Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Po pracy spróbowałem znowu otworzyć drzwi i kicha znowu nie działa raz czy dwa razy zadziałało i kiszka.. Czy tutaj winien jest mikrostyk?? wydaje mi się, ze coś innego powoduje brak prawidłowej funkcjonalności otwierania szyb i wszystkich drzwi
Nie wiem Patryk, czego jeszcze szukasz, innej podpowiedzi ?

Zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź zgodną z moją i Forumową wiedzą. Mikrostyk, jego tzw. zimne luty .

Bież się chłopie do roboty ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ze to sprawdzę tylko zastanawiam się czy mikro włącznik ma związek z zamkiem centralnym i otwieraniem szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mikro włącznik ma związek z zamkiem centralnym i otwieraniem szyb?
Tak, jeśli mówimy o funkcji komfort, czyli domykaniu/opuszczaniu szyb w momencie zamykania/otwierania auta z kluczyka/pilota. Wspomniałeś właśnie o tym, opisując usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej wiec dobiorę się tego mikrowłącznika.. natomast mam pytanie czy wasze auta mają funkcje domykania szyb z pilota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje manuala dotyczacego malej przerobki modulu 3b0 959 796 konkretnie migniecie kierunkow przy zamykaniu/otwieraniu auta .widzialem ten manual dosc dawno temu ale wiem ze gdzies jest -szukam i nie moge znalezc ,jezeli ktos wie gdzie jest prosze o linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny prosze o pomoc bo nie moge nic znalezc. Mam ten sam problem co kolega.

 

Mam problem ze swoim passatem. Jest on bardzo podobny do opisywanych wcześniej. Po pierwsze gaśnie mi podświetlenie climatronica, następnie nie działa podświetlenie przycisków na drzwiach kierowcy i podświetlenie przycisków otwierania szyb na pozostałych drzwiach a co za tym idzie nie można otworzyć szyby pasażera i szyb tylnych z panelu w drzwiach kierowcy ale przyciskiem na każdych drzwiach szyby otwierają się bez problemu. Centralny zamek nie działa z pilota a przyciskiem na drzwiach zamykają się tylko drzwi kierowcy. No i podświetlenie kabiny jak otworze któreś drzwi to miga lub wcale się nie świeci. Sprawdzałem moduł i tapicerka była trochę wilgotna a sam moduł był suchy, wszystko wysuszyłem, kable w wiązce przy module sprawdzałem ale są ok.

Moje auto to passat b5 fl 2001r 1.9TDI 101 km z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z garażu (niestety tylko w niedziele mam czas) i naprawiłem sobie podświetlanie wnętrza :D Oczywiście usterka była na wiązce przy module komfortu :> Problem jednak mam teraz inny. Aby dostać się do modułu komfortu musiałem wyciągnąć fotel, a co za tym idzie odłączyć przewód do poduszki powietrznej. Wszystko podłączyłem i zmontowałem tak jak było, ale teraz stale świeci mi się na pomarańczowo ikonka airbag. Może jakieś pomysły co to może być? Czy airbag również podłączony jest do modułu komfortu? być może naprawiając jedno posypało się drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz stale świeci mi się na pomarańczowo ikonka airbag. Może jakieś pomysły co to może być?
Odłączyłeś kostki połączeniowe fotela, a w nim jest airbag. Zrobiłeś to nie odłączając aku . Stad ten błąd.

Czynność tą wykonujemy po odłączeniu klemy aku.

Czeka Cię wykasowanie błędu Vag-iem. .

W obecnym stanie w razie potrzeby(kolizja), sterownik nie wystrzeli żadnej poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś zapłon kiedy miałeś odłączoną poduszkę fotela i dlatego masz teraz błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja opiszę swój problem z modułem. Zaczęło się od tego że przy włączaniu zapłonu w drzwiach od kierowcy chodziło centralne ale to od czasu do czasu się działo. Potem jak się zamykało drzwi z pilota nie chciały się zamykać drzwi od kierowcy trzeba było wtedy gdy się zamknęło drzwi nacisnąć i przytrzymać chwile przycisk co zamyka drzwi i jeszcze raz nacisnąć, wtedy drzwi się zamykały. Następnym problemem było to że przy otwieraniu samochodu z pilota otwierały się tylko drzwi od kierowcy trzeba było zamknąć i otworzyć jeszcze raz i było ok. A ostatnim problemem co miałem i co pozostał do teraz to tak: Pare dni temu przestał mi działać pilot trzeba było otwierać i zamykać drzwi przez zamek, ostatnio poszedłem do sklepu przychodzę otwieram samochód przez zamek i na początku otworzyły mi się tylko drzwi od kierowcy próbowałem zamknąć go i spowrotem otworzyć żeby się wszystkie drzwi otworzyły jednak bez zmian, kluczyk został mi w zamku nie mogłem go wyjąć, otworzyłem te drzwi od kierowcy (alarm był włączony) żeby spróbować otworzyć drzwi przyciskiem co jest w środku jakoś te drzwi się otworzyły ale kluczyka nie mogłem wyjąć nadal, w pewnym momencie otworzyły się też wszystkie szyby. Po wielu próbach kluczyk w całości wyciągnąłem z zamka lecz gdy teraz wkładam to można kręcić o 360 stopni. Więc zamek do wymiany, i teraz gdy próbuje zamknąć samochód od strony pasażera to się nie da, samochód zamknie się i automatycznie po chwili się otwiera a w raz z tym wszystkie szyby.. Nawet przez noc gdy samochód stoi to jak wstaje to są wszystkie szyby otwarte. Nic jeszcze przy module nie robiłem, nie wyciągałem go ale trzeba będzie. Żeby nie zrobiło się jakieś zwarcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłem z garażu (niestety tylko w niedziele mam czas) i naprawiłem sobie podświetlanie wnętrza :D Oczywiście usterka była na wiązce przy module komfortu :> Problem jednak mam teraz inny. Aby dostać się do modułu komfortu musiałem wyciągnąć fotel, a co za tym idzie odłączyć przewód do poduszki powietrznej. Wszystko podłączyłem i zmontowałem tak jak było, ale teraz stale świeci mi się na pomarańczowo ikonka airbag. Może jakieś pomysły co to może być? Czy airbag również podłączony jest do modułu komfortu? być może naprawiając jedno posypało się drugie.

Następnym razem nie wyjmuj fotela bo do modułu da rade się dostać bez tego . Wiem bo sam przez to przechodziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacawml

Witam szanownych Forumowiczów i mam nadzieję, że ktoś wreszcie doradzi mi coś konkretnego.

Temat dot. modułu komfortu 799A. Kupić taki moduł w dobrym stanie graniczy z cudem, więc chodzi mi po głowie, żeby zamienić go na inny(dostępny) choćby 799B. Z tego co wyczytałem 799B ma sterowanie na szyby z tyłu. Jednak z jakimiś opisami, schematami dałoby się go przystosować?

Byłem już u wielu elektroników, elektryków, każdy stawia na moduł komfortu i każdy poleca wymianę na taki sam (oznaczenia). Ale wierzcie mi, że jest ogromny problem, gdzieś go dostać. Podobno miały go passaty i octawie.

Teraz kilka zdań na temat objawów.

Najpierw zaczęło szwankować zamykanie i otwieranie z pilota. Raz działało innym razem zero odzewu. Zmieniłem baterie w obu pilotach i próbowałem dalej - nic. Do tego zamykanie z kluczyka działa jedynie na przód - po przytrzymaniu domyka szyby. Do tego oświetlenie wnętrza. Czasem działa po otwarciu tyłu, czasem nie. Z wewnątrz przyciskiem zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Jeden elektryk wywalił syrenę z podszybia(miała być przyczyną) dalej nic. Inni od razu z szyderczym uśmiechem i pewnością dobijali się do modułu, a tu zdziwienie. Moduł suchutki, czyściutki, przewody i kostki jak nowe. Nakłuwali przewody, sprawdzali, mierzyli. Ostateczna diagnoza - moduł do wymiany. A ja szukam takiego i szukam... A jeżdżąc z dziećmi mam już dość tego samochodu i ciągłego sprawdzania czy jest pozamykany.

Podpowiedzcie proszę koledzy, może ktoś już robił coś podobnego?

Pozdrawiam Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działało podświetlenie kabiny w świeżo zakupionym paszczaku, podpadał deszcz kilka dni i postanowiło za

działać jak należny, nawet zamykanie okien z kluczyka się odpaliło, definitywnie problem z modułem w łikend obadam sprawę, pewnie wszystko pływa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może się dołączę mianowicie co otworze drzwi od strony kierowcy to lusterko zjeżdża mi za każdym razem w dół mam lusterka z pamięcią i fotele tez czy to od modułu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wracając do tematu modułu komfortu ostatnio po reaktywacji oświetlenia wewnętrznego, oświetlenie nie reaguje po otwarciu drzwi kierowcy i drzwi prawych tył. Na pozostałych drzwiach i klapie jest ok

Proszę o pomoc co gdzie szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki za pomoc rozumiem że to wina włączników w zamku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz dosc problemow z modulem komfortu, rozebralem cala podloge kilkakrotnie i okazalo sie ze wilgoci tam nie ma, modul suchy.

Co jakis czas zaczyna wariowac, nie otwiera i nie zamyka szyb, nie zamyka i nie otwiera centralnego z tylu, klapa zablokwana i kilka innych ********k. Zauwazylem ze te zle ustawienia lapie wtedy kiedy odlacze na chwikle akumulator lub jesli zapomne wylaczyc swiatel i aku troche sie rozladuje. moge go naladowac na full (prostownik, alternator) i nic to nie daje, czasami po 2-3 dnich wraca do tych dobrych ustawien i wszystko dziala jak nalezy, a czasami musze czekac tydzien-dwa. Nie ma na to reguly. Macie moze pomysly co moze byc z nim nie tak i jak to naprawic ?? Prosze pomozcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam maly problem. Niestety nie moge znalezc podobnej odpowiedzi dotyczacego mojego bledu.

Mianowicie mam modol komfortu taki:

modul komfortu1.jpg

 

czyli 1C0 959 799B dla kombiaka.

Wymienilem caly silniczek lacznie z jego modulem i oczywiscie cala blache razem z linkami itd.

Dziala mi glosnik i podswietlanie drzwi, pali sie wlacznik opuszczania szyb, natomiast nie dziala mi centralny, elektryka szyb i lusterka.

Wyskakuje mi caly czas blad taki:

 

bez tytułu21.jpg

 

Czy ktos z was ma jakis pomysl co zrobic zeby bylo dobrze??

Dziekuje z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności