Skocz do zawartości
gringo71

musze kupic klocki i tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

noi znow kontrolka mi sie pojawila od hamulcow-domyslam sie ze po 25 tys km klocki koncza swoj zywot bo tarcze to jeszcze maja swoja grubosc.Mam to co aso zalozylo i nie narzekam.Niestety dostac zestaw jaki ma derlysy w uk graniczy z cudem wiec nie pozostaje nic tylko polegac na fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrym rozwiązaniem jest jeszcze kupic większe jarzma przystosowane do tarczy 312mm ... zaciski i rozmiar klocka zostaje ten sam, jest to jeden z najtanszych sposobów na upgrade hamulców, nowe wieksze jarzma to koszt około 200 EUR (700 PLN) kupujemy zwykłą wiekszą tarcze 312mm i hamulce w pasacie nabierają nowego znaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack0122

A ja mam takie pytanko.Zaswiecila mi sie kontrolka od klockow i teraz chcialbym sie dowiedziec jak dlugo moge z tym jezdzic?Jestem za granicą i nie wiem czy poczekac z wymiana jak bede w polsce czy musze juz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zostało około 4mm klocka. Jak nie będziesz ostro hamował trochę jeszcze przejedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack0122

ale czy dwa tys kilometrow jeszcze przejade czy lepiej nie ryzykowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe dasz rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś miał styczność z tarczami i klockami delphi ?? jeśli tak prosze o jakieś opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) ostatnio mialem wymieniane klocki oraz tarcze tylko ze tylnie:) moj wybor padl na tarcze BREMBO oraz klocki FERRODO. jak narazie jestem z tego kompletu zadowolony:) wczesniej gdy wymienialem przedni zestaw wybor padl na ten sam zestawik i nie bylo z nim jak najmniejszych problemow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DonVasyl

Osobiście polecam tarcze firmy Jurid i klocki Mintex - jeżdzę na takich już troszkę i nie ma większego klopotu z samochodem. Cena myśle że nie jest najgorsza: tarcze ok 145 zł, klocki ok 140 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam:) ostatnio mialem wymieniane klocki oraz tarcze tylko ze tylnie:) moj wybor padl na tarcze BREMBO oraz klocki FERRODO. jak narazie jestem z tego kompletu zadowolony:) wczesniej gdy wymienialem przedni zestaw wybor padl na ten sam zestawik i nie bylo z nim jak najmniejszych problemow:)

 

Mam ten sam zestaw i jak trzeba to auto staje w miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem tarcze Bosch i na razie polecam - żadnych niespodzianek na minus nie widziałem, a hamuje lepiej niż na starych. Klocki nie pamietam jakiej mam firmy ale chyba ATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie podłącze się pod ten temat żeby nie zakładać nowego. Jak to jest z tymi klockami, pali mi się kontrolka o kończących się klockach, a jak patrze na nie to widze że jest jeszcze z 0,5cm tych okładzin. Klocki są bosha. I nie wiem czy wymieniać czy nie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie zapali sie kontrolka jak już byś miał cały materiał ścierny zjechany. Dała ci cynka że szykuje sie wymiana klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale bez przesady, tych klocków jakoś dużo jeszcze jest. A nie wiesz ile mm materiału ciernego ma nowy klocek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 20 mm jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak. Ale bez przesady, tych klocków jakoś dużo jeszcze jest. A nie wiesz ile mm materiału ciernego ma nowy klocek??

 

SlawekS;

 

Grubość nowego klocka -14mm

Minimalna grubość klocka (z płytką metalową)- 7mm

Minimalna grubość okładziny ciernej ( bez płytki metalowej ) - 2mm.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grubość nowego klocka -14mm

 

Jurku to chyba zależy od rodzaju klocka. Sprawdziłem na swoich ferodo DS i nowe miały 17,3 mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario-cart

czy to prawda ze klocki hamulcowe sa rozmiarowo wieksze z przodu,anizeli z tylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to prawda ze klocki hamulcowe sa rozmiarowo wieksze z przodu,anizeli z tylu?
Tak - większe (skuteczniejsze) tarcze , większe klocki.;) Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dlaczego nie można montować tak samo dużych tarcz z tyłu o podobnej skuteczności jak na przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności