Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

może tutaj ktoś mi powie co zrobić z moim fantem.

 

problem polega na tym że pierwszy moduł padł, było już w samochodzie coś grzebane -cała wiązka ucięta i lutowana od nowa. Tego modułu co mam nie idzie nigdzie dostać to kupiłem z numerami 3B0 959 795. podłączałem co sie dało kolorami zostały mi tylko dwa kable żółty i czarny od podświetlania bo lampka na nie reaguje. po podłaczeniu pod vaga pokazuje błąd 01331 i 01332- nie dzialają szyby. lusterka, centralny w tyle też nie, działa tylko na przednie drzwi z kluczyka i z przycisku w środku. Prawdopodobnie są uwalone mikro w przednich drzwiach bo nie reaguje na otwarcie drzwi, na tylne działa. próbowałem przekodować moduł ale nie daje to nic...

 

zasilanie na drzwi dochodzi- chyba z 3plusy, masa także jest. Poratuje ktoś??

 

pacjent to passat b5 98r 1.9tdi

Edytowane przez Matisim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat mam paska z 97roku mam domykanie szyb w zamku za pomocą kluczyka pytanie brzmi chce zmienić klucz na klucz z przyciskami do otwierania i zamykania mój moduł komfortu nie obsługuje jaki moduł o jakim oznaczeniu będzie działał?z góry dziękuje i wybaczcie za ten wpis jest to mój pierwszy post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wy też nie możecie połączyć się z modułem komfortu, centralnym zamkiem i kilkoma innymi kablem USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy wy też nie możecie połączyć się z modułem komfortu, centralnym zamkiem i kilkoma innymi kablem USB?
Czyli masz coś uwalone :) ja mam błąd komfortu i też nie mogę do niego wejść po odłączeniu seryjnej syreny (ponowne podięcie syreny i śmigam po komforcie), ale na dniach będzie naprawiona i podłączona... A jakieś błędy Ci się pojawiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Witam. W końcu po lekturze całego tematu odnośnie łączenia się z modułem komfortu i zmiany ustawień oraz po zakupieniu kabelka made by viaken przystąpiłem do wykonania modu a mianowicie automatyczne otwieranie klapy bagażnika opisanego w innym wątku. Odpaliłem program VDS PRO, wybrałem moduł komfortu czyli blok 46. Oczom mym ukazał się taki skrin:

 

2013-04-15 17.11.01.jpg

 

Z tego co się orientuję oznacza to że VDC połączył się z modułem bo wyświetla numer modułu (dolny lewy róg screena)

 

Natomiast jak wchodzę w blok 11 od logowania czy 26 od odczytu to mam dla odmiany takie coś:

 

2013-04-15 17.14.35.jpg

 

Jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie związane z samoczynnym włączaniem, w module komfortu w grupie 15 można odczytać cztery ostatnie źródła wzbudzania alarmu, problem w tym że nie mogę znaleźć co oznacza numer 18 ? ponieważ nie ma go na liście w pierwszym poście... może problem leży w tym że to anglik (kombi) moze tu są inne oznaczenia ? tak czy inaczej czy ktoś się orientuje w temacie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karolgr taki komunikat wyskakuje po błędnym wpisaniu pinu. Rozłączenie i ponowne połączenie z modułem pozwala na wprowadzenie właściwego pinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wsiąść ten pin? To tak jak do karty że każdy moduł ma inny czy jest jakiś uniwersalny? Ten lub wpisuje się w 11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w 11 19283. Przecież to jest na pierwszej stronie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osz kur... Jakimś cudem mi umknelo. Od razu polecialem do garażu i sprawdziłem. Działa ;) dzięki serdeczne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim. znowu mam pytanko :D jestem posiadaczem mkIV. robilem przekladke komfortu na 1c0 959 799b i :D no wlasnie. mialem kilka problemow, ale podlaczylem wszystkoszyby, lustra, centralny z pilota, domykanie... tylko klapa mi zostala. tzn- otwiera a juz nie zamyka... mysle ze komfort kupilem na alledrogo z passata varianta... i tam w klapie macie 2 mikrostyki-->WY :D maniacy PASSKOW ;)... a ja mam tylko w klamce ;) wiec teraz chcialbym sie dowiedziec jak zmienic kodowanie komfortu przez vcd-pro aby przerobic komfort do golfa. 2ga sprawa- piloty- mam 2 : 2wuprzyciskowy i 3 przyciskowy. 2u przyciskowy domyka i otwiera szyby a 3yprzyciskowy juz nie... centralne dziala w obu pilotach... z gory dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki, potrzebuje waszej pomocy dotyczącej centralnego zamka w klapie tylnej passata b5 fl 2002 r,przekopałem całe forum i ogólnie google i nic się nie dowiedziałem, samochód prawie cały rozebrany instalacja cała sprawdzona i spróbuje wam to przedstawić:

 

a więc tak do klamki z modułu komfortu idzie przewód z napięciem 12v, po wciśnięciu microwłącznik z klamki przekazuje 12 V na microwłacznik w zamku i teraz tak jeżeli zamek jest przekręcony tak że wciska blaszkę w microwłaczniku to przekazuje 12V do modułu komfortu a jeżeli zamek jest przekręcony tak że nie wciska blaszki w microwłaczniku do na całym obwodzie jest napięcie 0.03V nawet na kablu który idzie z modułu pierw do klamki, a na kablu niebieskim który wychodzi z modułu do siłownika nie ma żadnego napięcia. Jak wcisnę przycisk środkowy w kluczyku to migają tylko kierunki i w module słychać 2 razy cyk cyk ale napięcia na siłownik 0V, podejrzewam tutaj moduł ale chciałbym się upewnić zanim kupię nowy.Chyba że nie mam racji albo coś jeszcze trzeba sprawdzić.

 

 

Fajnie było by jak ktoś by mi pomógł bo już walczę z 2 tygodnie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pociagales przycisk w drzwiach kierowcy kolo przycisku wlewu paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też cisza, sprawdziłem przewody i też są ok prąd normalnie dociera do modułu ale na siłownik zero napięcia i też mnie zastanawia te napięcie 0.03 V jak microwłącznik w zamku nie wciska blaszki, 12V pojawia się jak blaszka w nim jest wciśnięta i nie wiem czy tak powinno być bo wydaje mi się ze te 12V powinno być cały czas na klamce, albo ja się już coś gubię hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek.Niestety link do płyty bootowalnej nie działa.Czy ktoś ma może gdzieś ten obraz płyty, jeśli tak to proszę o link,bądź może ktoś ma ściągnięty ten program i mi pomoże,ponieważ chcę zaprogramować w swoim domykanie szyb z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem cały wątek.Niestety link do płyty bootowalnej nie działa.Czy ktoś ma może gdzieś ten obraz płyty, jeśli tak to proszę o link,bądź może ktoś ma ściągnięty ten program i mi pomoże,ponieważ chcę zaprogramować w swoim domykanie szyb z pilota.

 

Zobacz tutaj: http://www.rc-wheels.info/toledo/drzwi/VDC_PRO_CD-Image.zip

albo http://chomikuj.pl/adrianslask

 

Jednak jak to było napisane na pierwszej stronie, jest to operacja na otwartym sercu piłą spalinową.

Nie prościej skorzystać z tego czeskiego programiku?

Edytowane przez cypber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prościej skorzystać z tego czeskiego programiku?

A czy nie wiesz,że czeski programik nie wszystkie moduły obsługuje?A z roku 1998 na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy nie wiesz,że czeski programik nie wszystkie moduły obsługuje?A z roku 1998 na pewno nie.

 

A no nie wiedziałem.... Nie wczytałem się w ten programik. U mnie zadziałał i dalej już nie wnikałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A no nie wiedziałem.... Nie wczytałem się w ten programik. U mnie zadziałał i dalej już nie wnikałem.

Piękne dzięki za linki.Teraz tylko kupić kabelek i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jak zakodować vagiem 311 żeby otwierały sie wyłącznie drzwi kierowcy - przy 1. kliknięciu?

miałem problem z zamkami i od jakiegoś czasu przy klikaniu otwierają się wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności