Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje kupić moduł komfortu i znalazłem coś takiego że musi być zgodne oznaczenie koloru czy coś takiego, o co chodzi?

Nie wystarczy że kupie z tym samym numerem części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje kupić moduł komfortu i znalazłem coś takiego że musi być zgodne oznaczenie koloru czy coś takiego, o co chodzi?

Nie wystarczy że kupie z tym samym numerem części?

Wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany wyskakuje mi błąd 01329 czyli moduł komfortu w trybie awaryjnym. Ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody Can do sprawdzenia. Kolor pomarańczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przypne się pod temat mam Passata b5 FL AVF oto mój problem mam autoalarm i pilot scyzoryk z przyciskami po rozbrojeniu alarmu pilotem otwieraja się tylko drzwi kierowcy reszta zostaje zamknięta dopiero po naciśniecu guźika otwarcia drzwi w srodku drzwi się wszystkie otwierają dodatkowo po odłączeniu modułu komfortu drzwi wszystkie się otwierają otwieram pilotem z auto alarmu dodatkowo nie działa mi wogóle pilot od auta wg nie idzie otwierac zamykać itp brak komunikacji dioda mruga dodatkowy pilot też nie działa i niestety nie wiem co jest grane proszę o pomoc. Jeśli źle napisałem nie w tym dziala itd to z góry przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przypne się pod temat mam Passata b5 FL AVF oto mój problem mam autoalarm i pilot scyzoryk z przyciskami po rozbrojeniu alarmu pilotem otwieraja się tylko drzwi kierowcy reszta zostaje zamknięta dopiero po naciśniecu guźika otwarcia drzwi w srodku drzwi się wszystkie otwierają dodatkowo po odłączeniu modułu komfortu drzwi wszystkie się otwierają otwieram pilotem z auto alarmu dodatkowo nie działa mi wogóle pilot od auta wg nie idzie otwierac zamykać itp brak komunikacji dioda mruga dodatkowy pilot też nie działa i niestety nie wiem co jest grane proszę o pomoc. Jeśli źle napisałem nie w tym dziala itd to z góry przepraszam

Tak to chaotycznie napisałeś że nie wiadomo o co chodzi ,ale jeśli masz włączone otwieranie selektywne to zawsze jednokrotne wciśnięcie przycisku otwarcia na pilocie otworzy tylko drzwi kierowcy a dwa razy otwiera wszystkie drzwi a z tym komfortem to nie wiem o co chodzi po co go odpinasz ?jeśli sie nie mylę to po odpięciu komfortu musisz po ponownym podpięciu zakodować pilota inaczej nie będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problemik :/ wczoraj nad ranem jeszcze wszystko grało i buczało dojechałem do pracy wysiadłem z auto zamknąłem drzwi włączyłem alarm wszystko ładnie zaskoczyło i zadowolony oddaliłem się od auta, po skończonej robocie zmęczony chciałem jak najszybciej dojechać do domu a tu ZONK ;/ nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem ani fizycznie ani alarm nie reaguje do tej pory otwierałem pilotem drzwi nigdy fizycznie co tez mnie zirytowało ze kluczyk nie pasuje do drzwi ale chodzi tu o pilot dioda na kluczyku pali się (niedawno wymieniałem baterie bo łapało z 1m po wymianie baterii dalej łapie z około 1m) ale dioda na drzwiach już się nie pali i teraz nie wiem co mam robić i oco tu chodzi, mieszkam w innej miejscowości niż pracuje auto musiałem zostawić na parkingu przed robotą ,ma ktoś jakiś pomysł co mogło się zje&%$*&^%$ ??? nie mogę się dostać do auta podejrzewam ze będę musiał otwierać drzwi "awaryjnie" ale co dalej ? miał ktoś podobny problem ? jeśli tak prosił bym o pomoc z góry dzięki

 

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pilot lapal z tak malej odleglosci to mogl wyzionac ducha. mruganie diody to jedno a wysylanie silnego sygnalu to drugie.

co do otwierania to albo ktos grzebal wczesniej i masz mieniony zamke/stacyjke albo zamek jest tak zabrudzony ze zapadki w srodku nie pracuja prawidlowo. probowales przez bagaznik otworzyc?

odradzam kombinacje z ciagnieciem klamki wewnetrznej drutem bo to nic nie da. passaty maja dead locki. nie otworzysz tak auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam tylko jeden kluczyk i pasuje tylko do stacyjki do bagażnika i drzwi już nie pasuje :/ lol? martwi mnie dioda na drzwiach która po włączeniu alarmu się świeciła a teraz się nie świeci ,co do zamku to kiedyś "ktoś" :) zostawił w stacyjce kluczyk i zamknął wszystkie drzwi i alarm się uzbroił drzwi pozamykały wezwałem speca od otwierania drzwi no i on się męczył z tym trochę czasu aż w końcu otworzył ale nie sprawdzałem po tej akcji czy fizycznie mogę otworzyć drzwi w sumie to i przed tym nie sprawdzałem od kupna auta było ono otwierane tylko pilotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucięta wtyczka w klapie może być powodem dla którego moduł jest w stanie awaryjnym? Nie pokazywało mi tego na vagu.

To ta wtyczka:

CAM01158.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam problem prawdopodobnie z modułem. Chodzi o to, że gdy chcę zamknąć lub otworzyć samochód z pilota to często zostaje włączona lewa strona kierunkowskazów. Jest to o tyle męczące, że czasem muszę stać i 10 razy zamykać i otwierać samochód by nie został świecący się kierunkowskaz. Myślicie, że to może być wina modułu?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może być wina modułu?
Tak, usterka leży w module, a właściwie w przekaźniku znajdującym się na płycie tego sterownika (styki przekaźnika "sklejają się").

Proponuję wymianę wadliwego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Nie działaja mi lusterka elektryczne + ogrzewanie . Dodatkowo podczas odtwierania dzwi kierowcy nie wyświetla sie informacja o odtwarciu drzwi ( oraz brak oświetlenia wew.) .Braku sygnału o zostawieniu na światłach.

 

Dzwi samoczynnie zamykaja sie po kilku sekundach pomimo ze są odtwarte ?

 

Proszę o pomoc co moze byc przyczyna tych wariacji elektrycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pewnie odeślecie mnie do wyszukiwarki, ale straciłem już cały dzień w pracy na wertowaniu forum a teraz wieczór.

1. Posiadam moduł komfortu : 1J0 959 799 Q z tego co już wiem, nie ma sterowania z pilota. Czy istnieje możliwość zamiany owego modułu na taki który by pilot obsługiwał ?(szczególnie interesuje mnie scyzoryk)

2. Czym różni się moduł z jedną wtyczką od takiego który ma 2? za co jest odpowiedzialna druga wtyczka oraz czy jest możliwość podmianki w miejsce tego z 1 wtyczka na taki z dwoma (NP. 1J0 959 799 AH) co musiałbym ewentualnie przerabiać? Jakie problemy mogą być?

3. Nie mam CAN, da się go jakoś dołożyć ?

 

 

Wiem wiem... pytania są tendencyjne

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Pewnie odeślecie mnie do wyszukiwarki, ale straciłem już cały dzień w pracy na wertowaniu forum a teraz wieczór.

1. Posiadam moduł komfortu : 1J0 959 799 Q z tego co już wiem, nie ma sterowania z pilota. Czy istnieje możliwość zamiany owego modułu na taki który by pilot obsługiwał ?(szczególnie interesuje mnie scyzoryk)

2. Czym różni się moduł z jedną wtyczką od takiego który ma 2? za co jest odpowiedzialna druga wtyczka oraz czy jest możliwość podmianki w miejsce tego z 1 wtyczka na taki z dwoma (NP. 1J0 959 799 AH) co musiałbym ewentualnie przerabiać? Jakie problemy mogą być?

3. Nie mam CAN, da się go jakoś dołożyć ?

 

 

Wiem wiem... pytania są tendencyjne

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

 

ktoś pomoże ?? jakiekolwiek info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś pomoże ?? jakiekolwiek info ?

 

Polecam sterownik zamka centralnego Maxi Car dostępny na Allegro ,koszt ok 100 zł (w zestawie dwa piloty scyzoryki).Nic nie przerabiasz wpinasz sie tylko i działa z pilota ,bardzo łatwy montaż ,wydaje mi sie ze to łatwiejsze rozwiazanie i tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam sterownik zamka centralnego Maxi Car dostępny na Allegro ,koszt ok 100 zł (w zestawie dwa piloty scyzoryki).Nic nie przerabiasz wpinasz sie tylko i działa z pilota ,bardzo łatwy montaż ,wydaje mi sie ze to łatwiejsze rozwiazanie i tańsze.

 

Niby tańsze, niby prostsze ale oryginał to oryginał. Mam wątpliwości co do jakości wykonania tych pilotów i samej ich trwałości - możesz coś więcej napisać na temat pilota ? Osadzenie grotu, zasięg działania, jakość przycisków.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby tańsze, niby prostsze ale oryginał to oryginał. Mam wątpliwości co do jakości wykonania tych pilotów i samej ich trwałości - możesz coś więcej napisać na temat pilota ? Osadzenie grotu, zasięg działania, jakość przycisków.

 

Pozdrawiam

Mam to zamontowane juz ponad rok i nic sie nie dzieje jak i z pilotem ( jeden dalej nowy w foli) tak i z centralką.Zasieg bardzo dobry,twój wybór możesz grzebać sie w elektryce, podmieniać modoły lub kosztem 100 zł i 1 godz. pracy mieć sterowanie z pilota ;-) Ja jestem zadowolony z tego w 100% (no chyba ze trafisz na jakiś wadliwy ale dają na nie gwarancje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przejścia z tym po zimie :blink

Siedzi to pod nogami kierowcy i od tamtej pory w zimę zakładam już dywaniki gumowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu przycisków otwierania okien z przodu od strony pasażera przestały całkowicie działać przyciski otwierania szyb we wszystkich 3-ech pozostałych drzwiach, regulacja lusterek i otwieranie auta z pilota... podłączyłem przyciski z powrotem, ale problem pozostał...

Macie jakieś pomysły??

B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności