Skocz do zawartości

Grucha...

  • Zawartość

   2611
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  Informacje osobiste

  • Imię
   Grucha
  • Płeć
   Mężczyzna
  • Miejscowość
   LUBLIN

  Samochód

  • Generacja
   B7
  • Silnik
   B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)
  • Rok produkcji
   ---

  Ostatnie wizyty

  1494 wyświetleń profilu
  1. 1.9 TDI 90 km /logi

   Mam na myśli aby z logować na nowo grupy 001+008 i 003+011 w przedziale obrotów 1400-4200rpm.
  2. Trzeba w aucie wykonać logi dynamiczne i wstawić tu do oceny.
  3. Prośba o ocenę logów 1.8t APU

   Sprawdź sobie szczelność dolotu/podciśnień oaz zawór DV.
  4. 1.9 TDI 90 km /logi

   Logi nie są najlepszej jakości, ale tragedii nie widać. MAF zaniża. Niby dawki nie tnie, ale grupa 008 tylko wysokie obroty widać. Turbo dmucha tyle ile w mapie do odpowiedniej dawki. Można by je poprawić i zrobić wszystkie jak należy. Możliwe że turbo przed regeneracją miało przeładowania i stąd czułeś większy moment.
  5. diesel Kąt wyprzedzenia wtrysku BLS

   Pokrótce nazywają się SOI i Duration. W sofcie jest ich od kilku do kilkunastu, a to z której mapy pracuje silnik zależy w głównej mierze od temperatury. Takie sprawdzanie sobie tych wartości będzie słabym odniesieniem nie wiedząc z której mapy w danym momencie korzysta ECU
  6. benzyna Chip Turbo FSI lpg

   Strojenie autka mogę Ci zrobić. Co do LPG to musisz konkretnie podać dane co masz zamontowane bo w instalacjach LPG do bezpośredniego wtrysku już jest inna bajka niż w starszych.
  7. Prośba o wgląd w logi BXE

   Wrzucasz logi, prosisz o ocenę. Oceniać to można logi auta seryjnego lub takiego co ma zrobiony program jak należy. W Twoim przypadku jesteś pozbawiony możliwości diagnostycznych i dobitnie to widać w logach, a jak ktoś kiedykolwiek zaglądał w soft takiego BXE to wie o czym mówię. Popełnione podstawowe błędy. Ale nie moje auto, nie moja robota więc nic mi do tego.
  8. Mogę Ci wyłączyć jak chcesz.
  9. Totalna bzdura, brak kompetencji, a mechanicy naciągnęli Cię tylko na koszty. Żaden zamiennik katalizatora nie oczyszcza tak spalin jak oryginał. Nie ważne że jest nowy sonda widzi głupoty i wyrzuca błąd. Normalne. Jeśli emulator to tylko kątowy, ale i on nie zawsze się sprawdza. Albo kat oryginał i spokój, albo wyłączenie drugiej sondy w sofcie i też spokój.
  10. Uboga mieszanka przy ociążeniu

   W sprawnym aucie korekty zawsze powinny być jak najbliżej 0 (zera). Raczej mało kto sprawdza pompę na przelew, bo to nie jest miarodajne. Najlepiej zewnętrzny manometr i pomiar podczas jazdy na max obciążeniu.
  11. Pin imo passat b6

   Może też i z ECU odczytać.
  12. Wymiana rozrządu 1.8 T AWT.

   Po co kombinujesz. Masz na forum Weso (Krzyśka) kilka dni temu brałem kpl. rozrząd do 1.8T dla znajomego i po niedzieli montuje. Zestaw z tłumikiem drgań. Zresztą to nie pierwszy rozrząd jaki od niego kupiłem i w ogóle różne części się bierze. Chłopak nie wciska kitu. Wiele firm jest tylko pakowaczem i pomimo loga danej firmy na pudełku w środku może być coś innego i czasami za to samo się przepłaca. Krzysiek wie co jest co, a i cena za kpl. + pompa niższa niż w aukcjach
  13. Czy dobrze rozumiem? Na Aucie po OBD MPPS czyta Ci ten ECU, a na stole na krótko nie chce?
  14. Proszę o analize 1.8T AWT - brak mocy

   Logi są OK wykres jest OK i Moc jest OK.
  15. Prośba o wgląd w logi BXE

   Zrób program jak należy i wtedy pojedzie.
  ×