Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam problemy z moim passatem b5 96-poczatek 97 1,6 benzyna /gaz a mianowicie z drzwiami przednimi pasażera podnoszeniem szyb po naciśnięciu klawisza podnoszenia szyb podnośnik załącza się na 2 sec i się wyłącza nie ważne czy góra czy duł a jak tak zrobię ze30-40 takich kliknięć to sterownik wywala błąd 933 drzwi prawe brak osprzętu niezwiązany ze sprzętem i przestaje działać. Dopiero jak odepnę kostkę od drzwi to dalej mogę tak robić 30-40 razy i błąd co może być tego przyczyną?

 

Wcześniej miałem kłopoty z tym modułem w drzwiach bo przekaźniki przestały przekazywać moc na silniczek i tylko klikały ale też tak krótko się załączały teraz je wymieniłem i podają napięcie.

 

Czy to może wina adaptacji i trzeba je odnowa zaadaptować? Jeśli ktoś wie jak się adaptuje niech napisze jak zrobić taką procedurę.

 

Jeśli chodzi o elektrykę całego modułu komfortu to jest tyle co zrobiona wszystkie połączenia mostkowe zostały na nowo zrobione styki w drzwiach przednich przeczyszczone masy prawione zrobione na nowo mikro styki w drzwiach kierowcy i pasażera

Światełka gasną normalnie szyba kierowcy podnosi się i opuszcza prawidłowo i współpracuje razem z modułem komfortu.

Ręce już opadają bo nie wiem za co się złapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A możecie napisać jakie funkcje są dostępne dla modułu komfortu 1J0 959 799 AH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! A możecie napisać jakie funkcje są dostępne dla modułu komfortu 1J0 959 799 AH?

Standardowe,czyli ryglowanie zamków po przekroczeniu 15km/h;domykanie szyb z pilota (tylko w programie DOSowym ;sekwencyjne otwieranie drzwi z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowe,czyli ryglowanie zamków po przekroczeniu 15km/h;domykanie szyb z pilota (tylko w programie DOSowym ;sekwencyjne otwieranie drzwi z pilota.

I to wszystko czy jeszcze coś można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to wszystko czy jeszcze coś można?

Jeszcze sygnalizacja kierunkami zamknięcia i otwarcia.A co jeszcze byś chciał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś jak włączyć zamykanie chociaż z kluczyka bo wcale nie mam zamykania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja mam takie pytanko.

Wczoraj szperałem sobie w VAGu tak w celach czysto edukacyjnych, włączyłem sobie zamykanie drzwi, zmieniłem język na angielski, poszukałem błędów( spierdzielone podgrzewanie lewego lusterka, czy tez błąd J104 standardzik)

Ale pytanie nie o tym, otóż mogłem wejść w ECU, ABS, MK, Tablice, ale w resztę np radio juz mi się nie łączyło, moduł mam z końcówką AH wiec najbardziej z tego co czytałem przystępny w przed liftach( rocznik 99/00 ma już fis CAN i inne suty)

Próbowałem kilkoma programami na każdym mogłem łączyć się z innymi modułami,(a nie z jednego ze wszystkimi tylko np z VAG COM MK i ECU i ABS , a VAG 105+ ABS ECU i TABLICA-instrument czyli) dodam że VAG-Com posiadał "pełną sprawność"(czyli mogłem dokonywać adaptacji) oraz VAG 105+ tez w pełnej sprawności... oba in PL.

Nie udało mi się natomiast odpalić VW tool...

Dlaczego takie dziwne zachowanie?

 

I pytanko kolejne:

Jak odpalić kontrolkę niezapiętych pasów dla kierowcy? Jest taki opszyns?

Kontrolka otwarcia/niedomknięcia drzwi?(po za świecącą /migającą środkowa lampką)

 

 

Mam tez dostęp do car braina, czy tam będzie łatwiej? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast ja mam takie pytanko.

Wczoraj szperałem sobie w VAGu tak w celach czysto edukacyjnych, włączyłem sobie zamykanie drzwi, zmieniłem język na angielski, poszukałem błędów( spierdzielone podgrzewanie lewego lusterka, czy tez błąd J104 standardzik)

Ale pytanie nie o tym, otóż mogłem wejść w ECU, ABS, MK, Tablice, ale w resztę np radio juz mi się nie łączyło, moduł mam z końcówką AH wiec najbardziej z tego co czytałem przystępny w przed liftach( rocznik 99/00 ma już fis CAN i inne suty)

Próbowałem kilkoma programami na każdym mogłem łączyć się z innymi modułami,(a nie z jednego ze wszystkimi tylko np z VAG COM MK i ECU i ABS , a VAG 105+ ABS ECU i TABLICA-instrument czyli) dodam że VAG-Com posiadał "pełną sprawność"(czyli mogłem dokonywać adaptacji) oraz VAG 105+ tez w pełnej sprawności... oba in PL.

Nie udało mi się natomiast odpalić VW tool...

Dlaczego takie dziwne zachowanie?

 

I pytanko kolejne:

Jak odpalić kontrolkę niezapiętych pasów dla kierowcy? Jest taki opszyns?

Kontrolka otwarcia/niedomknięcia drzwi?(po za świecącą /migającą środkowa lampką)

 

 

Mam tez dostęp do car braina, czy tam będzie łatwiej? :D

A masz radio fabryczne VW?Napewno ci się nie połączy ze sterownikami,których nie ma w twoim egzemplarzu.

Moduł kontroli Kodowania

STG 17 (Zestaw wskaźników) Wybierz

STG kodowanie -> Funktion 07

??xxx: Dodatkowe opcje wyposażenia

+00 - żadne dodatkowe opcje

+01 - Wskaźnik zużycia klocków hamulcowych aktywny

+02 - Pasy bezpieczeństwa ostrzeżenie aktywne

+04 - Poziom płynu do spryskiwacza ostrzeżenie aktywnych

+16 - Navigation aktiv

Aby aktywować Navigation, kontrolkę niskiego poziomu płynu spryskiwaczy i niezapiętych pasów 02+04+16=22

:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z pilotem podłączę moduł do pilota to pilot działa a kluczyk w tych dziwach gdzie kabelki poprowadziłem już nie działa a jak odłączę to pilot nie działa a kluczyk elegancko normalnie we wszystkich dziwach. A drugi problem to jaki kolor ma kabelek od komfortu w passacie b5 chodzi mi o to ze w pilocie mam możliwość zamykania szyb za pomocą przytrzymania przycisku zamknij.. proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moglby mi przeslac lub wstawic obraz plyty z programem pod dosa? Wielkie dzieki. Email [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz radio fabryczne VW?

Tak fabryczna gamma z CD pod spodem. dlatego to trochę dziwi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Marek Zobacz post

Wyposażenie samochodu ..... ................................... ..... nr kodu:

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00256

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00257

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00258

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00259

z pamięcią

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 04096

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04097

Centralny zamek ................. Otwieranie jednych drzwi ...... 04098

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04099

z pamięcią

Niech ktoś powie czym się różnią podnośniki szyb z pamięcią a bez pamięci?

Witam

Widzę, że to pytanie się powtarza a odpowiedzi brak :)

Podnośnik z pamięcią to taki co ma przyciksk otwierania/zamykania z dwoma pozycjami.

Lzejsze nacisniecie - szyba zwyczajnie sie podnosi/opuszcza

mocniejsze nacisniecie powoduje "przeskoczenie" przycisku w druga pozycję i mimo puszczenia szyba się podnosi/opuszcza do konca.

Ja w moim Tolku mam 4 szyby sterowane elektrycznie ale tylko 2 takie podnosniki - z przodu - kodowanie 0259.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam taki problem z alarmem w passacie z 2001roku: nie wyje mi syrena tylko mrugaja same kierunki (alarm powinien wtedy wyc) blad jaki mam w module to syrena h12 brak komunikacji i tu sie zaczyna problem bo syrena h12 to taka z zasilaniem i bateria a ja takiej nie mam, u mnie jest zwykly klakson w boczku bagaznika czyli niby syrena h8. Wystepowalu moduly ktore obslugiwaly syreny h8 czy wystarczy jakos zakodowac modul do obslugi tej syreny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy możesz mi wysłać ten kod na maila ,bo ja się niby rejestruje i pisze na stronie że kod mi wysłali ale czekam na niego kilka dni i nic(((.z góry wielkie dzięki.Acha a programik to'' Motordiag Komfort Manager Lite 1.20"

Edytowane przez arkadiusz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego czy możesz mi wysłać ten kod na maila ,bo ja się niby rejestruje i pisze na stronie że kod mi wysłali ale czekam na niego kilka dni i nic(((.z góry wielkie dzięki.Acha a programik to'' Motordiag Komfort Manager Lite 1.20"

Spróbuj z innego adresu email.Musi przyjść do ciebie na czyimś ci nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj z innego adresu email.Musi przyjść do ciebie na czyimś ci nie zadziała.

no i próbowałem i 2 innych adresów i nie przychodzi(((...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i próbowałem i 2 innych adresów i nie przychodzi(((...

Adresy u innych operatorów,czy tylko nazwę zmieniałeś?Załóż na o2 i na pewno przychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie bez odpowiedzi :) próbował ktoś tak zaprogramować otwieranie z pilota aby otwierał się tylko szyberdach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adresy u innych operatorów,czy tylko nazwę zmieniałeś?Załóż na o2 i na pewno przychodzi.

No próbowałem z innego adresu i na innym portalu i nic kurde już nie wiem co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No próbowałem z innego adresu i na innym portalu i nic kurde już nie wiem co mam robić

No dobra kolego miałeś racje na "o2" przyszło wielkie dzięki teraz do auta z kompem i próba ciekawe czy zadziała)))...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności