Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra kolego miałeś racje na "o2" przyszło wielkie dzięki teraz do auta z kompem i próba ciekawe czy zadziała)))...

Powinno zadziałać,bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno zadziałać,bez problemu.

No i wielkie dzięki działa bez zarzutu)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy kodowanie drzwi tak aby za pierwszym razem otworzyły się wszystkie robi się w Module komfortu a potem Coding 07?

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy ,jak widze moge tu otrzymać wiele mądrych porad na temat mojego pasata B5 tdi 2002r.Pomocy mam problem z drzwiami kierowcy .\,a mianowicie jest tak:drzwi niedziałają z pilota tylko kluczykiem moge je otwierać i zamykać ,niemoge sterować pozostałymi szybami a także lusterkami również nie mruga kontrolka alarmu Wymieniłem moduł komfortu o tym samym numerze i ciągle bez zmian Co moge zrobić Pomocy

 

---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

Edytowane przez jacuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wie ktos z Was jak jest z tymi syrenami alarmowymi h8 i h12??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam taki problem z alarmem w passacie z 2001roku: nie wyje mi syrena tylko mrugaja same kierunki (alarm powinien wtedy wyc) blad jaki mam w module to syrena h12 brak komunikacji i tu sie zaczyna problem bo syrena h12 to taka z zasilaniem i bateria a ja takiej nie mam, u mnie jest zwykly klakson w boczku bagaznika czyli niby syrena h8. Wystepowalu moduly ktore obslugiwaly syreny h8 czy wystarczy jakos zakodowac modul do obslugi tej syreny?

i jak zna ktoś odpowiedz na to pytanie? jak to jest z tymi syrenami można to jakoś przekodować? wymieniłem moduł komfortu bo miałem zalany i tam działała syrena na nowym module nie działa nie dochodzi do niej prąd sprawdzałem styki przy module i wszystko ok. Pojawiają mi się błędy o dozorze wnętrza i o braku komunikacji z syrena h12 i moje pytanie jak to przestawić na syrenę h8 (klakson w bagażniku) bo dozór jak wyłączyć już chyba wyczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze paru osobom udalo sie zrobic domykanie szyb programem pod DOSa.

Moze ktos napisac jak przeliczyc te 10 bajtow odczytane z poszczegolnych kanalow na wartosci podane na forum.

Przy odczycie kanalu wyskakuje 10 bajtow:

10 250 255 255 255 255 255255 2 32

Wedle instrukcji trzeba sprawdzic czy ta wartosc kanalu zgadza sie z tym co jest w instrukcji a jezli tak to wpisac nowa.

Jak przeliczyc te 10 bajtow na wartosc podana w instrukcji?

Stara wartosc 246/ nowa wartosc 242.

 

Pytanie to padlo juz wczesniej ale jeszcze nikt na nie nie odpowiedizal.

Czy osoby ktorym udalo sie zrobic domykanie nie sprawdzaly tych wartosci tylko na hura wpisywaly nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z drzwiami kierowcy po otwarciu nie wyswietla sie informacja na liczniku o otwarciu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z drzwiami przednimi pasażera podnoszeniem szyb po naciśnięciu klawisza podnoszenia szyb podnośnik załącza się na 2 sec i się wyłącza nie ważne czy góra czy duł a jak tak zrobię ze30-40 takich kliknięć to sterownik wywala błąd 933 drzwi prawe brak osprzętu niezwiązany ze sprzętem i przestaje działać. Dopiero jak odepnę kostkę od drzwi to dalej mogę tak robić 30-40 razy i błąd co może być tego przyczyną?

 

Wcześniej miałem kłopoty z tym modułem w drzwiach bo przekaźniki przestały przekazywać moc na silniczek i tylko klikały ale też tak krótko się załączały teraz je wymieniłem i podają napięcie.

 

Czy to może wina adaptacji i trzeba je odnowa zaadaptować? Jeśli ktoś wie jak się adaptuje niech napisze jak zrobić taką procedurę.

 

Jeśli chodzi o elektrykę całego modułu komfortu to jest tyle co zrobiona wszystkie połączenia mostkowe zostały na nowo zrobione styki w drzwiach przednich przeczyszczone masy prawione zrobione na nowo mikro styki w drzwiach kierowcy i pasażera

Światełka gasną normalnie szyba kierowcy podnosi się i opuszcza prawidłowo i współpracuje razem z modułem komfortu.

 

podbijam bo dalej z tym się nie mogę uporać, może teraz coś ktoś wie :)?

dziękuje z góry za wszelkie porady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podbijam bo dalej z tym się nie mogę uporać, może teraz coś ktoś wie :)?

dziękuje z góry za wszelkie porady..

ale tak się dzieje po naciśnięciu na przycisk podnoszenia w panelu po stronie kierowcy czy po samej stronie pasażera i czy sprawdzałeś kable w progu/słupku kierowcy te pod izolacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tak się dzieje po naciśnięciu na przycisk podnoszenia w panelu po stronie kierowcy czy po samej stronie pasażera i czy sprawdzałeś kable w progu/słupku kierowcy te pod izolacją?

taki sam objaw jest w obu przyciskach, jeden i drugi działa ale się tak zatrzymuje co krok..

to jest takie coś jakby odczuwał opór np. ręki gdy komuś przytrzaśnie to się zatrzymuje i tak co 5-10 cm, więc żeby opuścić szybę to trzeba z 5 razy kliknąć. Od razu piszę, że linki są nasmarowane, więc nie jest mu ciężko... :/

 

a kable są wszystkie posprawdzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki sam objaw jest w obu przyciskach, jeden i drugi działa ale się tak zatrzymuje co krok..

to jest takie coś jakby odczuwał opór np. ręki gdy komuś przytrzaśnie to się zatrzymuje i tak co 5-10 cm, więc żeby opuścić szybę to trzeba z 5 razy kliknąć. Od razu piszę, że linki są nasmarowane, więc nie jest mu ciężko... :/

 

a kable są wszystkie posprawdzane

to albo prowadnica skrzywiona albo silniczek mówi papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to albo prowadnica skrzywiona albo silniczek mówi papa

niestety to też nie jest to, przekładałem nawet inny silniczek i tak samo, a gdy podepnę na krótko oba działają normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem swój moduł komfortu czy nie jest zalany (centralny zamek w drzwiach kierowcy świruje), ale poległem już na samym poczatku, tzn nie moge wyciągnąć fotela kierowcy, odkręciłem dwie nakrętki z przodku fotela ale mimo to nie idzie cofnąć fotela, co zle robie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chciałem swój moduł komfortu czy nie jest zalany (centralny zamek w drzwiach kierowcy świruje), ale poległem już na samym poczatku, tzn nie moge wyciągnąć fotela kierowcy, odkręciłem dwie nakrętki z przodku fotela ale mimo to nie idzie cofnąć fotela, co zle robie?
z tyłu też masz śruby do wykręcenia a co do zamka kierowcy to nie koniecznie moduł jest przyczyną a sam zamek a właściwie jego elektryczną część

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

odkręcasz śruby z przodu fotela a później te plastkikowe zaślepki prowadnic fotela. cofasz do tyłu i musi wyjść.

 

PS

 

sprawdź mikrostyki w zamku drzwi kierowcy.

czesto to bywa przyczyną.

 

druga sprawa to podepnij kompa i zobacz czy jest komunikacja z modułem komfortu lub C.Z.

Jeśli jest lub był zalany wtedy moze nie być komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jedno pytanie: w poprzednich postach czytałem, że niby nie powinno być problemu a jednak.... Chodzi o dźwięk "beep" przy zamykaniu auta z pilota. Niby wszystko OK, program (VCDS 912.0) adaptację przyjmuje po teście ale funkcja nie działa. Otwieranie zadziałało bez zarzutów. Co może być przyczyną ?

Auto to Passat B5FL, 1.9 TDI.

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:04 ----------

 

Poprawka: po kolejnej próbie poszło. Fałszywy alarm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do tego czeskiego programiku wystarczy kabel obd2 i czy ten program bedzie dzialac na windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do tego czeskiego programiku wystarczy kabel obd2 i czy ten program bedzie dzialac na windowsie?
tak działa pod zwykłym kkl i windzie xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności