Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem moduł komfortu pod kątem zasilania jak i podłączałem drugi moduł i ciągle cisza, na bezpiecznikach też mam prąd... Czy ktoś miał podobną sytuację i wie w czym leży przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam forumowiczów.

Pozdrawiam wszystkich i jako nowy pozwolę sobie na pytanie dotyczące napędu szyby kierowcy w B5 99r kombi.

Zanim pojadę do elektryka, który weźmie niebotyczną sumę za, być może pierdołę, poradzę się tutaj.

Zanim rozbiorę pół samochodu, napiszę o stanie obecnym.

Wszystko działało bez zarzutu.

1. Centralny we wszystkich drzwiach i klapie bagażnika. Funkcja zamknij z alarmem + domkniecie szyb, zamknij bez alarmu, szyby otwarte.

2. Sterowanie wszystkimi szybami z panelu kierowcy, blokada tylnych szyb przeciw dzieciom, sterowanie lusterkami, centralny zamknij/otwórz drzwi.

3. Z klucza kierowcy zamknij/otwórz drzwi, zamknij/otwórz szyby.

Awaria. Po stronie kierowcy mechanizm przestał opuszczać szybę. Przy naciśnięciu przycisku opuść słychać dwa kliknięcia przekaźnika. Szyba stoi. Po opuszczeniu szyby ręcznym (rozebraniu drzwi, odkręceniu silniczka i zdjęciu stojana wirnikiem kręcę ręcznie i opuszczam szybę. Podnosi ją z przycisku i po zamknięciu z pilota z alarmem. Pozostałe funkcje bez zmian. Ale opuścić jej nie chce, tylko sobie dwa razy klika.

Kupiłem na alledrogo napęd po stronie kierowcy. Facio mnie zapewniał, że będzie pasował.

Zamontowałem. ZONK.

Działa - opuszczanie i podnoszenie z przycisku, centralny zamek z uzbrojeniem alarmu i domykiem, jak i bez alarmu, szyba pozostaje bez zmian.

Ale tylko po stronie kierowcy. Reszta szyb, zamków i sterowanie lusterek martwe.

I zostawiłbym tak. Drzwi można otworzyć z wewnątrz i zamknąć ręcznie. Szyby z przycisków na drzwiach pracują jak należy.

Problem jest z klapą bagażnika. Mam uszkodzony zamek na klucz. Bez sterowania nie dostanę się do bagażnika.

Rozebrałem moduł. Umyłem płytkę (pomimo, że była czysta) Poprawiłem luty na wyprowadzeniach przekaźnika. Nie widać żadnych wizualnych uszkodzeń, przepaleń, zaciemnień od przegrzania. Płytka wyglada wręcz, jakby wczoraj wyszła z taśmy montażowej.

Jeśli ktoś domyślałby się gdzie i czego szukać, proszę o wskazówki.

Mam dwie "prawe" ręce, jestem obyty z miernikami itp.

A może chodzi o jakąś symbolikę w numeracji modułu. Nie wiem, jak odczytać te symbole. Wysłałem gostkowi z alledrogo zdjęcie i otrzymałem moduł, który miał grać. A on gra, tyle, że pod samego siebie..

 

20210529_165708.jpg

Edit: zapomniałem dodać, że po założeniu ponownie starego modułu, umytego i czyściutkiego wszystko wraca do normy poza opuszczaniem szyby kierowcy i podwójnym ''klik'' przekaźnika.

Edytowane przez ewmario
skleroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli poświecić swój cenny czas i napisali kilka słów, jak podejść do tematu.

Rozumiem, że w czasach, w których obowiązkowo trzeba mieć nową super brykę i chwalić się na lewo i prawo, na co Was stać, nie macie czasu na zajmowanie się starymi złomami.

Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdobyć numer modułu komfortu? Ktoś wcześniej grzebał i go wymienił, jest tyle modeli że ocipieć można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę bo ręce już opadają...

Passat B5FL 2001, 1.9TDI AVF
Moduł komfortu 1co 959 799 b

Kilka dni temu padła mi elektryka w drzwiach tylnych lewych. Wziąłem się za zrobienie tego, okazało się że kable w harmonijce między drzwiami a karoserią są uszkodzone. Polutowałem nową wiązkę, jestem pewny że kable połączyłem poprawnie. Ale na czas naprawy zapomniałem odłączyć akumulator. Po włączeniu zapłonu okazało się że nie działa praktycznie nic za co odpowiada moduł komfortu: oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi, centralny zamek, elektryczne szyby.
Zamówiłem moduł o takim samym oznaczeniu. Usunąłem wykonaną przeze mnie wiązkę aby wyeliminować możliwość mojej pomyłki przy jej wykonywaniu, zostały gołe oryginalne przewody odizolowane od siebie żeby nie zrobić zwarcia. Podłączyłem nowy moduł i bez zmian - nic nie reaguje. Przeglądnąłem wiązkę pod dywanem, wydaje się być ok, wtyczki to modułu komfortu również. Co jeszcze zauważyłem:
-vcds nie łączy się z modułem komfortu, pozostałe moduły ok, pokazują jedynie błąd komunikacji z modułem komfortu
-vcds łączy się bez problemu z can gateway
-wszystkie bezpieczniki ok
-stary moduł reaguje na pilota (słychać syrenę przy otwieraniu/zamykaniu), ale zamki nie reagują
-climatronic nie pokazuje temperatury zewnętrznej
-otwieranie i zamykanie drzwi z panelu na drzwiach kierowcy działa tylko na drzwi kierowcy
-z panelu sterowania szybami na drzwiach kierowcy udało mi się zamknąć szybę kierowcy, nie pamiętam jaki moduł był wtedy podłączony, ale zdarzyło się to tylko raz, obecnie nawet to nie działa

Proszę o pomoc w diagnozie i naprawie, nie mam pojęcia jak to dalej ugryźć. Podejrzewam jeszcze uwalony can gateway, choć nie wydaje mi się żeby był on w ogóle potrzebny do działania np. centralnego, przecież to jest chyba realizowane wewnętrznie w module komfortu, bez komunikacji z innymi modułami. Z tego co wyczytałem jest on zintegrowany z licznikiem. Czy istnieje możliwość jego podmiany bez wymiany całego licznika? Jak go zdiagnozować?

Sprawa dość pilna, auto stoi uziemione bo szyby były otwarte w momencie awarii i nie mogę ich zamknąć. Ostatecznie mogę zamknąć szyby podając na krótko 12v na silniki a drzwi zamykać kluczem, ale dobrze było by mieć choć jedną sprawną szybę, da się to zrobić jakoś "na krótko"? Gdzie w ogóle znajdują się przekaźniki od silników szyb, nie ma ich na wykazie przekaźników pod kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rozpiski kostek w module komfortu, kiedys mialem taka fajna ze byly rozpisane wszystkie kostki ze wszystkich oznaczen modulow ale nie moge znalezc tego, ktos ma cos takiego? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Który przewód odpowiada za zamknięcie szyby kierowcy? Prawdopodobnie padł mi moduł komfortu i muszę na Krótko podać plus żeby zamknąć szybe

IMG_20190712_150526.jpg.c922dcb1475ba6fc52d2a96841000541.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, chodzi o to że pilot do samochodu otwiera i zamyka drzwi z max trzech metrów, koło modułu komfortu trochę jest wilgotno ale sam moduł jest suchy także w środku. Co może być przyczyną słabego zasięgu pilota? Dodam że bateria jest nowa. 

IMG_20220313_135514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Pierwszy post, więc od razu do rzeczy:

 

Passat B5 2.8 V6 kombi, rok 2001

 

Moduł 1C0 959 799 B

 

Zaczęło się usterką klapy bagażnika - otwiera się tylko za pomocą przekręcenia kluczyka w bębenku - mikrostyki sprawdzone, siłownik działa po podaniu napięcia. Cała instalacja prześledzona, masy sprawdzone. Sygnał na siłownik nie wychodzi z modułu.

 

Przy zakupie samochodu, dostałem drugi moduł, którego klient nie zdążył podmienić. Po zamianie bez zmian - brak możliwości otwarcia klapy bagażnika inaczej niż ww metodą.

 

Centralny wszystkich drzwi działa, lampka bagażnika również. Kluczyki kodowałem, też działają

 

Według logów jest też brak komunikacji CAN, ale sterownik adresu 46 jest wykrywalny.

 

Zanim kupię trzeci moduł, chciałbym podpytać, czy to na pewno jego usterka. Nie mam pewności, że drugi jest sprawny. Może coś pominąłem? Poniżej logi. Pozdrawiam

 

 Chassis Type: 3B - VW Passat B5

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,58

 

Address 01     -------------------------------------------------------

   Controller: 3B0 907 551 BL 

   Component: 2.8L V6/5V          0001

   Coding: 11751

   Shop #: WSC 05311

   WVWZZZ3BZ1E177176     VWZ7Z0A3364121

No fault code found.

 

Address 02     -------------------------------------------------------

   Controller: 8D0 927 156 DK 

   Component: AG5 01V 2.8l5V  RdW 1111

   Coding: 00101

   Shop #: WSC 05311

No fault code found.

 

Address 03     -------------------------------------------------------

   Controller: 8D0 907 389 E  

   Component: ABS/ESP allrad      D56

   Coding: 04297

   Shop #: WSC 05311

No fault code found.

 

Address 08     -------------------------------------------------------

   Controller: 3B1 907 044 J  

   Component: CLIMATRONIC B5GP    0002

   Coding: 17000

   Shop #: WSC 05311

No fault code found.

 

Skipping Address 15-Airbags

 

Address 17     -------------------------------------------------------

   Controller: 3B0 920 825    

   Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13

   Coding: 05115

   Shop #: WSC 00186

   WVWZZZ3BZ1E177176     VWZ7Z0A3364121

2 Faults Found:

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

            30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

            49-10 - No Communications - Intermittent

 

Address 19     -------------------------------------------------------

   Controller: 6N0 909 901    

   Component: Gateway K<->CAN    0001

   Coding: 00006

   Shop #: WSC 05314

1 Fault Found:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

            49-10 - No Communications - Intermittent

 

Address 46     -------------------------------------------------------

   Controller: 1C0 959 799 B  

   Component: 7X Komfortgerát HLO 0003

   Coding: 00259

   Shop #: WSC 05311

No fault code found.

 

End   -------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, za jakie konkretnie elementy odpowiada ten silnik i czy wyłącznie za szyby?:

https://sprzedajemy.pl/silnik-podnoszenia-szyby-passat-b5-lewy-tyl-buszkowice-2-6bea9f-nr55725526

 

Czemu pytam.

Jakieś pół roku temu zaczęły się problemy z elektryką w moim Pasku (B5 FL ALT, elektryczne szyby tylko przód).

Na początku padło całkowicie sterowanie lusterkami. Czy ogrzewanie również, nie wiem w sumie, ale pewnie tak.

Później zamek od strony kierowcy zaczął działać kiedy chce przy próbach zamykania/otwierania z pilota. To znaczy raz zadziałał ze wszystkimi, raz nie. Teraz padł całkiem, ale uwaga - z kluczyka normalnie pracuje, zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Pozostałe drzwi się z pilota normalnie otwierają/zamykają.

Potem zaczęła szwankować szyba kierowcy - nie reagowała na przycisk zamykania/otwierania. Przez jakiś czas pomagało mocne łupnięcie pięścią w boczek drzwi, potem przestało. Padło też sterowani szybą pasażera, ale tylko z poziomu drzwi kierowcy - z poziomu drzwi pasażera normalnie działa. Podobnie działa otwieranie i domykanie szyb przez przekręcenie i przytrzymanie kluczyka.

Później oświetlenie wnętrza Z PRZODU - po prostu przestało się włączać po otwarciu drzwi kierowcy. Sama lampa działa, włącza się po otwarciu drzwi pasażera czy ręcznym wymuszeniu włączenia. Oświetlenie z tyłu działa normalnie po otwarciu drzwi.

Padło też podświetlenie przycisków na drzwiach kierowcy.

Z kolei podświetlenie pod drzwiami świeci przez cały czas, jeśli tylko włączony jest zapłon, nawet przy zamkniętych drzwiach.

Ostatnio dodatkowo w czasie jazdy raz na jakiś czas wyrzuca informację "Drzwi kierowcy otwarte". Zapalają się wtedy lampy oświetlenia wnętrza z tyłu (przednia nie, z powodów jak wyżej).

Innymi słowy, problem leży wyłącznie po stronie drzwi kierowcy, bo wszystkie podzespoły od nich zależne normalnie działają, ale nie dają się z poziomu tych drzwi sterować. Normalnie działają przyciski otwierania wlewu, a także zamykania/otwierania drzwi od środka.

 

Moduł komfortu raczej wykluczyłem, tzn rozebrałem osuszyłem (choć nie bardzo było z czego), obejrzałem kable i styki - raczej wszystko ok.

Wczoraj mechanior rozszył izolację przewodów w połączeniu w słupku drzwi i tam też wszystko wygląda ok. Sprawdził prąd - dochodzi do drzwi zarówno przewodem "po zapłonie" jak i przewodem "przed zapłonem".

I skoro tak, zasugerował, że cały problem może leżeć w tym właśnie silniczku, który podlinkowałem na początku posta. Twierdzi, że stamtąd rozchodzi się prąd do pozostałych elementów takich jak zamek, lusterka, podświetlenie.

 

Czy to prawda? Bo w pierwszej chwili wydawałoby się, że działają te elementy, które są przed zapłonem (zamki od środka, klapa wlewu), a nie działają te po zapłonie (szyby, lusterka). No ale tak nie do końca prawda, bo otwieranie pilotem jest też przed zapłonem, oświetlenie wnętrza również.

 

Ktoś ma pomysł, gdzie szukać?

 

Edytowane przez case

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie Ci nie działa bo masz uszkodzony mikrostyk w zamku drzwi kierowcy. Koszt mikrostyka okolo 10 zl ale warto cały zamek wymienic. Zamiennik 70 zl , mi dziala juz 2 lata idealnie . Sam to ogarniesz. Na forum jest mnóstwo porad ze zdjęciami jak to zrobić. Co do reszty to po pierwsze zmień mechanika, skoro kable są ok prąd wszędzie jest to musi byc moduł komfortu. Silniczek odpowiada tylko za szybe nic więcej. Kolejnym razem jak do tego partacza pojedziesz to Ci karze rozrzad wymienić bo żarówka stopu sie przepaliła.pozdrawiam. 

Zresztą narazie zostaw moduł komfortu w spokoju.sprawdz ten panel na drzwiach od sterowania szybami bo tam cos moze być uszkodzone. Ewentualnie podmień od kogoś na chwile. Mozna go wyjąć w 30 sekund. Jakby nie dzialalo to wtedy szukac dalej

Edytowane przez kris22lat
Dopisanie kilku zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy. Mam u siebie moduł komfortu o Num. 1C0959799A. Objaw taki, że nie działają szyby, otwieranie klapy tylnej(sedan), centralny z kluczyka działa, ale najgorsze jest to, że brak jest komunikacji z vag. Po podłączeniu komputera i wejściu w sterownik licznika  jest informacja o braku komunikacji między sterownikami. Czasami bagażnik sam się otwiera. Sprawdziłem kable pod dywanem i wszystko wygląda ok. Moduł w środku też. Proszę o rozpiskę kostek , a konkretnie pod którymi pinami mają być napięcia po przekręceniu zapłonu. Moduł z 3 kostkami. Aa próbowałem się podpiąć pod niego bezpośrednio i też bez efektu połączeni z vag. Myślę że jest uwalony, ale chciałbym to jeszcze sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 17:57, custom napisał:

Witam. Potrzebuję pomocy. Mam u siebie moduł komfortu o Num. 1C0959799A. Objaw taki, że nie działają szyby, otwieranie klapy tylnej(sedan), centralny z kluczyka działa, ale najgorsze jest to, że brak jest komunikacji z vag. Po podłączeniu komputera i wejściu w sterownik licznika  jest informacja o braku komunikacji między sterownikami. Czasami bagażnik sam się otwiera. Sprawdziłem kable pod dywanem i wszystko wygląda ok. Moduł w środku też. Proszę o rozpiskę kostek , a konkretnie pod którymi pinami mają być napięcia po przekręceniu zapłonu. Moduł z 3 kostkami. Aa próbowałem się podpiąć pod niego bezpośrednio i też bez efektu połączeni z vag. Myślę że jest uwalony, ale chciałbym to jeszcze sprawdzić.

Temat rozwiązany. Walnięty moduł. Po wymianie na inny działa. tylko nie otwiera mi klapy z kluczyka i z przycisku. Może ktos wie co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Co kilka dni otwierają się same wszystkie drzwi i szyby. Czy to wina modułu, wiązki, czy zamków?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności