Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno nabyłem swojego Passata i mam pytanie odnośnie działania oświetlenia wewnętrznego. Otóż po otwarciu z pilota oświetlenie na chwilę się włącza i po sekundzie przy drugim pyknięciu zamka wyłącza. Krańcówki wszystkie mam sprawne ponieważ na FISie wyświetla prawidłowo otwarcie wszystkich drzwi. Przy otwartych drzwiach również działa.

Według mnie oświetlenie powinno być od chwili otwarcia zamka pilotem do włączenia zapłonu. Chyba że się mylę?

Po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki oświetlenie się włącza do czasu zamknięcia zamka pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem z cz.po zamknięciu nie migna kierunki,po kilkukrotnym nacisnieciu pilota na zamykanie mignie.VAG pokazuje bład siłownika tylnych lewych drzwi.Przy otwieraniu jest ok.Co mogę zrobic z tym siłownikiem?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miliardy razy to samo, mikrostyki przelutować , wyczyścić, nasmarować i jeździć ....., jak nie pomoże to wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Przede wszystkim chciałbym się pochwalić, iż udało mi się naprawić moduł. Tzn. założyłem nowe kostki (stare się rozsypały). Było przy tym sporo lutowania, ale było warto. Oczywiście moduł komfortu także został założony inny (z tymi samymi numerami, końcówka AH).

Wszystko teraz działa jak powinno, aczkolwiek pozostał jeden mały problem. Nie mogę otworzyć ani zamknąć auta z pilota. Czy ktoś wie co mogę z tym zrobić? Szukałem już po internecie, ale niestety nic nie znalazłem. Dodam, że metoda, gdzie jeden kluczyk jest w stacyjce, a drugim kręci się w drzwiach odpada, ponieważ posiadam tylko jeden kluczyk. Czy jest jakaś inna możliwość zakodowania pilota? Może Vag'iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że skoro mam jeden pilot, to powinienem ustawić wartość 1 dla wszystkich pilotów w programie? I czy pilot będąc w stacyjce zareaguje na przycisk UNLOCK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie to u nast jest prawie tak samo bez rozpisywania na temat , wszystko dokładnie pokazał

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że skoro mam jeden pilot, to powinienem ustawić wartość 1 dla wszystkich pilotów w programie? I czy pilot będąc w stacyjce zareaguje na przycisk UNLOCK?

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz sobie to u nast jest prawie tak samo bez rozpisywania na temat , wszystko dokładnie pokazał

Bardzo ładnie przedstawione, choć jakość nie najlepsza. Ale przecież nie o to chodzi. Zaraz idę próbować i dam znać co się udało zrobić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz sobie to u nast jest prawie tak samo bez rozpisywania na temat , wszystko dokładnie pokazał

Bardzo ładnie przedstawione, choć jakość nie najlepsza. Ale przecież nie o to chodzi. Zaraz idę próbować i dam znać co się udało zrobić :-)

 

No i zrobione!:) Filmik w 100% świetny!

Polecam każdemu do obejrzenia. Choćby ot tak... DLA ZASADY :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gitara , kiedyś na to trafiłem, fajnie pokazane tylko mógł się postarać o lepszą jakość lecz najważniejsze widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i gitara , kiedyś na to trafiłem, fajnie pokazane tylko mógł się postarać o lepszą jakość lecz najważniejsze widać

 

Fajnie by było gdyby wszystko było dokumentowane w ten sposób. Oczywiście wszystko co związane z VAG'iem. :)

A... Zapomniałbym... Wszystko robiłem polskim VAG'iem, a nie VAG-COM'em. VAG-COM coś nie chce mi działać:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy cos sie porobilo z pilotem zamyka auto otwiera bagaznik lecz nie otwiera auta mam 2 orginalne piloty i to samo a i dioda na tych 2 pilotach nie swieci prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam potrzebuje pomocy cos sie porobilo z pilotem zamyka auto otwiera bagaznik lecz nie otwiera auta mam 2 orginalne piloty i to samo a i dioda na tych 2 pilotach nie swieci prosze o pomoc.

 

Może wyda się to głupie, ale może spróbuj zakodować piloty na nowo? Może to pomoże :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po krotce opiszę swój problemik. W aucie nie działa zamykanie tylnych drzwi lewych jak i prawych, nie działa otwieranie tylnej klapy zarówno z przycisku w drzwiach kierowcy jak i z klamki w klapie (otwieram ją tylko kluczykiem, przekręcając zamek), nie działa też oświetlenie bagażnika i domykanie szyb. Po sprawdzeniu VAGiem wywaliło następujące błędy modułu komfortu:

 

1334 Moduł sterujący drzwi prawy tył-J389

magistrala CAN brak sygnału

1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388

magistrala CAN brak sygnału

1134 Alarmowy sygnał akustyczny-H12

magistrala CAN brak sygnału

1135 Czujnik kontroli wnętrza

obwód przerwany

 

Vag podał nr modułu komfortu: 1C0959799B.

 

Pytanko, czy do mojego autka można dopasować jakiś inny moduł czy konieczny jest tylko z tym numerem wyżej podanym? Auto ma na wyposażeniu podgrzewane fotele, climatronic, el. szyby przód i chyba fabryczny autoalarm. Moduł który jest zamontowany w moim aucie ma 3 wtyczki i widać, że było coś na nim grzebane a moduł o numerze 1C0959799B ma tylko dwie. Czy jest osiągalny ktoś z Poznania lub okolic kto zna się na przypadłościach modułów w passatach? Czy wymiana modułu pomoże?

 

Z góry dziękuje za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1C0 B ma 2 wtyczki i obsluguje pelna elektryke. Masz cos ostro namotane skoro VAG wyplul taki numer, a masz 3 wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos nieudacznie reanimowal modul przelutowujac jakies komponenty tylko......

najprosciej byloby dorwac nowy/uzywany modul taki jaki byl oryginalnie zamontowany w fabryce.

podeslij vin to sprawdze co tam bylo oryginalnie wsadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem VIN na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biggrek3

Witam.Mam problem odnosnie taki ze zaczelo sie od tylnej klapy ze sie nie otwiera a teraz jak zapalam stacyjke to wogole nic sie nie swieci zadna kontrolka jakbym wogole nie przekrecal kluczyka i auto mi nie pali jakby nie bylo paliwa prosze pomozcie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie za co odpowiedzialny jest kabel biało niebieski. jest to połączenie 3 kabli z jednym wchodzącym do modułu komfortu.

Z góry dziękuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności