Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Panowie jak możecie to wyjaśnijcie mi co może właśnie być u mnie nie tak? tzn. nie działa zamek i lusterko od kierowcy kiedyś działało wszystko ok a pewnego dnia raz działał zamek a raz nie a później już nie byłem u mechaników!! jeden bez kompa sprawdzał i podpinał drugi zamek (był w innym aucie sprawny) u mnie nie działał to sprawdził sterownik i tak samo nie działał u mnie kazał mi jechać pod kompa by sprawdzić jaka jest przyczyna co krzyczy komp wiec pojechałem a tam komp mówi tylko że jest brak podgrzewania lewego lusterka a reszta ok komp suchy i nie było wilgocvi tam choc wcześniej troche znalazłem przy kablachale wysuszyłem lecz nic sie nie zmieniło i oni twierdzili że musi to być zamek a ja już nie wiem co. myślałem nawet nad tym czy może napięcie nie dochodzi tam czy to możliwe by działało wszystko pozostałe a te dwie rzeczy nie???

Proszę o pomoc w tej sprawie nie wiem co to może być i ile kosztować może ktoś z was wie coś na ten temat co można sprawdzic co wykluczyć a co podejrzewać?

 

miałem tak samo (czyli nie działały i nie grzały lusterka, nie działały szyby)-okazało się że moduł komfortu suchutki i sprawny, a winny był urwany jeden kabelek w tylnych lewych drzwiach-także kolego odchyl gumę i posprawdzaj kable w każdych drzwiach może tam ci się coś wyjaśni

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NAPRAWIŁEM!!!

 

Otóż okazało się, że winne były tradycyjnie zamki w drzwiach.

Nie chciałem w to wierzyć, gdyż obydwa zepsuły się jednocześnie.

Kiedy podłączyłem nowy zamek w prawych drzwiach lampki ożyły.

Podłączyłem więc ten zamek i do lewych drzwi (wtyczka jest ta sama).

Wszystko zaczęło działać jak kiedyś.

Pozostało więc zdobyć jeszcze lewy zamek.

Dwa dni jeździłem z rozbebeszonymi drzwiami, ale opłaciło się.

Zamek kierowcy u handlarza wpiąłem na szybko i wszystko było ok.

Tak więc u mnie po raz... chyba już z szósty... pomogła wymiana zamków w drzwiach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 129 zł można kupić nowy... a na allegro używki wciskają i po 90 zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam taki probem z drzwiami przednimi:

mialem wszystie symptomy uwalonych mikrostykow, a wiec brak swiatel kabiny gdy drzwi otwarte, brak lampek tych dolnych, oraz brzeczka, jest identyczna sytucja w obu drzwiach przednich, dodatkowo nie grzeja mi lusterka po obu stronach, w tylnich drzwiach wszystkie lampki i oswietlenie kabiny dzialaja, ponadto gdy otwieram z pilota samochod tez wszystko sie zalapa, jak wyciagam kluczyk ze stacyjki tez czyli OK, zdziwilem sie ze mikrystyki uwalone moga byc i to naraz w 2 drzwiach, no ale nic zabralem sie do roboty.

Dzisiaj po calym dniu bawienia sie z tym (pierwszy raz to robilem) wymienilem mikrostyki (IP67 silikonowane te z allegro) wszystko polutowane skrecone, i co? nic!! wielka **** nic to nie dalo. Wymieniane mikrostyki byly naprawde w swietnym stanie wiec watpie ze to jest ich wina. Troszke sie podlamalem bo nie wiem co mam dalej robic, bezpieczniki raczej sa ok, VAG zglasza mi tylko blad grzania lusterek zewnetrznych nic pozatym, poradzicie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! koledzy poradźcie mi coś-pasek B5-3bgFL rok 2000.Awaria nagła jak cholera,w czasie jazdy zauważyłem,że zapaliła się kontrolka otwartych drzwi na wyświetlaczu oraz lampki sufitowe z tyłu.Teraz jest tak ZAMYKANIE:nie zamyka auta z pilota,nie zamyka z kluczyka,ale za to zamyka z panelu na drzwiach kierowcy?OTWIERANIE otwiera z pilota,otwiera z kluczyka.W czasie jazdy ciągle się świeci kontrolka otwartych drzwi? a i do tej pory oświetlenie podłogi w drzwiach kierowcy działało tylko przy otwieraniu tak na szerokość około 30 cm.A TERAZ NAGLE DZIAŁA CAŁY CZAS NORMALNIE JAJA..... I O CO KAMAN??ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

Edytowane przez cygan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego wyżej napisanego obserwacja:dociągam drzwi za klamkę od środka i kontrolka sygnalizująca otwarcie gaśnie-puszczam i sie zapala I O CO KAMANN??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i dochodzę do wniosku że każdy problem jest inny i jak przystało nic nie ma o moim problemie.A mianowicie u mnie "auto jak w opisie"działa wszystko oświetlenie,ryglowanie od środka ,podświetlenie w drzwiach ,lampka na desce rozdzielczej

normalnie wszystko oprócz zamykania z pilota(pilot scyzoryk 3 przyciskowy)przekręcając kluczyk zamykam wszystko natomiast pilotem nie dział.Przy naciskaniu pilota podświetlenie gaśnie a drzwi się nie zamykają i słychać w środku auta jakiś piknięcia,gdzieś pod kierownicą i to mój problem ,co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość batoniq

Witam,

Co by nie zakładać nowego tematu o tym samym problemie chciałbym uzyskać informacje tutaj.

 

Zacznę od tego że mam passata B5 1999r (kombi jak potrzebne)

Objawy :

 

- otwieranie z kluczyka - otwiera tylko drzwi od kierowcy (lub pasażera zalezy które otwieram, ale zawsze jedne tylnich nie wzrusza)

- zamykanie z kluczyka - zamyka tylko drzwi w których przekręcam kluczyk (kierowca lub pasażer, pozostałych nie wzrusza)

- otwieranie klapy wlewu paliwa - przycisk wogóle nie załapuje (sprawdzałem nie ma prądu przy klapce, otwieram ręcznie)

- elektryczne lusterka - nie działa regulacja (na nic nie reagują)

- Przy wysiadaniu prawie zawsze (w 90%) po dotknięciu drzwi na zewnątrz kopnie mnie prąd.

- Gdy słucham radia i chce otworzyć szybę to mam przez chwile utrate fali...

 

Jeżeli ktoś wie jaka może tutaj być przyczyna prosze o pomoc. Może masa ? Nie znam się a chciałbym wiedzieć przynajmniej gdzie szukać. Dodam bezpieczniki wszystkie sprawdziłem - sprawne ...

 

W odróżnieniu od niektórych tutaj wypowiedzi u mnie :

 

- Przy otwieraniu drzwi reaguje bagażnik (otwiera się)

- Przy zamykaniu drzwi reaguje bagażnik (zamyka się)

- Działają elektryczne szyby

- Świecą lampki

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oskar oki

witam mam problem z zamkami otwierają się tylko jedne od sttony kierowcy pozostałych nie mogę otworzyć ani od środka ani zpilota ani z kluczyka POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienilem mikrostyki (IP67 silikonowane te z allegro)

 

Czy o tych mowa? =>http://www.allegro.pl/item621534325_mikroprzelacznik_mikrostyk_ip67_vw_seat_audi_sko.html

 

Też przymierzam się do wymiany mikrostyków i pytanie brzmi: Czy te z aukcji pasują w 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to dokladnie ten sam mikrostyk, ale radze Ci kupic go gdzie indziej np w tme.eu ten mikrostyk jest tam taniej jego oznaczenie to V4NST7UL.

Lecz nie jest on identyczny jak ten w zamku, trzeba pokombinowac aby go tam zamocowac, ja nawiercilem nowe otwory i odpowiednimi srubkami z zakretkami to poskrecalem, jest troszke zabawy ale do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Jednak dałem sobie spokój z samodzielną wymianą - zleciłem kolesiowi od naprawy zamków. (chyba się starzeję i nie chce mi się już bawić w takie dłubanie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem gdzie umieścić wątek a może "admin" mnie nie zablokuje jak ty go dam;)... mam problem z centralnym zamkiem... przednie dzwi jak by wogóle nie dostawały sygnału do otwierani i zamykania .. miał ktoś podobny problem??

MOduł komfortu wygląda na suchy i nie zalany... wiec hm. może to kabelki?

Z góry dzięki za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej nie wiem gdzie umieścić wątek a może "admin" mnie nie zablokuje jak ty go dam... mam problem z centralnym zamkiem... przednie dzwi jak by wogóle nie dostawały sygnału do otwierani i zamykania .. miał ktoś podobny problem??

MOduł komfortu wygląda na suchy i nie zalany... wiec hm. może to kabelki?

Z góry dzięki za rade

 

Styki sobie poczysc przy drzwiach...lub wymnień:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chętnie ale.. jak to zrobić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opusc szyby,

zdejmij tapicerke,

odkrec blache,

odkrec zamek z boku drzwi,

rozepnij szybe,

wyjmij blache z zamkiem,

rozbierz zamek,

posprawdzaj wszystkie luty (ewentualnie przelutuj,popraw zimne luty)

powymieniaj styki,

skladasz wsztystko do kupu, skladasz w odwrotej kolejnosci.

 

powinno byc OK, jezeli nie to szukaj przyczyny w kablach.

 

Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.. dzieki za info.. ale w takim ukłądzie wina jest w kablach.... bo jeden zamek jest nowy kupiony (nie używka) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zadam takie pytanie:

czy skoro wina lezy po stronie modulu komfortu poniewaz jest wilgotny dywanik - gdzie szukac przyczyny w nim - dam sie tam cos naprawic czy trzeba wymieniac - jezeli wymienic to czy moze byc obojetnie jaki MK czy musi byc z tego samogo rocznika samochodu i ten sam silnik - czy jest to bez roznicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"coś " da się naprawić.. ale z tego co się orientuje to konkretna robota.... .a co do wymiany.. to ten sam rocznik i dokładnie te same oznaczenia.. co do cyferki i literki.. i w tym cały problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem drzwi z pilota otwieraja się tylko od kierowcy i bagażnik, a pozostałe sie nie otwierają, jedynie ze środka. czasami załapie i sie otworzą

 

proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności