Skocz do zawartości
gringo71

musze kupic klocki i tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

Musze dokonać zakupu klocków z przodu jak i z tyłu oraz tarcz hamulcowych na przód, orientowałem się są rozne i są rozne ceny powiedzcie czy w tym przypadku cena idzie w parze z jakoscią? co byscie polecali i jaka jest orientacyjna cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeśli zestaw standard to tarcze ATE plus klocki też z ATE

Jeśli zestaw tjunink to tarcze Zimmermann Sport plus klocki Ferodo DS Performance

 

 

Pozdrawiam

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest orientacyjna cena? rozumiem ze ATE to producent, a co myslisz o LUCAS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Lucasa sobie z miejsca odpuść !!! Po przejęciu tej firmy przez TRW tarcze stają sie poprostu KUPĄ !!!

 

Firma ATE to nic innego jak firma produkująca orginały. Nawet na zacisku swojego Passata być może masz wytłoczony napis ATE. Oczywiście tylko jeśli zastosowano u Ciebie system hamulcowy firmy ATE. Jednak mam nadzieję, że tak właśnie jest.

 

Cena za tarczę 288mm z ATE zapłacisz: 170zł/detal*

Cena za kpl klocków z czujnikiem zużycia z ATE zapłacisz: 220zł/detal*

 

* Ceny maksymalne w granicach rozsądku

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHA no wlasnie a jesli u mnie nie zastosowano ATE? co wtedy? czy moge rownież kupic i zalozyc te z ATE? bo nie wiem czy dobrze zrozumialem Twą odpowiedz, czy stosowano różne rodzaje systemów hamulcowych, czy przed kupnem musze to koniecznie sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiej firmy mam hamulce w moim pasku, ale są one SUPER!!!!! pięknie zatrzymują auto, inni tylko zazdroszczą :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje tez zatrzymują :614: ale trzeba o nie dbać stąd moje pytanka :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oboje Panowie macie modele 3BG w TDI a jeden kolega ma w TDI-PD130 wiec zapewne na 95% macie system hamulcowy ATE.

 

W prosty sposób można to sprawdzić. Przez otwory felgi widać zacisk hamulca przedniego. Na nim jest wytłoczone ATE. Napis widać nawet przy mocno zaawansowanej korozji zacisku :)

 

Poniżej widać kształt klocka przedniego z systemu ATE

607110.jpg

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jezdzilem na tarczach ATE i bylo w porzadku. Tarcze mi sie skonczyly i teraz mam tarcze Brembo i klocki Ferodo i rowniez jest w porzadku, lepiej od serii. Nie gna sie a to najwazniejsze, nie mam aspiracji rajdowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Dolittle

Ja polecam klocki FERODO i do tego tarcze BREMBO. Sam osobiscie na tym jezdze i sprawują się super.Ceny są zaś rózne gdyż na przód idą 3 rodzaje klocków w zależności od zacisku hamulcowego.Rozpietośc cenowa jest duża w tym przypadku od 90zł w góre.Na tył idzie jeden rodzaj klocków i już jest łatwiej.Znajomy kupywał w serwisie orgiały do swojego paska i pod nalepką orginału po zerwaniu oczom naszym ukazały się klocki FERODO.

 

 

 

VW PASSAT VARIANT 1,9TDI 115KM PD 00r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi takie załozyli w servisie i piszczały przy lekkim hamowaniu ,zadna rewelacja a teraz czeka mnie wymiana tarcz bo przy samej pisaście tak jakby klocek nie łapał , jest rdzawy nalot, a klocki wymieniłem na nowe (tym razem kupiłem ATE) , przetoczenie tarcz tez nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Mam pytanie o konieczność wymiany tarcz hamulcowych przód. Jaką minimalnie grubośc po przetoczeniu powinny mieć tarcze aby nie wymieniać. Czy nie toczyć i jeśli są już delikatnie zjechane po prostu wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po prostu wymieniać?

 

Tylko wymieniać

 

Jaką minimalnie grubośc

 

Nowa przód 22mm, min 20mm ( I wariant )

Nowa przód 25mm, min 23mm ( II wariant )

Nowa tył 10mm, min 8mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

ja kupiłem tarcze Brembo i klocki Pagid(czarne). Sprawują się bardzo dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wymieniać nawet jak nie są zbyt cieńkie lecz skorodowane na płaszczyźnie ciernej.

 

A ja niezmiennie Zimmermann Sport na przód i tył. Do tego klocek Ferrodo DS Performance lub Textar Performance.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

a jakie ceny przy takim kompleciku przwidujesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tarcze Z-Sport przód 530zł/ 2 sztuki

Tarcze Z-Sport tył 390zł/ 2 sztuki

Tarcze Z-Standard tył 200zł/ 2 sztuki

Klocki Taxtar-P za 430zł/ przód i tył

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olred

Czy jesli klocki mam dobre to wystarczy wymienić tylko tarcze ? Czy jak wymienia sie tarcze cos jeszcze trzeba wymienić przy tej okazji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak klocki masz naprawdę prawie nowe to przeszlifuj je tylko na kamieniu takim stołowym i takim idealnie równym. Minimalnie je wyrównaj i możesz zakładać. Jeśli klocki sa dobre ale do połowy to wymień komplet wraz z klockami.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olred

Czyli nic mnie nie zaskoczy ? Przy okazji tarcz i klocków nic wiecej się nie wymienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności