Skocz do zawartości
gringo71

musze kupic klocki i tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie są konsekwencje korzystania z "lipnych" klocków oprócz szybszego ścierania sie i piszczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że możesz komuś w dupę wjechać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że możesz komuś w dupę wjechać ;)

Lub tez "przypadkiem" wyprostowac zakręt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie, ale gdzie można dostać tarczki zimmermann sport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.lewian.com.pl

daleko do nich nie masz, wiec przy okazji mozesz podskoczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś pięć miesięcy temu miałem u siebie generalny serwis (rozrząd, pompa, paski, olej, hamulce, filtry). Z przodu zostały założone tarcze Zimmermann Sport i klocki Ferodo Ds Performance a z tyłu komplet ATE. Do tego płyn hamulcowy Motula RBF. Dbam o tarcze, nie doprowadzam do zapchania rowków w tarczy, tak jak wcześniej wyczytałem na forum. Hamulce przez pierwsze 500-600km jazdy po mieście oszczędzałem. Ogólnie samochód bardzo dobrze hamuje, tylko na rozgrzanych hamulcach, przy małych prędkościach i powolnym hamowaniu piszczą. Jak troszkę mocniej przycisnę pedał hamulca piszczenie znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować zjechać klocek lekko papierem ściernym na płaskiej powierzchni, powinno na jakiś czas pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz spróbować zjechać klocek lekko papierem ściernym na płaskiej powierzchni, powinno na jakiś czas pomóc.

Właśnie ktoś mi wspominał, że przed montażem można przeszlifować, ale nie pamiętam co. Ważne, że dobrze hamują, aczkolwiek czasem denerwuje jak się dojeżdża do skrzyżowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Co sądzicie o tarczach hamulcowych wentylowanych na przód firmy HART? Straszna to lipa czy są w miarę bo cena jest atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo cena jest atrakcyjna.

 

A czy cena jest warta tego że zatrzymasz się 2-3 metry dalej na skrzyżowaniu :?: Na tym się nie oszczędza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy cena jest warta tego że zatrzymasz się 2-3 metry dalej na skrzyżowaniu :?: Na tym się nie oszczędza....

 

Popieram słowa Marcina , slawcio66 dwie strony wstecz był podobny temat odnośnie klocków innej egzotycznej firmy . Poczytaj i nie eksperymentuj z hamulcami .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. podepnę sie pod temat.

Zamierzam kupić http://moto.allegro.pl/item392679291_tarcze_ate_vw_golf_passat_polo_vento_jetta_corrado.html takie tarcze. Czytałem cały wątek i pomiędzy ATE i Brembo wybrałem te wcześniej przedstawione. Zastanawia mnie cena, dziwnie niska w stosunku do tego co wcześniej koledzy pisali. Co do klocków to nie wiem jakie mam bo z tego co wyczytałem są trzy rodzaje :-/ i jeszcze nie wiem jakie wybrać. Czy zna ktoś ceny z ASO?

Wypowiedzcie sie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć. podepnę sie pod temat.

Zamierzam kupić http://moto.allegro.pl/item392679291_tarcze_ate_vw_golf_passat_polo_vento_jetta_corrado.html takie tarcze. Czytałem cały wątek i pomiędzy ATE i Brembo wybrałem te wcześniej przedstawione. Zastanawia mnie cena, dziwnie niska w stosunku do tego co wcześniej koledzy pisali. Co do klocków to nie wiem jakie mam bo z tego co wyczytałem są trzy rodzaje :-/ i jeszcze nie wiem jakie wybrać. Czy zna ktoś ceny z ASO?

Wypowiedzcie sie proszę.

to nie są do twojego modelu auta. Ty masz nowszy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie są do twojego modelu auta. Ty masz nowszy model

jak to nowy typ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj 288 mm średnicy tarczy, 25 mm grubości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem, zaszła pomyłka w Ctrl+C i Ctrl+V :) miało być tak

http://moto.allegro.pl/item392661812_tarcze_ate_audi_100_a4_a6_passat_b5_b6_superb.html

to o te tarcze chciałem zapytać i ich cenę, ale jakie ja mam klocki to ja :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Podepne się. Czy wszystkie passaty maja ten sam uklad hamulcowy? Czy do swojego kupuje normalne tarcze jak np. do 1,9 tdi? itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy, ATE to oryginalnie montowane tarcze w B5, jak najbardziej dobre dla większości użytkowników, jak zadowalasz się standardową siłą hamowania to jak najbardziej wchodź w ATE :ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy Brembo są lepsze do ATE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności