Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cena porównywalna ,ale uważasz ,że te Dunlop SP są lepsze od Pirelli P7?

Pirelli to generalnie bardzo dobre opony. Miałem je w moim poprzednim autu (Mazda 323f BA) i nie mogłem na nie narzekać.

Gdybyś szukał nada opon, to aktualnie na Motointegrator.pl mają Dunlop SP Sport Blu Response w rozmiarze 205/55R16 w cenie około 267 zł/sztukę, oszczędzasz tam też u nich na transporcie (bo dostawa, odbiór w warsztacie partnerskim jest darmowa). Dunlopy wiadomo - rewelacyjnie się sprawdzają w każdych warunkach.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aktualnie cena Pirelli P7 na oponeo wynosi 251zł

a tu jeszcze troszkę taniej ( plus 20 zł kurier)

 

http://www.motostrada.pl/lista-opon/letnie/pirelli/205-55-r16#&&/wEXDgUKcGNrX1RzU2VMZQUBMAUIcGNrX1RzUHIFAjQ1BQhwY2tfU29QYQUCMTAFCnBja19Uc1ByRnIFATAFCnBja19Uc1NwSW4FATMFCHBja19Uc1NlBQExBQhwY2tfVHNSZQUD4pSkBQpwY2tfSXRQZVBhBQE1BQpwY2tfVHNQclRvBQEwBQhwY2tfU29EaQUBMQUIcGNrX0N1UGEFATEFDHBja19Uc1J1T25GbAUD4pSkBQpwY2tfVHNMb0luBQEwBQhwY2tfVHNTaQUDMjUytB5u0qggZIioC3JckCMMAcuXVs4=

Edytowane przez pitutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 tygodnie temu Micheliny Energy Saver 205/55/R16. Więcej minusów niż plusów:

 

- wysokość bieżnika nowej opony to 6,5mm. Kiedyś to się kupowało dobre używki z takim bieżnikiem...

- na suchym w zakrętach trzymają nędznie, stare 15 letnie zimówki nie były gorsze od nich

 

+ dobrze tłumią nierówności, są ciche

+/- - zużycie paliwa jak na zimówkach, nie wiem gdzie ta zaoszczędzona energia.

 

Zdecydowanie lepiej jeździło mi się na Dunlopach Bluresponse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem 3 tygodnie temu Micheliny Energy Saver 205/55/R16. Więcej minusów niż plusów:
Nie ma dziwne. To są za delikatne opony do takiej ciężkiej krowy jak passat. Jeśli michałki to najlepiej pilot sport

 

Na oponeo jest teraz promocja na oponki vredestein ultrac sessanta 235/40/18. 440 za szt. Sporo osób na forum (w tym ja) jeździ na tych oponkach i bardzo sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zimowych oponach tez musiałem coś kupić bo stare byly juz mocno wyeksploatowane. Chcialem kupić Energy Saver ale oponiarz odradzil i polecił michelin primacy 3. Kulam się na nich juz z miesiąc i sądzę ze warto. Cicho, przyczepnie i o dziwo oszczednie. Na calym baku robię około 150 km więcej, niż na poprzednich letnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę bardzo polecić opony Dunlop Bluresponse, założyłem rozmiar 205/55/r16 91V bo na zimowych lepiej mi się jeździło niż letnich 215 w dodatku nie ząbkowały 205-tki. Opony są bardzo ciche (zupełnie inna klasa auta), kochają zakręty (chcesz wjeżdżać coraz szybciej) lubią prędkość, co ciekawe zasięg auta zwiększył się o 300km z 1200km na 1500km.

Edytowane przez kondziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgadzam sie z opinią co do Michelin Pilot-ow. Jezdze już na nich trochę i zarówno na mokrym jak i suchym trzymają się pięknie. Na zakrętach nie czuć by choć trochę się uginala. Minus taki że drogie[emoji14]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w czym ona jest świetna ? Na Allegro jest aukcja z kompletem za 992 zł użytkownik sciontc.

 

Od kilku dni czytam różne fora, testy bo szukam właśnie dwóch opon 205/55/16 91V

 

Wybrałem takich kandydatów:

 

1. DUNLOP SP SPORT BLURESPONSE

2. Bridgestone Turanza T001

3. Fulda Ecocontrol HP

 

Interesuje mnie miękka i bardzo cicha opona. W Pasku mam Turanza ER300 i pomimo tego, że są twarde to są ciche. Ciężko mi się zdecydować. Dużo osób kupuje te Dunlopy czy one są naprawdę ciche ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja finalnie kupiłem Uniroyal RainSport 3, choć również zastanawiałem się nad Dunlop BlueResponse. Jak narazie jestem zadowolony :-) do tego udało mi się kupić opony z indeksem V (240 km/h) w cenie tych z indeksem H (210 km/h)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby w czym ona jest świetna ? Na Allegro jest aukcja z kompletem za 992 zł użytkownik sciontc.

 

Od kilku dni czytam różne fora, testy bo szukam właśnie dwóch opon 205/55/16 91V

 

Wybrałem takich kandydatów:

 

1. DUNLOP SP SPORT BLURESPONSE

2. Bridgestone Turanza T001

3. Fulda Ecocontrol HP

 

Interesuje mnie miękka i bardzo cicha opona. W Pasku mam Turanza ER300 i pomimo tego, że są twarde to są ciche. Ciężko mi się zdecydować. Dużo osób kupuje te Dunlopy czy one są naprawdę ciche ?

 

Kup cztery Dunlopy dokładnie takie jak napisałeś, będziesz zachwycony.

 

Ps. Stawiasz piwo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na zakup opony Fulda SportControl w rozmiarze 235/45 R17 94Y

i jestem miło zaskoczony, ponieważ zastanawiałem się jeszcze nad Barumami i Uniroyalami. Mam nadzieję, że

dokonałem słusznego wyboru ponieważ sprawdziły się już w kilku aspektach: są ciche nawet przy prędkościach

powyżej 200km/h, pewnie się trzymają drogi przy szybkich zakrętach i co bardzo ważne a ostatnio się sprawdziło

pewne również na mokrym - na początku podchodziłem do tej kwestii z dużą dozą ostrożności, a powoli daję im

co raz to większy kredyt zaufania. Domyślam się że w tej cenie Barum, czy Uniroyal nie byłyby gorsze, a może i lepsze -

mimo to liczę, że na dłuższą metę opony się sprawdzą i okażą dobrym zakupem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam Hankook Kinergy Eco K425, śmigam na takich w rozmiarze 205/55/r16 i po 2000 km jestem bardzo zadowolony - ciche, dobrze trzymają się asfaltu, a co do spalania to status quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowałem się na zakup opony Fulda SportControl w rozmiarze 235/45 R17 94Y

i jestem miło zaskoczony, ponieważ zastanawiałem się jeszcze nad Barumami i Uniroyalami.

 

Przyznam, że nie rozumiem.

Zaskoczony jesteś tym, że kupiłeś inne opony niż te o których myślałeś :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że nie rozumiem.

Zaskoczony jesteś tym, że kupiłeś inne opony niż te o których myślałeś :lol

 

Myślałem o tych ale sugerowano mi jeszcze tamte. Mile zaskoczony jestem tymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Michelin Primacy 235/45 R17. Planuje zakup nowych opon letnich, pozostac przy tych samych wymiarach? Czy zmienic na jakies inne? Moze innej firmy sa lepsze?

Edytowane przez michal2-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dunlop SP sport maxx. Testuje je w tym sezonie i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o trakcje i trzymanie to pierwsza klasa. Radzą sobie z dużym jak by nie było samochodem bardzo dobrze. Wiadomo pasat do łamania praw fizyki sie nie nadaje ale można troszkę szybciej przejechać ostrzejszy winkiel. Hamowanie jak na razie testowałem raz tak awaryjnie (ktos mi wyjechał) i tu tez pochwała. Nie miałem okazji jechac w jakiejs ulewie wiec nie wiem czy dobrze wode odprowadzają. Ale po deszczu jest ok. Przy starcie ciezko zmusic je do uślizgu. Są ciche i miekkie co za tym idzie szybciej sie zużyją. Ale cos za cos. Ja wole troche mniej pojeździć ale pewnie. Miałem takie twarde laczki na starym samochodzie to była tragedia. U mnie lataja w rozmiarze 225/35 19. Spalanie tez sie nie zmieniło praktycznie (minimalnie na plus) wzgledem zimówki na co pewnie opona wpływu nie miała wiekszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Zeby nie zasmiecac forum podepne sie pod ten temat. Potrzebuje porady w sprawie opon.

Mój Passat to 3BG z silnikiem 1.6

Planowałem nic nie modzic przy aucie i cos mi nie wychodzi. najpierw wpadło radio 2 din a teraz felgi 17` :-D

Sa to ori VW takie jak w linku:

http://olx.pl/oferta/oryginalne-vw-17-5x112-vw-golf-v-vi-passat-b6-touran-CID5-IDadSgb.html#7745ff2799

Problemem jest to ze auto jeździ na taxi wiec musze zachowac maksymalny komfort.

 

Nie moge sobie pozwolic na obnizenie, nie załoze tez opon 225 ze wzgledu na silnik.

Oczywiste jest ze nie osiagne wygladu mega kocura ale ten wzór zawsze mi sie podobał i nawet na baloniastej oponie bedzie lepiej niz na aktualnych 15` z kołpakami.

 

Myslałem o oponie 205/55/17. Co myslicie?? Felgi maja tylko 7j wiec nie bedzie naciagu, bardziej sie martwie czy tak wysoka opona nie bedzie obcierała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to ori felgi Phoenix od b5, a nie od golfa czy b6. Zamiennikiem opony 225/45 R17 jest 205/50 R17. Jak założysz 205/55 to licznik będzie przekłamywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze w 99% po miescie wiec przy predkosciach jakie rozwijam przekłamanie bedzie pewnie niewielkie.

Bardziej sie martwie o komfort jazdy niz o przekłamanie licznika. Wiem ze nie bedzie jak na 15` ale tez nie chce jeździc jak na taborecie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności