Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam passat rocznik 1997 i za chiny ludowe nie mogę zlokalizować usterki w module komfortu nie działa mi cały zamek centralny i od kilku miesięcy nie otwierają się w ogóle tylne prawe drzwi (ani na kluczyk ani ręcznie nie działa)doradźcie proszę na co zwrócić uwagę ?

 

tak moduł wyciągałem i suszyłem bo było w nim wilgotno widocznie przy myciu auta dostała się tam woda (mam kupione auto z komisu i było myte w środku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam passat rocznik 1997 i za chiny ludowe nie mogę zlokalizować usterki w module komfortu nie działa mi cały zamek centralny i od kilku miesięcy nie otwierają się w ogóle tylne prawe drzwi (ani na kluczyk ani ręcznie nie działa)doradźcie proszę na co zwrócić uwagę ?

 

 

tak moduł wyciągałem i suszyłem bo było w nim wilgotno widocznie przy myciu auta dostała się tam woda (mam kupione auto z komisu i było myte w środku)

a poprawiłeś luty w module i wyczyściłeś wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam passat rocznik 1997 i za chiny ludowe nie mogę zlokalizować usterki w module komfortu nie działa mi cały zamek centralny i od kilku miesięcy nie otwierają się w ogóle tylne prawe drzwi (ani na kluczyk ani ręcznie nie działa)doradźcie proszę na co zwrócić uwagę ?

tak moduł wyciągałem i suszyłem bo było w nim wilgotno widocznie przy myciu auta dostała się tam woda (mam kupione auto z komisu i było myte w środku)

 

 

kolego podrzuć prąd na kostkę w słupku na 2i4 pinie jak nie otworzy to porostu padł zamek.

 

A co do zamykania to nie działa z kluczyka czy zamknięcie od środka na panelu również nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke Dziękuję za podpowiedź . Z VCDS LITE ( od Ciebie ) Poszło i działa jak należy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Luty ok wtyczki niewiem nie sprawdzałem na panelu tylko tylna klapa się otwiera, z kluczyka zamyka się tylko od drzwi od kierowcy. Na początku jak go kupiłem (w tamtym roku w lutym) zamek działał i nie działał(wariował). Teraz jest nawet tak że trzasnę mocniej drzwiami od kierowcy otwierają się wszystkie szyby. I ap ropo zamka cały rozbierałem, sprawdzałem multimetrem styki i mechanizm i są sprawne i jest przepływ prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luty ok wtyczki niewiem nie sprawdzałem na panelu tylko tylna klapa się otwiera, z kluczyka zamyka się tylko od drzwi od kierowcy. Na początku jak go kupiłem (w tamtym roku w lutym) zamek działał i nie działał(wariował). Teraz jest nawet tak że trzasnę mocniej drzwiami od kierowcy otwierają się wszystkie szyby. I ap ropo zamka cały rozbierałem, sprawdzałem multimetrem styki i mechanizm i są sprawne i jest przepływ prądu.
to że jest przejście nie znaczy że zimne luty są ok posprawdzaj to jeszcze raz i sprawdź czy moduł nie pływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a błędy ? są nie ma ? może masz 4 szyby w elektryce i błąd 1330 bo na to wskazują objawy do wymiany sterownik w drzwiach ale to trzeba błędy luknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Posiadam do mojego Passata tylko jeden kluczyk i bez pilota (tak już kupiłem) i chciałem się dowiedzieć czy mój moduł był wyposażony także w sterowanie z pilota? Posiadam numer modułu komfortu : 3B0959796K . Czy ktoś mógłby mi pomóc jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie. Posiadam do mojego Passata tylko jeden kluczyk i bez pilota (tak już kupiłem) i chciałem się dowiedzieć czy mój moduł był wyposażony także w sterowanie z pilota? Posiadam numer modułu komfortu : 3B0959796K . Czy ktoś mógłby mi pomóc jak to sprawdzić?

 

Etka pokazuje ,że ma sterowanie radiowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim trzecim poście w tym temacie Marek napisał że za pomocą VDC_PRO można zrobić opuszczane szyby z pilota.

Na końcu wymienia też moduły i jakieś wartości.

Czy to zanczy że w tych modułach które są wymienione na końcu można zrobić zamykanie szb z pilota?

Jest tam wymieniony moduł 1J0 959 799 AH - czy można w nim ustawić domykanie szyb czy tylko w module 1C0 959 799 C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoim trzecim poście w tym temacie Marek napisał że za pomocą VDC_PRO można zrobić opuszczane szyby z pilota.

Na końcu wymienia też moduły i jakieś wartości.

Czy to zanczy że w tych modułach które są wymienione na końcu można zrobić zamykanie szb z pilota?

Jest tam wymieniony moduł 1J0 959 799 AH - czy można w nim ustawić domykanie szyb czy tylko w module 1C0 959 799 C?

Można w obydwu :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam poustawiać w ten sposób tym DOSowskim programem:

1J0 959 799 AH (odnośnik) 1J0 959 799 S 03B

 

Memory Address / old value / new value

Adres Pamięci / stara wartość / nowa wartość

04283 / 8 / 2

04289 / 8 / 2

08628 / 242 / 246 strony kierowcy przednie okno

12724 / 250 / 254 strony pasażera przednie okno

16820 / 250 / 254 strony kierowcy tylne okno

20916 / 242 / 246 strony pasażera tylny okno

Mój moduł to 1J0 959 799 AH

Dzisiaj próbowałęm tego czeskiego programu i nie da rady aktywować domykania szyb w moim komforcie.

Edytowane przez entralec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem..

Dzisiaj po diagnostyce vagiem padło mi:

-podświetlanie wewnątrz (podsyfitki)

-nie zamykają się tylne zamki (z pilota jak i z kluczyka)

-brak światła w bagażniku

-brak regulacji lusterek

 

Reszta ok...

 

Pewnie moduł..ale może ktoś juz miał taki zestaw i sobie poradził? Może jest ktoś w lublinie chętny na przejrzenie instalacji za dooobrą flaszkę?

 

Mój pasztet 1.9 tdi 99r

 

W ogóle czy możliwe jest żeby vag com coś takiego spowodował? Nie mogę się połączyć z komfortem, odpinanie klem nic nie dało.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez javor1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) otwórz moduł i sprawdź czy nie jest zielony, choć jeśli nie możesz się nawet z nim połączeń, to pewnie będzie do wymiany

2) dochodzi prąd do drzwi w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się do niego dostać bo stoje pod blokiem ale chyba dzisiaj spróbuje. Dwa tyg temu był suchy i "jak nowy" bo go otwierałem.

 

Świeci się podświetlanie panelu szyb i regulacja lusterek. Szukałem tego mojego komfortu ale cieżko go dostać.. W niedziele pojadę do rodziców i w garażu go wyciągnę.

 

Udało mi sie go wyciągnąć..kilka kabli było naderwanych i zaśniedziałych..zaizolowałem. Które kabelki odpowiadają za napięcie MK (+ i masa)?

 

Moduł 1J0959799 R

 

Sprawa rozwiązana... bezpiecznik nr 14 :| <głupek>

Edytowane przez javor1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z centralnym zamkiem który zachowuje się dość dziwnie używając pilota (nie zamyka wszystkich drzwi).

 

Poniżej przedstawiam szczegółowe zachowanie centralnego zamka w moim aucie.

1. Zamykając drzwi z kluczyka zamykając się wszystkie drzwi.

2. Zamykając drzwi z pilota zamykają się tylko przednie lewe i przednie prawe.

3. Otwierając drzwi z pilota otwierają się przednie lewe i prawe oraz często tylne lewe.

4. Zamykając drzwi przyciskiem w drzwiach zamykają się przednie lewe i tylne prawe oraz rygielek przednich prawych chowa się jedynie do połowy.

5. Całkowity brak reakcji na próby otwarcia klapy bagażnika z pilota.

6. Otwieranie klapy bagażnika za pomocą przycisku w drzwiach działa bez zarzutu.

7. Przy otwarciu tylnych lewych drzwi nie zapala się oświetlenie kabiny oraz kontrolka otwarcia drzwi (tu obstawiam problem z krańcówką lub zimnymi lutami w zamku)

Diagnostyka VAG wykazuje:

 

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00929 - Locking Module for Central Locking; Front Passenger Side (F221)

27-00 - Implausible Signal

kodowanie w moim module to: 00067. a moduł komfortu to 1C0 959 799 A

Na dodatek dodam że przy zamakaniu drzwi z pilota słychać silniczki centralnego zamka w tylnych drzwiach oraz widoczne drżenie rygielków a nawet ich podskok.

Po dostaniu się do modułu komfortu było trochę wilgoci w jego okolicach ale wewnątrz puszki było sucho.

 

Czy wyniana modułu komfortu usunie powyższe niedomagania, czy raczej problemtkwi w czymś innym (zimne luty w zamkach, problem z instalacją ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMEK zimne luty w zamkach mikrostyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z centralnym zamkiem który zachowuje się dość dziwnie używając pilota (nie zamyka wszystkich drzwi).

 

Poniżej przedstawiam szczegółowe zachowanie centralnego zamka w moim aucie.

1. Zamykając drzwi z kluczyka zamykając się wszystkie drzwi.

2. Zamykając drzwi z pilota zamykają się tylko przednie lewe i przednie prawe.

3. Otwierając drzwi z pilota otwierają się przednie lewe i prawe oraz często tylne lewe.

4. Zamykając drzwi przyciskiem w drzwiach zamykają się przednie lewe i tylne prawe oraz rygielek przednich prawych chowa się jedynie do połowy.

5. Całkowity brak reakcji na próby otwarcia klapy bagażnika z pilota.

6. Otwieranie klapy bagażnika za pomocą przycisku w drzwiach działa bez zarzutu.

7. Przy otwarciu tylnych lewych drzwi nie zapala się oświetlenie kabiny oraz kontrolka otwarcia drzwi (tu obstawiam problem z krańcówką lub zimnymi lutami w zamku)

Diagnostyka VAG wykazuje:

 

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

00928 - Locking Module for Central Locking; Front Driver Side (F220)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

00929 - Locking Module for Central Locking; Front Passenger Side (F221)

27-00 - Implausible Signal

kodowanie w moim module to: 00067. a moduł komfortu to 1C0 959 799 A

Na dodatek dodam że przy zamakaniu drzwi z pilota słychać silniczki centralnego zamka w tylnych drzwiach oraz widoczne drżenie rygielków a nawet ich podskok.

Po dostaniu się do modułu komfortu było trochę wilgoci w jego okolicach ale wewnątrz puszki było sucho.

 

Czy wyniana modułu komfortu usunie powyższe niedomagania, czy raczej problemtkwi w czymś innym (zimne luty w zamkach, problem z instalacją ) ?

Na początek popraw kodowanie modułu ,na pierwszej stronie tego wątku masz podane kodowania w zależności od wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem kodowanie po 2001 roku się zmieniło i w moim module jest prawidłowe dla 2 x el. szyba a nawet występuje w podpowiedziach VCDS (innych kodowań nie przyjmuje).

00067 - Odblokowywanie wszystkich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się zorientowałem kodowanie po 2001 roku się zmieniło i w moim module jest prawidłowe dla 2 x el. szyba a nawet występuje w podpowiedziach VCDS (innych kodowań nie przyjmuje).

00067 - Odblokowywanie wszystkich drzwi

No to tak jak pisał kolega wyżej,ewentualnie przewody przy słupkach i przy module komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności