Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem i też nakłaniali mnie na kupno zamka do drzwi od strony kierowcy niestety po wymianmie zamka jak drzwi sie otwierały tak w dalszym ciągu sie otwierają, wiec juz bez watpienia stwierdziłem, że przyczyną jest moduł

 

Kupiłeś całkiem nowy zamek, czy używkę np z allegro?Jakie miałes objawy padnietego zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _mat

Mi pare dni temu takze cos sie stalo z zamkiem. Jak wiemy naciskajac guziczek na pilocie raz - otwieramy tyllko drzwi u kierowcy, dwa razy - otwieramy wszystko. Mi wlasnie cos tu padlo bo niewazne ile razy bym naciskal otwieraly sie tylko drzwi u kierowcy. Pojechalem do stacji VW i powiedzieli ze to wina modulu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz ile taki moduł może kosztować w ASO albo gdzieś w sklepie. Byle nowy a nie używka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek ale nie znalazłem tego co mi się zrobiło - mianowicie przy otwieraniu i zamykaniu drzwi obojętne czy pilotem czy z kluczyka nie działa zamek w tylnych lewych drzwiach - musze zamykać i otwierać ręcznie a do tego nie odsuwa szyby w tych drzwiach no i przestał działać immobilaiser - nie mruga kontrolka. Co to może być, proszę o pomoc.

PS. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale nie mam też pozycyjnych z lewej strony tył - myślałem że żarówka ale jest ok, bezpieczniki też ok, stop jest.Dziwna sprawa.

dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marvin

Ja mam następujący problemy:

1) nie potrafię otworzyć drzwi - lewy tył, ani z pilota ani mechanicznie ręką ani z kluczyka

2) nie mruga mi dioda w drzwiach przy szybie

3) nie mam zupełnie oświetlenia kabiny

4) w gumowym przegubie - drzwi lewy tył zauważyłem odizolowane przewody

generalnie nie wiem od czego zacząć?

podłączyć do VAG? wyjąć moduł komfortu? Jak?

proszę o poradę. pozdrawiam. Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zamykaniu z pilota niezawsze zamykają się drzwi od kierowcy! Wtedy muszę kluczykiem domknąć! Zamek działa bo go słychac no a poza tym czasem sie zamyka! Immo działa. Kontrolka miga zawsze, a rygilek nie chowa się.

Zakładałem dodatkowy alarm i odcięcie zapłonu. Od jakiegoś czasu po tym zabiegu, w momencie kiedy włączam zapłon (dodatkowy przycisk) to słyszę w tym właśnie zamku brzęczenie (ok 1 sekundy) - choć też nie zawsze.

Wszystkie pozostałe zamki działają wzorowo a ten w drzwiach kierowcy nie. Tylko czasem jest OK, ale generalnie się nie zamyka.

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zebros

Dobra widzę że i tak nikt nie odpowiada... ale zapytam nie działa mi pilot czy można oddać go do serwisu...? Czy lepiej kupić nowy jak tak to gdzie, bo na allegro nie ma a w serwisie VW to pewno będzie kosztował. Po za tym ja myślę że od wielu upadków uszkodził się rezonator kwarcowy czy ktoś próbował go już kiedyś wymieniać i czy coś to dało.? Dzięki z góry za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PABLO40

Ja od kilku dni mam taki irytujący problem po zamknięciu drzwi z pilota mruga mi z bardzo dużą częstotliwością lampka sufitowa podświetlenia kabiny samochodu dosłownie łypie jak zwariowana, i często włąńcza się alarm bez przyczyny co to może być dodam tylko że Paskiem jeżdżę od kilku tyg i go dopiero poznaje, ma fabryczny alarm i dodam tylko że zrobiło się to po tym jak zrobiłem podświetlenie nawiewu w konsoli środkowej i po przyjechaniu do domu rano padł aku. może się coś rozprogramowało..?

wielkie dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loki_26

Witam serdecznie. Mam pewien problem z zamkami w moim passacie z 98 roku 1,9tdi 110km

Mianowicie od pewnego czasu nie działa mi pilot centralne zamka.Na początku myślałem że to wina baterii (wymieniłem więc je na nowe). Lampki na kluczyku się świecą a zamek centralny nie reaguje.Mam jeszcze jeden problem z zamkiem normalnie z kluczyka centralny zamek działa ale otwiera i zamyka od strony pasażera i tylko od strony pasażera (mogę z kluczyka nawet uzbroić alarm).Od strony kierowcy mogę tylko normalnie zamkiem otworzyć drzwi kierowcy nie rozbrajając alarmu.Czyli wejśc ale nie odpalę auta.Dopiero po otwarciu drzwi od strony pasażera kluczykiem wszystko jest oki.Szyby elektryczne chodzą normalnie wszystkie.

(czytałem gdzieś że trzeba zaprogramować kluczyk w sposób - jeden w stacyjce na załączonym zapłonie a drugi w zamku i trzymać na zamknięciu 30 sek z przyciśnętym przyciskiem na pilocie kluczyka też zamykanie) oczywiście próbowałem(ale pisali ze ma to być strona kierowcy a u mnie coś ta strona właśnie nie działa.

proszę o pomoc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha9018

Witam jestem nowy mam Passata 1.9 TDI z 97 i szwankuje zamek ;/ mam problem bo wsadzam kluczyk w drzwi kierowcy chce otworzyć a kluczyk mi sie kręci w koło i żadnej reakcji ;/ jak go kupiłem 2 tygodnie temu było ok ....

Proszę o pomoc !!! Z góry dziękuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie mozna kupic mikrosty do zamka tedn co jest pooza elektronika czodzi mi o ten na platikowych nitach i czy ma ktos jakis dobry opis jak wyciagnac zamek w pasacie B5 FL 2002 r poniwazmialem osttani proble z wyciagnieciem cylindrka od zamku i klami ale odbezpieczylem ta mala lineczke i nie mglem jej zabezpieczyc wrrr a czeka mnie to jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thauris

Witam

Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość i pomoc. Z góry sorki jeżeli coś przeoczyłem, ale przeleciałem juz te wszystkie strony i różne rózniste problemy tu widzę. Ja mam natomiast taki;

Passacik z 98 roku, drzwi otwieram z kluczyka. Jak kupiłem 3 tygodnie temy to wszystko było wporządku, ale od jakiegoś tygodnia mam następujący problem. Od strony pasażera i z bagażnika otwiera wszystkie rygle i zamyka ale nie zapala tej diody przy ryglu od kierowcy. Znów jak chcem otwoarzyć od strony kierowcy to otwiera tylko drzwi kierowcy i nic więcej-to samo jak zamykam i też dioda nie zapala się. Po wejściu i przekręceniu kluczykiem stacyjki slychać jakby rygle sie otwierały, ale podnosi sie tylko w tylnych drzwiach za kierowcą a drzwi od pasażera przednie i tylne nie, musze je otworzyc dopiero tym przyciskiem przy otwieraniu szyb. tak samo jak chcem nim zamknąć to zamyka drzwi od strony pasażera a z mojej strony zamyka i odskakują do góry:583: Zaznaczam jednak, ze czasem mozna normalnie je otworzyc a za chwilke znow ten problem. W weekend rozkreciłem już prawie całe drzwi, przekręcam kluczykiem i wsio działa no to zaczęlem skręcać. Jak skończyłem to znów lipa:confused: i tak na przemian jak mu sie chce. Do tego nie brzeczy brzęczek przypominający o swiatłach zapalonych przy tym.

Drugi problem to podświetlenie tylnych lewych drzwi, jak je otwieram to nie podswietlają ale jak otworze prawe tylne to świecą:609:i tak cały czas.

Reszta działa jak talala i oby tak dalej.

Czy to moze być ten moduł czy cos innego ??

Jeszcze raz prosze fachowców o zaciśniecie zebów i nie denerwowanie sie powielaniem.

Z góry dziękuję za jakies info o moim problemie.

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne objawy uszkodzonego mikrostyku w zamku.

Z tymi tylnymi drzwiami to może być żarówka:p albo też ten mikrostyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam ten sam problem co jest opisany chodzi tu akurat o drzwi kierowcy jak chcę zaryglować od wewnątrz to wyskakuje rygiel i tak bez końca , piszecie ze moduł moze być wilgotny albo krańcówka w drzwiach padła , ja sie zastanawiam dlaczego tak sie dzieje że w zimie wszystko działało ok tzn światło w drzwiach świeciło i brzęczek oznajmiał o postojówkach, a jak przyszło lato to w łeb dostał zaś ten vw bubel, Mam ty na myśli tą cześć ; wiem to z autopsji bo jest tak już 2 sezon czyżby mój pasek nie lubił lata :629:. Jeśli temperatura jest niska 15-17 C i pada deszcz to wszystko ok ale jak jest ciepło to szleje z tym zamkiem. Czy ktoś miał albo ma takie zjawiska. I bądz tu mądry i pisz wiersze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś dysponuje dokładną instrukcją, krok po kroku i najlepiej z dużą ilością zdjęć ja dobrać sie do centralnego zamka w drzwiach (kierowcy) co krok po kroku rozkręcać aby czegoś nie zepsuć bo dzisiaj doszedłem tylko do tej metalowej osłony pod tapicerką drzwi odkręciłem wszystkie śruby trzymające tę metalową osłonę i tylko trochę drgnęła nic poza tym ......... a czytałem że czeka mnie również demontaż szyby ??? już się boję .....

Bardzo prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy ktoś dysponuje dokładną instrukcją, krok po kroku i najlepiej z dużą ilością zdjęć ja dobrać sie do centralnego zamka w drzwiach (kierowcy) co krok po kroku rozkręcać aby czegoś nie zepsuć bo dzisiaj doszedłem tylko do tej metalowej osłony pod tapicerką drzwi odkręciłem wszystkie śruby trzymające tę metalową osłonę i tylko trochę drgnęła nic poza tym ......... a czytałem że czeka mnie również demontaż szyby ??? już się boję .....

Bardzo prosze o pomoc .

 

Tutaj znajdziesz opis i zdjęcia w interesującym Ciebie temacie.

 

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo JurekW !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thauris

Pogromca żarówka jest ok. Jak otwieram drzwi to sie nie świeci a otwozrę pozostałe i się zapala...

Dzisiaj sam się zamek naprawił.....zobaczymy na jak długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę sie do dyskusji... Moj problem :

 

Passat B5 99r Basic,

Jak go kupilem to wyszystko bylo ok.

Teraz jest tak :

Przychodze rano do auta, wkladam kluczyk do zamka od kierowcy ( centralny otwierany z zamka bez alarmu ) miga dioda przy ryglu, przekręcam... slychac że otwiera mi rygiel od strony kierowcy ale reszta nie. Jest jakby pierwsze otwarcie... otwieram drzwi i w tym momencie otwiera sie reszta zamków.

 

Zamykam normalnie , wszystkie zamki zamykaja sie w tym samym czasie.

 

Dodam, ze po takim otwarciu jak zamkne drzwi i zamkne zamki, sprobuje otworzyc jeszcze raz to juz wszystkie sie otworza...same.. slychac jak najpierw otwiera sie od kierowcy a potem reszta.

 

Od strony pasazera jak przychodze rano to otwieraja sie tez wszystkie zamki tak samo od klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności