Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz obecnie kodowanie modułu komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy, jak zakodować vagiem 311 żeby otwierały sie wyłącznie drzwi kierowcy - przy 1. kliknięciu?

miałem problem z zamkami i od jakiegoś czasu przy klikaniu otwierają się wszystkie

http://forum.vw-passat.pl/threads/717-Centralny-zamek-w-(B5)?p=1906659&viewfull=1#post1906659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstepie wielkie podziekowania w strone Marka za zrobienie opisu. U mnie w pasku dziala 1.8t 2000r apu modul komf. 1J0 959 799 AH u kumpla w pasku rowniez zadzialalo ale niestety nie do konca: dzialaja poprawnie 3 szyby niestety tylnia po stronie kierowcy nie dziala ani w gore ani w dol.

1.9tdi 110km 1998r modul komf. 1J0 959 799 J

 

1J0 959 799 J 00E

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04286 / 8 / 2

04291 / 8 / 2

04296 / 8 / 2

08628 / 242 / 246 strony kierowcy przednie okno

12724 / 250 / 254 strony pasażera przednie okno

16280 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

20916 / 242 / 246 strony pasażera tylny okno

 

Wie ktos moze czym to jest spowodowane? Dodam ze wszystkie zmiany wprowadzone poprawnie (sprawdzalem 3 razy ;) ) i z kluczyka domykanie tez dziala na wszystkie szyby.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,

 

Witam.

Mam identyczny problem jak kolega. Moduł również identyczny i tylnej za kierowcą nie otwiera i nie zamyka, reszta działa perfekt.

Czy znalazł kolega rozwiązanie?.

Pozdrawiam.

 

ERRATA:

 

Dzięki koledze Polan23 cyt:

 

"Witam

Dzisiaj robilem domykanie szyb z pilota w module konfortu 1J0 959 799 J 00E.Wszystko wedlug opisu zamieszczonego na forum,zadzialaly tylko 3 szyby,po przeszukaniu forum okazalo sie ze zakradl sie blad w opisie.

Zamiast

16280 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

ma byc

16820 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

Zmienilem w 16280 wartosc, prosze o orginalna wartosc!

I zmiane tego bledu w opisie"

 

 

Wszystko działa poprawnie!

 

Ciekawe co się wy.... po wklepaniu w 16280 wartości 254?

Edytowane przez cyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu z przed kilku stron. Jesli juz było to sory :respect:

 

Czeskim nie pójdzie.:dupabladaTylko VAG na RS i program VDC.

 

 

Mój komfort to niestety 1J0 959 799 AH i jak wiadomo czeskim nie idzie aktywować szyb, tylko programem VDC. Żeby to zrobić trzeba mieć kabel na com, a mam na usb i teraz moje pytanie czy jak kupie pierwszy lepszy będzie ok czy jakiś konkretny ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrócę do tematu z przed kilku stron. Jesli juz było to sory :respect:

 

 

 

 

Mój komfort to niestety 1J0 959 799 AH i jak wiadomo czeskim nie idzie aktywować szyb, tylko programem VDC. Żeby to zrobić trzeba mieć kabel na com, a mam na usb i teraz moje pytanie czy jak kupie pierwszy lepszy będzie ok czy jakiś konkretny ma być?

 

Kup sobie pewny:

http://viaken.pl/pl/vag-kkl-line-2-linie-k-com-rs232-we-wtyku-obd2-niebieski.html

Albo zrób sobie wg tego schematu (poprawiony przeze mnie).vag_interfeace.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktos screen długiego kodowania dla passata B6 sedan z nr 3C0 959 433 K. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy jeśli vag nie łączy się z modułem komfortu, centralnym zamkiem i immobilizerem, to znaczy, że moduł padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy jeśli vag nie łączy się z modułem komfortu, centralnym zamkiem i immobilizerem, to znaczy, że moduł padł?

Może interfejs padł. Sprawdź na innym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszekand

Cześć, mam problem z dostaniem się do modułu komfortu, żeby odczytać jego oznakowanie. Padł mi pilot, lewe światło drogowe, szyby, nie działa otwieranie od środka wlewu paliwa i bagażnika. Typuję, że to właśnie moduł, bezpieczniki sprawdziłem. Próbowałem się dobrać do niego, ale boję się, że rozwalę obudowę progu. Jak to zrobić?! W warsztacie powiedzieli 2000 zł z robocizną :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam problem z dostaniem się do modułu komfortu, żeby odczytać jego oznakowanie. Padł mi pilot, lewe światło drogowe, szyby, nie działa otwieranie od środka wlewu paliwa i bagażnika. Typuję, że to właśnie moduł, bezpieczniki sprawdziłem. Próbowałem się dobrać do niego, ale boję się, że rozwalę obudowę progu. Jak to zrobić?! W warsztacie powiedzieli 2000 zł z robocizną :/

 

A diagnoskop się z nim nie łączy?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passikonik

Witam, posiadam moduł w Passacie 1co 959 799 a z oznaczeniem komfortu 0001 a kupiłem z tym samym nr ale innym oznaczeniem komfortu 0003 i czy jest możliwość żeby zgrac ten drugi do tej wersji 0001?? problem w tej chwili polega na tym, że podczas zamykania i otwierania otwiera się bagażnik. bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prosty problem: nie zapala mi się oświetlenia w samochodzie po otwarciu drzwi.

Wszystkie zamki już sprawdziłem. Pod wszystkimi drzwiami zapalają mi się lampki, po otwarciu każdych drzwi zapala mi się ikonka na desce. Poszalałem z miernikiem i sprawdziłem przejścia. do lampki w suficie dochodzi stały plus, stała masa i trzeci przewód powinien być masą po otwarciu drzwi, lecz nie jest. Może ktoś wie gdzie szukać przewodów idących z drzwi do lampek podsufitowych?

z góry będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam prosty problem: nie zapala mi się oświetlenia w samochodzie po otwarciu drzwi.

Wszystkie zamki już sprawdziłem. Pod wszystkimi drzwiami zapalają mi się lampki, po otwarciu każdych drzwi zapala mi się ikonka na desce. Poszalałem z miernikiem i sprawdziłem przejścia. do lampki w suficie dochodzi stały plus, stała masa i trzeci przewód powinien być masą po otwarciu drzwi, lecz nie jest. Może ktoś wie gdzie szukać przewodów idących z drzwi do lampek podsufitowych?

z góry będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

 

Coś mi świta, że idą przy przedniej szybie (lewy słupek), ale nie pamiętam, czy tak jest w pasku czy w Volvo.

 

---------- Dodano o 22:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:25 ----------

 

Witam, posiadam moduł w Passacie 1co 959 799 a z oznaczeniem komfortu 0001 a kupiłem z tym samym nr ale innym oznaczeniem komfortu 0003 i czy jest możliwość żeby zgrac ten drugi do tej wersji 0001?? problem w tej chwili polega na tym, że podczas zamykania i otwierania otwiera się bagażnik. bardzo prosze o pomoc

Kodowanie zrobisz i będzie OK. Ewentualnie odczyt starego na stole i zapis wsadu na nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie jedną rzecz.

Pacjent MY2000 AJM, 4 elektryczne szybki.

Przy otwieraniu kluczykiem jak dłużej się przytrzyma, otwierają się szybki. Jakie kodowanie zrobić aby opuszczały się tylko przednie szyby??

Mam też dołożony centralny z pilota i opcje domykania szyb. Czy jak ustawie w module komfortu (o ile się da) opuszczanie tylko przednich szybek przy otwarciu, to tak samo będzie działał ten dokładany centralny z pilota.

z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak ustawie w module komfortu (o ile się da) opuszczanie tylko przednich szybek przy otwarciu

Nie ma takiego kodowania, abo 4 szyby, albo żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiego kodowania, abo 4 szyby, albo żadna.

Dzięki za info. Trochę szkoda że nie ma takiej opcji. Ale nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiego kodowania, abo 4 szyby, albo żadna.

Co Ty opowiadasz?. Oczywiście, że się da. Pewnie dla otwierania za pomocą kluczyka trzeba nieco pokombinować z kodowaniem, ale z pilota, to już bez problemu. Masz cztery adresy pamięci dla czterech szyb. Zmieniasz wartości tylko dla dwóch adresów.

Ja bym spróbował podać dla tylnych szyb (mowa o otwieraniu z kluczyka)wartość np. 0 i zobaczyć efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc najpierw spróbuj, a potem twierdź, że się da ;) z poparciem argumentów, a nie, że "ja bym spróbował".

Osobiście VDC się nie bawiłem i takiej potrzeby nie mam, a tym samym nie znam takiego kodowania, ani osoby, która by je znała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem jak ma byc z tymi plytami skoro wypalam plyte bootowalna dla kompa z ktorej bo potem odpalam to w takim razie gdzie instaluje-zpisuje ten programi ktorym mam wyedytowac te adresy ktore beda zmieniane - to jest dla mnie niejasne w tym opisie???

To zapytanie tyczy sie TRZECIEGO postu dla tego tematu - informuje

Edytowane przez rafixon_67
brak kontaktu z "Marek" jego chcialem o to zapytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo rozumiem jak ma byc z tymi plytami skoro wypalam plyte bootowalna dla kompa z ktorej bo potem odpalam to w takim razie gdzie instaluje-zpisuje ten programi ktorym mam wyedytowac te adresy ktore beda zmieniane - to jest dla mnie niejasne w tym opisie???

To zapytanie tyczy sie TRZECIEGO postu dla tego tematu - informuje

 

Jeśli chcesz to zrobić w samochodzie ze swojego profilu,to powinno pójść czeskim programem Motordiag komfort manager.Jest to dużo prostsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności