Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 7

Ale tak jak widać na obrazkach. Działał, a potem go chyba załatwiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Windows 7

Ale tak jak widać na obrazkach. Działał, a potem go chyba załatwiłem...

Uruchamiasz w trybie zgodności z Win XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, normalnie kliknąłem i działał. Na oprogramowaniu i złączu jest napisane, że chodzi z 7-ką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, normalnie kliknąłem i działał. Na oprogramowaniu i złączu jest napisane, że chodzi z 7-ką.

To spróbuj uruchomić w trybie zgodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że on się uruchamia. Wcześniej też działał. Tylko, że teraz jak po odpaleniu wybierzemy dowolną opcję z Select Control Module to się wysypuje. Program Options działa bez problemu i testuje porty.

Kiedy wcześniej inne programy wykrywały podpięty interfejs na COMie 1 to VAG widział go na COMie 3.

Myślę, że gdzieś tu leży ten problem, ale nie potrafię go rozgryźć.

 

Jest szansa, że jakaś przejściówka RS232 na USB zadziała z kablem KKL USB?

Widziałem też port rs232 do laptopa na PCIMCIA. Piszą, że działa z VAG KKL COM. Może to ktoś potwierdzić?

Edytowane przez Olgierd21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że on się uruchamia. Wcześniej też działał. Tylko, że teraz jak po odpaleniu wybierzemy dowolną opcję z Select Control Module to się wysypuje. Program Options działa bez problemu i testuje porty.

Kiedy wcześniej inne programy wykrywały podpięty interfejs na COMie 1 to VAG widział go na COMie 3.

Myślę, że gdzieś tu leży ten problem, ale nie potrafię go rozgryźć.

 

Jest szansa, że jakaś przejściówka RS232 na USB zadziała z kablem KKL USB?

Widziałem też port rs232 do laptopa na PCIMCIA. Piszą, że działa z VAG KKL COM. Może to ktoś potwierdzić?

Próbowałeś zainstalować na nowo?Też nie pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem na nowo, restartowałem, odpinałem klemy....:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalowałem na nowo, restartowałem, odpinałem klemy....:dolamam
VAG COM 311.2 nie działa na win 7 VCDS lite działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG COM 409-1. Działał, przecież pisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG COM 409-1. Działał, przecież pisałem...
ale ty piszesz o polskej wersji tego programu wg forumowiczów do d.... a ja piszę o wersjach EN

co do problemu to może spróbuj ustawić na COM 3 skoro go tam widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. W opcjach menedżera urządzeń pisze, że com3 zajęty... :(

Może poszukam wobec tego wersji EN. Jaka najlepsza?

 

 

A więc tak. Zainstalowałem 311. I okazało się, że też go wywala. Uruchomiłem więc jako administrator i chyba to było to!

Dziękuję za naprowadzenie. :)

 

A wracając do RS232.

Jest szansa, że jakaś przejściówka RS232 na USB zadziała z kablem KKL USB?

Da się jakoś skonfigurowac port USB pod DOS?

Widziałem też port rs232 do laptopa na PCIMCIA. Piszą, że działa z VAG KKL COM. Może to ktoś potwierdzić?

 

Jeszcze słówko o 311. Jak odpalałem AutoScan w wersji 409-1 to nic nie wyrzucał w okienku, tylko pisał, że nie ma błędów jak przeszedł całość. A w 311 po każdym połączeniu zapisuje w oknie informacje z jakim modułem się łączył, jaki miał numer itp.

Także mam wrażenie, że ten 409-1 się nie komunikował tak jak trzeba...

Dodatkowo, 311 zatrzymuje mi się na numerku 18 i pisze, że dalej nie ma już komunikacji. Czyli chyba działa tak jak powinien, bo w moim roczniku pod USB nie wszystko się komunikuje jak zasugerowali mi bardziej doświadczeni użytkownicy.

Edytowane przez Olgierd21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie podłącze się do wątku.... rozbierając mojego paska aby dobrac się do modułu komfortu zobaczyłem coś niepokojącego tzn

To jest moj nr modułu :

modu.jpg

 

i teraz co mnie zadziwiło chodzi mi o wtyczki :

Czy powinny być podłączone 2 wtyczki ???

Dodam ze nie działa mi centralny zamek z pilota , podświetlenie wnetrze po otworzeniu drzwi itd...

 

podczenie.jpg

 

A tu jeszcze rozemiszczenie gniazd i rożnice wtyczki do MK.

 

gniazdos.jpg

 

wtyczki.jpg

 

Jeżeli jest ktoś mi wstanie pomoć to proszę o pomoc...... Czy ta wtyczka powinna być podpięta.... i jezeli tak to musiałbym zmienić Moduł komfortu ....

Edytowane przez passatbandzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka powinna być podpięta, ona właśnie odpowiada za centralny z pilota. Widocznie zmienił ktoś moduł komfortu, ale wtyczki się nie zgadzały i nie podpiął. Musisz poszukać nowego modułu komfortu. Prawdopodobnie powinien pasować 1J0 959 799 AH. Ten moduł obsługuje centralny z pilota i wtyczki będą się zgadzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie podłącze się do wątku.... rozbierając mojego paska aby dobrac się do modułu komfortu zobaczyłem coś niepokojącego tzn

To jest moj nr modułu :

modu.jpg

 

i teraz co mnie zadziwiło chodzi mi o wtyczki :

Czy powinny być podłączone 2 wtyczki ???

Dodam ze nie działa mi centralny zamek z pilota , podświetlenie wnetrze po otworzeniu drzwi itd...

 

podczenie.jpg

 

A tu jeszcze rozemiszczenie gniazd i rożnice wtyczki do MK.

 

gniazdos.jpg

 

wtyczki.jpg

 

Jeżeli jest ktoś mi wstanie pomoć to proszę o pomoc...... Czy ta wtyczka powinna być podpięta.... i jezeli tak to musiałbym zmienić Moduł komfortu ....

1J0 959 799 AH
http://allegro.pl/listing.php/search?string=modu%C5%82+komfortu+1J0+959+799+AH&category=0&sg=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mxlaser

Hej, jestem nowy i mam pytanie: Czy kierownicę multimedialną trzeba jakoś 'odhaczyć' w Module Comfortu po jej podłączeniu?

 

- Passat B6

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupilem juz moduł ale to nic nie dało dalej jest brak oswietlenia wnetrza po otwarciu drzwi ( ale w drzwiach się zapalją lampki a wewnątrz nie ) pilot nie działa cholera wie co jest..... Mam dokladnie taki modul co mial byc fatycznie wszystki wtyczki pasują ale teretycznie nic to nie zmieniło ...od tamtego starego...

 

Czy ja muszę mu wykasować błedy ?>>>>

Czy może go zaprogramować >>????

Nie wiem myslalem ze podepne nowy modół i już a tu nici...

Jak ma ktoś jakis pomysł proszę o radę

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Od pewno czasu miałem problem z centrlanym zamkiem, oraz z lusterkami sterowanymi el. dzis byłem u takiego czarodzieja. podpiął sie pod komputer samochodzie i co sie okazało że na wszystkich czterech dzrzwiach są błedy.diagnoza była krótka. Padł moduł komfortu. I teraz wymieniając go na inny używany potrzebny jest jakis numer, bądz cokolwiek. Czy jakiś inny moduł z innego pasata b5 podejdzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Od pewno czasu miałem problem z centrlanym zamkiem, oraz z lusterkami sterowanymi el. dzis byłem u takiego czarodzieja. podpiął sie pod komputer samochodzie i co sie okazało że na wszystkich czterech dzrzwiach są błedy.diagnoza była krótka. Padł moduł komfortu. I teraz wymieniając go na inny używany potrzebny jest jakis numer, bądz cokolwiek. Czy jakiś inny moduł z innego pasata b5 podejdzie???

musisz mieć taki jak miałeś inny może nie obsługiwać wszystkich funkcji

 

---------- Post added at 17:20 ---------- Previous post was at 17:19 ----------

 

Mam kupilem juz moduł ale to nic nie dało dalej jest brak oswietlenia wnetrza po otwarciu drzwi ( ale w drzwiach się zapalją lampki a wewnątrz nie ) pilot nie działa cholera wie co jest..... Mam dokladnie taki modul co mial byc fatycznie wszystki wtyczki pasują ale teretycznie nic to nie zmieniło ...od tamtego starego...

 

Czy ja muszę mu wykasować błedy ?>>>>

Czy może go zaprogramować >>????

Nie wiem myslalem ze podepne nowy modół i już a tu nici...

Jak ma ktoś jakis pomysł proszę o radę

 

Dzieki

chyba trzeba go "adaptować" mi się wydaje

 

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

 

Hej, jestem nowy i mam pytanie: Czy kierownicę multimedialną trzeba jakoś 'odhaczyć' w Module Comfortu po jej podłączeniu?

 

- Passat B6

 

Pozdrawiam

tak trzeba ją "odhaczyć" w module

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam passata B5 comfort line. czyli ten moduł musi byc z takiego samego passata??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam passata B5 comfort line. czyli ten moduł musi byc z takiego samego passata??
powinien mieć identyczne numery jak twój obecny a jeśli nie dostaniesz takiego to napisz w dziale NUMERY CZĘŚCI ETKA o podanie nr jakie moduły by podpasowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności