Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

od czego jest brązowy kabel z czarnym paskiem który wychodzi z modułu?

zauważyłem , ze mam do niego wpięty niebieski kabel , który idzie po słupku w górę i nie jest to raczej fabryczne połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy jeżeli w moim passacie nie działa zamek centralny żadne drzwi poza klapą bagażnika nawet gdy zamykam drzwi kluczykiem zero reakcji oprócz drzwi które w tym momencie zamykam :/ na dodatek nie działają lusterka nawet podświetlenie panelu sterowania wygląda jak by w ogole nie były podłączone a sprawdzałem wszystkie kostki w drzwiach sprawdzałem tez wszystkie przewody od modułu komfortu po każde drzwi i nic wszystko wygląda dobrze zero wilgoci gdzie kolwiek, i teraz pytanie gdzie szukac przyczyny ? Moduł czy zamki w drzwiach bo już nie mam pojęcia;/ Jak mogę sprawdzić czy moduł jest dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam podobny problem jak kolega wyżej z tym że u mnie podświetlenie sterowania normalnie działa,z pilota do niedawna otwierała się klapa bagażnika i drzwi kierowcy,a teraz już tylko klapa bagażnika... Podłączałem dziś już dwa inne moduły ale w nich tak jak w tym moim nawet przekaźniki nie cykają no i wiadomo zero reakcji... Kable z grubsza też popatrzyłem,wilgoci troche było a i kable gdzie niegdzie przedarte,ale połaczyłem już je ze sobą. Ni i co mogę zrobić żeby to zaczęło działać :P

Pomóżcie koledzy :D Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec,popatrzylem jeszcze kabelkow,polaczylem ja i teraz dziala.... prawie wszystko,bo nie działają drzwi pasażera,nie sądzę żebym opuscil jakis kabelek wiec c oto jeszcze moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bezpieczniki mam wszystkie dobre zamowiłem moduł zobaczymy. Ale michal064 mowisz ze przejzałes porzadnie kable? U mnie wyglada wszystko jak nowe nawet wilgoci nie ma ale dla pewnosci sprawdze jeszcze raz. A czy ktorys przekaznik pod kierownica odpowiada za centralny zamek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzyłem opis bezpiecznikow,ale własnie nie dopatrzyłem sie przekaźnika od centralnego... :/ A co do wilgoci,no ja jej troche miałem więc niekóre połączenia kabli popsrotu w rękach mi się rozpadły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ten moduł jest rozwalony i dla tego te problemy oby bo mieszkam w norwegi i musze radzic sobie sam z tym wszystkim:] na całe szczescie cos tam pojecia jest:] bo tu za naprawe zapłacił bym tyle ile jest passat warty :P A wie ktos moze czy jak zmienie moduł na inny musze podpinac sie pod kompa zeby go zaprogramowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vencik91

Witam wszystkich.

Mam problem z modulem komfortu,mianowicie nie działa wszystko co z nim zwiazane. Centralny zamek,podswietlenie kabiny,lusterka,szyby. Komfort jest suchy poniewaz 2 lata temu przenioslem go pod kierownice. Wymienialem komfort na inny w celu sprawdzenia i nadal nic. Nie chce polaczyc sie z vagiem(abs silnik poduszki normalnie laczy). Rozebralem cala tapicerke,drzwi oraz wykladzine w celu osuszenia jakis wilgoci,nadal nic. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone lacznie z tymi ktore sa w komputerze pod maska.

Wlew paliwa sie normalnie otwiera. Szyby z kluczyka nie reaguja,co wczesniej sie otwieraly/zamykaly.

Jezeli chce zamknac/otworzyc drzwi z kluczyka to od strony kierowcy otwieraja sie tylko te jedne,a od strony pasazera dziala na wszystkie zamki.

Sprawdzalem wtyczki rowniez w kazdym zamku,ale nic nie pomoglo. Dodam ze przed tym zajsciem normalnie moglem sie laczyc z modulem komfortu.

Jezeli ktos ma pomysl co moze byc przyczyna,prosze o rade.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje waszej pomocy :D JAki musi byc kod modółu komfortu w passacie 1.6 101km klima manual cewntralny z pilota 4 el.szyby i el.lusterka bo wydaje mi sie ze mam wsadzony inny albo tylko mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o informację czy moduł komfortu ma wpływ na działanie szyberdachu? ponieważ mój szyberdach pewnego dnia po prostu przestał działać. jeżeli tak to które kabelki (jakie kolory) idą do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem podpiac Vag-a i okazało sie ze jest bład modułu komfortu.

U mnie nie działa:

-podgrzewanie lusterek

-samopoziomowanie ksenonów(czasem działa)

-światła mijania zapalaja sie juz w pozycji swiateł postojowych

-nie działa odcinanie sterowania tylnych szyb

 

Czy za te wszystkie funkcje jest odpowiedzialny moduł??

 

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozkręciłem wszystko i sprawdziłem, wszystko suche, kable wyglądają niby ok, nie chodzi centralny z pilota(czasem po jeździe samochodem chodzi, potem już znowu nie działa pilot a baterie zmienione) z zamka super wszystko, oświetlenie wnętrza miga czasem się pali czasem nie, i komunikacja vag z modułem zazwyczaj jest ale czasem zanika, z reszta modulow mozna sie skomunikowac bez problemu, następujące błędy sa w module:

01336 - Data Bus for Comfort System

80-00 - Single-Wire Operation

01334 - Door Control Module: Rear Right (J398)

49-00 - No Communications

01333 - Door Control Module: Rear Left (J388)

49-00 - No Communications

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-00 - No Communications

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

49-00 - No Communications

01299 - Diagnostic Interface for Data Bus (J533)

49-00 - No Communications

 

pomóżcie co mam zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasować błędy i sprawdzić co zostanie jak wrócą wszystkie to znaczy że albo moduł jest uwalony albo wiązka (z opisu stawiam na wiązkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam nieco inny problem, mianowicie przez swoja glupote i kupno chińskich ledowych odpowiedników zaróek podswietlania tablicy stopiłem skrzynke bezpieczników wokol bezpiecznika nr 4 . Wiem ze skrzynke trzeba wymienic ale czy bede musial takze modul komfortu?? Gdy zaczelo mi sie topic wyciagnalem bezpieczniki i tylko nie dzialalo podswietlanie tablicy natomist gdy dojechalem do domu i zostawilem auto na noc nie dziala juz nic poza klima radiem podswietlaniem deski i swiatlami zewnetrznymi (poza podswietlaniem tablicy oczywiscie). Prosze o porade dotyczaca wyboru odpowiedniej skrzynki bezpiecznikow. Czy to znaczy ze modul tez sie popsul czy tylko kable mogly sie przetopic?? Jesli modul to mam poszukac najlepiej z tym samym nr tak??

Edytowane przez Perugian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio mam problem z oświetleniem wnętrza kabiny. Światełka z początku mi mrugały potem przestały działać. Gdy przełączę żeby tylko świeciło w środku bez otwierania drzwi również mi mrugają. Nie wiem co to może mieć winę. Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano.

Ja już się męczę ze swoim passatem około 2 miechy i dalej mi nie działa oświetlenie, centralka, lusterka, wlew paliwa, blokowanie szyb (kiedy kluczykiem otwieram wrota kierowcy otwiera mi te drzwi oraz klapę, a reszta drzwi zamknięta jest dalej, oraz działa mi domykanie szyb z kluczyka, dodam że jak naciskam na pilocie otwórz/zawrzyj to otwiera i zamyka klape i nic innego się nie dzieje). Mam już wręcz ochotę porąbać fure siekierą i sprzedać po kawałku na surowce wtórne :cenzura zamek w drzwiach 100 % działa, przewody w słupku 100% ok, bezpieczniki ok, komfort suchy + podstawiałem drugi identyczny i lipa.

To jest paranoja brakuje mi już pleców i weny do tego, czy coś pominąłem? Ooo rabiosaaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem jedynie z otworzeniem i zamknięciem tylnej szyby za kierowca oraz z przyciskiem od otwierania wszystkich drzwi. W pierwszym jak i drugim przypadku przyciski reagują ale dopiero po mocniejszym wcisnieciu. Co należało by zrobić aby działały te przyciski prawidłowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kolego wyjąć ten panel z przyciskami, rozkręcić go i przeczyścić styki (styki na płytce) rozpuszczalnikiem, a jeżeli to nie pomoże to musisz wymienić te ,,czarne gumki" które ujrzysz po rozebraniu one stykają tak jak w pilocie od TV i się wycierają. Więc albo czyszczenie, a jak nie pomoże to wymiana tych gumek stykających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności