Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

tak tak, dzisiaj po pracy troche posiedziałem przy samochodzie i pogrzebałem. Modułu komfortu nie sprawdzałem dokładnie bo przez mrozy cała podłoga zmarzła i wykładzina jest strasznie sztywna, nie ma możliwości odchylenia jej. Zaraz po kupieniu rozbierałem wykładzine i szukałem modułu, tak jak wspominałem znalazłem tylko wtyczkę do modułu (jedną), twierdzę że jest to wtyczka do modułu komfortu ze względu na to że na wiązce kabli jest guma charakterystyczna dla tych kabli które wchodzą do plastikowej czarnej skrzyneczki w któej jest moduł.

 

Dodam jeszcze że podświetlanie przycisków szyb nie działa, nie działają również na konsoli na drzwiach przyciski do otwierania i zamykania wszystkich drzwi oraz nie działa przycisk zabezpieczenia rodzicielskiego. Przyciski od czterech szyb działają poprawnie.

 

Co do wcześniejszej wypowiedzi przyznaje Kajosowi rację, powinienem zacząć od podstaw a nie ładować się odrazu na forum i pytać o takie sprawy nie sprawdzając podstaw.

 

Dzisiaj pobawiłem się trochę miernikiem i sprawdzałem napiecie przy światłach. Na drogowych napięcie w lampie normalnie jest, tak wskazuje miernik, ale żarówka nie świeci. Wcześniej sprawdzałem już żarówki czy są dobre i wszystko było ok, jutro kupię nowe żarówki i wymienie, może akurat coś nie tak z żarówkami a ja szukam niepotrzebnie głębiej.

 

Rozebrałem wczoraj podsufitkę żeby sprawdzić dlaczego nie działają światła nad drzwiami. Zobaczyłem że ktoś zrobił to wszystko na "partyzanta", do lampek podłączone są tylko trzy kable, reszta poucinana, przez co światła świecą tylko po przełączeniu przełącznika, nie działają natomiast po otworzeniu drzwi, w ogóle nie reagują.

 

Ciekawi mnie jeszcze sprawa tego centralnego i lusterek, dlaczego nie działają.

 

A co do rozładowanego akumulatora to co szkodzi sprawdzić czy świecą światła kiedy napięcie na akumulatorze jest jeszcze w granicach 10v, żarówki działają więc sprawdzać można.

 

Dzięki za takie zainteresowanie moim przypadkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w takim razie przewody miedzy drzwiami a kabina

bo tam zasilanie do tego wszystkiego idzie

miedzy innymi jak oczywiscie mikrowlaccznik w drzwiach dziala to tez na podsufitowke tam tedy nie pojdzie prad

 

aha z tego co wyczytalem gdzies kiedys na forum to byly 2 typy modulu konfortu

na 1 lub na 2 wtyczki

 

aha

sprawdz bardzo dokladnie bezpieczniki

mi jak kiedys podlaczalem klape tylna (bo musialem przerabiac bo zmienilem na poliftingowa) zrobilem zwarcie

okazalo sie ze bezpiecznik sie przepalil ale tak ze nie bylo widac:jasne

a objawy jake wtedy mial to

brak zamykania/otwierania wszystkich szyb przyciskami ale :oszit na kluczyk w klamce moglem zamykac/otwierac

tak samo na pilota nie dzialal central,na kluczyk w klamce dzialalo

nie pamietam dokladnie ktory to bezpiecznik ale chyba 14:hmmjak dobrze pamietam

wtedy niepotrzebnie rozbieralem pol auta lacznie z modulem komfortu-u mnie bylo tam suchutko i tak czysto jakby nikt nigdy nie zagladal

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tak, dzisiaj po pracy troche posiedziałem przy samochodzie i pogrzebałem. Modułu komfortu nie sprawdzałem dokładnie bo przez mrozy cała podłoga zmarzła i wykładzina jest strasznie sztywna, nie ma możliwości odchylenia jej. Zaraz po kupieniu rozbierałem wykładzine i szukałem modułu, tak jak wspominałem znalazłem tylko wtyczkę do modułu (jedną), twierdzę że jest to wtyczka do modułu komfortu ze względu na to że na wiązce kabli jest guma charakterystyczna dla tych kabli które wchodzą do plastikowej czarnej skrzyneczki w któej jest moduł.

 

Dodam jeszcze że podświetlanie przycisków szyb nie działa, nie działają również na konsoli na drzwiach przyciski do otwierania i zamykania wszystkich drzwi oraz nie działa przycisk zabezpieczenia rodzicielskiego. Przyciski od czterech szyb działają poprawnie.

 

Co do wcześniejszej wypowiedzi przyznaje Kajosowi rację, powinienem zacząć od podstaw a nie ładować się odrazu na forum i pytać o takie sprawy nie sprawdzając podstaw.

 

Dzisiaj pobawiłem się trochę miernikiem i sprawdzałem napiecie przy światłach. Na drogowych napięcie w lampie normalnie jest, tak wskazuje miernik, ale żarówka nie świeci. Wcześniej sprawdzałem już żarówki czy są dobre i wszystko było ok, jutro kupię nowe żarówki i wymienie, może akurat coś nie tak z żarówkami a ja szukam niepotrzebnie głębiej.

 

Rozebrałem wczoraj podsufitkę żeby sprawdzić dlaczego nie działają światła nad drzwiami. Zobaczyłem że ktoś zrobił to wszystko na "partyzanta", do lampek podłączone są tylko trzy kable, reszta poucinana, przez co światła świecą tylko po przełączeniu przełącznika, nie działają natomiast po otworzeniu drzwi, w ogóle nie reagują.

 

Ciekawi mnie jeszcze sprawa tego centralnego i lusterek, dlaczego nie działają.

 

A co do rozładowanego akumulatora to co szkodzi sprawdzić czy świecą światła kiedy napięcie na akumulatorze jest jeszcze w granicach 10v, żarówki działają więc sprawdzać można.

 

Dzięki za takie zainteresowanie moim przypadkiem ;)

 

Nie chce się wcinać KAJOSOWI ale ja nigdy nie grzebałbym dalej bez wyjaśnienia sprawy samego modułu. Moduł odpowiada za wszystkie usterki które występują u Ciebie-pomijając oczywiście światła drogowe.Pisałeś że znalazłeś tylko wtyczke i kable od modułu-modułu brak.Moduł z jedną wtyczką to chyba 1JO959799Q lub bez litery,te moduły w passatach przed liftem różnią się literą na końcu i

i w tym problem że te moduły chyba nie obsługiwały pilotów.Ty piszesz że zamki "reagują na pilota", i teraz pytanie -z czym gada twój pilot.Czy ktoś zmienił moduł na taki który działa z pilotem i przeniósł go gdzie indziej,czy dołożył coś nie fabrycznego.Najlepiej jakbyś strzelił kilka fotek pilota ,wtyczki od modułu i pociętych kabli.Oczywiście posprawdzaj jak pisze KAJOS kable w przelotkach drzwi, ale co dalej będziesz zdejmował boczki wszystkich drzwi , sprawdzał czy dochodzi prąd do zamków, a może jeszcze wymiana wszystkich mikrowłączników.To przecież sporo dłubania,nie wykluczam ze to Cie nie czeka. Ale bez wyjaśnienia sprawy samego komfortu ja nie zaczołbym grzebać dalej, bo jak wynika z twoich opisów to jest za dużo niejasności.

Jeżeli się myle to nich ktoś znający lepiej temat mnie poprawi.Może poszperaj na forum o modułach na jedną wtyczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce się wcinać KAJOSOWI ale ja nigdy nie grzebałbym dalej bez wyjaśnienia sprawy samego modułu. Moduł odpowiada za wszystkie usterki które występują u Ciebie-pomijając oczywiście światła drogowe.Pisałeś że znalazłeś tylko wtyczke i kable od modułu-modułu brak.Moduł z jedną wtyczką to chyba 1JO959799Q lub bez litery,te moduły w passatach przed liftem różnią się literą na końcu i

i w tym problem że te moduły chyba nie obsługiwały pilotów.Ty piszesz że zamki "reagują na pilota", i teraz pytanie -z czym gada twój pilot.Czy ktoś zmienił moduł na taki który działa z pilotem i przeniósł go gdzie indziej,czy dołożył coś nie fabrycznego.Najlepiej jakbyś strzelił kilka fotek pilota ,wtyczki od modułu i pociętych kabli.Oczywiście posprawdzaj jak pisze KAJOS kable w przelotkach drzwi, ale co dalej będziesz zdejmował boczki wszystkich drzwi , sprawdzał czy dochodzi prąd do zamków, a może jeszcze wymiana wszystkich mikrowłączników.To przecież sporo dłubania,nie wykluczam ze to Cie nie czeka. Ale bez wyjaśnienia sprawy samego komfortu ja nie zaczołbym grzebać dalej, bo jak wynika z twoich opisów to jest za dużo niejasności.

Jeżeli się myle to nich ktoś znający lepiej temat mnie poprawi.Może poszperaj na forum o modułach na jedną wtyczke.

 

Właśnie pilot od centralnego nie jest oryginalny, oryginalny w ogóle nie działa, dołaczony do kluczyków był inny pilot, który nie wygląda na oryginalny.

 

Dzisiaj passat poszedł do mechanika na kilka dni wic nie mam narazie możliwości podłubania w nim. Mechanik powiedział że jak upora się z silnikiem to weźmie się za elektryke bo też się tym zajmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jak wynika z twoich opisów to jest za dużo niejasności.

Jeżeli się myle to nich ktoś znający lepiej temat mnie poprawi

Dokładnie... Musisz kolego najpierw właśnie uporządkować ten komfort.... Powiem Ci szczerze że jeśli ktoś tak poprzerabiał tam wszystko to współczuję Ci serdecznie w pracach.... bo nie ma nic gorszego jak poprzerabiane instalacje i poprawianie po "fachowcach"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł z jedną wtyczką to chyba 1JO959799Q lub bez litery,te moduły w passatach przed liftem różnią się literą na końcu i

i w tym problem że te moduły chyba nie obsługiwały pilotów.

.

 

Moduly na jedna wtyczke to tez z numerami zaczynajacymi sie na np: 3B0 959 799 A ,itd.itp.Przed kupnem proponuje sprawdzic to dokladnie bo inny niz ten co miales nie bedzie dzialal poprawnie.Ja tez kupilem paska bez modulu centralny,domykanie szyb z kluczyka i pare innych funkcji dzialalo,brak bylo kompletnego podswietlenia wewnatrz,wlacznie z przyciskami w drzwiach,sterowania i podgrzewania lusterek,sygnalizaci pozpostawionych swiatel,nie dzialaly szyby itd.

 

(brak polskich znakow w laptopie za niedogodnosci z gory przepraszam ;-) )

Edytowane przez maciares83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes156 ja tego problemu nie mam, ja tylko próbuje pomoc Vakosowi...

 

---------- Dodano o 22:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:47 ----------

 

Maciares83 tak z ciekawości -w jakich rocznikach passatów b5 te moduły komfortu montowali.

03B 959 799 A ?....

Edytowane przez galazka6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezes156 ja tego problemu nie mam, ja tylko próbuje pomoc Vakosowi...

 

---------- Dodano o 22:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:47 ----------

 

Maciares83 tak z ciekawości -w jakich rocznikach passatów b5 te moduły komfortu montowali.

03B 959 799 A ?....

 

W moim przypadku jest to rocznik 97 zielone zegary,dokladnie od ktorego rocznika do kiedy nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno byc 3B0 nie 03B

3B0 959 799 A jest w passatach przed liftem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezes156 ja tego problemu nie mam, ja tylko próbuje pomoc Vakosowi...

Wiem, wiem zacytowałem Ciebie w sensie na potwierdzenie że dobrze prawisz ale wiem że odebrane to zostało że pisze to do Ciebie... ;) Sorry... ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczołbym od modułu komfortu.bo troche za dużo u ciebie tych cudactw się dzieje.Sprawdz dokładnie sam moduł ,wiązkę kabli idącą od modułu,

czy jest sucho .Nawet jakby to ładnie wyglądało to przy progu rozbebesz tą wiązkę która jest fabrycznie zaizolowana.Są tam kable łączone ,sprawdż je dokładnie.Jakby co to połącz to wszystko porządnie a napewno sporo problemów ci zniknie.Dalszym etapem mogą być mikrostyki w drzwiach,ale narazie spróbuj z modułem komfortu.PS...moduł jest pod wykładziną pod nogami kierowcy-możesz troche poluzować siedzenie i odchylić do tyłu.Może odłącz dokładany alarm .Napisz o postępach to pomyślimy................

 

sprawdziłem dziś moduł komfortu u siebie, na początku powiem, że wszystko wygląda super, sucho pod wykładziną, wiązki kabli suche, całe w koszulkach, co jakiś czas izolowane czarną mocną fabryczną taśmą, a nie w całym oplocie. Problemem jest pogoda, -15 stopni co nie pozwala na dokładne zaglądnięcie w moduł. Musiałbym wymontować fotel, żeby dokładnie tam zajrzeć, ale to co udało mi się zobaczyć przez odchylenie wykładziny to tak jak napisałem wyżej. Dużo osób pisze o tym mikrostykach, są one w zamkach czy jest na wiązkach kabli do zamka? Bo może i to jest przyczyną, ale teraz pytanie, siadły mikrostyki we wszystkich zamkach, w drzwiach w których nie wysuwa rygla i jak sprawdzić te mikrostyki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno byc 3B0 nie 03B

3B0 959 799 A jest w passatach przed liftem

Masz rację błąd w literówce poprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam taki problem chyba związany z modułem komfortu a mianowicie w czasie jazdy zaświeciły mi się wewnątrz lampki myślałem ze drzwi są niedomknięte wiec zamknąłem jeszcze raz i przestało działać zamykanie od środka, dopiero po jakimś czasie można zamknąć samochód z pilota i wszystko działa zamykanie światła itd., ale po odpaleniu słychać reakcję zamków i przestaje działać zamykanie od środka i z kluczyka.

Macie morze jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie a mianowicie sciagłem jakis czas temu program polski VAG 4.9 , dzis wszedłem w moduł komfortu i wyskoczyly mi takie błedy jak : 943 , 944 czyli podgrzewanie lusterek brak osprzetu/ nie zwiazane ze sprzetem . Więc o co chodzi? ze maty sie spaliły i nie grzeja? dodam ze wyskoczyl mi rowniez jakis błąd zwiazany z magistrala CAN . Jak sprawdzić najszybciej czy mam szyne CAN bo nie ukrywam ze myslalem nad zmiana licznika z 3bg. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz CAN

 

pastuchy mialy od 99 roku CANy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz wiem bo wyjalem licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie kolegi mianowicie:

wyskoczyly mi takie błedy jak : 943 , 944 czyli podgrzewanie lusterek

u mnie jeszcze pojawiły się błędy:

1329 (cały czas ten sam) Magistrala CAN w trybie awaryjnym

1333 Sterownik drzwi lewych tylnych

930 Mechanizm zamka centralnego, drzwi lewe tylne.

Powiedzcie mi czy to jest wina modułu komfortu ???

Zamek tylnych lewych drzwi w których są błędy jest nowy i działa....Czasem po prostu muszę 2 razy nacinąć guzik centralnego żeby się otworzył bo za pierwszym go nie otwiera. A poza tym wszystko ok. Jak wcześniej pisałem nie miga dioda przy ryglu kierowcy ale to pewnie z powodu błędu 1329??Czy może to siłownik centralnego szaleje??Powiem że jak kupiłem autko to te właśnie drzwi były całkowicie zaryglowane. No i co z tymi lusterkami??To już chyba na pewno wina modułu??Wystarczy przelutować kable w module??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do drzwi to mialem dokladnie te same błedy . Weź otwórz drzwi tylne lewe i miedzy drzwiami a karoseria masz taka gume co ida przewody od drzwi , wez ja ściagnij i zobacz jakie masz przewody czy ktorys nie jest urwany , bo wlasnie tam sie lubi urywac, albo tak jak u mnie poprzedni wlasciciel tylko na szybko taśma posklejal i sie zwierało i wariowalo.Polutowałem to wszystko tak jak ma byc i błedów nie ma . Ale od lusterek zostaly , wiec chyba maty spalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec chyba maty spalone.

Kurde no ale właśnie dziwne że obydwie??Jakby jedno było spalone to spoko ok... Ale obydwie maty poszły??

Sprawdzę w tej gumie(dzięki za podsunięcie pomysłu)... wiem że tam często się to przełamuje bo w golfie tez to przerabiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właczanie lusterek masz przez przycisk od podgrzewania tylnej szyby . Pewnie jak sprawdzales bledy to miales wlaczony przycisk i ci wyskoczylo , chyba ze cos jest nie tak z włącznikiem od tylnej szyby w co watpie .A ogrzewanie tylnej szyby ci dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności