Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo coś za coś, albo dobre osiągi i większe zurzycie albo słaba przyczepność i długie użytkowanie. Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkąd kupiłem passka miałem zamiar kupić opony Continental ContiEcoContact 205/55/R16, ale ostatnio słyszałem kilka pozytywnych opinii na temat Dunlop SP Sport Blueresponse 205/55/R16. Cena podobna 300zł+ i sam już nie wiem którą brać. Z jednej strony chciałbym, żeby opona była cicha, codziennie jeżdżę obwodnicą średnio 120km/h i chciałbym, żeby chociaż do tej prędkości opona była cicha. Druga sprawa to zakręty w które zazwyczaj wchodzę dynamicznie, a trzecia to jazda po mokrym. Wiadomo, że nie będę się trzymał na zakrętach jak przyklejony jeżeli wjadę jakąś super prędkością. Pod względem oporów toczenia to Conti o indeksie V ma klasę A, ale wydaje mi się, że klasa B też nie jest zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy

 

i tak 90% mozliwosci opon nie jetescie w stanie pouzywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty to akurat wiesz , chwała Ci za to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak 90% mozliwosci opon nie jetescie w stanie pouzywac

nie każdy jeździ jak emeryt, część kierowców potrafi wykorzystać odpowiednio opony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do jazdy na mokrym, głośności i trzymania w zakrętach to mogę polecić goodyear efficient grip performance. Ze spalaniem przy normalnej jeszcze nie dziadkowej jeździe można zejść do 5-5.2 (1.9 130km). Cicha, dobrze się klei do asfaltu na suchym i mokrym. Jedyny minus że dość szybko się zdziera bo na ok 12kkm poszło blisko 1.5mm na przedniej osi ( dlatego też musiałem je dodatkowo wyważać w lecie), a jeżdżę raczej spokojnie, przy butowaniu zeszłoby z pewnością więcej.

 

P.S. dunlop sp sport są twarde-słabo z komfortem i nie grzeszą też przyczepnością ( sprawdzone na A6 C6 3.0 TDI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. dunlop sp sport są twarde-słabo z komfortem i nie grzeszą też przyczepnością ( sprawdzone na A6 C6 3.0 TDI)

Zależy które bo spotr maxx rt kleją sie dobrze. O komforcie nie moge napisać bo 35 profilu to wyklucza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak z ich trwałością bo zastanawiam się nad nimi ale w rozmiarze 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne letnie opony (sava intensa hp) mój mechanik nazwał kartoflakami :) Po zimie trzeba kupić coś świeżego bo stare już się nadają tylko do upalenia, niby deszczowe ale nie trzymają kompletnie na mokrym. Po przeczytaniu internetów, forów itp itd postanowiłem wybrać dunlop sp sport bluresponse. Niestety mam felgi 15" i opony 195/65 i tutaj bieżnik dunlopa nie ma paska prowadzącego po środku, ale za to etykiety B, A i 68dB oraz zachęcająca cena 200zł/szt. Niestety wulkanizator mi je odradza, bo twierdzi, że są problemy z wyważeniem, z jakością wykonania, ząbkowaniem. Poleca z kolei hankooka w cenie 174zł. Mówił, że są świetnie wykonane, nie ma problemów z wyważeniem i ząbkowaniem. Jednakże czytałem na forach, że te koreańskie gumy potrafią ginąć w oczach. Robię 20kkm rocznie, większość latem i chciałbym polatać 3-4 sezony na nich. Miał ktoś kłopoty z dunlopem i ewentualną reklamacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem Dunlopa Blue Sport (205/55/r16) dobra opona ale zapomnij o 60k. Km u mnie po 34k. Km wymieniłem na Hankook... Mogę jedynie napisać że nie różni się dużo od Dunlopa. O przejechaniu 50k. Km I więcej możesz zapomnieć, jak opona dobrze się trzyma to i szybko się zużywa...

 

Z tym przebiegiem jest to rzecz w miarę zrozumiała. Opony które się nie zużywają najnormalniej w świecie się nie kleją więc coś za coś. U Ciebie pewnie zużycie było też trochę inne z uwagi na ciężki motor z dużym momentem i z pewnością po wirusie na jakieś 130km i 320niutów. U mnie puste 1.8 więc nie ma czym zjadać opon, a fanem piszczenia przy ruszaniu nie jestem :) przyjmując jakieś 12-14kkm na sezon letni powinienem 3 lata pojeździć, z dobrymi wiatrami może nawet 4.

Nie czujesz gorszej trakcji na tych hankookach na mokrym? Nie są jakieś głośniejsze? Zużycia pewnie jeszcze nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o doradzenie mi jakie zakupić letnie oponki do mojego paska. Dotychczas w lecie jeździłem na pirelli, były super, ale obecnie na tę markę to nie mam kaski, a mus wymienić.

 

ale jaki wymiar opon 16 czy 15 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jaki wymiar opon 16 czy 15 ?

 

 

Jesteś zainteresowany odpowiedzią na 1 post w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z tymi oponkami: Uniroyal Rainsport 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne oni zarówno na suchym jak i na mokrym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z trwałością i ząbkowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie RainExpert to wytrzymały 6 sezonów i jeszcze miały jakieś 3-4 mm. Nie wyząbkowały się. Kolega ma Rain Sport 3 i śmiga dwa sezony.i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem zwykłe RainExperty i byłem zadowolony i dlatego teraz nad sportami się zastanawiam ale w rozmiarze 205/55/16. Dzieki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jeszcze ofertę Hankook Ventus Prime3 K125 w bardzo dobrej cenie tylko ciekawe jak one się zachowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z tym styczności wiec nie pomogę.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Chociaż ja bym wolał Uniroyal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności