Skocz do zawartości
zbylut

[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Po odłączeniu przycisków otwierania okien z przodu od strony pasażera przestały całkowicie działać przyciski otwierania szyb we wszystkich 3-ech pozostałych drzwiach, regulacja lusterek i otwieranie auta z pilota... podłączyłem przyciski z powrotem, ale problem pozostał...

Macie jakieś pomysły??

B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998

A bezpieczniki sprawdzileś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki wszystkie są całe, odłączałem też klemy od aku...

Prawdopodobnie zbieg okoliczności - zalany moduł komfortu.

Jak będzie pogoda to się do niego dobiorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mek

Witam .

Wszystko działało ładnie aż do wczoraj . Pakiet komfort przeniosłem rok temu do góry . Wczoraj pojawił się problem a mianowicie nie mogę otwierać szyb , nie działa pilot dziś przestał reagować przycisk zamykania drzwi z konsoli od strony kierowcy, nie działa regulacja lusterek i oświetlenie środka samochodu. Zaczęło się od tego ze wył alarm którego nie mogłem wyłączyć z pilota. Jak przekręcam kluczyk w drzwiach to drzwi się zamykają i otwierają szyby tak samo mogę zamykać I otwierać. Niestety z klapy bagażnika już nie. Kilka kabelków już z lutowałem. Mam pytanie czy macie może jakiś pomysł. Na których kablach w wiazce powinno być napięcie. Czy na stykach w bagażniku powinno być napięcie. A otwieranie wlewu paliwa działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...jamam takie pytanko...działał coś ktoś kiedyś z tą kostką co wchodzi w moduł komfortu,tą z tymi kabelkami wszystkimi które odpowiadają za szyby za swiatla za lusterka za zamek i cala resztę...te piny co się w niej znajdują da się jakoś wyciągnąć z tej kostki?chodzi o to że mam to wszystko tam tak zasniedziale ze już jeden kabel sobe fruwa luzem a pin został w kostce nie wspominając o tym ze chyba wlasnie przez to nie działa mi centralny zamek ustawianie lusterek ani swiatla w suficie,szyby dzialaja ale to chyba zalsuga tego ze kiedyś to ogarnalem tzn ogarnalem te kabelki co się posypaly pod siedzeniem wzdłuż progu.Ps.srry za bledy i w ogole ale siedze w robocie i nie bardzo jest czas na skladna pisownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .

Wszystko działało ładnie aż do wczoraj . Pakiet komfort przeniosłem rok temu do góry . Wczoraj pojawił się problem a mianowicie nie mogę otwierać szyb , nie działa pilot dziś przestał reagować przycisk zamykania drzwi z konsoli od strony kierowcy, nie działa regulacja lusterek i oświetlenie środka samochodu. Zaczęło się od tego ze wył alarm którego nie mogłem wyłączyć z pilota. Jak przekręcam kluczyk w drzwiach to drzwi się zamykają i otwierają szyby tak samo mogę zamykać I otwierać. Niestety z klapy bagażnika już nie. Kilka kabelków już z lutowałem. Mam pytanie czy macie może jakiś pomysł. Na których kablach w wiazce powinno być napięcie. Czy na stykach w bagażniku powinno być napięcie. A otwieranie wlewu paliwa działa.

Chyba nikt nam tu nic więcej nie powie w tej sprawie,tyle to już było przerabiane...trzeba szukać kabelek po kabelku może gdzieś coś nie łączy albo robi się tak jak u mnie że przy samej kostce sypią się kabelki i coś nie łączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CAM00009 - kopia.jpg pojawiło mi się coś takiego po podłączeniu przez Vaga i sprawdzeniu modułu komfortu niestety nie mogę tego usunąć bo pojawia się ponownie...POMOCY!!!! Błąd brzmi dokłądnie tak: Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym brak osprzętu/nie związany ze sprzętem.Bardzo proszę o pomoc bo nie za bardzo wiem o co w tym chodzi... Edytowane przez Ariaspe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam...jamam takie pytanko...działał coś ktoś kiedyś z tą kostką co wchodzi w moduł komfortu,tą z tymi kabelkami wszystkimi które odpowiadają za szyby za swiatla za lusterka za zamek i cala resztę...te piny co się w niej znajdują da się jakoś wyciągnąć z tej kostki?chodzi o to że mam to wszystko tam tak zasniedziale ze już jeden kabel sobe fruwa luzem a pin został w kostce nie wspominając o tym ze chyba wlasnie przez to nie działa mi centralny zamek ustawianie lusterek ani swiatla w suficie,szyby dzialaja ale to chyba zalsuga tego ze kiedyś to ogarnalem tzn ogarnalem te kabelki co się posypaly pod siedzeniem wzdłuż progu.Ps.srry za bledy i w ogole ale siedze w robocie i nie bardzo jest czas na skladna pisownie
. Łatwiej jest kupic kostkę i zrobić przeszczep ,próbowałem to kiedyś naprawić ale nie mogłem wyjąc tych pinów,nawet w vw powiedzieli mi ze to sie mija z celem bo taniej i szybciej jest kupic kostkę używaną jak wymieniać piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Łatwiej jest kupic kostkę i zrobić przeszczep ,próbowałem to kiedyś naprawić ale nie mogłem wyjąc tych pinów,nawet w vw powiedzieli mi ze to sie mija z celem bo taniej i szybciej jest kupic kostkę używaną jak wymieniać piny.

 

W sumie też racja przecież można kupić uzywke" cichnąć "kable i połączyć ze sobą...hmm dlaczego ja na to nie wpadałem tylko chciałem sobie komplikować sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]118489[/ATTACH] pojawiło mi się coś takiego po podłączeniu przez Vaga i sprawdzeniu modułu komfortu niestety nie mogę tego usunąć bo pojawia się ponownie...POMOCY!!!! Błąd brzmi dokłądnie tak: Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym brak osprzętu/nie związany ze sprzętem.Bardzo proszę o pomoc bo nie za bardzo wiem o co w tym chodzi...

 

Nie ty jeden nie wiesz o co tu chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie też racja przecież można kupić uzywke" cichnąć "kable i połączyć ze sobą...hmm dlaczego ja na to nie wpadałem tylko chciałem sobie komplikować sprawe

 

Co więcej przy okazji możesz przedłużyć kable i wywalić modół pod deskę i problem z wodą z głowy w razie co ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co więcej przy okazji możesz przedłużyć kable i wywalić modół pod deskę i problem z wodą z głowy w razie co ;-)

 

Mam ten moduł pod nogami juz od dluzszego czasu ale zdecydowanie za późno to zrobiłem i nie wygląda on za dobrze...wczoraj przyszla mi kostka "nowa" ale po pierwsze ma mniej pinow a po drugie inaczej kable są rozmieszczone w nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj przyszla mi kostka "nowa" ale po pierwsze ma mniej pinow a po drugie inaczej kable są rozmieszczone w nich

 

Nowa tzn?Jeśli ze sklepu to wymień. Na starej powinien być numer.Co do pinów to raczej dałeś ciała w kupnie tej kostki bo kolory można zamienić wzorując sie starą kostką ale dodać piny to już chyba nie bardzo aczkolwiek możliwe że się mylę.

Modół znajduje się fabrycznie pod nogami ,miałem na myśli przeniesienie go pod zegary tam gdzie są bazpieczniki;-)

Edytowane przez maciares83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa tzn?Jeśli ze sklepu to wymień. Na starej powinien być numer.Co do pinów to raczej dałeś ciała w kupnie tej kostki bo kolory można zamienić wzorując sie starą kostką ale dodać piny to już chyba nie bardzo aczkolwiek możliwe że się mylę.

Modół znajduje się fabrycznie pod nogami ,miałem na myśli przeniesienie go pod zegary tam gdzie są bazpieczniki;-)

 

Kostka sama w sobie jest tą samą kostką którą posiadam ja, zresztą przypuszczam, że w większości przypadków ona jest taka sama...chodzi o to,że problemem będzie dostanie identycznie rozmieszczonych kabelkow tak jak to ma miejsce u mnie... ta kostka którą kupiłem na allegro jest z jakiejś ubozszej wersji passata bo ma zdecydowanie mniej kabelkow od mojej no i inaczej są rozmieszczone...a co do samego modułu to mając na myśli że mam go pod nogami miałem na myśli to że nie siedzi już on w tym plastikowym wielkim pudle pod siedzeniem i wykładziną tylko mam go póki co na dywaniku przy siedzeniu...niestety błąd popełniłem taki że zamiast od razu przy moich pierwszych problemach dać go nad ta wykładzine to ja ogarnalem problem z wiązka tu przy progu a moduł dalej siedział pod siedzeniem i gnił że tak powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:noniebardzo

Witam Wszystkich Furowiczów Passka

Czytałem dużo tematów i wątków na temat modułu komfortu ale powiem że jestem w kropce iż mnie mocno mnie to zastanawia bo też mam problem .

Mój Passek to passat b5 1.6 8v 105koni. 99rocznik

Nie posiadam bezprzewodowego kluczyka który otwiera drzwi tylko zwykłe otwieranie kluczykiem.

 

Problemy opisze w puntach :

Problem polega na tym :

1. po otworzeniu kluczykiem od kierowcy , otwiera się tylko drzwi kierowcy reszta jest zamknięta. jeśli zamknę kluczykiem drzwi kierowcy tylko one same się zamykają.

2. po otworzeniu kluczykiem drzwi od strony pasażera otwierają się 3- drzwi , od pasażera , od kierowcy i tylnie lewe , bo tylnie prawe w ogóle się nie otwierają , jeśli od pasażera zamknę drzwi kluczykiem to tylko zamykają się przednie prawe , a natomiast z lewej strony nie zamykają się.

3. jeśli kluczykiem otworze bagażnik odblokuje to otwierają się wszystkie 3 drzwi (oprócz tylnich lewych ) , jeśli zamknę bagażnik kluczykiem to zamykają się 3 -drzwi które opisałem powyżej te co się otwierały.

 

Nie wiem czy to moduł komfortu , czy problem jest w zamku w drzwiach kierowcy bo słyszałem że jest tam jakiś chip , dodam iż mam dwie przednie elektryczne szyby i działają , nie działa mi podgrzewanie lusterek , a lusterka elektryczne działają, to nie problem kupić przedni zamek od kierowcy i zamienić ale po co wydawać pieniądze na to co nie trzeba , dodam iż szkoda mi rozbierać drzwi itp. bo samochód jest nie bity sprowadziłem z niemiec od pierwszego właściciela i wszystko jest oryginalnie zaklejone itp.

Prosił bym o jakieś sugestie pomysły na ten pomysł, czy zaglądnąć do tego modułu komfortu .

Proszę o odp. Z poszanowaniem : Aleksandro

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zapomniałem dodać iż jak w samochodzie od strony kierowcy jest guzik blokowania drzwi , jak nacisnę to w 3 drzwiach rygle chowają się , i zaraz idą do góry w ogóle się nie ryglują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:noniebardzo

Witam Wszystkich Furowiczów Passka

Czytałem dużo tematów i wątków na temat modułu komfortu ale powiem że jestem w kropce iż mnie mocno mnie to zastanawia bo też mam problem .

Mój Passek to passat b5 1.6 8v 105koni. 99rocznik

Nie posiadam bezprzewodowego kluczyka który otwiera drzwi tylko zwykłe otwieranie kluczykiem.

 

Problemy opisze w puntach :

Problem polega na tym :

1. po otworzeniu kluczykiem od kierowcy , otwiera się tylko drzwi kierowcy reszta jest zamknięta. jeśli zamknę kluczykiem drzwi kierowcy tylko one same się zamykają.

2. po otworzeniu kluczykiem drzwi od strony pasażera otwierają się 3- drzwi , od pasażera , od kierowcy i tylnie lewe , bo tylnie prawe w ogóle się nie otwierają , jeśli od pasażera zamknę drzwi kluczykiem to tylko zamykają się przednie prawe , a natomiast z lewej strony nie zamykają się.

3. jeśli kluczykiem otworze bagażnik odblokuje to otwierają się wszystkie 3 drzwi (oprócz tylnich lewych ) , jeśli zamknę bagażnik kluczykiem to zamykają się 3 -drzwi które opisałem powyżej te co się otwierały.

 

Nie wiem czy to moduł komfortu , czy problem jest w zamku w drzwiach kierowcy bo słyszałem że jest tam jakiś chip , dodam iż mam dwie przednie elektryczne szyby i działają , nie działa mi podgrzewanie lusterek , a lusterka elektryczne działają, to nie problem kupić przedni zamek od kierowcy i zamienić ale po co wydawać pieniądze na to co nie trzeba , dodam iż szkoda mi rozbierać drzwi itp. bo samochód jest nie bity sprowadziłem z niemiec od pierwszego właściciela i wszystko jest oryginalnie zaklejone itp.

Prosił bym o jakieś sugestie pomysły na ten pomysł, czy zaglądnąć do tego modułu komfortu .

Proszę o odp. Z poszanowaniem : Aleksandro

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zapomniałem dodać iż jak w samochodzie od strony kierowcy jest guzik blokowania drzwi , jak nacisnę to w 3 drzwiach rygle chowają się , i zaraz idą do góry w ogóle się nie ryglują.

 

Moduł moduł i jeszcze raz moduł...zajrzyj pod siedzenie i przyjrzyj się kabla które idą wzdłuż progu,są izolowane taka czarną taśma w kilku miejscach kilka kabli jest skreconych razem i te właśnie kable się rozsypuja...do tego pewnie jeszcze dojdzie ci problem z oswietleniem wewnątrz na co może pomóc ten wątek

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=46623

post numer 7 jeżeli chodzi o światło wewnątrz auta prawdopodobnie przyczyna tkwi w tym

http://imageshack.us/photo/my-images/705/93177383.jpg/

 

sprawdź te kabelki co wychodzą z kostki modułu komfortu i idą w stronę progu czerwono czarny to światło wewnętrzne tj te w sufitach i łączy się on z 6kabelkami tego samego koloru które najprawdopodobniej się utleniły,niebiesko szary odpowiada za podświetlanie guziczków od opuszczania szyb i czegoś jeszcze nie wiem czego bo nie sprawdzałem...za lusterka i szyby odpowiada o ile mnie pamięć nie myli też coś niebieskiego i łączy się z dwoma...Ps.odcinek kabli między kostką a progiem jest po prostu zailozowany w niektóych przypadkach z kilkoma kabelkami i z wiekiem szlak to wszystko trafia

 

 

Sorry za nielad w tym poscie ale brałem kopiuj wklej z innej swojej wypowiedzi

Edytowane przez SadisticPleasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziękuje za odpowiedz , jeśli chodzi o światło to wewnątrz jest i działa bez problemu tylko nie ma pod drzwiami od kierowcy i z prawej strony ,jak będzie ciepło zobaczę moduł czy jest suchy, ale też pytanie bo zapomniałem dodać że sprawdzałem auto pod komputer i wyświetla się błąd zamka w drzwiach od kierowcy czy to może być mikroukład i winna tego wszystkiego, czy zostawić moduł czy go sprawdzić , a chciałem sie zapytać o sprawę jeśli tylnie prawe drzwi w ogóle nie reagują za kluczyk ani na przycisk na panelu w ogóle rygiel sie nie podnosi , ale otworze od środka jeśli już kluczyk włoże do stacyjki o odblokuje drzwi ale nic nie słychać na nim jak chodzi rygielek itp. czy do wymiany jest zamek czy coś mogło spać proszę o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale też pytanie bo zapomniałem dodać że sprawdzałem auto pod komputer i wyświetla się błąd zamka w drzwiach od kierowcy czy to może być mikroukład i winna tego wszystkiego, czy zostawić moduł czy go sprawdzić

Jeżeli otworzysz drzwi kierowcy to światło wewnątrz się zapala? Jeżeli się zapala to zamek jest "dobry" (chociaż pewnie czasem nie działa, skoro wywala błąd). Dobieraj się do modułu.

 

a chciałem sie zapytać o sprawę jeśli tylnie prawe drzwi w ogóle nie reagują za kluczyk ani na przycisk na panelu w ogóle rygiel sie nie podnosi , ale otworze od środka jeśli już kluczyk włoże do stacyjki o odblokuje drzwi ale nic nie słychać na nim jak chodzi rygielek itp. czy do wymiany jest zamek czy coś mogło spać proszę o porade.

Sprawdź przewody miedzy słupkiem, a drzwiami w przelotce gumowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za odpowiedz.

Jeśli chodzi o przewody w słupkach to są dobre sprawdziłem , a jeśli chodzi o przednie drzwi lewe to otwieram drzwi i niema światełka ale tu są jaja jak otworzę prawe drzwi tylnie lub przednie nie pamiętam i jednocześnie otworze któreś z lewej strony drzwi to świeci , a jak zamknę z prawej strony drzwi to lewe gasną , niby te zamki nie są upierdliwe ale chce autko zostawić na 5-6 lat , mam z oryginalnym przebiegem zadbane itp. i troche włozyłem w niego w rozrząd itp. a jak się oleje to sie nie zrobi itp.

Pozdrawiam Aleksander

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam , trochę namieszałem słownictwem w forum , wybaczcie pisałem podczas pracy :P , zastanawia mnie tylnie prawe drzwi rygiel w ogóle się nie rusza nawet jak cetralnym odblokuje i na dodatek nie słychać ciekawe czy trzeba nowy zamek czy to jest zamkiem połączone , i z doświadczenia waszego trzeba szybe zdemontować by wyciągnąć zamek dobrze mówię , a jeśli chodzi o komfort modułu mogę zaglądnąc do niego ale deszcz pada , jak sie rozpogodzi zaglądnę i dam znać , i odrazu się zapytam czy tzeba demontować fotel czy nie. ??

Z poszanowaniem Aleksander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dziękuje za odpowiedz.

Jeśli chodzi o przewody w słupkach to są dobre sprawdziłem , a jeśli chodzi o przednie drzwi lewe to otwieram drzwi i niema światełka ale tu są jaja jak otworzę prawe drzwi tylnie lub przednie nie pamiętam i jednocześnie otworze któreś z lewej strony drzwi to świeci , a jak zamknę z prawej strony drzwi to lewe gasną , niby te zamki nie są upierdliwe ale chce autko zostawić na 5-6 lat , mam z oryginalnym przebiegem zadbane itp. i troche włozyłem w niego w rozrząd itp. a jak się oleje to sie nie zrobi itp.

Pozdrawiam Aleksander

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam , trochę namieszałem słownictwem w forum , wybaczcie pisałem podczas pracy :P , zastanawia mnie tylnie prawe drzwi rygiel w ogóle się nie rusza nawet jak cetralnym odblokuje i na dodatek nie słychać ciekawe czy trzeba nowy zamek czy to jest zamkiem połączone , i z doświadczenia waszego trzeba szybe zdemontować by wyciągnąć zamek dobrze mówię , a jeśli chodzi o komfort modułu mogę zaglądnąc do niego ale deszcz pada , jak sie rozpogodzi zaglądnę i dam znać , i odrazu się zapytam czy tzeba demontować fotel czy nie. ??

Z poszanowaniem Aleksander

 

Nie trzeba demontowac fotela... odkrecasz podporke pod lewą stope później boczek zasłaniający kostki, jest obok tej podorki następnie odciagasz ten plastik na całej długości progu... odginasz wykladzine do góry możesz ja sobie podeprzeć jakimś kijem co by ci nie opadala i w plastikowej puszczce masz moduł... zwroc uwagę na kable przy progu zresztą ogółem po prostu zwroc uwagę na kable,u mnie był meksyk,w miare to ogarnalem i zamiast moduł sobie przenieść do góry to go spowrotem wrzuciłem pod wykladzine i teraz mam taki finał że kostka którą wpinasz w moduł komfortu a właściwie piny które są w niej mam również zasniedziale i doszło do tego że kabelek mi wypadl a pin został w kostce... teraz moduł mam pod siedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności