Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej pisałem kiedyś ale nie dostałem odpoiwedzi do tej pory i sam juz niewiem jak to zrobic mianowicie mam paska centralny z kluczyka i chce dorobic zeby byl na pilota kupilem na allegro centralke z pilotem wpialem sie w kable w drzwiach i teraz tak jak kluczyk w stacyjce otwieram i zamykam drzwi z pilota bez problemu ale jak wyjme kluczyk ze stacyjki to gdy otwieram drzwi otwieraja sie tez odrazu szyby a jak zamykam odrazu sie zamykaja...wiem ze jest to domykanie szyb ale dlaczego to sie dzieje odrazu po krotkim wcisnieciu przycisku??? powinno byc gdy go przytrzymam....prosze o pomoc bo juz nioewiem czy sie poddac i jechac do jakis specow czy jak....z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo

Witajcie,

Dopadły i mnie problemy z centralnym :(

Przejrazałem już kilka wątków i nie spotkałem się problemem jaki mnie dotknął.

Sytuacja wygląda następująco:

Po dłuższym postoju (ok 2 tyg.) a predzej jazda tylko po mieście padł mi akumultor (dziwne nie jest), ale tak dokładnie, że przy próbie odpalenia przygasały kontrolki.

Po naładowaniu okazało się, że centalny nie otwiera wszsytkich drzwi.

Jedno naciśnięcie pilota otwiera drzwi kierowcy, natomiast podwójne nie otwiera pozostałych. Jak otwieram kluczem to jest OK, jedno przekręcenie drzwi kierowcy, dwa przekręcenia pozostałe + bagażnik. Po otworzeniu z pilota (tylko kierowca), bez problemu otwieram pozostałe drzwi przyciskiem w drzwiach. Bez problemów działa z pilota przycisk otwierania bagażnika. Za każdym razem alarm zachowuje się prawidłowo, dioda przestaje migać po otwarciu, zaczyna migać po zamknięciu. Zamykanie działa bez problemów poprzez zamek jak i pilota, bez względu na to co było prędzej otwarte.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja dokładnie taka sama. rozładowałem akumulator, naładowałem i centralny zwariował.

sądzę że coś mu się rozprogramowało. powoli mnie to denerwuje. Jeśli znacie jakikolwiek trik na programowanie modułu komfortu pilotem to prosze o info. jak nie to w przerwie świątecznej podpinam się vagiem i zmieniam by pierwsze naciśnięcie otwierało wszystko w aucie bo te pozamykane drzwi zaczynają mnie denerwować.

 

ps nie mam wody pod dywanikami. no i mam zimny lut w tylnych lewych drzwiach ale za usuwanie zabiorę się jak będzie cieplej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MRWHO mam pulanie niby standard bo to drzwi kierowcy... otóż oświetlenie wnętrza za pomocą tych drzwi się nie uuchamia, zamykanie z pilota jest wzorowe za to kluczykiem zamykają sie jak polonez na max w prawo obrót i zamkniete. ALE następny problem nie da się za pomocą tych drzwi zamknąc reszty drzwi - zero reakcji. Proszę o pomoc i podanie jak najbardziej prawdopodobnej przyczyny ( lub bardziej prawdopodobniej przyczyn) bo wymiana całego zamka to troche hajsu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasioo co do problemu z zamkami.. u mnie pomoglo ponowne odlaczenie akumulatora i podłączenie.. kolega który jeździ vectrą sugeruje ze sobie "przeprogramowałem zamki" bawiąc się pilotem i przyciskiem blokady w samochodzie. obiecał podesłać instrukcję jak w vectrach to działa może w paskach jest podobnie.

A tak nawiasem za cho...e nie moge wyjąć aku. mam 80Ah ogromne bydle i jakoś bokiem wyjść nie chce. może ktoś zna inną metodą lub instrukcję jak łatwo wyjąć podszybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo

OK, jutro spróbuję odpiąc aku... mam nadzieję, że pomoże. Co do wyjęcia podszybia to wyciągnij do góry uszczelkę komory silnika (na odcinku podszybia) i plastik powinien po lekkim podniesieniu go bez problemów dać się wysunąć. Teraz może być troszkę trudniej ze względu na mróz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac odpiac aku na jakies 5 min powinno byc ok i jak podepsniesz spowrotem to podlacz sie kabelkiem i zobacz 46 modul czy nie ma zadnych bledow jesli cos bedzie to poprostu skasuj, a druga rada to zmien kodowanie modulu z 258 na 259 i odwrotnie to powinno rozwiazac twoje problemy

powodzenia

Edytowane przez Omni81
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grosilver

Witam wszystkich odwiedzajacych, pisze bo mam bardzo nietypowy problem z zamkiem centralnym w Passacie kombi 2002 3GB.

Pewnego dnia zauwazylem ze auto nie reaguje na sygnal z pilota, pomyslalem ze bateria padla wiec sie nie przejalem sie zbytnio. Problem pojawil sie gdy w salonie probowali mi wymienic baterie. Ich zdaniem pilot jest ok i komp ktory podpieli do auta odbiera sygal z pilota. Dowiedzialem sie ze problem musi tkwic w aucie i koszty moga byc powazne.

Sprawdzilem podstawowe rzeczy jak bezpieczniki (nie ma problemow).

Oczywiscie nadal moge korzystac z centralnego za pomoca kluczyka ale denerwuje mnie to ze nie dziala pilot.

Prosze o pomoc jesli ktos moze mial taki problem lub zna schemat.

Pozdrawiam

Sylwek

--- scalone ---

Moze dodam jeszcze, ze kierownica jest po lewej stronie, nikt nie dotykal wiazki, auto nie sprawialo wczesniej problemow.

Centralny dziala nadal ale nie reaguje na pilot.

Normalnie po wcisinieciu przycisku na pilocie, c. zamykal lub otwieral drzwi i zaswiecal wszystkie kierunkowskazy, teraz nie ma zadnej reakcji.

Auto bylo i jest garazowane.

Z gory dziekuje za pomoc.

Sylwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pod siedzeniem czy moduł komfortu nie ma wilgoci. Czy nie sparciały ci przewody przy module. Czy nie ma wody pod akumulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasioo
yasioo co do problemu z zamkami.. u mnie pomoglo ponowne odlaczenie akumulatora i podłączenie..

 

Dziwne te nasze paski, ale odpięcie aku i ponowne podlączenie rozwiązało problem.

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grosilver

Panowie czy odlaczenie baterii nie spowoduje rozkodowania czegos w komputerze (nie mam tu na mysli radia), tak tylko pytam, bo nie chcialbym popelnic bledu.

 

J@ceq sprawdzalem modul jest suchy, jednak chcialbym Ciebie zapytac, ze wzgledu na to ze auta mamy podobne, czy odlaczales juz kiedys baterie i czy Twoim zdaniem jest to bezpieczne (...dla ustawien w komputerze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimonn1

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem, nie dziala mi na pilota a tak to wszystko chodzi bez jakich kolwiek problemow. Na pilocie jak przyciska mroga dioda i jak zamykam recznie zamek to wszystkie drzwi sie zamykaja i alarm sie uzbraja bo dioda mroga w drzwiach. Oczywiscie baterie wymienilem i nic z tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie baterie wymienilem i nic z tego

A po wymianie baterii próbowałeś zakodować tego pilota jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grosilver

Ludziska sluchajcie, po problemie, a to wszystko dzieki uzytkownikowi ''stern''. Po przeczytaniu jednego z jego postow, doznalem olsnienia, okazalo sie ze auto przestalo reagowac na sygnal z pilota przez kostke ktora laczyla kable z dwoch wtyczek do radia (radio mam ze stanow a oni uzywaja innej wtyczki, wiec ja zrobilem przejsciowke). Okazuje sie ze to co dzialalo bez problemu w Audi A6 nie dziala w Pasku... teraz tylko czeka mnie przerobka kostki i jestesmy w domu.

 

Dziekuje wszystkim ktorzy probowali mi pomoc!!!

Pozdrawiam

 

Sylwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem z pilotem,dzisiaj przycisnołem kilka razy przycisk od otwierania i samochodu i teraz nie mogę go zamknąć ani otworzyć za pomocą pilota nie wiem co się zrobiło. pomocy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj przycisnołem kilka razy przycisk od otwierania i samochodu i teraz nie mogę go zamknąć ani otworzyć za pomocą pilota nie wiem co się zrobiło.

Na pewno go rozkodowałeś, jak masz drugi kluczyk, to spróbuj go zakodować jeszcze raz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki stary za podpowiedz,kluczyka drugiego nie mam ale słyszałem że można przez kompa coś tam zrobić pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darolee

Tak to na 99% rozkodowanie. Sama instrukcja Passata mówi o tym, że zbyt częste naciskanie pilota w krótkim czasie może spowodować jego rozkodowanie. A skoro nie masz drugiego klucza to nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem zakładu dorabiającego klucze, w którym Ci to zrobią za parę złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to na 99% rozkodowanie. Sama instrukcja Passata mówi o tym, że zbyt częste naciskanie pilota w krótkim czasie może spowodować jego rozkodowanie. A skoro nie masz drugiego klucza to nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem zakładu dorabiającego klucze, w którym Ci to zrobią za parę złotych.

tak żebym był teraz w Polsce to nie było by żadnego problemu,bo tu gdzie teraz jestem to kierują mnie do salonu vw a tam kluczyk kosztuje sporo kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo tu gdzie teraz jestem to kierują mnie do salonu vw a tam kluczyk kosztuje sporo kasy.

A nie ma tam w pobliżu sklepu o nazwie "losksmith", tam powinni Ci dociąć sam grot. Więcej Ci nie trzeba żeby zaprogramować pilota. Jak nie masz grota, wyślij mi swój adres na PW, mam na zbyciu jeden to Ci go podeślę, jak chcesz oczywiście. :)

 

EDIT//

 

Na Ebay-u kupisz cały kluczyk do 20 funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności