Skocz do zawartości
gringo71

musze kupic klocki i tarcze

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest rada (oprócz wymiany na nowe) na piszczące hamulce, czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie czy moge do szmelcu czyli tarcz VW niby orginalnaych dolozcy klocki Brembo czy inne.Chodzi mi glownie o jakies leszej jakosci??? Z gory dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irek30,tak z ciekawosci coz to piszczace klocki? jaka firma ,zeby ktos z tubylcow sie tez nie poslizgnal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem autka. Nie wiem jakiej są firmy gdyż takie juz były założone. Ale auto było serwisowane więc części były z ASO. Jak się troche ociepli mam zamiar pogrzebać przy hamulcach więc wtedy zobacze jakie to są. No i tak się właśnie zastanawiałem czy jest jakaś możliwość zlikwidowania tego pisku przy hamowaniu. Zaglądałem z kanału i widać że klocki jak i tarcze są w bardzo dobrym stanie. Więc szkoda zmieniać wydawałoby się dobrych klocków czy tarcz. Może macie jakąś radę na ten feler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rady raczej nie ma,piszczy materiał z którego zrobiony jest klocek,trzeba wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie przykleję do tematu: czy takie klocki na tył są "pasujace" do mojego modelu? Bo jakieś male mi się wydają, a jak koło zdejmowałem, to wydawało mi sie, ze tam są większe :zdziwko:

 

EDIT//

Wiem, ze to są klocki na tył, bo na przód też mam. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stoneq

bo to jest tył :)) dzisiaj wymieniałem i tak wyglada u mnie tył :))

 

a przód to taki z zębem. ale mam TDI,i co silnik to inny rodzaj ;/ zalezy też od tego jakie masz zaciski (siodło) bo są różne np. Lucas albo Teves :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?JA mam 1.6 97 r ADP sil i jakie klocki do niego pasują na przód? Też czeka mnie wymiana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Palmer_fm

Też się dołączę z małym pytaniem.

Zrobiłem już 200 tyś i czas najwyższy na wymianę tarcz i przy okazji klocków.

Co proponujecie?

Kiedyś bym się nie zastanawiał i kupił LUCASa ale teraz ich części zeszły na psy.

 

- Tarcze BOSCH w serwisie zapewniają że b.dobre

- Zestaw z allegro Tarcze BREMBO i klocki FERODO

 

I czy warto zainwestować w tarcze wentylowane?

 

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje tarcze textar i klocki textar,niedawno zmieniłem i jestem bardzo zadowolony z efektów,co prawda nie z żywotności,ba jeżdzę na tym kompleciku dopiero jakieś 2 miechy ale hamują bardzo fajnie sporo lepiej niż dotychczasowy zestaw(brembo+ferodo)a polecił mi ten zestaw hha a wierzcie mi on wie co mówi

pozdrawiam

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Wroc

Ja latam na tarczach ATE i klockach textar(textar to klocki na pierwszy montaż), przejechałem na nich ok 20 000 km i jest ok. Słyszałem od gościa który handluje częściami że Brembo w tej zwykłej wersji (nie nawiercane)troszke się popsuły (tj jakość troszke spadła) i jest dużo zwrotów. Pisząc o wentylowanych pewnie miałeś na myśli nawiercane lub nacinane, poniewarz twój Pass ma już tarcze wentylowane "wewnętrznie" (tzn tarcza w przekroju poprzecznym ma w środkowej części kanał wentylacyjny wygląda to tak jak byś sklejił dwie tarcze z przerwą pośrodku). Jeżeli pytasz czy warto kupować tarcze nawiercane to wszystko zależy od tego jak jeździsz (tzn z jaką dynamiką). Jeżeli jeździsz bardzo dynamicznie (w palnik i hamulec) to napewno warto!! Tarcza nawiercana szybciej oddaje ciepło a co za tym idzie skuteczność h. nie spada tak szybko (drastycznie) po kilku ostrych hamowaniach. Pamiętaj o tym że jeżeli założysz tarcze nawier. to wypadałoby dać lepsze (czyt. bardziej miękkie)klocki. W takim wypadku napewno poprawisz skuteczność swoich h. tylko wiec że takie klocki zużywają się szybciej. A i jeszcze jedno jeżeli wybierzesz opcje "sport" to wypadałoby wymienić płyn hamulcowy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tarcza nawiercana szybciej oddaje ciepło a co za tym idzie skuteczność h. nie spada tak szybko (drastycznie) po kilku ostrych hamowaniach. Pamiętaj o tym że jeżeli założysz tarcze nawier. to wypadałoby dać lepsze (czyt. bardziej miękkie)klocki. W takim wypadku napewno poprawisz skuteczność swoich h. tylko wiec że takie klocki zużywają się szybciej.

 

Jestes w OGROMNYM BŁĘDZIE :dobani: klocki miekkie zarzna natychmiast tarcze nawiercane....dziwne ale wszystkie naprawde dobre klocki sa strasznie twarde...NIE UWAZASZ ZE TO DZIWNE :wpale:

 

a tarcze sie nawierca nie poto zeby sie lepiej chlodzily TYLKO po to zeby odprowadzaly gorace gazy ktore smaroja powierzchnie pomiedzy klockiem a tarcza tzw. zajwisko FADINGu.

 

ZIMMERMANN sport + ferodo DS na przod, a na tyl: ZIMMERMANN sport + ferodo no i plyn RBF600 i porzadne OPONKI toyo albo avon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem Tarcze ATE i klocki jakieś polskie! nie narzekam hamują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zestaw ATE tarcze i ATE klocki - wymiana całkiem nie dawno, i powiem że są oki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mamy to samo pobs

 

na następna wymiane planuje coś takiego: ZIMMERMANN sport + ferodo DS na przod, a na tyl: ZIMMERMANN sport :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszyscy piszecie o wyrobach ATE, Textar itd. a co sądzicie o tarczach i klockach Jurida? Ktoś to stosował i jakie ma zdanie o tych produktach. Osobiście miałem takie w poprzednim pasku B4 i było spoko, ale tam były niewentylowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiek

Wymienialem ostatnio klocki na Boscha - mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LukaszRospadek

Witam

 

Z tego co wyczytalem Jurid to Bosch.

 

A co sadzicie o klockach Meyle ?? Bylem na stronie niemiecka firma. Zakupilem takie i zobaczymy czy kasa w bloto czy tez nie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytalem Jurid to Bosch

 

A gdzie wyczytałeś? Bo na Bosch.de nie ma takiej informacji że Jurid jest w grupie Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności