "grubą kanapkę" pieniedzy dolna czesc deski rozdzielczej jest wykonana z materialu ktory chyba byl wykorzystywany do wykonczenia wozu Freda Flinstone'a... góra wporzadku ale dół... twardy i bedzie łatwo sie rysował (nie daj boże), ale przyznac trzeba, dobrze spasowany, zero trzasków.

2. Ilosc miejsca na nogi na tylniej kanapie - co jak co... ale jako uzytkownik tylniej kanapy podczas "walejaży" rodzinnych stwierdzam ze w B3 ja go więcej miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mam go stosunkowo krótko to zauwazyłem na razie mało :) chyba ze tyle tylko ma wad :D

-bardzo słabe światła

-stosunkowo miękkie zawieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako minus to słabe światła przednie

 

Wymień żarówki - czasami pomaga i jest widoczna zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Paska od roku i tak:

- jedynka haczy,

- problemy z elektryką,

- poszła mi pompa wody a po niej uszczelka pod głowicą,

- klamka od strony pasażera prawie już nie działa,

- niezbyt przytulne wnętrze...

- silnik hałasuje (ale to diesel więc wybaczam),

- tylna klapa ciągle brudna,

to narazie tle z minusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja coś dorzuce:

- fotel kierowcy trzeszczy jak w wozie drabiniastym i nie moge sobie z tym poradzić :(

- za miękki zawias, ale wsadziłem sportowy i ok,

- sedan - bagażnik pojemnościowo spoko, ale otwór za mały,

- welurowa tapicera masakra, dużo czasu trzeba pośwęcić żeby czysta była a nie lubie nitek itp, więc 40 min. wycięte z życiorysu ale lubie grzebać przy Pasku więc jakoś to wytrzymuje hehe,

reszta gitarka :) a 1.8T robi swoje hehe

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tak widze wielu narzeka na klamki i slabe swiatla ja mam b3g z 2004 i swiatla mam b. dobre (nie ksenony, sa "zwykle"), klamki bez problemu, (swiatla moze byc ze klosze juz po ilus latach lub km sa zuzyte i wtedy regenracja albo wymiana ;) wiele rzeczy tu wymienianych to powodowanych jest niestety wiekiem lub przebiegiem) inne duperele tez bez problemu, wnetrze akurat lubie takie bez wodotryskow i dlatego wybralem tego paska :) no ale wymieniamy minusy wiec juz je wymieniam:

 

droższe AC

drogi serwis oficjalny (dlatego nie korzystam :) )

trzeszczace plastiki w desce rozdzielczej (w sumie mozna by to usunac ale nie przeszkadza mi to bardzo i tak sobie trzeszcza chociaz nie powinny)

brak wbudowanego ekspresu do kawy (a to już żarcik :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności