Skocz do zawartości
Gość pazder

Spryskiwacze reflektorów B5

Rekomendowane odpowiedzi

a ten zbiornik na plyn to jak wyglada bo tu tez widze ze jest kilka i jedni mowia taki a drudzy ze inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten zbiornik na plyn to jak wyglada bo tu tez widze ze jest kilka i jedni mowia taki a drudzy ze inny

Zbiornik pod spryski reflektorów jest większy-mieści 5L płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj są ładnie opisane zbiorniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten zbiornik na plyn to jak wyglada bo tu tez widze ze jest kilka i jedni mowia taki a drudzy ze inny

Musisz zakupić zbiorniczek który jest większy normalny zwykły ma 2.8L poj.a ten pod spryski ma 4,5L poj. nr.części 8D0 955 453AN ja kupowałem w getem ori taniej niż w ASO mnie wyszło:) o kolega zima zapodał ciekawy link tam masz wszystko to co jest ci potrzebne do tego zbiorniczka kup tą uszczelke pompki od sprysków 431 955 465A jeszcze ta strona bardzo mi pomogła http://www.schrauberinsel.de/content/view/8/26/ Pozdro:)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do czego mi potrzebna ta zaslepka 431 955 465 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zaślepka tylko uszczelka którą wciskasz w otwór w zbiorniczku i w nią pompke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam oto czesci jakie dotarly do mnie:

spryski hella 3B0955978

przekaznik 389

zaslepki na spryski 3B0955109a, 3B0955110a

taka metalowa blaszka z otworem w ksztalcie litery L 8D0955457

pompka wysokiego cisnienia z przewodem B0955681

wtyczka do pompki 1J0973722

zbiorniki 2 szt 3B09554530, 8D0955453AP

25cm wąż chyba do polaczenia dwoch zbiorników

25cm wąż chyba do polaczenia dwoch zbiornikow przelewowy taki cieniutki

przweody z trojnikiem,

druga pompke to zwykla prrzeloze ze swojego zbiorniczka

ktos na forum napisal ze potrzebna jest guma do mocowania zbiornika 7M0919382

 

jest jakas roznica we wtyczce do zbiornika miedzy kombi a sedanem??/?

 

Na zdjeciu przedostatnim i ostatnim sa przewody zakonczone wtyczka do pompki wysokiego cisnienia i w tych przewodach widze ze jest tez przewod brazowy chyba do masy pytanko moje jest takie w co to wpiac zeby miec spryski na osobny wlacznik....

IMG_0001.jpg

IMG_0002.jpg

IMG_0003.jpg

IMG_0004.jpg

IMG_0005.jpg

IMG_0006.jpg

IMG_0007.jpg

Edytowane przez dominik1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos na forum napisal ze potrzebna jest guma do mocowania zbiornika 7M0919382

To jest uszczelka do czujnika poziomu płynu, a nie do mocowania zbiornika!!

 

jest jakas roznica we wtyczce do zbiornika miedzy kombi a sedanem??/?

Której wtyczce??, jeżeli zasilającej (prądowej) - to nie.

 

Na zdjeciu przedostatnim i ostatnim sa przewody zakonczone wtyczka do pompki wysokiego cisnienia i w tych przewodach widze ze jest tez przewod brazowy chyba do masy pytanko moje jest takie w co to wpiac zeby miec spryski na osobny wlacznik....

 

Masz przekaźnik - więc zrób tak jak jest w oryginale!! Po co dodatkowy (osobny) włącznik??!!

 

Może Ci się przyda i to:

Uk?ad mycia reflektorĂłw B5.pdf

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam oto czesci jakie dotarly do mnie:

spryski hella 3B0955978

przekaznik 389

zaslepki na spryski 3B0955109a, 3B0955110a

taka metalowa blaszka z otworem w ksztalcie litery L 8D0955457

pompka wysokiego cisnienia z przewodem B0955681

wtyczka do pompki 1J0973722

zbiorniki 2 szt 3B09554530, 8D0955453AP

25cm wąż chyba do polaczenia dwoch zbiorników

25cm wąż chyba do polaczenia dwoch zbiornikow przelewowy taki cieniutki

przweody z trojnikiem,

druga pompke to zwykla prrzeloze ze swojego zbiorniczka

ktos na forum napisal ze potrzebna jest guma do mocowania zbiornika 7M0919382

 

jest jakas roznica we wtyczce do zbiornika miedzy kombi a sedanem??/?

 

Na zdjeciu przedostatnim i ostatnim sa przewody zakonczone wtyczka do pompki wysokiego cisnienia i w tych przewodach widze ze jest tez przewod brazowy chyba do masy pytanko moje jest takie w co to wpiac zeby miec spryski na osobny wlacznik....

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: IMG_0001.jpg Views: 1 Size: 54.6 KB ID: 47753 Click image for larger version Name: IMG_0002.jpg Views: 1 Size: 52.4 KB ID: 47754 Click image for larger version Name: IMG_0003.jpg Views: 4 Size: 64.2 KB ID: 47755 Click image for larger version Name: IMG_0004.jpg Views: 1 Size: 64.6 KB ID: 47756 Click image for larger version Name: IMG_0005.jpg Views: 3 Size: 63.8 KB ID: 47757 Click image for larger version Name: IMG_0006.jpg Views: 4 Size: 72.6 KB ID: 47758

 

Click image for larger version Name: IMG_0007.jpg Views: 3 Size: 85.4 KB ID: 47759

 

Nie wiem czy w pasku przed liftem jest tak samo jak po lifcie ale po lifcie jest tu :http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=301703&postcount=32

 

instrukcja podłączenia jak w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) dzieje sie tu cosik Edytowane przez dominik1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że podobne tematy toczyły się na tym forum, ale moje pytania ( i odpowiedzi na nie) pozwolą w przyszłości wielu osobą wykonać taki układ, akie pytania nie padły jeszcze na tym forum.

 

Otóż jestem na etapie montażu spryskiwaczy lamp w 3B, auto stoi na klockach, chciał bym prosić o pomoc osoby posiadające seryjnie układ takich spryskiwaczy.

 

Otóż mój problem jest następujący.

Potrzebuje pomierzyć wymiary oryginalnych spryskiwaczy celem dorobienia uchwytu w spryskiwaczach od Octavii II

 

Wymiary jakie potrzebuję to:

1 Długość całkowita

2 Od miejsca wejścia dyszy do początku „ramienia” mocowania sprysku (zdjęcie)

3 Długość uchwytu

4 Wysokość otworu montażowego

5 Wysokość całego uchwytu

e4a782ae01572d4agen.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ponad to muszę ustalić dokładnie w którym miejscu dokonać cięcia zderzaka. (nie ma zaznaczonych miejsc po wewnętrznej stronie zderzaka)

Tu też potrzebuję waszej pomocy.

 

Wymiary jakie potrzebuję dostępne na zdjęciu (zbyt zawile bym to zapisał)

b25d529f9a442c25.jpg

 

Dodatkowo prosił bym również o zdjęcie z bliska jak bardzo wystaję spryskiwacz z samego ślizgu (sam spryskiwacz, bez dyszy)

 

3ab8500ab616853agen.jpg

 

724fd9ed5095d123.jpg

 

Wykorzystane w tym poście zdjęcia nie są mojego autorstwa, zostały zapożyczone z pokrewnych wątków toczących się na forum, jak również z znanego serwisu aukcyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tych zdjec juz nie widac ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiadomosc dla wszystkich sprzedam spryskiwacze xenonu do passata B5 przed liftem jesli chodzi o czesci to te co w opisie wyzej dwa zbiorniczki zaslepki itd dokladny opis w tym watku wczesniej cena 600zł kontakt tylko pod nr 509217756 nie piszcie na meil bo chwilowo jestem po za miejscem zamieszkania i brak dostepu do netu, chetnie odpowiem na pytania przez telefon....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś rozebrałem swój spryskiwacz, który ciekł mi trochu.

 

Na fotkach widać z jakich części się składa. W sumie w środku jest tylko jeden oring, ten czarny największy, jeden jest przy dyszach (różowy) i jeden na króćcu przyłączeniowym (zielony). U mnie problemem jest, że cieknie na uszczelnieniu, które pracuje wewnątrz rurki z stali k.o. jak się domyślam (zdjęcie sprysk2). Jest tam jakieś uszczelnienie z blaszkami pod gumą. Czy można je jakimś innym zastąpić?

sprysk1.jpg

sprysk2.jpg

sprysk3.jpg

Edytowane przez daneq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Dziś rozebrałem swój spryskiwacz, który ciekł mi trochu.

 

Na fotkach widać z jakich części się składa. W sumie w środku jest tylko jeden oring, ten czarny największy, jeden jest przy dyszach (różowy) i jeden na króćcu przyłączeniowym (zielonyU mnie problemem jest, że cieknie na uszczelnieniu, które pracuje wewnątrz rurki z stali k.o. jak się domyślam (zdjęcie sprysk2). Jest tam jakieś uszczelnienie z blaszkami pod gumą. Czy można je jakimś innym zastąpić?

 

Niebardzo bo to simmering,wymień go poprostu-jest ze "zgarniaczem".Powinieneś spokojnie taki kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje i korci mnie założenie spryskiwaczy do Passata B6 tylko nie mam zielonego pojęcia co potrzebuje... czy mógł by mi ktoś doradzić jakie części jakie kabelki bezpieczniki czy np pompa może być ze skody czy audi albo z vw ale np polo czy innego modelu itp ? no i czy trzeba jakoś to kodować czy da się to obejść bez tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest dział Bee6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego jest dział Bee6.

po co zakładać nowego posta skoro tutaj już jest założony i chyba można o poradę zapytać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co zakładać nowego posta skoro tutaj już jest założony i chyba można o poradę zapytać

 

po to by nie robić syfu, skoro są działy do odpowiednich modeli passatów to tam się zakłada wątek by było czysto i przejrzyście a nie w jednym wątku o każdym modelu passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności