Skocz do zawartości
gringo71

musze kupic klocki i tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz00-82

czyli tarcze ATE i klocki ATE przód i tył tez kosztuja około tysiaca...szybka decuzja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATE okolo 6stowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam klocki FERODO i do tego tarcze BREMBO. Sam osobiscie na tym jezdze i sprawują się super.Ceny są zaś rózne gdyż na przód idą 3 rodzaje klocków w zależności od zacisku hamulcowego.Rozpietośc cenowa jest duża w tym przypadku od 90zł w góre.Na tył idzie jeden rodzaj klocków i już jest łatwiej.Znajomy kupywał w serwisie orgiały do swojego paska i pod nalepką orginału po zerwaniu oczom naszym ukazały się klocki FERODO.

 

 

 

VW PASSAT VARIANT 1,9TDI 115KM PD 00r.

 

 

wszysto to

ale znajomy KUPYWAł ,ORYGINAłY

 

 

 

 

to nie jest po polsku ani po polskiemu i nie jest to czeski błąd

piszcie normalnie plizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PoPeY

Miałem kupić klocki Ferodo i tarcze Brembo ale po konsultacjach w IC stwerdzilem ze tarcze zostaną Brembo (tył i przód) natomiast klocki zmienie na Textar (tył i przód).. Zmiana nastąpi w długi majowy weekend :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina
Miałem kupić klocki Ferodo i tarcze Brembo ale po konsultacjach w IC stwerdzilem ze tarcze zostaną Brembo (tył i przód) natomiast klocki zmienie na Textar (tył i przód).. Zmiana nastąpi w długi majowy weekend :D

 

 

ja bym tego nie robil, czyli nie zakladał brembo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PoPeY
ja bym tego nie robil, czyli nie zakladał brembo :rolleyes:

A dlaczego? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego? :D

 

Dzisiaj mi je odradzono bo podobno produkcja jest w pl i jest duzo zwrotow z powodu pokrzywionych tarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi odradzono brembo ze względu na dużą ilość reklamacji. Polecono mi tarcze BOSCH. Założyłem i na razie tarcze sprawują się jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu:

 

Zakładał ktoś tarcze Zimmerman standardowe + klocki ATE? Chodzi mi o to jak ten zestaw ze sobą współpracuje (piszczenie, pylenie itd).

 

Teraz standardowe (gładkie) Zimmermany są nawet tańsze od ATE, więc zastanawiam się nad tą alternatywą, gdyż póki co planowałem ATE+ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyż póki co planowałem ATE+ATE.

 

i to proponuje ci zakupić choć znam userów co także są zadowoleni z zimerków standardowych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako "normalny":p urzytkownik naszych dróg, polecam zastaw ATE. Jestem zadowolony sprawdza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Co do zestawu ATE+ATE to jestem pewien, że jest OK, bo taki mam teraz. Po prostu głośno myślę czy Zimmermann + ATE nie byłby lepszy. Może ktoś śmiga na takim zestawie lub ma wiadomości z pierwszej ręki jak się on sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ireneuszzuk

nie zgadzam się ,że TRW jest do bani założyłek tarcze i klocki tej firmy i jestem zadowolony ,samo przejęcie innej firmy przez TRW świadczy o tym ,iż firma się rozwija,co znaczy ,że sprzedaż musi mieć dobrą.Brembo i Ferodo popieram jeżdziłem na takim zestawie Hondą Civic 1.6 V-tec zachowywały się bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcialbym zapytac nie o firme tylko rozmiar tarcz na przod,ktore mam kupic do swojego auta.

Passat 1,9 TDI 110 KM sedan 1998 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie też chyba należy już wymienić tarczę hamulcowe z tego co zauważyłem również są one chyba jeszcze oryginalne. I czy są one firmy ATE ? bo nigdzie nie widzę wybitego napisu ATE tylko są znaczki VV i audi... I jak myślicie jakie tarcze i klocki będą dobre? myślałem o Ate + Ate. no ale nie weim czy u mnie akurat takie są. Obecnie klocki jakie mam to firmy TRW.

oznaczenie silnika AHU.

 

thum_6584853dfcfe6bd9.jpg thum_6584853dfcfe6bd9.jpg thum_6584853dff18ffa9.jpg thum_6584853e0106238d.jpg thum_6584853e02ae051a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

U mnie też chyba należy już wymienić tarczę hamulcowe z tego co zauważyłem również są one chyba jeszcze oryginalne. I czy są one firmy ATE ? bo nigdzie nie widzę wybitego napisu ATE tylko są znaczki VV i audi... I jak myślicie jakie tarcze i klocki będą dobre? myślałem o Ate + Ate. no ale nie weim czy u mnie akurat takie są. Obecnie klocki jakie mam to firmy TRW.

oznaczenie silnika AHU.

 

thum_6584853dfcfe6bd9.jpg thum_6584853dfcfe6bd9.jpg thum_6584853dff18ffa9.jpg thum_6584853e0106238d.jpg thum_6584853e02ae051a.jpg

Witam

Jako że mamy takie same samochody, to mam u siebie identyczną sytuację i również przymierzam się do wymiany.

Masz zacisk typu LUCAS a więc tarczę o wymiarach 280x22. Widoczna na Twoich zdjęciach tarcza to jeszcze oryginał z oznaczeniami VW i Audi (u mnie jest na niej nr 8E0615301P) nie jestem pewny kto robił wtedy oryginały ale bardzo prawdopodobne że również Lucas.

Oczywiscie można teraz zastosować nowy komplet ATE tarcze + ATE klocki:

-Tarcze ATE (standard) nr ATE 24.0122-0152.1

- Klocki ATE (standard) nr ATE 13.0460-2822.2

Można również zastosowac komplet "usportowiony" firmy ATE tzn. tarcze Power Discs i klocki Power Pads ale to oczywiście za odpowiednio wyższą cenę.

Tu jest link do ciekawego sklepu http://www.sklepmoto.pl/index.php

m.in. z częściami ukł. hamulcowych i odnośnikami do katalogów producentów części co pozwala na samodzielny szybki i bezproblemowy dobór.

Życzę powodzonka w wymianie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spotkał sie może ktoś z klockami na przód firmy "road house" ??

jak oceniacie te klocki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a spotkał sie może ktoś z klockami na przód firmy "road house" ??

jak oceniacie te klocki???

 

Danny87 ; Niestety nie, pierwszy raz słyszę o tym ''wynalazku'' , Kolego nie eksperymentuj na swojej kieszeni oraz bezpieczeństwie swoim i innych.Zaufaj sprawdzonym,znanym producentom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JurekW : to jakie polecasz klocki??? w miare rozsądnej cenie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JurekW : to jakie polecasz klocki??? w miare rozsądnej cenie;)

 

Ja w swoim Passku mam zamontowane oryginalne klocki, jest wiele firm godnych polecenia m.in. ATE , FERODO ,BREMBO i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności